Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-13, 13:02   #4501
Yolande 18
Przyczajenie
 
Avatar Yolande 18
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kraina czarownic z Łysej Góry
Wiadomości: 20
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dla Wizażanki Signa załączam fotę bez makijażu, z aktualną fryzurką ( a raczej kolorem) w świetle dziennym. Proszę w dalszym ciągu o radę:
- Jakie kolory ciuchów będą pasować
- Jakie kolory cieni do oczu
- Jaka baza pod makijaż ( używam do mojej bladej twarzy płynnego podkładu Under Twenty w tubce to jest podkład + krem nawilżający w jednym on jest do kosmetyki młodej twarzy i szyi)
- Jakie rodzaje kolorów szminek ( błyszczyków nie mogę używać bo mi ślady zostają i brzydko to wtedy wygląda).
- Jakie kredki i tusze ( ponieważ mam ciemną oprawę oczu i ciemne brwi, używam czarnego eyelinera by zrobić kreskę na oku i czarnego tuszu dla alergików z odżywką firmy GOSH, a od czasu do czasu, tuszu czarnego 4D firmy DEBORAH). Jakim jestem typem urody?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja 004a.jpg (123,0 KB, 22 załadowań)
__________________
" Dlatego śpiewam, żeby przeżyć,
kolejne lekcje w życia grze..."
Yolande 18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 17:32   #4502
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Yolande 18 Pokaż wiadomość
Signa rzeczywiście oświetlenie było w ciepłej tonacji i to oszukało cały efekt. Żebyś miała łatwiejszą podpowiedź co do mojej urody załączam 3 kolejne fotki jedna z nich zrobiona jest w chłodnej tonacji oświetlenia, a dwie w świetle dziennym ( w tym na jednej fotce jestem bez makijażu ( ta w plenerze) na pozostałych mam delikatny makijaż. Czekam na Twoją odpowiedź.
Cytat:
Napisane przez Yolande 18 Pokaż wiadomość
Dla Wizażanki Signa załączam fotę bez makijażu, z aktualną fryzurką ( a raczej kolorem) w świetle dziennym. Proszę w dalszym ciągu o radę:
- Jakie kolory ciuchów będą pasować
- Jakie kolory cieni do oczu
- Jaka baza pod makijaż ( używam do mojej bladej twarzy płynnego podkładu Under Twenty w tubce to jest podkład + krem nawilżający w jednym on jest do kosmetyki młodej twarzy i szyi)
- Jakie rodzaje kolorów szminek ( błyszczyków nie mogę używać bo mi ślady zostają i brzydko to wtedy wygląda).
- Jakie kredki i tusze ( ponieważ mam ciemną oprawę oczu i ciemne brwi, używam czarnego eyelinera by zrobić kreskę na oku i czarnego tuszu dla alergików z odżywką firmy GOSH, a od czasu do czasu, tuszu czarnego 4D firmy DEBORAH). Jakim jestem typem urody?

Super, ze dodalas fotki teraz mam pelen obraz tego jak wygladasz i bedzie mi zdecydowanie latwiej
Ze zdjec ktore dodalas powiedzialabym, ze jestes latem...gdzies tam pojawia sie delikatny dodatek wiosny (oczy masz wiosenne, wlosy leciutko opalizujace, ale juz cera, brwi, rzesy..letnie) ale kolory ktore bede do Ciebie pasowaly to zdecydowanie w wiekszosci letnie, ewentualnie delikatnie ocieplone ale nie te bardzo cieple
Na zdjeciu bez make up'u wyraznie widac, ze cera jesr chlodna, zarowno brwi i rzesy. Kolor wlosow troche jak dla mnie gryzie sie z cera, brwiami...ja bym poszla bardziej w kolorystyke brazow, ale jasnjszych bardziej poziom 7/6 ale delikatnie opalizujacy. Pozniej dodam zdjecie zebys wiedziala o jakich kolorach mowie Co do fryzurki to mysle ze fajnie wygladalabys w troche dluzszych wlosach, do linii brody albo ciut dluzejej, tyl troche krotszy a przod dluzej. Grzywka cos ala tak jak jest teraz tylko troszke wiecej objetosci. No i moim zdaniem zdecydowanie lepiej wygladalas w naturalnym kolorze. W obencym jestes bardzo zdecydowana, konkretna ale to nie to...ten kolor nie podkresla Twojej urody, ktora jest delikatna.
W makijazu dziennym postawilalbym na jasne, delikatne kolory...delikatne pastelowe roze, wrzosowe fiolety ale delikatne, moze byc jasna oliwka, beze, pokusilalbym sie nawet o chlodniejszy ocien lososia.. Do tego brazy, mysle ze bede lepsze niz szaorsci, ale nie bardzo cieple. Liner jak najbardziej moze byc ale lepiej braz lub grafit na codzien, taki lepiej bedzie poswal do Twojej urody. Podkreslaj zewnatrzny kacik ciemniejszymi cieniami, ale tak jak juz pisalam...ciemniej zaznaczamy zalamanie powieki i zewnatrzny kacik rzes, dobrze rozcieraj cienie Co do podkladu to nie polecem takiego do cery mlodziezowej pod warunkiem, ze nie masz mniej niz 20 lat. Takie podklady moga bardziej wysuszac, nie zapewniaja odpowiedniej pielegnacji i ochrony dla troszke bardziej wymagajacej cery.
Ja bardzo lubie bazy Smashbox, ale niestety sa juz z drozszej polki, a tanszej moge polecic Kobo jesli chodzi o baze nawilzajaca. A jaka masz cere w ogole??
Gdzie Ci zostaja slady po blyszczykach? Ja na codzien jestem raczej zwolenniczka blyszczykow, ewentualnie szminek trnasparetnych ktore nie wygladaja brzydko jak sie troche zjedza. Jest tez duzo blyszczykow ktore sa fajnie napigmentowane i mysle, ze moglyby Ci pasowac. Kolory to wszelkie roze, delikatne naruralne czerwienie, moga byc rowniez delikatne brzoskwinie ale uwazaj zeby nie bylo bardzo cieple
Natomiast jesli chodzi o kolory ubran z ciemnych bazowych granat, grafit, moze byc rowniez golebiowy...z czernia musisz uwazac poniewaz moze byc w Twoim przypadku za mocna. Pastelowy roz, jasny zolty cytrynowy, malinowy, lekka poszarzala fuksja, khaki, lawendowy, lekko poszala purpura, sliwka ale tez taka jakby przybrudzona. Mozesz sprobowac poeksperymentowac z zielenia, ale wybieraj raczej odcienie nie bardzo ciemne i intensywne, ale te przygaszone i jasniejsze.
Jakbys miala jeszcze jakies pytania chetnie odpowiem w miare mozliwosci oczywiscie
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 20:44   #4503
Yolande 18
Przyczajenie
 
Avatar Yolande 18
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kraina czarownic z Łysej Góry
Wiadomości: 20
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cerę mam suchą. Tylko co miesiąc mam wysyp krostek na brodzie ale poza tym nic się nie dzieje. Jeśli chodzi o włosy to wcześniej miałam kłopoty z ich wypadaniem ( stres). Ciągle znajdowałam garść włosów na szczotce, zażywałam dużo suplementów typu Skrzypovita i spółka, różne witaminy, odżywki, ale pomógł dopiero szampon zawierający trawę cytrynową ( firmy nie pamiętam) i domowy napar z pokrzyw mojego dziadka, który piłam codziennie. Niestety ponieważ końcówki były nadal słabe, musiałam ściąć włosy "na chłopczycę", mimo, że nie chciałam ( wcześniej miałam włosy do ramion). Przefarbowałam się bo chciałam troszeczkę odmiany. Czy teraz zmienić kolor czy poczekać aż ten się zmyje? Nie chciałabym stosować szamponetki bo nie chcę niszczyć moich włosów. Ślady po błyszczykach zostają mi na dolnej wardze na jej górnym brzegu. Dlatego odstawiłam błyszczyki. Raz jeszcze dzięki za odpowiedź. Pomogłaś mi bardzo.
__________________
" Dlatego śpiewam, żeby przeżyć,
kolejne lekcje w życia grze..."
Yolande 18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 16:09   #4504
Yolande 18
Przyczajenie
 
Avatar Yolande 18
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kraina czarownic z Łysej Góry
Wiadomości: 20
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Signa pomogłaś mi w doborze typu urody, tylko jedna rzecz: Mogłabyś mi załączyć chociaż zdjęcia fryzur które by mi pasowały i kolory w których wyglądałabym odpowiednio? Pozdrawiam.
__________________
" Dlatego śpiewam, żeby przeżyć,
kolejne lekcje w życia grze..."
Yolande 18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 18:48   #4505
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Yolande 18 Pokaż wiadomość
Cerę mam suchą. Tylko co miesiąc mam wysyp krostek na brodzie ale poza tym nic się nie dzieje. Jeśli chodzi o włosy to wcześniej miałam kłopoty z ich wypadaniem ( stres). Ciągle znajdowałam garść włosów na szczotce, zażywałam dużo suplementów typu Skrzypovita i spółka, różne witaminy, odżywki, ale pomógł dopiero szampon zawierający trawę cytrynową ( firmy nie pamiętam) i domowy napar z pokrzyw mojego dziadka, który piłam codziennie. Niestety ponieważ końcówki były nadal słabe, musiałam ściąć włosy "na chłopczycę", mimo, że nie chciałam ( wcześniej miałam włosy do ramion). Przefarbowałam się bo chciałam troszeczkę odmiany. Czy teraz zmienić kolor czy poczekać aż ten się zmyje? Nie chciałabym stosować szamponetki bo nie chcę niszczyć moich włosów. Ślady po błyszczykach zostają mi na dolnej wardze na jej górnym brzegu. Dlatego odstawiłam błyszczyki. Raz jeszcze dzięki za odpowiedź. Pomogłaś mi bardzo.
Jesli masz cere sucha to tymbardziej nie polecam produktow typu under20 poniewaz one przeznaczone sa do typowo mlodziezowej cery czyli tlustej/mieszanej. Chociaz ten wysyp krostek na brodzie mnie niepokoi i niebardzo pasuje do suchej cery...bardziej wydaje mi sie, ze moze ona byc mieszana ale przesuszona A masz zaskorniki, cera sie swieci np na brodzie, nosie?? Jak ta suchosc sie objawia, czy masz odchodzace skorki?
Jak tam teraz stan Twoich wlosow? Wypadanie moze byc tez powiazane z niedoborem niektorych skladnikow w organizmie dlatego czesto takie preparaty jak Skrzypowuta nie bede pomagaly poniewaz one dzialaja na wzmocnienie wlosow. Czasem dobrze jest sie przejsc tez do specjalisty, trychologa, bo wypadanie moze byc powiazane tez z nieodpowiednia pielegnacji skory glowy - czesto jest ona po prostu 'zapchana", duzo ludzi ma ten problem niestety
A kiedy farbowalas wlosy? Jesli jakies 2-3 tyg temu spokojnie mozesz farbowac teraz. Ja szczegolnie polecam farby bez amoniaku, ktore nie niszcza tak wlosow a nawet je pielegnuja no i zdecydowanie polecam farby profesjonalne
Jesli chodzi o te slady to hmm...moze usta sa malo nawilzone i spierzchniete. Robisz co jakis czas peeling ust, dobrze ja nawilzasz? Moze po prostu potrzebujesz dobrego blyszczyka ktory bedzie nawilzal. Teraz na zime bardzo polceam Carmex, na prawde dziala cuda z reszta pod szminke tez bardzo fajna sprawa. Czesto nim sie posilkuje jak przychodza do mnie Panie na makijaz a maja usta w zlym stanie

Cytat:
Napisane przez Yolande 18 Pokaż wiadomość
Signa pomogłaś mi w doborze typu urody, tylko jedna rzecz: Mogłabyś mi załączyć chociaż zdjęcia fryzur które by mi pasowały i kolory w których wyglądałabym odpowiednio? Pozdrawiam.
Jasne, jak najbardziej Zalacze zdjecia tylko narazie nie mam swojego kompa na ktorym mam zdjecia o ktorych mysle. Ale jutro maz wroci z moim i pokaze Ci o jakie fryzurki mi chodzilo
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 20:33   #4506
Yolande 18
Przyczajenie
 
Avatar Yolande 18
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kraina czarownic z Łysej Góry
Wiadomości: 20
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Po demakijażu ( kilka dni temu) rzeczywiście zauważyłam że cera mi się błyszczy na czole, nosie i brodzie. Na policzkach i pod oczami jest sucha, wręcz przesuszona nieraz jest w dotyku jak tarka. Zaskórniki wyskakują na czole, jak wcześniej mówiłam na brodzie i czasem kilka krostek na policzkach, ale to tylko w wiadome comiesięczne dni ( wiesz co mam na myśli : ) )Poza tym policzki są gładkie w dotyku, a twarz bez jakichś krostek i innych cudów. Nie mam efektu odchodzącej skórki. Pani u której dobierałam bazę poleciła mi under Twenty bo stwierdziła że mam cerę mieszaną. Miała rację? Jeżeli chodzi o włosy to obecnie kondycja jest już o wiele lepsza niż przedtem, a owe wypadanie spowodowane było stresem, lekami neurologicznymi ( niestety miały one swoje skutki uboczne). Włosy farbowałam dopiero teraz. A jeżeli chodzi o coś do nawilżania ust to dowiedziałam się, że w moich okolicach, w Rossmanie jest ten kosmetyk Carmex, także od razu jak tylko wybiorę się na zakupy, kupię go. Dzięki Twoim radom wyposażyłam swój kuferek kosmetykami jakie mi poleciłaś:
- Brązowy tusz Volum Express Maybyline
- Pomadka nawilżająca do ust Lumene
- Paleta Cieni w stonowanych odcieniach zieleni Golden Rose
- Cienie trójkolorowe Lumene Natural Code ( ciemny brąz, pastelowy róż, wrzosowy)
-Cienie Sally Hansen Natural Beauty trójkolorowe ( kakaowy brąz, kremowy, brąz w kolorze mlecznej czekolady). Eyelinera brązowego nie udało mi się nabyć ale zdecydowałam że nie będę moim czarnym podkreślać oczu tak mocno jak dotychczas tylko troszeczkę, śladowo, by się to nie gryzło nawzajem. Pozdrawiam.
-

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

A to jest kolor mojej pomadki z Lumene: podaje link: Wyniki%20Szukania%20w%20G rafice%20Google%20dla%20h ttp%20%20%20www.igruszka. pl%20data%20gfx%20picture s%20medium%202%205%20952_ 1.jpg.htm

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Ma ona śliczny ciemno-brzoskwiniowy odcień, róż zdecydowany źle na mnie wyglądał.
__________________
" Dlatego śpiewam, żeby przeżyć,
kolejne lekcje w życia grze..."
Yolande 18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 19:31   #4507
Lunka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 358
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Lunka88 Pokaż wiadomość
1. cięzko się opalam, prawie w ogóle, zazwyczaj na brudny brąz( w solarium)
2. zielone z brązowymi plamkami
3. nie mam piegów
4. nie mam pojęcia, ale wydaje mi się chłodna
5. ciemny blond/jasny brąz
6.czerwono-rózowe
7. szary, czarny, czerwony, granat, kobaltowy. koralowy, siwy, zielony, biały
Pomoże ktoś?
Lunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-19, 12:27   #4508
Yolande 18
Przyczajenie
 
Avatar Yolande 18
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kraina czarownic z Łysej Góry
Wiadomości: 20
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Myślę że pomoże Ci to: http://www.prettyyourworld.com- zakładka The Seasons ( Pory roku) - jak dla mnie jesteś Summer ( lato) lub Spring ( wiosna)
Drugi link: http://www.glamthings.com/2011/01/se...color-analysis
Jeżeli nie znasz angielskiego możesz posłużyć się funkcją Google Tłumacz : )
__________________
" Dlatego śpiewam, żeby przeżyć,
kolejne lekcje w życia grze..."
Yolande 18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 15:00   #4509
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam.

Prawdopodobnie mam typ urody mieszany zima-lato. Mój naturalny kolor włosów to bardzo ciemny, popielaty blond lub jasny szatyn (różne już opinie na ten temat słyszałam). Cera blada o odcieniu oliwkowym, ale miejscami zaróżowiona. Tęczówki stalowe, szaro-niebieskie silnie odznaczające się od białka (ciemniejszy pierścień po zewnętrznej stronie tęczówki, do tego źrenica otoczona oliwkowym/jasno brązowym pierścieniem).

Nie jestem chyba ani typowym latem (wszelkie przydymione, stonowane barwy są wyśmienite, ale w bardzo jasnych, pastelowych kolorach wyglądam mdło), ani zimą (kontrasty do mnie pasują, ale zbyt radykalne połączenia czynią ze mnie "schorowanego prawie-trupa").

Posiłkowałam się innym wątkiem i do takiego właśnie wniosku doszłam.

Czy taki typ kolorystyczny będzie dobrze wyglądać w zimnych, jasnych blondach? Czy jednak z uwagi na pierwiastek zimy powinnam pozostać przy ciemniejszych włosach?

Wiem, że pytania dotyczące koloru włosów powinno się zadawać w dziale fryzjerskim, ale to akurat jest połączone nierozerwalnie z zagadnieniem dot. typu kolorystycznego.

Edytowane przez WhiteGyaru
Czas edycji: 2011-12-19 o 15:43
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 15:58   #4510
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Yolande 18 Pokaż wiadomość
Po demakijażu ( kilka dni temu) rzeczywiście zauważyłam że cera mi się błyszczy na czole, nosie i brodzie. Na policzkach i pod oczami jest sucha, wręcz przesuszona nieraz jest w dotyku jak tarka. Zaskórniki wyskakują na czole, jak wcześniej mówiłam na brodzie i czasem kilka krostek na policzkach, ale to tylko w wiadome comiesięczne dni ( wiesz co mam na myśli : ) )Poza tym policzki są gładkie w dotyku, a twarz bez jakichś krostek i innych cudów. Nie mam efektu odchodzącej skórki. Pani u której dobierałam bazę poleciła mi under Twenty bo stwierdziła że mam cerę mieszaną. Miała rację? Jeżeli chodzi o włosy to obecnie kondycja jest już o wiele lepsza niż przedtem, a owe wypadanie spowodowane było stresem, lekami neurologicznymi ( niestety miały one swoje skutki uboczne). Włosy farbowałam dopiero teraz. A jeżeli chodzi o coś do nawilżania ust to dowiedziałam się, że w moich okolicach, w Rossmanie jest ten kosmetyk Carmex, także od razu jak tylko wybiorę się na zakupy, kupię go. Dzięki Twoim radom wyposażyłam swój kuferek kosmetykami jakie mi poleciłaś:
- Brązowy tusz Volum Express Maybyline
- Pomadka nawilżająca do ust Lumene
- Paleta Cieni w stonowanych odcieniach zieleni Golden Rose
- Cienie trójkolorowe Lumene Natural Code ( ciemny brąz, pastelowy róż, wrzosowy)
-Cienie Sally Hansen Natural Beauty trójkolorowe ( kakaowy brąz, kremowy, brąz w kolorze mlecznej czekolady). Eyelinera brązowego nie udało mi się nabyć ale zdecydowałam że nie będę moim czarnym podkreślać oczu tak mocno jak dotychczas tylko troszeczkę, śladowo, by się to nie gryzło nawzajem. Pozdrawiam.
-

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

A to jest kolor mojej pomadki z Lumene: podaje link: Wyniki%20Szukania%20w%20G rafice%20Google%20dla%20h ttp%20%20%20www.igruszka. pl%20data%20gfx%20picture s%20medium%202%205%20952_ 1.jpg.htm

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Ma ona śliczny ciemno-brzoskwiniowy odcień, róż zdecydowany źle na mnie wyglądał.
Super jesli cera w strefie T jest tlusta, blyszczy sie i sa na niej zaskorniki a policzki sa suche, delikatne to masz cere mieszana Ale nawet do cery mieszanej, starszej niz te 20 lat nie powinno stosowac sie kosmetykow dla nastalatkow, a seria under20 jest skierowana wlasnie dla nastolatkow. Sorry za zloscliowosc, ale gratuluje wiedzy Pani w drogerii
Tutaj masz palete kolorow:
http://szalonenozyczki.com.pl/compon...42858aebe5.jpg
osobiscie widzialbym Cie w kolorze 7B lub 6GB..ta 6 wygladas troche ciemno tutaj, ale w rzeczywistosci bedzie troche jasniejsza i z refleksami A fryztrki zaraz Ci wkleje
Pierwsza to dlugosc i fryura, ale grzywke dalabym Ci jednak krotsza i lzejsza.
Druga nie chodzi o podgolenie, ale sama fryzure
A w trzeciej zostawilabym je rownej dlugosci, bez jednej strony takiej dluzszej. Ale Mysle, ze cos takiego jak na 3 zdjeciu tylko rowne i z grzywka na bok byloby dla Ciebie fajne
Cytat:
Napisane przez Lunka88 Pokaż wiadomość
Pomoże ktoś?
Moze napiszesz cos wiecej o swojej urodzie, a najlepiej dodaj zdjecie Z tego opisu ciezko jest cos wywnioskowac zeby zrobic w miare dobra analize Twojej urody


Cytat:
Napisane przez WhiteGyaru Pokaż wiadomość
Witam.

Prawdopodobnie mam typ urody mieszany zima-lato. Mój naturalny kolor włosów to bardzo ciemny, popielaty blond lub jasny szatyn (różne już opinie na ten temat słyszałam). Cera blada o odcieniu oliwkowym, ale miejscami zaróżowiona. Tęczówki stalowe, szaro-niebieskie silnie odznaczające się od białka (ciemniejszy pierścień po zewnętrznej stronie tęczówki, do tego źrenica otoczona oliwkowym/jasno brązowym pierścieniem).

Nie jestem chyba ani typowym latem (wszelkie przydymione, stonowane barwy są wyśmienite, ale w bardzo jasnych, pastelowych kolorach wyglądam mdło), ani zimą (kontrasty do mnie pasują, ale zbyt radykalne połączenia czynią ze mnie "schorowanego prawie-trupa").

Posiłkowałam się innym wątkiem i do takiego właśnie wniosku doszłam.

Czy taki typ kolorystyczny będzie dobrze wyglądać w zimnych, jasnych blondach? Czy jednak z uwagi na pierwiastek zimy powinnam pozostać przy ciemniejszych włosach?

Wiem, że pytania dotyczące koloru włosów powinno się zadawać w dziale fryzjerskim, ale to akurat jest połączone nierozerwalnie z zagadnieniem dot. typu kolorystycznego.
Mozesz wygladac dobrze w takich blondach, ale najlepiej jak dodasz zdjecie wtedy bedzie latwiej cos dobrac, bo wybierajac kolo trzeba sugerowac sie nie tylko typem urody, ale tez ksztaltem twarzy, uroda..Jesli chodzi o typ to rzeczywiscie mozesz byc mocnym latem z domiezka zimy Ale mozesz tez byc mocnym latem np w domiezka wiosny i wtedy jesli blondy to moze z lekko cieplymi refleksami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 55.jpg (27,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 377_16.jpg (36,5 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paris_hilton_asymmetrical-bobs.jpg (23,2 KB, 4 załadowań)
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 16:13   #4511
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość
Mozesz wygladac dobrze w takich blondach, ale najlepiej jak dodasz zdjecie wtedy bedzie latwiej cos dobrac, bo wybierajac kolo trzeba sugerowac sie nie tylko typem urody, ale tez ksztaltem twarzy, uroda..Jesli chodzi o typ to rzeczywiscie mozesz byc mocnym latem z domiezka zimy Ale mozesz tez byc mocnym latem np w domiezka wiosny i wtedy jesli blondy to moze z lekko cieplymi refleksami
Postaram się wieczorem wrzucić zdjęcia.

O wiośnie również myślałam z uwagi na brązowo-oliwkowy czy złoty pierścień wokół źrenicy (ponoć charakterystyczna cecha tego typu urody), ale w ciepłych kolorach wyglądam raczej niekorzystnie, więc uznałam to za mało prawdopodobne.
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-19, 17:15   #4512
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Oto obiecane zdjęcia (a właściwie wycinki).

Obecnie mam już blond na głowie, ale bardzo niewyjściowy - żółty niczym jajecznica (po dekoloryzacji i niezbyt udanych farbowaniach).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cera.jpg (6,8 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oko.JPG (4,9 KB, 185 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg usta.jpg (6,6 KB, 14 załadowań)
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-20, 10:52   #4513
Lunka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 358
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość


Moze napiszesz cos wiecej o swojej urodzie, a najlepiej dodaj zdjecie Z tego opisu ciezko jest cos wywnioskowac zeby zrobic w miare dobra analize Twojej urody



Dodaje foty. Robiłam je w świetle dziennym przy oknie. Sorrki za jakość, ale nie miałam aparatu akurat tu gdzie jestem więc telefonem zrobiłam

Edytowane przez Lunka88
Czas edycji: 2012-07-08 o 21:11
Lunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-20, 13:45   #4514
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez WhiteGyaru Pokaż wiadomość
Oto obiecane zdjęcia (a właściwie wycinki).

Obecnie mam już blond na głowie, ale bardzo niewyjściowy - żółty niczym jajecznica (po dekoloryzacji i niezbyt udanych farbowaniach).
Po dekoloryzacji kolorek moze byc troche zoltawy, ale dobra farba powinna to zniwelowac No chyba, ze chcesz osiagnac popielaty jasniutki blond to wtedy wymaga kilku podejsc. A farbowalas w domu czy u fryzjera??
Moglabys dodac zdjecie calej twarzy?? Z takich wycinkow na prawde ciezko jest cos powiedziec...nie widzac wlosow, brwi, ksztaltu twarzy ciezko powiedziec w jakim kolorze/odcieniu byloby Ci dobrze i jakim jestes typem na 100%

Cytat:
Napisane przez Lunka88 Pokaż wiadomość
Dodaje foty. Robiłam je w świetle dziennym przy oknie. Sorrki za jakość, ale nie miałam aparatu akurat tu gdzie jestem więc telefonem zrobiłam
Dokladnie to samo co pisalam wyzej, z wycinkow i bardzo oszczednych informacji ktore podalas o swojej urodzie trudno cokolwiek powiedziec.
-jaki masz naturalny kolor wlosow...czy sa bardziej popielate czy jednak maja moze zlotawe refleksy
-kolor oczy, czy sa raczej czyste, czy teczowka jest wyraznie odgraniczona od bialka, czy moze lekko przydymiona. Czy teczkowka ma jakas ciemniejsza obwodke, plamki
-jaka jest oprawa oka, kolor brwi...
-czy masz piegi, jesli tak czy sa bardziej brazowe czy szarawe
-odcien skory, cieply, zimny...ciemnja, jasna karnacja, bardziej rozowawy czy zoltway
-jak sie opalasz, jak szybko, czy najpierw na czerwono, jak ciemna jest opalanizna, jaki przybiera odcien jak brazowieje
-kolor ust...czy jest bardziej chlodny czy cieplejszy??
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-20, 14:15   #4515
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość
Po dekoloryzacji kolorek moze byc troche zoltawy, ale dobra farba powinna to zniwelowac No chyba, ze chcesz osiagnac popielaty jasniutki blond to wtedy wymaga kilku podejsc. A farbowalas w domu czy u fryzjera??
Moglabys dodac zdjecie calej twarzy?? Z takich wycinkow na prawde ciezko jest cos powiedziec...nie widzac wlosow, brwi, ksztaltu twarzy ciezko powiedziec w jakim kolorze/odcieniu byloby Ci dobrze i jakim jestes typem na 100%
Farbowałam u fryzjera w sumie 3 razy, ale niestety za każdym razem wychodził ekstremalny kurczak. Obecnie stosuję szampon Joanny przeznaczony do włosów farbowanych na blond oraz siwych i widzę już drobną poprawę (czyli ochłodzenie koloru).

Wolałabym nie wstawiać całego zdjęcia twarzy, a nie wiem, czy kolejne "puzzle" w jakikolwiek sposób pomogą.

-jaki masz naturalny kolor wlosów - dość ciemne. Fryzjerzy oceniali to różnie - raz jako bardzo ciemny, popielaty blond, a innym razem jako jasny szatyn. Na 100% bez ciepłych refleksów.

-kolor oczu - tęczówka silnie oddziela się od białka (ma po zewnętrznej stronie ciemniejszy szary pierścień) i dodatkowo źrenicę okala pierścień w kolorze jasnego brązu/oliwki. Plamek brak.

-jaka jest oprawa oka, kolor brwi - oprawa oczu dość ciemna, popielata.

-czy masz piegi - brak

-odcien skory - zdecydowanie zimny. Miejscami zaróżowiona, blada. W zależności od światła czasem wydaje mi się, że jest jasno-oliwkowa. Na pewno nie ciepła ani brzoskwiniowa.

-jak sie opalasz - z reguły na początku skóra jest zaróżowiona. Słońce nie łapie mnie zbyt szybko. Opalenizna nie jest bardzo ciemna. Początkowo oliwkowa z czasem brązowieje, ale nigdy nie jest bardzo brązowa - raczej ciemno oliwkowa.

-kolor ust - zdecydowanie chłodny, róż z nutką fioletu/brudnej czerwieni.

Na pewno jestem chłodnym typem. Na taką 100% zimę jestem chyba za jasna (włosy i brwi), ale z kolei nie jestem do końca pewna, czy jestem czystym przykładem lata.

Tak hipotetycznie - czy taki kolor jak w załączniku pasowałby kobiecie o chłodnym typie kolorystycznym? (biorę również pod uwagę kolor widniejący na moim awatarze)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolor.jpg (38,7 KB, 16 załadowań)

Edytowane przez WhiteGyaru
Czas edycji: 2011-12-20 o 14:20
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-20, 14:39   #4516
Lunka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 358
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Naturalny kolor włosów to ciemny blond/jasny brąz z rudymi refleksami
Oczy zielone z brązowymi plamkami, obwódka ciemniejsza od koloru oka, tęczówka silnie oddzielona od białka
Oprawa oczu: bardzo ciemny brąz (brwi jak i rzesy)
Nie mam piegów
Kolor skóry bardziej wchodzi w odcień różowaty, na pewno nie żółtawy
Usta bardziej w odcieniu chłodniejszym
Opalam się bardzo powoli. Najpierw na lekki czerwony poźniej ciemnieje, brąz jest brudny. Obecnie mam średnią karnację za sprawą solarium. W słońcu [rawie w ogole sie nie opalam
Lunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-20, 16:31   #4517
Yolande 18
Przyczajenie
 
Avatar Yolande 18
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kraina czarownic z Łysej Góry
Wiadomości: 20
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dzięki wielkie Signa z palety najbardziej podoba mi się kolorek 7 B ( obawiam się że ten drugi może po moich rudych wyjść ciemny). A mogę prosić o zdjęcia fryzurek?. I Jaką markę kosmetyków do mojej cery polecasz, zależy mi bo skóra mi się zaczęła łuszczyć i nie wiem co dobrać ( z under 20 mam tylko tubkę z podkładem czyli nadaje się do kosmetycznego archiwum mojej mamy : D
__________________
" Dlatego śpiewam, żeby przeżyć,
kolejne lekcje w życia grze..."
Yolande 18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-20, 16:32   #4518
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez WhiteGyaru Pokaż wiadomość
Farbowałam u fryzjera w sumie 3 razy, ale niestety za każdym razem wychodził ekstremalny kurczak. Obecnie stosuję szampon Joanny przeznaczony do włosów farbowanych na blond oraz siwych i widzę już drobną poprawę (czyli ochłodzenie koloru).

Wolałabym nie wstawiać całego zdjęcia twarzy, a nie wiem, czy kolejne "puzzle" w jakikolwiek sposób pomogą.

-jaki masz naturalny kolor wlosów - dość ciemne. Fryzjerzy oceniali to różnie - raz jako bardzo ciemny, popielaty blond, a innym razem jako jasny szatyn. Na 100% bez ciepłych refleksów.

-kolor oczu - tęczówka silnie oddziela się od białka (ma po zewnętrznej stronie ciemniejszy szary pierścień) i dodatkowo źrenicę okala pierścień w kolorze jasnego brązu/oliwki. Plamek brak.

-jaka jest oprawa oka, kolor brwi - oprawa oczu dość ciemna, popielata.

-czy masz piegi - brak

-odcien skory - zdecydowanie zimny. Miejscami zaróżowiona, blada. W zależności od światła czasem wydaje mi się, że jest jasno-oliwkowa. Na pewno nie ciepła ani brzoskwiniowa.

-jak sie opalasz - z reguły na początku skóra jest zaróżowiona. Słońce nie łapie mnie zbyt szybko. Opalenizna nie jest bardzo ciemna. Początkowo oliwkowa z czasem brązowieje, ale nigdy nie jest bardzo brązowa - raczej ciemno oliwkowa.

-kolor ust - zdecydowanie chłodny, róż z nutką fioletu/brudnej czerwieni.

Na pewno jestem chłodnym typem. Na taką 100% zimę jestem chyba za jasna (włosy i brwi), ale z kolei nie jestem do końca pewna, czy jestem czystym przykładem lata.

Tak hipotetycznie - czy taki kolor jak w załączniku pasowałby kobiecie o chłodnym typie kolorystycznym? (biorę również pod uwagę kolor widniejący na moim awatarze)
Szczerze mowiac to jakos niebardzo widze Cie w takim blondzie, ale tak jak mowilam ciezko tak bez zdjecia Ale spoko, rozumiem ze nie chcesz wstawiac Z opisu Twojego opisu rzeczywiscie powiedzialbym, ze jestes polaczeniem lata i zimy. Tylko nie jestem w stanie stwierdzic tylko z opisu co przewaza...oczy masz zimowe, ale z kolei sposob w jaki sie opalasz wsazywalby na lato. Mozesz byc mocnym poznym latem z duza czescia zimy Szczerze mowiac ja bym Cie chyba widziala w ciemniejszych kolorach wlosow, niekoniecznie jakies ciemne brazy czy czernie ale np ciemniejszy blond..np z trzeciej palety od dolu kolor 7N (kolory od lewej, drugi rzad od gory, pierwszy kolor)
http://szalonenozyczki.com.pl/compon...42858aebe5.jpg
Ale moze byc tez tak, ze bedziesz super wygladala w takim jasnym blondzie, kwestia tez Twojej urody

Cytat:
Napisane przez Lunka88 Pokaż wiadomość
Naturalny kolor włosów to ciemny blond/jasny brąz z rudymi refleksami
Oczy zielone z brązowymi plamkami, obwódka ciemniejsza od koloru oka, tęczówka silnie oddzielona od białka
Oprawa oczu: bardzo ciemny brąz (brwi jak i rzesy)
Nie mam piegów
Kolor skóry bardziej wchodzi w odcień różowaty, na pewno nie żółtawy
Usta bardziej w odcieniu chłodniejszym
Opalam się bardzo powoli. Najpierw na lekki czerwony poźniej ciemnieje, brąz jest brudny. Obecnie mam średnią karnację za sprawą solarium. W słońcu [rawie w ogole sie nie opalam
Podejrzewam jakas czesc wiosny, ale niestety nie powiem Ci napewno jakim jestes typem. Mozesz byc wiosna z domiezka lata...albo latem z domiezka wiosny...ciezko powiedziec jak nie moge Cie zobaczyc
Co do karnacji to jest ona stala, za sprawa solarium mozesz byc bardziej lub mniej opalona. O opalezine pytam bardziej ta naturalna
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-20, 16:41   #4519
Yolande 18
Przyczajenie
 
Avatar Yolande 18
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kraina czarownic z Łysej Góry
Wiadomości: 20
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dla tych co nie wiedzą jakim typem urody są kopiuję link aż do znudzenia:
www.prettyyourworld.com- zakładka The Seasons po lewej stronie

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Signa a w jakiej palecie kolorów byś mniee widziala jezeli chodzi o kolory ubrań? Pozdrawiam.
__________________
" Dlatego śpiewam, żeby przeżyć,
kolejne lekcje w życia grze..."
Yolande 18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-20, 17:08   #4520
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Signa dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Mimo, iż nie wkleiłam zdjęcia mojej twarzy, co ograniczyło możliwość dokładniejszej analizy, to jednak twoja wypowiedź była mi bardzo pomocna, bo szczerze mówiąc również odnoszę wrażenie, że jednak w ciemniejszych kolorach wyglądałam lepiej - rysy były bardziej wyraziste.

Jednak skoro już zaszalałam i rozjaśniłam włosy, to postaram się dojść do jasnego, zimnego blondu. Najwyżej wrócę do ciemnego - to zawsze będzie łatwiejsze niż rozjaśnianie do ładnego, nieżółtego blondu.

A co do mojej twarzy - jest dość drobna (notabene cała jestem mikra, bo mierzę raptem ok. 154cm) o kształcie serca. Rysy mam delikatne, oczy blisko i płasko osadzone, nos średniej wielkości, usta "krótkie" i w miarę pełne, policzki "chomikowate" czyli pełne.
Znajomi i rodzina twierdzą, że mam w sobie coś "azjatyckiego" (głównie przez oczy i proporcje twarzy). Spotkałam się również z opinią, iż jestem podobna do typowej Rosjanki.

Edytowane przez WhiteGyaru
Czas edycji: 2011-12-20 o 17:14
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-20, 17:43   #4521
Lunka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 358
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość



Podejrzewam jakas czesc wiosny, ale niestety nie powiem Ci napewno jakim jestes typem. Mozesz byc wiosna z domiezka lata...albo latem z domiezka wiosny...ciezko powiedziec jak nie moge Cie zobaczyc
Co do karnacji to jest ona stala, za sprawa solarium mozesz byc bardziej lub mniej opalona. O opalezine pytam bardziej ta naturalna
Z natury to jestem biała jak mąka. dzieki za pomoc
Lunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 13:44   #4522
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziewczyny i ja proszę o pomoc Nigdy nie byłam w stanie do końca określić koloru moich oczu, a co dopiero typu urody... no przerasta mnie to albo po prostu jestem dobrze wymieszana

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się bardzo wolno, na jasno-złoto, powoli brązowieję (w sensie robię się złotawo-jasnobrązowa). Opalenizna trzyma się dość długo. Przy za ostrym słońcu (albo za małym filtrze) spiekam się na ciemn róż (nie prosiaczkowy, tylko czerwienieję), ale dość szybko brązowieję... skóra ze mnie nie schodzi.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Kolor mam idąc od zewnątrz szaro-niebiesko-zielono-piwny. Obwódka jest, ale bardzo delikatna ciemnoszara. Plamki miewam. Oprawa oczy ciemna - ciemnobrązowe brwi, czarne rzęsy.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegów brak

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Na pierwszy rzut oka bardzo jasną, na drugi jeśłi jestem opalona, to lekko żółtą, jak nie chyba różowawą? Rumienię się delikatnie i na różowo.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Włosy ciemne, w tonacjach brązu. Latem pod wpływem słońca z rudo-miedzianymi refleksami, zimą chłodniejsze kolory.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Różowo-brzoskwiniowe, ale ciepły odcień, pod wpływem temperatury czy innych warunków zewnętrznych przechodzące w jasną ciepłą czerwień.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuję się w zieleniach, fiolecie, czerwieni (burgund, bordo, pomidor, czerwienie lekko wpadające w malinę), czerni, niektórych odcieniach niebieskiego (raczej granat i indygo) niż błękity.
Zdecydowanie źle wyglądam w pomarańczu, żółci (poza dość ciemnym, nasyconym odcieniem), większosc szarości mnie gasi (poza takim ciepłym gołębim i ciepłym odcieniem grafitu), źle jest mi w jaskrawej czerwieni (to jedyny odcień, w którym wyglądam naprawdę źle).

No, i co ja jestem? I jak tą wiedzę wykorzystać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P5075959.jpg (75,9 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_9275.jpg (21,7 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja.jpg (75,8 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja1.jpg (93,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020346.jpg (150,3 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oczy.jpg (28,7 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oczy1.jpg (5,6 KB, 15 załadowań)
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki


Edytowane przez vea7
Czas edycji: 2011-12-21 o 13:45
vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 15:35   #4523
Lolitta
Raczkowanie
 
Avatar Lolitta
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 35
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Od dłuższego czasu zastanawiam się jaką 'porą roku' jestem. Moja mama jest brunetką - ma czarne włosy, brązowe oczy, bardzo ciemną ich oprawę, mnóstwo pieprzyków. Z kolei mój tata jest blondynem z błękitnymi oczami i jasną karnacją. Ja urodziłam się z oprawą oczu jak u czarnowłosej brunetki, mam pieprzyki, ale włosy dużo jaśniejsze niż moja mama - brązowe, a teraz w dodatku przefarbowane na miodowy (?). Kiedyś myślałam, że jestem zimą, ale gdy włosy się niszczyły ich odcień stawał się lekko ciepły, więc wahałam się między zimą, a jesienią. Teraz przez pofarbowanie włosów sama nie wiem już jaką porą roku jestem. Uwielbiam mój nowy kolor i nie chciałabym go zmieniać - ożywił i rozświetlił mi twarz. Ale mam wrażenie, że gryzie się on z moimi ukochanymi różami i chłodnymi odcieniami, a może nawet też z moimi czarnymi brwiami! Z kolei w pomarańczach i brązach czuję się fatalnie :/ Powodują, że wyglądam na jeszcze ciemniejszą niż jestem, a ja uwielbiam jasną urodę, chłodne, jasne róże itd. Nienawidzę odcieni ceglastych, brązów, pomarańczy, dlatego kolory jesienne w ogóle mi nie odpowiadają i mam nadzieję, że mimo wszystko nie jestem jesienią! A może nowy kolor zupełnie mi nie pasuje? Będę bardzo wdzięczna za analizę!

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo).
Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się szybko i od razu na brązowo albo lekko brzoskwiniowo, ale na pewno nie jest to odcień czerwoy/różowy.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oprawa oczu bardzo ciemna. Brwi mam czarne, nie muszę używac kredki, rzęsy też czarne. Tęczówka oka jest niby brązowa, ale gdy się dokładnie przyglądam to leciuteńko ten kolor wpada w zgniłą zieleń. Ale to bardziej brąz.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegów brak

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Nie wiem tak naprawdę, ale na pewno nie jest blada, ani jasna. Bardzo ciemna chyba też nie, raczej brzoskwiniowa. Rzadko się rumienię, nigdy nie mam czerwonych rumieńców, jak niektórzy

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
No i tu jest problem. Naturalne włosy są brązowe. Nie bardzo ciemny brąz, ale też nie jasny. Przefarbowałam je farbą blond, ale nie na blond, tylko na taki... hm... miodowy kolor. Jedni mówią, że teraz jestem blondynką, jedni, że szatynką, sama nie wiem jak określić ten kolor.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Dość ciemny kolor, prawie nie muszę używać szminki. Raczej lekko wiśniowo-różowy.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Trudno powiedzieć. Do obecnego koloru włosów ładnie wyglądam w granatowym, gdyż wtedy włosy na jego tle są ZŁOTE (dosłownie ), w czerwonym chyba najlepiej. Uwielbiam różowe błyszczyki i róże do policzków, ale wydaje mi się, że przy nich moje włosy są... rudawe !

Zdjęcia:
1. naturalny kolor włosów ale w mocnym, słonecznym świetle, oraz końcówki poniszczone, dlatego są jaśniejsze niż włosy przy głowie.
2. Mój nowy kolor włosów w świetle dziennym.
3. Mój naturalny kolor włosów, ale przy świetle sztucznym, w pomieszczeniu, było raczej dość ciemno.
4. Mój nowy kolor włosów przy sztucznym świetle. Cera wyszła na tym zdjęciu nienaturalnie jasno - normalnie mam ciemniejszą, bardziej brzoskwiniową, brązowawą.
5. Mój nowy kolor w pełnym słońcu, było bardzo jasno
6. Mój nowy kolor w pomieszczeniu
7. Mój naturalny kolor włosów w świetle dziennym
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolor1.jpg (60,5 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor2.jpg (76,2 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor3.jpg (32,5 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor4.jpg (91,4 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor5.jpg (66,4 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor6.jpg (43,5 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor7.jpg (33,5 KB, 17 załadowań)
__________________
Zaczynam drogę do pięknego ciała! 20.09.2010
Lolitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 14:35   #4524
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Yolande 18 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie Signa z palety najbardziej podoba mi się kolorek 7 B ( obawiam się że ten drugi może po moich rudych wyjść ciemny). A mogę prosić o zdjęcia fryzurek?. I Jaką markę kosmetyków do mojej cery polecasz, zależy mi bo skóra mi się zaczęła łuszczyć i nie wiem co dobrać ( z under 20 mam tylko tubkę z podkładem czyli nadaje się do kosmetycznego archiwum mojej mamy : D
Zdjecia fryzurek dodane Mysle, ze w takij dlugosci wygladalabys bardzo kobieco i fajnie
Co do marki kosmetykow to nie jestem zwolenniczka uzywania wszystkich prosduktow z jeden marki, z prostej przyczyny...nie kazda marka wszystko ma dobre i do swojej cery powinnas uzywac kosmetykow ktore sa do niej dostosowane. Moze byc tak, ze krem danej firmy jest dobry ale juz tonik nie wiec polecam stosowanie roznych kosmetykow
Troche za malo wiem o Twojej cerze zebym mogla polecic Ci wszystkie kosmetyki Ok jest mieszana, w czasie okresu pojawiaja sie niedoskonalosci....masz duzo zaskornikow, cera jest wrazliwa, naczyniowa? Jak Ty ja pielegnujesz oprocz tego ktemu under20?? Jakie kremy uzywasz, peelingi, maseczki? Ile plynow dziennie wypijasz i jakich? Chodzi na solarium, jesli tak to z jaka czestotliwoscia??

Cytat:
Napisane przez Yolande 18 Pokaż wiadomość
Dla tych co nie wiedzą jakim typem urody są kopiuję link aż do znudzenia:
www.prettyyourworld.com- zakładka The Seasons po lewej stronie

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Signa a w jakiej palecie kolorów byś mniee widziala jezeli chodzi o kolory ubrań? Pozdrawiam.
Pisalam juz wyzej dlatego wklejam
Natomiast jesli chodzi o kolory ubran z ciemnych bazowych granat, grafit, moze byc rowniez golebiowy...z czernia musisz uwazac poniewaz moze byc w Twoim przypadku za mocna. Pastelowy roz, jasny zolty cytrynowy, malinowy, lekka poszarzala fuksja, khaki, lawendowy, lekko poszala purpura, sliwka ale tez taka jakby przybrudzona. Mozesz sprobowac poeksperymentowac z zielenia, ale wybieraj raczej odcienie nie bardzo ciemne i intensywne, ale te przygaszone i jasniejsze.

Cytat:
Napisane przez WhiteGyaru Pokaż wiadomość
Signa dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Mimo, iż nie wkleiłam zdjęcia mojej twarzy, co ograniczyło możliwość dokładniejszej analizy, to jednak twoja wypowiedź była mi bardzo pomocna, bo szczerze mówiąc również odnoszę wrażenie, że jednak w ciemniejszych kolorach wyglądałam lepiej - rysy były bardziej wyraziste.

Jednak skoro już zaszalałam i rozjaśniłam włosy, to postaram się dojść do jasnego, zimnego blondu. Najwyżej wrócę do ciemnego - to zawsze będzie łatwiejsze niż rozjaśnianie do ładnego, nieżółtego blondu.

A co do mojej twarzy - jest dość drobna (notabene cała jestem mikra, bo mierzę raptem ok. 154cm) o kształcie serca. Rysy mam delikatne, oczy blisko i płasko osadzone, nos średniej wielkości, usta "krótkie" i w miarę pełne, policzki "chomikowate" czyli pełne.
Znajomi i rodzina twierdzą, że mam w sobie coś "azjatyckiego" (głównie przez oczy i proporcje twarzy). Spotkałam się również z opinią, iż jestem podobna do typowej Rosjanki.
Ciesze sie, ze chociaz troszke moglam Ci pomoc
Tak mi sie wlasnie wydawalo jak zobaczylam zdjecie oczu, ze masz troche azjatycka urode
Ale to tymbradziej uwazam, ze lepiej bedziesz wygladala w troche ciemnjeszych kolorach wlosow No ale tak jak piszesz, jak juz je zdekoloryzowalas to dojdz teraz do ladnego blondu, pozbadz sie zoltych odcieni. Zawsze z ladnego czystego blondu, jak kiedys znudzi Ci sie jasny, bedzie latwiej dojsc do fajnego ciemnjeszego kolorku

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny i ja proszę o pomoc Nigdy nie byłam w stanie do końca określić koloru moich oczu, a co dopiero typu urody... no przerasta mnie to albo po prostu jestem dobrze wymieszana

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się bardzo wolno, na jasno-złoto, powoli brązowieję (w sensie robię się złotawo-jasnobrązowa). Opalenizna trzyma się dość długo. Przy za ostrym słońcu (albo za małym filtrze) spiekam się na ciemn róż (nie prosiaczkowy, tylko czerwienieję), ale dość szybko brązowieję... skóra ze mnie nie schodzi.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Kolor mam idąc od zewnątrz szaro-niebiesko-zielono-piwny. Obwódka jest, ale bardzo delikatna ciemnoszara. Plamki miewam. Oprawa oczy ciemna - ciemnobrązowe brwi, czarne rzęsy.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegów brak

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Na pierwszy rzut oka bardzo jasną, na drugi jeśłi jestem opalona, to lekko żółtą, jak nie chyba różowawą? Rumienię się delikatnie i na różowo.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Włosy ciemne, w tonacjach brązu. Latem pod wpływem słońca z rudo-miedzianymi refleksami, zimą chłodniejsze kolory.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Różowo-brzoskwiniowe, ale ciepły odcień, pod wpływem temperatury czy innych warunków zewnętrznych przechodzące w jasną ciepłą czerwień.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuję się w zieleniach, fiolecie, czerwieni (burgund, bordo, pomidor, czerwienie lekko wpadające w malinę), czerni, niektórych odcieniach niebieskiego (raczej granat i indygo) niż błękity.
Zdecydowanie źle wyglądam w pomarańczu, żółci (poza dość ciemnym, nasyconym odcieniem), większosc szarości mnie gasi (poza takim ciepłym gołębim i ciepłym odcieniem grafitu), źle jest mi w jaskrawej czerwieni (to jedyny odcień, w którym wyglądam naprawdę źle).

No, i co ja jestem? I jak tą wiedzę wykorzystać
Powiedzialabym, ze jestes delikatna zima (jasniejszym typem), ale z lekkim wplywem lata
Zimom moze sie tak zdazac, ze latem ich wlosy nabieraja zlotawego brazowego koloru.
Kolory w ktorych bedzie ladnie wygladala to kolory nasycone...czern, granat, czerwien, fiolet, roz. Chodzi o to zeby kolory byly czyste i w miare chlodne. Dobrze bedziesz tez wygladala w lekko jasniejszych kolorach, nie az tak mocno nasyconych, ale nie tez tych bardzo pastelowych/rozbielonych. Jesli wybierzesz kolory jasne, delikatniejsze pamietaj aby w stroju pojawil sie jakis mocniejszy element, np apaszka, zakiet, szalik..
Unikaj kolorow charaktetystycznych dla jesieni...rudosci, zgnile zielenie, bordo, musztardowy to nie sa kolory w ktorych bedziesz wygladala korzystnie
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 20:38   #4525
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Lolitta Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu zastanawiam się jaką 'porą roku' jestem. Moja mama jest brunetką - ma czarne włosy, brązowe oczy, bardzo ciemną ich oprawę, mnóstwo pieprzyków. Z kolei mój tata jest blondynem z błękitnymi oczami i jasną karnacją. Ja urodziłam się z oprawą oczu jak u czarnowłosej brunetki, mam pieprzyki, ale włosy dużo jaśniejsze niż moja mama - brązowe, a teraz w dodatku przefarbowane na miodowy (?). Kiedyś myślałam, że jestem zimą, ale gdy włosy się niszczyły ich odcień stawał się lekko ciepły, więc wahałam się między zimą, a jesienią. Teraz przez pofarbowanie włosów sama nie wiem już jaką porą roku jestem. Uwielbiam mój nowy kolor i nie chciałabym go zmieniać - ożywił i rozświetlił mi twarz. Ale mam wrażenie, że gryzie się on z moimi ukochanymi różami i chłodnymi odcieniami, a może nawet też z moimi czarnymi brwiami! Z kolei w pomarańczach i brązach czuję się fatalnie :/ Powodują, że wyglądam na jeszcze ciemniejszą niż jestem, a ja uwielbiam jasną urodę, chłodne, jasne róże itd. Nienawidzę odcieni ceglastych, brązów, pomarańczy, dlatego kolory jesienne w ogóle mi nie odpowiadają i mam nadzieję, że mimo wszystko nie jestem jesienią! A może nowy kolor zupełnie mi nie pasuje? Będę bardzo wdzięczna za analizę!

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo).
Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się szybko i od razu na brązowo albo lekko brzoskwiniowo, ale na pewno nie jest to odcień czerwoy/różowy.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oprawa oczu bardzo ciemna. Brwi mam czarne, nie muszę używac kredki, rzęsy też czarne. Tęczówka oka jest niby brązowa, ale gdy się dokładnie przyglądam to leciuteńko ten kolor wpada w zgniłą zieleń. Ale to bardziej brąz.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegów brak

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Nie wiem tak naprawdę, ale na pewno nie jest blada, ani jasna. Bardzo ciemna chyba też nie, raczej brzoskwiniowa. Rzadko się rumienię, nigdy nie mam czerwonych rumieńców, jak niektórzy

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
No i tu jest problem. Naturalne włosy są brązowe. Nie bardzo ciemny brąz, ale też nie jasny. Przefarbowałam je farbą blond, ale nie na blond, tylko na taki... hm... miodowy kolor. Jedni mówią, że teraz jestem blondynką, jedni, że szatynką, sama nie wiem jak określić ten kolor.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Dość ciemny kolor, prawie nie muszę używać szminki. Raczej lekko wiśniowo-różowy.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Trudno powiedzieć. Do obecnego koloru włosów ładnie wyglądam w granatowym, gdyż wtedy włosy na jego tle są ZŁOTE (dosłownie ), w czerwonym chyba najlepiej. Uwielbiam różowe błyszczyki i róże do policzków, ale wydaje mi się, że przy nich moje włosy są... rudawe !

Zdjęcia:
1. naturalny kolor włosów ale w mocnym, słonecznym świetle, oraz końcówki poniszczone, dlatego są jaśniejsze niż włosy przy głowie.
2. Mój nowy kolor włosów w świetle dziennym.
3. Mój naturalny kolor włosów, ale przy świetle sztucznym, w pomieszczeniu, było raczej dość ciemno.
4. Mój nowy kolor włosów przy sztucznym świetle. Cera wyszła na tym zdjęciu nienaturalnie jasno - normalnie mam ciemniejszą, bardziej brzoskwiniową, brązowawą.
5. Mój nowy kolor w pełnym słońcu, było bardzo jasno
6. Mój nowy kolor w pomieszczeniu
7. Mój naturalny kolor włosów w świetle dziennym
Moglabys dodac zdjecie na ktorym twarz jest w miare blisko i nie masz podkladu/makijazu?? Zdjecia ktore dodalas sa robione z dosc daleka i nie widze dobrze oczu, ust...
Ale jesienia nie jestes na pewno Generalnie wydaje mi sie, ze jestes mieszanka...zima z dodatkiem wiosny. Spotkalam sie juz z takim przypadkiem. Zimy zazwyczaj maja wlosy ciemne, ale moze sie tez tak zdazyc ze wlosy sa jasniejsze. Tak jak i to, ze lato ma bardzo jasna oprawe oczu Ale nie mowie jeszcze nic na pewno, bo wolalabym zobaczyc Twoje zdjecie blizsze i tak jak mowilam bez make up'u. Na 3 zdjeciu wydajesz mi sie najbardziej naturalna i w sumie na tym zdjeciu bazowalam, na innych chyba masz podklad...
Jesli chodzi o Twoj typ urody to masz jeden, to ze zmienisz kolor wlosow nie powoduje, ze zmienia sie Twoj naturalny typ, tylko po prostu Ty "robisz sie" na inny. Aczkolwiek w Twoim przypadku fajnie wyglada Twoj nowy kolor chociaz mam wrazenie, ze lepiej wygladalabys w ciemniejszych wlosach od gory. Wtedy bardzo ladnie sa podkreslone Twoje oczy, kolor skory..Moze pomysl o ombre hair, ten nowy kolorek zostawic troche nizej a od gory dac ciemniejszy
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-23, 09:51   #4526
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość
Powiedzialabym, ze jestes delikatna zima (jasniejszym typem), ale z lekkim wplywem lata
Zimom moze sie tak zdazac, ze latem ich wlosy nabieraja zlotawego brazowego koloru.
Kolory w ktorych bedzie ladnie wygladala to kolory nasycone...czern, granat, czerwien, fiolet, roz. Chodzi o to zeby kolory byly czyste i w miare chlodne. Dobrze bedziesz tez wygladala w lekko jasniejszych kolorach, nie az tak mocno nasyconych, ale nie tez tych bardzo pastelowych/rozbielonych. Jesli wybierzesz kolory jasne, delikatniejsze pamietaj aby w stroju pojawil sie jakis mocniejszy element, np apaszka, zakiet, szalik..
Unikaj kolorow charaktetystycznych dla jesieni...rudosci, zgnile zielenie, bordo, musztardowy to nie sa kolory w ktorych bedziesz wygladala korzystnie
Signa, bardzo ładnie dziekuję za określenie typu
Malutka uwaga, mi się włosy nie wyzłacają, one rudzieją

Mocno tez zaskoczyłaś mnie kolorami - na rudości się zgodzę (cała paleta pomarańczy zdecydowanie nie dla mnie), zgniła zieleń, musztardowy - tutaj bardzo zależy od odcienia, nasycenia i dodatków, ale mam kilka ciuchów w tych kolorach i nie jest źle Natomiast mocno zaskoczyłaś mnie bordowym...
Bordo, burgund, głębokie ciemne czerwienie, to kolory w których wyglądam zdecydowanie najkorzystniej... albo tak mi się wydaje (chociaż otoczenie też chwali)
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-23, 14:47   #4527
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

A niech to...głupio mi znów pytać o włosy, ale na fryzjerskim nie mogę znaleźć wątku, w którym byłaby poruszana tematyka dopasowania koloru włosów do typu kolorystycznego.

Czy poniższe kolory będą pasować do mocnego lata / mieszanki zimy z latem? Po nowym roku zdecydowanie muszę zrobić coś z tą obleśną jajecznicą na głowie. Coraz bardziej boję się platyny (a konkretniej efektu rumianej świnki) czy też bardzo jasnego, perłowego blondu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fff.jpg (35,3 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 26.jpg (52,2 KB, 12 załadowań)
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-23, 16:44   #4528
Lolitta
Raczkowanie
 
Avatar Lolitta
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 35
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość
Moglabys dodac zdjecie na ktorym twarz jest w miare blisko i nie masz podkladu/makijazu?? Zdjecia ktore dodalas sa robione z dosc daleka i nie widze dobrze oczu, ust...
Ale jesienia nie jestes na pewno Generalnie wydaje mi sie, ze jestes mieszanka...zima z dodatkiem wiosny. Spotkalam sie juz z takim przypadkiem. Zimy zazwyczaj maja wlosy ciemne, ale moze sie tez tak zdazyc ze wlosy sa jasniejsze. Tak jak i to, ze lato ma bardzo jasna oprawe oczu Ale nie mowie jeszcze nic na pewno, bo wolalabym zobaczyc Twoje zdjecie blizsze i tak jak mowilam bez make up'u. Na 3 zdjeciu wydajesz mi sie najbardziej naturalna i w sumie na tym zdjeciu bazowalam, na innych chyba masz podklad...
Jesli chodzi o Twoj typ urody to masz jeden, to ze zmienisz kolor wlosow nie powoduje, ze zmienia sie Twoj naturalny typ, tylko po prostu Ty "robisz sie" na inny. Aczkolwiek w Twoim przypadku fajnie wyglada Twoj nowy kolor chociaz mam wrazenie, ze lepiej wygladalabys w ciemniejszych wlosach od gory. Wtedy bardzo ladnie sa podkreslone Twoje oczy, kolor skory..Moze pomysl o ombre hair, ten nowy kolorek zostawic troche nizej a od gory dac ciemniejszy
Dziękuję za odpowiedź Make up mam tylko na 4 i 6 zdjęciu! na reszcie nie mam w ogóle podkładu Ale postaram się dodać zbliżenie, jak tylko zrobie takie zdjęcia.
__________________
Zaczynam drogę do pięknego ciała! 20.09.2010
Lolitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-23, 18:27   #4529
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

teraz ja teraz ja
wybaczcie mi brak polskich znakow i duzych liter, ale klawiatura odmawia posluszenstwa.
28.12 ide farbowac wlosy, bede blondynka.
pytanie czy blond ktory wymarzylam bedzie odpowiedni.
przez dlugi czas myslalam, ze mam ciepla karnacje, ale przegladajac sie ostatnio w lusterku, w swietle dziennym, zaczelam dostrzegac np. zimny ton w kolorze moich brwi czy wlosow, jasne, zimne usta... i juz sama nie wiem.
od szyi w dol wpadam w leciutka zolc, a na twarzy jestem trupio fioletowo rozowa jak widac na niektorych zdjeciach. na innych znowu moja skoa wyglada na ciepla. na jednym ze zdjec mam przyczepione blond pasemka, taki eksperyment.
lepiej wygladam w pastelowych zimnych rozach czy mietach niz w cieplych pomaranczach.
bardzo prooosze o pomoc, postanowilam sobie ze od nowego roku w koncu bede umiejetnie dopasowywac ubrania, makijaz. w koncu zaczne wygladac swiezo.
wrzucam obok blond o ktorym glosno mysle. cos na ksztalt ''dzieciecego blondu'' lekko wpadajacego w platyne niby troche jednak blond zamotalam sie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg eyes.jpg (15,4 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg na wizaaaaaz.jpg (19,2 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg na wizaz1.jpg (27,9 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg na wizaz2.jpg (19,3 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nawizazz.jpg (19,0 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 21o1wyb.jpg (9,9 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg elisha.jpg (44,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg monis.jpg (17,4 KB, 11 załadowań)
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."

Edytowane przez DagmaraRose2000
Czas edycji: 2011-12-23 o 18:28
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-25, 11:32   #4530
sarita1307
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: mazuurYY
Wiadomości: 264
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witajcie!

Korzystając z chwili wolnego czasu, chciałabym Was poprosić o pomoc w analizie mojego typu urody. Po szperaniu w Internecie, stanęło na tym iż chyba jestem wiosna chodź jest kilka elementów we mnie które pochodzą raczej z innych typów. Dlatego będę mega uradowana jeżeli któraś z Was podzieli się swoją wiedzą i pomoże mi dobrać kolorystykę któa podkleśli moją urode a nie ja stłumi Zależy mi przede wszystkim na :
*doborze odpowiedniego koloru włosów ( Ciepły czy Chłodny kolor)
*w jakie kolory uderzać odnośnie ubioru

A WIĘC Start:

1.Jak się opalasz?

Hm , najpierw na różowo, później opalenizna zmienia się w ciepły brąz. Czasami ulegam opoarzeniom, ale to już jak naprawdę przesadzę ze słońcem

2.Kolor oczu.

Tu też jest pole do polemiki, gdyż w zależności od tego w jakie kolory jestem ubrana: Od błekitnego, niebieskiego, po szary

3.Piegi

Niegdyś moja zmora, dziś powód do dumy- w zimie prawie niewiodczne, latem złociste

4. Cera

Raczej ciepła( tak mi powiedziala pani która wykonywała mi profesjonalny makijaż )skłonna do rumienienia się, z widocznymi rozszerzonymi naczynkami, mieszana, raczej cienka i delikatna.

5. Kolor ust

Ciemna oprawa, bardziej w stronę koralu, czerwieni niż różu

Zastanawiam się nad dodaniem zdjęć... Czy można je poźniej jakos usunać?
Jedyny sprzęt do fotografii to telefon , niestety jakoś średnia. Ale mam nadzieję że będą dobrym uzupełnieniem opisu.
Zdjęcia bez make up, zrobione rano w pełnej krasie ilustrujące moje wszelkie niedoskonałości Wrzucam 3 fotki, jeżeli znajdzie się ktos skłonny do szczegółowej analizy mam w zapasie sporo innych.

To chyba na tyle. Zdrowych i wesołych Świat dziewczyny! Pozdrawiam:ro za:

Zapomniałam napisać o włosach. Otóż naturalny kolor to popielaty, ciemny blond, wręcz mysi. Farbuje na blond którego obecnie nie znoszę- w niektórych momentach widać zółto rude pasma. Chcę czegoś konkretniejszego i bardziej jednolitego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG20111225_004.jpg (28,2 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG20111225_002.jpg (28,9 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG20111225_005.jpg (8,5 KB, 25 załadowań)
__________________
" Dlaczego mężczyźni wola kobiety ładniejsze niż mądrzejsze..?
- bo łatwiej przychodzi im patrzenie niż myślenie... ;]"



Edytowane przez sarita1307
Czas edycji: 2011-12-25 o 11:43
sarita1307 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.