Szukamy nowej pracy Niemcy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-29, 12:04   #1
beata_agnieszka
Raczkowanie
 
Avatar beata_agnieszka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 158
Send a message via Skype™ to beata_agnieszka

Szukamy nowej pracy Niemcy


Moze ktos rowniez postanowil zmienic cos w swoim zyciu i szuka teraz nowego zatrudnienia, jak ja.
Zakladam nowy watek, bo nie znalazlam nic takiego. Motywujmy sie dziewczyny i wspierajmy, zawsze to latwiej w grupie.
Jesli jest juz podobny temat, to przepraszam i prosze u usuniecie.

Po wakacjach (urlopie) postanowilam poszukac innej pracy - dotychczas pracuje jako kelnerka na stawce 400€ Basic. Czas na normalna prace, czyli caloetatowa. Dziewczyny, jak wy szukacie pracy, przez internet, gazety czy osobiscie? Ciekawa jestem waszych doswiadczen, jakbyscie mogly, podzielcie sie spostrzezeniami, na pewno pomoga one nie tylko mnie. I czy potencjalni pracodawcy wymagaja tlumaczenia swiadectw itp.? Ja zastanawialam sie na razie nad praca sprzedawczyni w sklepie odziezowym, ale moj niemiecki nie jest jeszcze perfekcyjny.
W sumie to nie wiem, czy warto czekac na ogloszenia, czy po prostu poroznosic swoje podania po sklepach i czekac.
Bylabym wdzieczna za pomoc.

A poza tym, moze ktos ma lepszy pomysl na "poszukiwania".
beata_agnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 13:30   #2
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Szukamy nowej pracy Niemcy

Ja mam watpliwa przyjemnosc pracowac na pol etatu w niemieckim Lidu (czego sie zreszta bardzo wstydze i nie lubie do tego przyznawac ), ta praca nie daje mi ani satysfakcji, ani pieniedzy, a jedyne czego sie w niej dorobilam to bole kregoslupa.
Tez od dawna mysle o zmianie pracy, ale to wcale nie jest takie proste, bo... nie wiem jakiej pracy mam szukac wiedzac, ze pracy za biureczkiem jak w PL raczej tu nie znajde.
Probowalam juz rozsylac podania do wszystkich drogerii sieciowych w miescie (Schlecker, Rossmann, Ihr Platz), bo doszlam do wniosku, ze raczej nikt nie zwroci uwagi na polskie wyksztalcenie, a moze beda brac pod uwage niemieckie doswiadczenie zawodowe. Niestety wszyscy jak jeden maz odeslali moje podania dziekujac za zainteresowanie i zyczac powodzenia w dalszych poszukiwaniach.
Na jakis czas dalam sobie spokoj z szukaniem, ale teraz, gdy ortopeda stwierdzil, ze z moim kregoslupem nie powinnam dzwigac (w Lidlu? nie dzwigac? ) znow na tapete wraca temat zmiany pracy. Przegladam czasem ogloszenia na stronie mojego miasta na portalu http://www.meinestadt.de/ ale jakos na nic nie trafilam. Mysle teraz o otworzeniu ksiazki Gelbeseiten, wyszukaniu adresow "zwyklych" sklepow (zwyklach tzn. zadnych marketow ale np. drogerii, sklepow z ciuchami itp.) i wydrukowaniu kilkunastu podan.
Niestety tak jak ty, beato_agnieszko, boje sie, czy moj niemiecki jest wystarczajaco dobry do bezposrednich kontaktow z klientem, pomiedzy sklepem samoobslugowym, gdzie kontakt z klientem czesto ogranicza sie do powitania, podania ceny i pozegnania, a sklepem gdzie z kazdym klientem trzeba rozmawiac, jest jednak spora roznica .
Moze ktos zna jakies sprawdzone i skuteczne metody poszukiwania pracy? Ja nie znam, ale tez chetnie poznam
misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 19:28   #3
beata_agnieszka
Raczkowanie
 
Avatar beata_agnieszka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 158
Send a message via Skype™ to beata_agnieszka
Dot.: Szukamy nowej pracy Niemcy

Czy wy wszystkie jestescie bezrobotne?
Czy nie chcecie sie podzielic doswiadczeniami
Ja swoja obecna prace mam z racji tego, ze moj maz tam pracuje, a poprzednia mialam przez znajomego zalatwiona. A teraz trzeba szukac wlasnymi silami - to trudniejsze.
Ciekawa jestem jak wy otrzymalyscie swoje prace, no i w ogole gdzie pracujecie - to b.interesujace, a na pewno moze byc i motywujace.
Pozdrawiam
beata_agnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 15:09   #4
Jori
Raczkowanie
 
Avatar Jori
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 48
Dot.: Szukamy nowej pracy Niemcy

witam dziewczyny
uwazam ze temat watku bardzo interesujacy,zwlaszcza dla mnie, poniewaz jestem na etapie szukania pracy,tyle ze w Londynie(wiem,wiem, LN zapchany,kto sie tam pakuje itd)
dziewczyny,piszcie,jakie byly wasze poczatki(nie chodzi o jakies strony z linkami itd),czy zdzieralyscie nogi w poszukiwaniach,czy ktos was zrobil w bambuko,jakie byly wasze wrazenia i odczucia.na pewno nie tylko mnie podniesiecie na duchu,a dodam,ze osobiscie mam juz czasem dosc,zaszylabym sie w szafie pod kocem i nie wystawiala stamtąd nosa:p
pozdrawiam emigrantki
Jori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 20:55   #5
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Szukamy nowej pracy Niemcy

ehhh... ci Niemcy z ich szkolami i doswiadczeniem zawodowym :| ... na kazdy zawod papierek i conajmniej 2-3 lata nauki... to nie jest normalne i strasznie utrudnia nam zycie... bo co z tego, ze szybko sie uczymy i z adaptacja do nowych warunkow tez nie mamy problemow jak Niemcy kochaja papierki
i tak mi przyszlo na stare lata wrocic do szkolnej lawki... i jedyna pociecha, ze bede miala zawod tu wyuczony i przez Niemcow uznany

ale z tego co widzialam to wiele osob tutaj albo wysyla z ogloszen albo po prostu sklada podanie w miejscach, ktorymi jest zainteresowany... mozna tez wczesniej sie popytac bo niektore firmy maja cos w rodzaju "formularzy zgloszeniowych"
albo mozna sprobowac choc nie wiem jak to jest w innych ladnach przez firmy, ktore "wypozyczaja" pracownikow roznym firmom... moze wtedy sie przyjrzec czy dana praca by odpowiadala i czasami mozna sie potem bezposrednio w takiej firmie zalapiac bo tym jak sie jako pracownik sprawdzi a i zarabia sie wiecej jak 400euro
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 12:02   #6
beata_agnieszka
Raczkowanie
 
Avatar beata_agnieszka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 158
Send a message via Skype™ to beata_agnieszka
Dot.: Szukamy nowej pracy Niemcy

Powtarzam moje pytanie, ktore wrzucilam rowniez na watku "Niemcy"
Dziewczyny, mam pytanie:
jak wyglada sprawa z wlasna dzialalnoscia gospodarcza w Niemczech, czy ktos moze mi przyblizyc cala procedure (co , gdzie i jak)? Tak po krotce, jak to wszystko wyglada (oplaty przede wszystkim), bo ja niestety nie mam pojecia. Zastanawiam sie nad handlem internetowym, ale nie wiem, czy to w ogole moze sie oplacac.
I ogolnie wasze doswiadczenia w tej dziedzinie.
Bede wdzieczna za pomoc.
Pozdrawiam.
Ps: nie chcialam zakladac osobnego watku, bo po co zasmiecac forum.
beata_agnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 13:56   #7
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Szukamy nowej pracy Niemcy

wydaje mi sie, ze przyblizenie procedury w paru slowach nie jest takie proste

znasz ta strone ----> http://ichag.vnr.de/ wydaje mi sie, ze bardziej dokladnie nie da sie opisac
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-05, 14:21   #8
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Szukamy nowej pracy Niemcy

Desti, nie wiem czy jeszcze Cię to interesuje ale w mojej wsi otwierają niedługo Wohn- und Pflegeheim...
Pozdrawiam
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 19:48   #9
beata_agnieszka
Raczkowanie
 
Avatar beata_agnieszka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 158
Send a message via Skype™ to beata_agnieszka
Dot.: Szukamy nowej pracy Niemcy

Dzieki Desti , pomocna strona
beata_agnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 10:59   #10
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Szukamy nowej pracy Niemcy

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Desti, nie wiem czy jeszcze Cię to interesuje ale w mojej wsi otwierają niedługo Wohn- und Pflegeheim...
Pozdrawiam

na razie nie Ausbildungsplatz mam a pracy to i tak bede za dwa lata szukac jak zdam egzaminy ... ale dobrze wiedziec hihi... kiedys sie moze przyda



Cytat:
Napisane przez beata_agnieszka
Dzieki Desti , pomocna strona
nie ma za co
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 15:49   #11
Agniechaew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 22
Dot.: Szukamy nowej pracy Niemcy

Niestety, w otaczającej nas rzeczywistości często wyjazd za granicę do pracy jest jedyną możliwością.
__________________
<ciach_reklama>
Agniechaew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-17 16:49:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:27.