hirsutyzm a usunięcie jajników ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-19, 12:41   #1
anetaaa111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8

hirsutyzm a usunięcie jajników ?


Hej mój problem polega na tym ze wykryto u mnie zespol policystycznych jajnikow a co za tym nie raz idzie hirsutyzm , mnie niestety to dopadlo i moje pytanie polega na tym czy usunięcie jajników powoduje zniknięcie hirsutyzmu? nie mam ochoty faszerowac sie lekami a zbędne owlosienie naprawde bardzo mi przeszkadza i psychicznie dosc cięzko mi z tym co sie dzieje z moim cialem .
anetaaa111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 14:07   #2
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: hirsutyzm a usunięcie jajników ?

Usunięcie jajników mogłoby zlikwidować hirsutyzm, ale nie jest to pewne, bo może on być także pochodzenia nadnerczowego. Nie ma też stuprocentowej pewności czy nie jest to np. hirsutyzm idiopatyczny. Przede jednak wszystkim nie można na życzenie usunąć jajników.
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 17:27   #3
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: hirsutyzm a usunięcie jajników ?

Cytat:
Napisane przez anetaaa111 Pokaż wiadomość
Hej mój problem polega na tym ze wykryto u mnie zespol policystycznych jajnikow a co za tym nie raz idzie hirsutyzm , mnie niestety to dopadlo i moje pytanie polega na tym czy usunięcie jajników powoduje zniknięcie hirsutyzmu? nie mam ochoty faszerowac sie lekami a zbędne owlosienie naprawde bardzo mi przeszkadza i psychicznie dosc cięzko mi z tym co sie dzieje z moim cialem .
Po usunięciu jajników wcale nie będziesz lepiej się czuła psychicznie.
Będziesz musiała nadal faszerować się lekami hormonalnymi bo nie będziesz miała estrogenów. Szybko się zestarzejesz, grozi ci osteoporoza, zawał serca. Możesz znacznie przytyć. Zegar biologiczny nagle ruszy do przodu o 10 lat.

Usunięcie jajników to ostateczność. Kobiety bronią się przed tym, przeżywają traumę gdy jest to konieczne z przyczyn zdrowotnych.

Nadmierne owłosienie da się zlikwidować depilacją chemiczną czy mechaniczną. Ma z tym problem tysiące kobiet i jakoś dają sobie radę z usuwaniem wybraną metodą.

Nie wiem w jakim jesteś wieku ale okaleczanie się nieodwracalne i nie bez skutków jedynie dla gładkiej skóry to dla mnie jest bezsensowne.
Zresztą nie wiem czy lekarz się zgodzi gdy nie ma podstaw medycznych do tego a tylko twoja estetyczna potrzeba.
Przemyśl to jeszcze.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 15:02   #4
anetaaa111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Dot.: hirsutyzm a usunięcie jajników ?

a czy częsciowe usunięcie jajników mogłoby zlikwidować problem ?
anetaaa111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 07:20   #5
sheena84
Rozeznanie
 
Avatar sheena84
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 808
Dot.: hirsutyzm a usunięcie jajników ?

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Nadmierne owłosienie da się zlikwidować depilacją chemiczną czy mechaniczną. Ma z tym problem tysiące kobiet i jakoś dają sobie radę z usuwaniem wybraną metodą.
Zlikwidowac? Chyba nie wiesz o czym piszesz, jedynie mozna to "zatuszowac" na gora kilka dni - jestem tego doskonalym przykladem.
sheena84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 14:39   #6
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: hirsutyzm a usunięcie jajników ?

Cytat:
Napisane przez anetaaa111 Pokaż wiadomość
a czy częsciowe usunięcie jajników mogłoby zlikwidować problem ?
Nie ma czegoś takiego jak częściowe usunięcie jajników - jako cel zabiegu; może byc jedynie tak, żę np. zabieg usunięcia guza, torbieli niesie ze sobą konsekwencje w postaci utraty części tkanek jajnika/jajników. I niczego to nie zmienia poza ewentualnie płodnością. Jak już wyżej pisałam usunięcie jajników nie musi rozwiązywać problemu hirsutyzmu, a przykładem tego są kobiety po menopauzie którym pojawia się np. wąsik - wskutek niedoboru estrogenów przewagę bierze androgenna czynność nadnerczy i właśnie hirsutyzm się pojawia.
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-26 15:39:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:43.