Pilne! Bardzo zdenerwowany kot! Ukąszenie przez osę?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-28, 17:15   #1
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547

Pilne! Bardzo zdenerwowany kot! Ukąszenie przez osę?!


Kwadrans temu mój kot wrócił do domu i jest bardzo, ale bardzo zdenerwowany. Zazwyczaj jest spokojny, ale jak wrócił skacze po meblach, parapetach, próbuje się lizać w jednym miejscu koło ogona. Nie mogę się dodzwonić do weterynarza, ale czy mogło go np. coś ukąsić? Jakaś osa? Pszczoła? Jak mu pomóc? Jak to poznać? Widać, że jest strasznie zdenerowany i coś mu jest, a nie wiem jak mu pomóc. Bardzo proszę, doradźcie coś!
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 18:46   #2
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Pilne! Bardzo zdenerwowany kot! Ukąszenie przez osę?!

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Kwadrans temu mój kot wrócił do domu i jest bardzo, ale bardzo zdenerwowany. Zazwyczaj jest spokojny, ale jak wrócił skacze po meblach, parapetach, próbuje się lizać w jednym miejscu koło ogona. Nie mogę się dodzwonić do weterynarza, ale czy mogło go np. coś ukąsić? Jakaś osa? Pszczoła? Jak mu pomóc? Jak to poznać? Widać, że jest strasznie zdenerowany i coś mu jest, a nie wiem jak mu pomóc. Bardzo proszę, doradźcie coś!
Co to znaczy zdenerwowany? Kot napuchł? Ślini się? Ciężko oddycha? Oglądnęłaś go dokładnie?

Dodzwoniłaś się może już do weterynarza?

Mam nadzieję, że nic mu nie jest i to tylko fałszywy alarm. Daj znać co u Was.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 19:57   #3
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Pilne! Bardzo zdenerwowany kot! Ukąszenie przez osę?!

mojego psa kiedyś użądliła osa, spuchł w miejscu ugryzienia i był zdenerwowany w sumie samo mu przeszło, ale nie wiadomo czy Twój nie jest uczulony. Ja próbowałam użądlenie przykładać cebulą (jak u człowieka) ale pies kłapał zębami więc po kilku próbach dałam mu spokój i samo mu przeszło w kilka godzin, opuchlizna zeszła i się uspokoił. Daj znać jak dalej sytuacja.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 20:23   #4
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Pilne! Bardzo zdenerwowany kot! Ukąszenie przez osę?!

Jest już lepiej, bo jakąś godzinę temu wróciłam do domu (bo jeszcze jedna akcja niestety była poza Kotuniem) i on spokojnie sobie siedział i czekał na pańcia tak jak zwykle, żeby pokroił mu mięso. Ale początkowo byłam przerażona, bo zachowywał się jak wściekły, bo jeszcze trochę później po tym jak założyłam ten wątek zaczął dyszeć i ciężko oddychał, ale zrobiliśmy mu okład zimny i się już bardzo uspokoił plus cebula i jest już ok. Do weterynarza się dodzwoniłam i potwierdził moje przypuszczenia o osie. Ale bardzo, ale to bardzo Wam dziękuję za zainteresowanie. Ja i Kotunio
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 08:04   #5
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Pilne! Bardzo zdenerwowany kot! Ukąszenie przez osę?!

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Jest już lepiej, bo jakąś godzinę temu wróciłam do domu (bo jeszcze jedna akcja niestety była poza Kotuniem) i on spokojnie sobie siedział i czekał na pańcia tak jak zwykle, żeby pokroił mu mięso. Ale początkowo byłam przerażona, bo zachowywał się jak wściekły, bo jeszcze trochę później po tym jak założyłam ten wątek zaczął dyszeć i ciężko oddychał, ale zrobiliśmy mu okład zimny i się już bardzo uspokoił plus cebula i jest już ok. Do weterynarza się dodzwoniłam i potwierdził moje przypuszczenia o osie. Ale bardzo, ale to bardzo Wam dziękuję za zainteresowanie. Ja i Kotunio
Możesz napisać jak to zrobiłaś z cebulą ? Moje nie lubią cebuli, nie wyszłoby mi to .

Moja panna jedna została użądlona w język, nie puchła ale się śliniła i wet musiał wyciągnąć żądło.

Cieszę się, że z kotem już ok .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 12:35   #6
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Pilne! Bardzo zdenerwowany kot! Ukąszenie przez osę?!

Trzeba wyczuć mniej więcej w którym miejscu kotek został użądlony i tam przyłożyć cebulę, tylko ktoś musi pomóc przytrzymać go, bo mój strasznie się wyrywał.
W język?! Biedactwo
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 13:31   #7
barbara_barbie
Raczkowanie
 
Avatar barbara_barbie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 117
Dot.: Pilne! Bardzo zdenerwowany kot! Ukąszenie przez osę?!

Moj kocurek ostatnio mial wkrete w lapanie owadow wlasnie. Zaczelo sie od polowania na muchy, cmy i takie tam. ktoregos slonecznego dnia, kocur jak by nigdy nic poszedl na posesje sasiadow, bo na wlasnej widocznie sie nudzil, niewiele czasu minelo, siedze z TZ na lawce, patrze idzie, ale mial taki dziwny grymas twarzy jak by sie skrzywil, z jednej strony warga mu napuchla, myl sobie lapa, widocznie go szczypalo. nie wiedzialam jak mu pomoc, bo w sumie zachowywal sie normalnie, procz tego ze wygladal nie normalnie, i TZ nie mogl sie opanowac ze smiechu, nalalam mu bardzo zimnej wody z kranu, swiezej, oraz bylam w trakcie robienia obiadu z mintaja, a ze kocur akurat sie czail, ryba sie rozmrazala, to co i rusz odkrajalam mu kawalki tej zimnej ryby, ktora schladzal ukaszone miejsce. I samo zniknelo, choc nie powiem, mial sporo szczescia, ze dziabnela go w warge, a nie ze ja [tfu tfu!] polknal. I od tamtej pory skonczyl z polowaniem na owady a my z TZ do dzis wspominamy jego GRYMAS pyszczka
__________________
Nie prostuje wlosow od 01.03.2012
Ost. Farbowanie 30.05.12

ŻONA OD 16.07.11
Czekamy na Bejbii!
http://www.suwaczki.com/tickers/zud3ol2a133o08zn.png
Spotkamy sie za:
http://www.suwaczki.com/tickers/cd9b3e3kdqo8qacs.png
barbara_barbie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-03, 20:24   #8
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Pilne! Bardzo zdenerwowany kot! Ukąszenie przez osę?!

Cytat:
Napisane przez barbara_barbie Pokaż wiadomość
Moj kocurek ostatnio mial wkrete w lapanie owadow wlasnie. Zaczelo sie od polowania na muchy, cmy i takie tam. ktoregos slonecznego dnia, kocur jak by nigdy nic poszedl na posesje sasiadow, bo na wlasnej widocznie sie nudzil, niewiele czasu minelo, siedze z TZ na lawce, patrze idzie, ale mial taki dziwny grymas twarzy jak by sie skrzywil, z jednej strony warga mu napuchla, myl sobie lapa, widocznie go szczypalo. nie wiedzialam jak mu pomoc, bo w sumie zachowywal sie normalnie, procz tego ze wygladal nie normalnie, i TZ nie mogl sie opanowac ze smiechu, nalalam mu bardzo zimnej wody z kranu, swiezej, oraz bylam w trakcie robienia obiadu z mintaja, a ze kocur akurat sie czail, ryba sie rozmrazala, to co i rusz odkrajalam mu kawalki tej zimnej ryby, ktora schladzal ukaszone miejsce. I samo zniknelo, choc nie powiem, mial sporo szczescia, ze dziabnela go w warge, a nie ze ja [tfu tfu!] polknal. I od tamtej pory skonczyl z polowaniem na owady a my z TZ do dzis wspominamy jego GRYMAS pyszczka
Byłaś u weta później?

Podziwiam Cię za spokój, ja na widok krzywiącego się i puchnącego kota najpierw bym zemdlała, później się doprowadziła do porządku i dzwoniła do weta, żeby się ze mną spotkał w połowie drogi i ładował w kota sterydy czy coś .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 20:39   #9
barbara_barbie
Raczkowanie
 
Avatar barbara_barbie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 117
Dot.: Pilne! Bardzo zdenerwowany kot! Ukąszenie przez osę?!

Szczerze? Tak jak pisalam, przyjrzalam sie kotu z dobre 10 min, czy nic zlego sie nie dzieje, ale zachowywal sie normalnie. zrobilam mu lekki oklad na pysk z lodem w scierce ale nie chcial zabardzo. Wariowalam ale TZ mowil ze wszystko jest ok. on zawsze wie, kiedy ja panikuje a kiedy jest zle. zachowuje zdrowy rozsadek bo ja to panikara jestem ogolnie jesli o niego chodzi...
__________________
Nie prostuje wlosow od 01.03.2012
Ost. Farbowanie 30.05.12

ŻONA OD 16.07.11
Czekamy na Bejbii!
http://www.suwaczki.com/tickers/zud3ol2a133o08zn.png
Spotkamy sie za:
http://www.suwaczki.com/tickers/cd9b3e3kdqo8qacs.png
barbara_barbie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 20:58   #10
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Pilne! Bardzo zdenerwowany kot! Ukąszenie przez osę?!

Cytat:
Napisane przez barbara_barbie Pokaż wiadomość
Szczerze? Tak jak pisalam, przyjrzalam sie kotu z dobre 10 min, czy nic zlego sie nie dzieje, ale zachowywal sie normalnie. zrobilam mu lekki oklad na pysk z lodem w scierce ale nie chcial zabardzo. Wariowalam ale TZ mowil ze wszystko jest ok. on zawsze wie, kiedy ja panikuje a kiedy jest zle. zachowuje zdrowy rozsadek bo ja to panikara jestem ogolnie jesli o niego chodzi...
W okolicy u mnie były akcje z wężami - psy/koty ukąszone nie przeżyły, ludzie nawet nie zdążyli do weta zadzwonić . Ja wolę panikować za każdym razem a oczy to trzeba mieć dookoła głowy bo moja panna niewychodząca została użądlona jak wyszła na spacerek przed dom na smyczy, to na kota wychodzącego dopiero czekają różne niebezpieczeństwa .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 07:38   #11
barbara_barbie
Raczkowanie
 
Avatar barbara_barbie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 117
Dot.: Pilne! Bardzo zdenerwowany kot! Ukąszenie przez osę?!

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
W okolicy u mnie były akcje z wężami - psy/koty ukąszone nie przeżyły, ludzie nawet nie zdążyli do weta zadzwonić . Ja wolę panikować za każdym razem a oczy to trzeba mieć dookoła głowy bo moja panna niewychodząca została użądlona jak wyszła na spacerek przed dom na smyczy, to na kota wychodzącego dopiero czekają różne niebezpieczeństwa .
Jak mojemu kocurowi cos sie dzieje, to ja latam za nim, ogladam go, maz to sie drze na mnie zebym sie uspokoila i nie panikowala, bo ja to z byle czym bym szla do weta, a on zawsze mnie uspokaja. Kocur naprawde zachowywal sie normalnie, nawet bawic sie chcial, mimo tego grymasu... TZ mowil zebym zobaczyla jak smiesznie wyglada, bo NIC mu sie nie dzieje. A skoro po ukaszeniu przylecial od razu do domu, tzn ze chcial abysmy zobaczyli co mu sie przytrafilo i czy wszystko ok Jak odrobaczalismy go, to byl taki struty,ja tak sie balam ze mi "padnie" ciagle chodzilam za nim,glaskalam,mowilam ado niego, a TZ mowi "Daj mu spokoj,dostal lek zaczal dzialac to chce odpoczac a ty go meczysz" :P
__________________
Nie prostuje wlosow od 01.03.2012
Ost. Farbowanie 30.05.12

ŻONA OD 16.07.11
Czekamy na Bejbii!
http://www.suwaczki.com/tickers/zud3ol2a133o08zn.png
Spotkamy sie za:
http://www.suwaczki.com/tickers/cd9b3e3kdqo8qacs.png
barbara_barbie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-04, 10:09   #12
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Pilne! Bardzo zdenerwowany kot! Ukąszenie przez osę?!

Miałam odpowiedzieć na powyższy post, ale widzę, że moje wypowiedzi, ja i ogólnie wizooż w innym wątku zostały zmieszane z błotem. Apeluję o nieudzielanie się jak osoba sobie nie życzy żadnych odpowiedzi. EOT.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.