Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah, and U - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: W którym Emiracie mieszkasz? (możliwość wyboru jednej opcji)
Abu Dhabi 24 30,00%
Ajmān 0 0%
Dubai 33 41,25%
Fujairah 1 1,25%
Ras al-Khaimah 0 0%
Sharjah 7 8,75%
Umm al-Quwain 1 1,25%
W innym państwie Middle East 14 17,50%
Głosujący: 80. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-13, 15:58   #2671
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam cieplo i pogodnie w ten pandemiczny czas.

Jesli ktos ma jakies pytania dotyczace obecnej sytuacji w Abu Dhabi, to smialo prosze pytac, bede zagladac tu czesciej.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 09:12   #2672
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Witam cieplo i pogodnie w ten pandemiczny czas.

Jesli ktos ma jakies pytania dotyczace obecnej sytuacji w Abu Dhabi, to smialo prosze pytac, bede zagladac tu czesciej.
Orientujesz się może jak teraz z wjazdem dla turystów
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 15:51   #2673
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Orientujesz się może jak teraz z wjazdem dla turystów
Witaj Kaledonia,

Sytuacja zwiazana z COVID jest dosc plynna dlatego tez trzeba sprawdzac wiadomosci na biezaco bo jutro juz moze byc inaczej.

Na chwile obecna, jesli podrozujesz z kraju, ktorego turysci sa akceptwani w UAE, to mozesz przyleciec turystycznie do Dubaju.
Po 10 dniach kwarantanny i z aktualnym negatywnym PCR mozesz wjechac do Abu Dhabi, jednak jesli chcialabys zostac na dluzej w AD to w 4tym dniu a potem w 8ym dniu musisz powtorzyc PCR testy.

To jest link dla sprawdzenia turystycznych przyjazdow do Dubaju:

https://www.visitdubai.com/en/coronavirus-advisory
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 20:59   #2674
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Dzisiaj, 14 Kwietnia 2021, drugi dzien Ramadanu.

Jedna ze zmian w tradycji ramadanowj jest to, ze nie ma juz zaslon w Food Court w Abu Dhabi malls, czyli lunch is served as usual.

To jest juz grubo 20+ moj ramadan i jak zwykle nie mam z tym problemow, czyli poranna kawa i lunch bez zmian. Casem, gdzies tam czytam ze ktos nie bardzo sobie radzi z ramadanem, ja sadze ze to zalezy od nastawienia.

Po prostu trzeba byc pozytywnym.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 21:07   #2675
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Kwarantanna, to na urlop odpada
Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Dzisiaj, 14 Kwietnia 2021, drugi dzien Ramadanu.

Jedna ze zmian w tradycji ramadanowj jest to, ze nie ma juz zaslon w Food Court w Abu Dhabi malls, czyli lunch is served as usual.

To jest juz grubo 20+ moj ramadan i jak zwykle nie mam z tym problemow, czyli poranna kawa i lunch bez zmian. Casem, gdzies tam czytam ze ktos nie bardzo sobie radzi z ramadanem, ja sadze ze to zalezy od nastawienia.

Po prostu trzeba byc pozytywnym.
Kiedyś zapomniałam o tym i wśród Marokanek wyciągnęłam na przerwie swój lunchbox. Nie mieszkam w kraju muzułmańskim ( Norwegia ), ale mamy sporo osób, które poszczą. Chust nie noszą, więc czasem o tym zapominam.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 21:30   #2676
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Kaledonia, Jestes bardzo mila osoba, ze zwracasz uwage na poszczace osoby, ale zgodnie w zasadami postu, to osoba poszczaca powinna unikac food court / restaurant podczas godzin postu, a nie nie-poszczace osoby ukrywac sie za zaslonami.

Norwegia zawsze mnie pociagala, nie lubie zimna ale uwielbiam zapach mroznego powietrza. Jesli moge miec problem pierwszego swiata to faktycznie brakuje mi tego minusowo-zimnego powietrza, ale ... w Mall of Emirates mamy snieg i gorke 600 metrow do zjazdu na nartach, wiec w sumie powinnam sie zamnknac

Wiec tak naprawde juz nic mi nie brakuje
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 21:49   #2677
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Kaledonia, Jestes bardzo mila osoba, ze zwracasz uwage na poszczace osoby, ale zgodnie w zasadami postu, to osoba poszczaca powinna unikac food court / restaurant podczas godzin postu, a nie nie-poszczace osoby ukrywac sie za zaslonami.

Norwegia zawsze mnie pociagala, nie lubie zimna ale uwielbiam zapach mroznego powietrza. Jesli moge miec problem pierwszego swiata to faktycznie brakuje mi tego minusowo-zimnego powietrza, ale ... w Mall of Emirates mamy snieg i gorke 600 metrow do zjazdu na nartach, wiec w sumie powinnam sie zamnknac

Wiec tak naprawde juz nic mi nie brakuje
To tutaj mam wrazenie, że tego nie przestrzegają.
U męża w pracy na stołówkę potrafią przychodzić muzułmanie i patrzyć takim wzrokiem na jedzących jakby chcieli ich zabić. Ja bym po prostu wybrała inne miejsce na przerwę.

Tu mam temperatury jak w Polsce.
Marzą mi się wakacje w Emiratach.
Z krajów muzułmańskich byłam na razie tylko w Turcji, konkretnie w Stambule i mam miłe wspomnienia.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-14, 22:52   #2678
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Wiec te osoby patrzace wilczym wzrokiem na innych traca caly swoj effort - wysilek (?) bo patrzac na innych negatywnie wrecz wrogo podczas postu jest uznawane za dzien stracony dla poszczacego.
Ramadan to czas pokoju, wyciszenia, rozmowy z Bogiem, poswiecienia i charity (dua).

Prawdziwy Muzulmanin, a znam naprawde wielu w zyciu nie spojrzy na nie-poszczacego zlym okiem.

Muzulmanka podczas okresu i bedac w ciazu lub chora nie moze poscic wiec to jest normalne ze zje lunch.

Wierz mi, tylko zli ludzie patrza na innych zlym okiem i to nie ma znaczenia jakiego sa wyznania.

---------- Dopisano o 01:52 ---------- Poprzedni post napisano o 01:07 ----------

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Z krajów muzułmańskich byłam na razie tylko w Turcji, konkretnie w Stambule i mam miłe wspomnienia.
Turcja jest pieknym krajem, Istambul to tylko jedno miasto, trzeba pojechac do Kapadocji, do Pamukkale, do wielu innych turystycznych miejsc (nie wymieniam bo to nie miejsce ku temu).

Chcesz odwiedzic typowe islamskie miejsca czy chcesz odwiedzic Gulf Region?
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 20:48   #2679
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość

Turcja jest pieknym krajem, Istambul to tylko jedno miasto, trzeba pojechac do Kapadocji, do Pamukkale, do wielu innych turystycznych miejsc (nie wymieniam bo to nie miejsce ku temu).

Chcesz odwiedzic typowe islamskie miejsca czy chcesz odwiedzic Gulf Region?
Kraje arabskie zatoki
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 09:16   #2680
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Kaledonia, arabskie panstwa w regionie Arab Gulf (note: w tym regione uzywa sie nazwy Arab Gulf, nie Persian) to Irak, Kuwait, Arabia Saudyjska, Bahrain, Katar, Emiraty Arabskie i Oman.

Emiraty, a szczegolnie Dubai sa od lat mekka turystyczna wiec jak najbardziej polecam przyjazd tutaj praktycznie 10 miesiecy w roku, Lipiec i Sierpien sa najgoretsze wiec lezenie na plazy tak naprawde odpada, chociaz to wcale nie znaczy ze nie ma takich co lubia piasek i moze i wysokie 45-55"C temperatury im nie przeszkadzaja, vide: Ja

W Dubaju jest wiele wartych odwiedzenia miejsc, ale stolica Abu Dhabi tez jest warta zobaczenia, mamy tutaj Sheikh Zayed Mosque (Meczet Szejka Zayeda), Parki rozrywki Ferrari World i Warner Bros, Emirates Palace to tak z grubsza.
Jednak przyjazd na 2 tygodnie do Emiratow to za krotko aby moc zobaczyc inne atrakcje, â˜☠â˜☠â˜☠el Jais (Gora Jais - 1,934 m n.p.m. ) w Ras Al Khaimah ma najdluzszy na swiecie zjazd linowy i tylko tam raz na 10 lat mniej wiecej pada snieg
Piekne sa jeziora w Hatta w emiracie Dubajskim, gdzie mozna poplywac na kajakach.

Dla nurkujacych i spragnionych kontaktu z natura Fujairah z Al_Aqah plaza, walkami bykow, pieknymi gorami i Masafi gdzie bije zrodlo wody mineralnej.

Jest 7 Emiratow i w kazdym mozna znalezc cos pieknego, wartego zobaczenia, zwlaszcza jesli ktos uwaza ze Dubai jest zbyt szklany, zbyt finansowy lub po prostu chcialby zobaczyc prawdziwe Emiraty, poczuc klimat tradycyjnej Khaleeji i zobaczyc beduinow zyjacych wlasnym rytmem, wielblady przechodzace przez droge, radosne delfiny podplywajace do brzegu i zolwie kochane zolwie mozna tez zobaczyc flamingi i antylopy zyjace na wolnosci.

Na pustyni noca spotkac lisa, zobaczyc spadajace gwiazdy i posluchac dzwiekow Oud tradycyjnej muzyki Khaleeji popijajac szampana albo piwo, co tam komu pasuje

Bylam tez wiele razy w Katarze i Omanie.

Katar jest malym ale ambitnym krajem, Doha przypomina Dubai.

Oman, to panstwo z opwiesci 1001 nocy, kocham Oman na rowni z Emiratami, ale nie mozna ich porownywac, bylam tam wielokrotnie i za kazdym razem odkrywalam cos nowego.
Muskat dzieki ograniczeniu wysokosci zabudowy, wyglada bajecznie z jeden strony gory, z drugiej Ocean Indyjski (Morze Arabskie).

EDIT: Gora J.E.B.E.L. JAIS - czy to jakies niedopuszczalne slowo ze go kasuje?
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2021-04-17 o 09:18
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 10:52   #2681
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-04-18 o 13:59
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-17, 12:16   #2682
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
O Matkoooo... dziekuje, faktycznie cos mam myslenie spowolnione.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 14:35   #2683
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Mamy dzisiaj 8-my dzien Ramadanu, zrobilam zdjecia w Al Wahda Mall w Abu Dhabi.

Nowoscia wlasciwie od dwoch lat ale w tym roku w pelni jest to, ze wszystkie cafejki i restauracje pracuja normalnie podczas godzin postu i nie sa zasloniete jak to bywalo kiedys.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Al Wahda Mall 04.jpg (208,1 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Al Wahda Mall 03.jpg (195,8 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Al Wahda Mall 02.jpg (209,4 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Al Wahda Mall 01.jpg (160,6 KB, 70 załadowań)
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 15:49   #2684
Olaola001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Hej dziewczyny czy wiecie może jak jest teraz z wywozem tabletek antykoncepcyjnych do Dubaju? Dokładnie chodzi o skład Levonorgestrel + Ethinylestradiol. Niedługo lecę na wakacje do Dubaju. Z góry dziękuje za informacje
Olaola001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-07, 19:07   #2685
KasiaaaWroc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 1
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cześć dziewczyny!

Planuje wyjazd i podjęcie pracy w Emiratach Arabskich - interesuje mnie głównie Dubaj i Abu Dhabi.
Mam pytanie do osób, które mieszkają już w UAE: w jaki sposób udało Wam się znaleźć pracę? Czy szukałyście pracy przez strony internetowe, czy bardziej z polecenia?
Dzięki wielkie za pomoc
KasiaaaWroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-07 20:07:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.