Wrócić do rodziców? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-08, 11:24   #1
Zatruta Przez Czas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 18

Wrócić do rodziców?


Witam. Mam tygodniową córeczkę, ledwo daje sobie z nią radę. To moje pierwsze dziecko. Mieszkam z chłopakiem, który pracuje od godziny 16 do 4 rano. Większość czasu jestem sama z małą. Jestem cały czas spięta, zestresowana, nogi mam jak z waty, prawie cały czas płaczę. Nie mam nawet czasu na 5 minutowy prysznic. Brak mi osoby, która zna się na niemowlętach i zawsze będzie mogła mi pomóc. Myślałam by wrócić do rodziców, do mojej rodzinnej miejscowości i zostać do końca zimy. Tam zawsze będzie moja mama (mieszka dość daleko ode mnie i nie może zbyt często przyjeżdżać ) , która mi pomoze i kuzynki, które mają swoje dzieci i również zawsze chętnie mi pomogą, coś podpowiedzą. Myślicie, że to dobry pomysł? Chłopak prawie w ogole mi przy małej nie pomaga...Czasami tylko ponosi małą, ale tylko chwileczkę. Wraca z pracy, odsypia, wstaje o 15 i znów idzie do pracy. Nie mam mu tego za złe, bo utrzymuje nas wszystkich. Na prawdę nie mam już sił, ostatnio córka ulała mleczko, a ja nie wiedziałam co się dzieje, strasznie się przestraszyłam Proszę o pomoc, czy powinnam na zimę wrócić do domu rodzinnego?
Zatruta Przez Czas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 22:45   #2
shekade
Raczkowanie
 
Avatar shekade
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 219
Dot.: Wrócić do rodziców?

Wiesz...myślę, że powinnaś tą decyzję ustalić raczej ze swoim partnerem i bliskimi. Ty sama najlepiej wiesz jak się czujesz i czy sama dasz radę...

Dla pocieszenia powiem Ci, że mój mąż ma pracę w stylu marynarza. Jestem z dzieckiem sama od początku. W pierwszym miesiącu ta zmiana trochę mnie przerosła. Ale z czasem weszłam w rutynę i przyzwyczaiłam się. Początek jest trudny bo nie jesteś już sama ze sobą. Doszedł obowiązek. Wszystko jest nowe. Ale spokojnie. To Twoje dziecko. Zobaczysz, że z czasem poznasz potrzeby swojego dziecka metodą prób i błędów. Na razie i tak masz luz. Dziecko jak zaśnie w dzień to pewnie śpi ciagiem z 3 godziny. Masz dużo czasu. Ok 3 miesiąca moje dziecko spało po 30 minut 2 razy dziennie plus na spacerze. Także na razie to masz luz. Tylko nakarmić przewinąć i ululać....
shekade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 14:37   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wrócić do rodziców?

Cytat:
Napisane przez Zatruta Przez Czas Pokaż wiadomość
Witam. Mam tygodniową córeczkę, ledwo daje sobie z nią radę. To moje pierwsze dziecko. Mieszkam z chłopakiem, który pracuje od godziny 16 do 4 rano. Większość czasu jestem sama z małą. Jestem cały czas spięta, zestresowana, nogi mam jak z waty, prawie cały czas płaczę. Nie mam nawet czasu na 5 minutowy prysznic. Brak mi osoby, która zna się na niemowlętach i zawsze będzie mogła mi pomóc. Myślałam by wrócić do rodziców, do mojej rodzinnej miejscowości i zostać do końca zimy. Tam zawsze będzie moja mama (mieszka dość daleko ode mnie i nie może zbyt często przyjeżdżać ) , która mi pomoze i kuzynki, które mają swoje dzieci i również zawsze chętnie mi pomogą, coś podpowiedzą. Myślicie, że to dobry pomysł? Chłopak prawie w ogole mi przy małej nie pomaga...Czasami tylko ponosi małą, ale tylko chwileczkę. Wraca z pracy, odsypia, wstaje o 15 i znów idzie do pracy. Nie mam mu tego za złe, bo utrzymuje nas wszystkich. Na prawdę nie mam już sił, ostatnio córka ulała mleczko, a ja nie wiedziałam co się dzieje, strasznie się przestraszyłam Proszę o pomoc, czy powinnam na zimę wrócić do domu rodzinnego?
seriusy? dziecko ma tydzień, więc pewnie 3/4 doby przesypia, a ty nie masz czasu na prysznic?
może poczytaj jakieś mądre książki o opiece nad dzieckiem, to tak na początek.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 21:04   #4
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Wrócić do rodziców?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
seriusy? dziecko ma tydzień, więc pewnie 3/4 doby przesypia, a ty nie masz czasu na prysznic?
piękny mit
wiesz,noworodek często większość doby przesypia...po 10-15 minut,często przyklejony podczas tej drzemki do mamy
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 12:52   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wrócić do rodziców?

dziecko koleżanki spało od początku połowę mniej niż powinno, a jakimś cudem miała czas, żeby wziąć prysznic. nie wierzę, że nie da się zorganizować tej chwili dla siebie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 20:27   #6
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Wrócić do rodziców?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
dziecko koleżanki spało od początku połowę mniej niż powinno, a jakimś cudem miała czas, żeby wziąć prysznic. nie wierzę, że nie da się zorganizować tej chwili dla siebie.
da się,czasem dopiero wieczorem,w dzień zwykle w biegu i nasłuchując czy nie płacze
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 20:34   #7
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Wrócić do rodziców?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
dziecko koleżanki spało od początku połowę mniej niż powinno, a jakimś cudem miała czas, żeby wziąć prysznic. nie wierzę, że nie da się zorganizować tej chwili dla siebie.
spokojnie z noworodkiem można wszystko zrobić, spi i budzi sie na jedzenie, chyba że ktos lubi stać nad nim i patrzec

Ja nie skorzystała bym ze stalej pomocy, co najwyżej okazjonalnej w postaci podrzucenia dziecka na kilka h żeby cos zrobić dla siebie.
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2014-12-12 o 19:03
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-12, 05:00   #8
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Wrócić do rodziców?

Patrząc z perspektywy czasu, gdybym miała możliwość skorzystania pomocy, to bym skorzystała Tym bardziej, że z czasem będzie trudniej, bo dziecko zacznie raczkować, brać wszystko do buzi, nie będzie można spuścić go z oka.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 08:52   #9
Luizeczk876
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 53
Dot.: Wrócić do rodziców?

To prawda, ale samemu też można wszystko spokojnie ogarnąć.Jest ciężko, ale można dać radę.
Luizeczk876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 09:08   #10
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Wrócić do rodziców?

Cytat:
Napisane przez Luizeczk876 Pokaż wiadomość
To prawda, ale samemu też można wszystko spokojnie ogarnąć.Jest ciężko, ale można dać radę.
To wiem
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 10:45   #11
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Wrócić do rodziców?

Ja wybrałam samotne zajmowanie się bąblem, który jeśli spał to tylko na mamie w początkowym okresie niż pełnoetatową pomoc jakiejś babci, gdy tż był w pracy, z prostego powodu. jeśli wejdziesz to ich domu to oni wejdą w twoje życie z całym morzem dobrych rad - co niekoniecznie musi sprawę ułatwić i być psychicznym wsparciem bo rady mogą być męczące i od czapy.

Imo stać się pewnym siebie i kompetentnym rodzicem stać się można tylko wtedy kiedy się samemu wypracuje własne strategie działania i wsłucha w dziecko idąc za jego potrzebami.
Słyszę że ci trudno, ze to co się dzieje to dla ciebie niezła rewolucja i nie możesz się odnaleźć - ale daj sobie trochę czasu, będzie lepiej
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-13, 13:00   #12
201608010929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 884
Dot.: Wrócić do rodziców?

A Twój chłopak musi spać te 10 godzin w ciągu doby? Bo skoro pracuje od 4 to licząc sen - powiedzmy - od 5 do 15 to jest bite 10 godzin. Nie możesz z nim porozmawiać, żeby przynajmniej co 2 dzień nastawił budzik 3-4 godziny wcześniej i w tym czasie zajął się dzieckiem? Rodzicielstwo to tez obowiązek, trzeba iść na kompromisy i zmienić stare przyzwyczajenia.
201608010929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 11:58   #13
paulinika
Zakorzenienie
 
Avatar paulinika
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 7 128
Dot.: Wrócić do rodziców?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
seriusy? dziecko ma tydzień, więc pewnie 3/4 doby przesypia, a ty nie masz czasu na prysznic?
może poczytaj jakieś mądre książki o opiece nad dzieckiem, to tak na początek.
Dokladnie. Autorko kuleje u Ciebie organizacja. Tez bylam calymi dniami sama bo moj wtedy chlopk pracowal a mama pracowala daleko i tylko byla w niedziele. Tez musialam sie wszystkiego sama nauczyc. Chciec to moc. Jak mala spi to pierwsze co to idz sie umyj. Nie wierze ze tygodniowe dziecko nie spi wiecej niz 30 min ciaglych.
paulinika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-14 12:58:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.