Trądzik - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-10, 21:34   #361
Delight_me
Przyczajenie
 
Avatar Delight_me
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8
Dot.: Trądzik

moja koleżana podobno miała nakladany kwas na twarz.....Na drugi dzien miała calą czerwona twarz nie licząc białych okolic koło oczu a po kilku dniach zaczęło jej to blednac i skóra tak jakby sie złuszczyla no wiecie jak to jest na przykład po nadmiernym opalaniu sie :P hmm ciekawe ale ja wole tego nie probowac.
__________________
DeLigHt_Me_xD
Delight_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 22:04   #362
Maritza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 5
Thumbs down Dot.: Trądzik

też byłam u dermatologa i to nie jednego oni się do niczego nie nadają jedna przepisała mi Tetracyklinę ok pomogło jak zażywałam a gdy tylko odstawiłam to było jeszcze gorzej i jedna mówiła że trzeba popijać jogurtem,natomiast do drugiej jak poszłam to mówiła że jogurty absolutnie nie i komu ufać
Maritza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 22:23   #363
booM
Rozeznanie
 
Avatar booM
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z pOkoju
Wiadomości: 523
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez Maritza Pokaż wiadomość
też byłam u dermatologa i to nie jednego oni się do niczego nie nadają jedna przepisała mi Tetracyklinę ok pomogło jak zażywałam a gdy tylko odstawiłam to było jeszcze gorzej i jedna mówiła że trzeba popijać jogurtem,natomiast do drugiej jak poszłam to mówiła że jogurty absolutnie nie i komu ufać

jedna i druga miała rację
przy antybiotykach należy dla ochrony organizmy przyjmować więcej takich produktów jak jogurty itp - dobrze jest kupić w aptece tabletki ochronne dla żołądka już niepamiętam nazwy :P


a co do drugiej ... to chodziło jej pewnie że nie wolno popijać tych tabletek żadnym produktem bialkowym takim jak np wspomniany jogurt
__________________
booM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 22:53   #364
Patrycjusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 23
Dot.: Trądzik

hmm czyli z tego,co czytałam nie warto iść do dermatologa heh...
nie wiem,z tym chyba nie da sie walczyć,to chyba rzeczywiście przejdzie wraz z wiekiem...Smutne to,że niektórzy mają idealną twarz,a niektórzy takie problemy...Niesprawiedliw e...U mnie moja mama miała trądzik,brat też no i ja mam hehe Drugi mój brat ma szczęście..Jeden z moich braci miał trądzik,a teraz ma 28 lat i twarz idealna,gładziutką,tylko czasami mu sie coś pojawi...mam nadzieje,ze i ja bede mieć takie szczęście,bo nie wierze już w te kremy,toniki,żele do mycia twarzy,wszystko jeden szajs! Jak coś kupie,,to z góry wiem,że i tak nie podziała... Dobrze,że na świecie isntnieja fluidy do twarzy hehehe
Patrycjusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 09:47   #365
Blair16
Raczkowanie
 
Avatar Blair16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 244
Dot.: Trądzik

Ja też zmagam się z trądzikiem ;/. Okropne podskórne czopy, czerwone plamy ;(. Niedawno odstawiłam Differin i zaczęłam terapie Brevoxylem. Czy to coś da, nie mam pojęcia. Narazie zaczynam się łuszczyć i szczypie mnie twarz a to ponoć dobry znak, bo reaguje na nadtlenek benzoilu . Do tego pije dużo wody, łykam Capivit HydroControl i smaruję się kremem Iwostin, aby nawilżać wysuszoną skóre od wewnątrzy i zewnątrz . Do tego stosuje Acnefan i żel Oczar. Zobaczymy jak to dalej będzie, mam nadzieję, że będzie ok.
Do bezpiecznego zamaskowania zmasakrowanych buziek serdecznie polecam fluidy AA Oceanic, te dla cery wrażliwej. Do wyboru są dwa: rozświetlający do cery suchej i matujący do tłustej. Ja uzywam tego rozświetlającego z racji zasuszenie . Bardzo ładnie kryje krostki i przebarwienia i tworzy śliczną poświatę .
Blair16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 10:33   #366
keira24
Zadomowienie
 
Avatar keira24
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 200
Dot.: Trądzik

Witam .

Zanim nie zaczłęam stosować tabletek antykoncepcyjnych też miałam spore problemy z trądzikiem . Potem przez 4 lata miałam idealną, gładką buzię i żadnych kłopotów (tyle brałam pigułki). W sierpniu zeszłego roku odstawiłam tabletki i kłopoty z cera wróciły. Na początku byłam załamana stanem cery, ale organizm musiał się przyzywczaić do braku tabletek anty. Teraz jest już lepiej, ale przez te kilka miesięcy wypróbowałam wiele kosmetyków. Przede wszystkim zawsze na drobniejsze wypryski stosowałam pastę cynkową. Jest naprawdę świetna. Lekarka przepisała mi maść Mecortelon, którą stosowałam z powodzeniem. Ale ostatnio odkryłam coś zupłenie innego. Zawsze wiedziałam, że miód i jego pochodne mają doskonałe działanie na organizm. Parę dni temu kupiłam maść propolisową 10%. Testowałam ją już i jestem pod wielkim wrażeniem. Wypryski znacznie zmniejszają się po kilku godzinach, a skóra nie jest przesuszona i robi się gładsza.

Nie wiem, czy w ogóle pomogę Wam tą wskazówką, ale może zapytajcie swoich dermatologów o stosowanie propolisu. Jeśli nie będzie przeciwskazań spróbujcie (chyba warto najpierw sprawdzić, czy nie będzie reakcji alergicznej). Ja bardzo wiele czytałam na ten temat i mam nadzieję, że pszczółki jakoś przysłużą się ładnej cerze .

Pozdrawiam serdecznie .
__________________
... Zastanówcie się, o co prosicie, bo przy odrobinie pecha możecie to otrzymać ...
- Siewca Wiatru -
keira24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 11:17   #367
frimi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 138
Dot.: Trądzik

Niestety miodek nie dla naczynkowców(:
frimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-11, 11:39   #368
Delight_me
Przyczajenie
 
Avatar Delight_me
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8
Dot.: Trądzik

Jeżeli chodzi o mnie to jak już pisałam wyżej próbowałam wielu sposobów...Mianowicie rozmaite żele,toniki itp, odwiedziłam dermatologa ( publicznego jak prywatnego, gdyż stwierdziłam ze prywatny za drobna opłatą może udzelic jakiś lepszych wskazówek bo wizyta u tamtego była jedynie strata czasu ). Chodziłam na zabiegi laserowe, brałam kilka natybiotyków na raz i co ? może widac jakieś efekty ale niewielkie....z tym kwasem nie zaryzykuje ale przypomniał mi sie jeszcze jeden sposób..kiedyś gdy udałam się do drogeri po kolejne preparaty natytroądzikowe i zrozpaczona ich nieskutecznością spytałam o radę sprzedawcę. Miałam ogromnę szczęście, gdyż pani ta okazała się niezwykle pomocna i zyczliwa. Stwierdziła ze wg niej najlepszym i najskuteczniejszym sposobem ( mam na myśli te z tych mało kosztownych sposobów) jest nałożenie na twarz zwykłej maki ziemniaczanej. Następnie aby zrobić z niej krochmal ( czy jak to się tam pisze :P ) i nałozyc na twarz. Podobno jej córka tego uzywa i efekty są zznakomite... Powiedziała jeszcze abym przyszła do tego sklepu za 3 tyg po to aby pokazac jej afekty Posłuchałam, nie kupiłam nic od razu udałam się do najbliższego spozywczaka po.... zywkłą makę ziemniaczaną xD Próbowaliście tego ?
__________________
DeLigHt_Me_xD
Delight_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 13:23   #369
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: Trądzik

U mnie problemem są zaskórniki, pozatykane pory, generalnie - GRUDKI.
Po oczyszczaniu u kosmeyczki jest NIEŹLE, ale kilkanascie dni pozniej - od nowa... zaczyna tworzyc sie 'kaszka' na czole, brodzie... czasem wyskoczy pojedyncza krostka, ale to akurat nie jest dla mnie problemem - najgorsze sa te grudki! sama nie wiem, dostaje plyny od dermatologa (takie przygotowywane na recepte, sklad ustalany przez lekarza), fluid mam vichy normateint- wlasnie do takiej cery jak moja, a 'toto' ciagle od nowa powstaje..
ktos tez ma taki problem???
mdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 17:09   #370
ewak16
Przyczajenie
 
Avatar ewak16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 27
Dot.: Trądzik

Mam dokładnie ten sam problem... u kosmetyczki się już nie czyszczę, bo wiem że to tylko szkodzi.... mówię z perspektywy. Na szczęście ja mam tylko dziurki po czyszczeniu, ale znam wiele osób których cera wygląda masakrycznie właśnie przez fantazję kosmetyczek. Dlatego moje grudki chyba na stale się u mnie zadomowiły, ale dermatolożka powiedziała że i tak nie jest źle, bo wyściowy stan cery jest ok. Nie jest zniszczona , tylko zanieczyszczona.
We wtorek mam piling yellow peel, powiem jakie efekty.
ewak16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 17:14   #371
ewak16
Przyczajenie
 
Avatar ewak16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 27
Dot.: Trądzik

Myślę że ten piling to taka alternatywa czyszczenia u kosmetyczki, tyle tylko że dużo droższa no i szkody nie zrobi... no i też boję się co będzie kilkanascie dni później . Derma powiedziała, że nie zagwarantuje że to to nie wróci ale trzeba leczyć! Dlatego ciągle będę jechać na tetracyklinie i differinie. Chociaż od tego ostatniego to jestem juz tak wysuszona że szok
ewak16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-11, 17:46   #372
booM
Rozeznanie
 
Avatar booM
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z pOkoju
Wiadomości: 523
Dot.: Trądzik

do Ewak16

heheeh trzymaj się fotela xD bo to "troche" pali xD
__________________
booM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 17:50   #373
ewak16
Przyczajenie
 
Avatar ewak16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 27
Dot.: Trądzik

Boom nie strasz bo jeszcze ucieknę
ewak16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 18:07   #374
ewak16
Przyczajenie
 
Avatar ewak16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 27
Dot.: Trądzik

Z drugiej strony to chyba sama przyjemność czuć jak kwas Ci wypala to czego nie znosisz sado maso?
ewak16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 18:08   #375
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez czika19 Pokaż wiadomość
wiecie,nie wiem,ja mam też problem z tłustymi włosami i cere też mam tłustą,właśnie to jest najgorsze
Włosy musze myć codziennie,bo na drugi dzien po umyciu wyglądają jakby mokre były,a twarz zaczyna sie świecić okolo 1 godziny po umyciu,nie wiem,może rzeczywiście pora iść do dermatologa,który zaradzi coś na ten problem..chociaz z tego,co wiem,to nic ponoć nie daje...kurcze,straszne to jest...masakryczne,szczeg ólnie jak sie widzi w tv te gladkie twarze...
Nooom.. ja jak widze takie gładkie buźki w tv i gazetkach, to pocieszam sie tym że tak naprawdę te wszystkie aktorki, piosenkarki, itp gdyby nie tapeta i to że zanim pokażą ich w tv nieźle ich przerobią, to tak naprawdę mają zmarszki i wszelkie inne niedoskonałości.. więc nie jest z Nami aż tak źle

Wybierz się do dermatologa.. może akurat Ci coś dobrego doradzi.
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 18:12   #376
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez booM Pokaż wiadomość
no więc i Ty się tego pozbędziesz
Mam taką nadzieję
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 18:21   #377
Blair16
Raczkowanie
 
Avatar Blair16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 244
Dot.: Trądzik

Z mojej strony gorąco polecam maseczki z drożdży i mleka. Właśnie siedze z takową na buzi xD. Chciałam spróbować nacierać twarz gotowaną cebulą, ale to byłoby nie do zniesienia przy stosowaniu Brevoxylu. Każde nakładanie na twarz CZEGOKOLWIEK jest horrorem. Ale można się przyzwyczaić do piecznia ;D
Blair16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 18:24   #378
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Wiecie co?? Czuję sie jak królik doświadczalny, bo w końcu ciągle czegoś próbuję.. może to pomoże a może coś innego
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 18:26   #379
czika19
Przyczajenie
 
Avatar czika19
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik

nigdy nie próbowałam mąki,heh
pórbowałam drożdże,jakieś herbaty pić
nie wiem ile toników,żelów,kremów
to jest troche poniżające kiedy wracasz ze szkoły do domu,zmyjasz makijaż i twarz wygląda jak biedronka heh
czika19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-11, 18:30   #380
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez Blair16 Pokaż wiadomość
Z mojej strony gorąco polecam maseczki z drożdży i mleka. Właśnie siedze z takową na buzi xD. Chciałam spróbować nacierać twarz gotowaną cebulą, ale to byłoby nie do zniesienia przy stosowaniu Brevoxylu. Każde nakładanie na twarz CZEGOKOLWIEK jest horrorem. Ale można się przyzwyczaić do piecznia ;D

Bleee kiedyś piłam drożdże z mlekiem- horror. I maseczki z ww też kiedyś robiłam- też horror.
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 18:42   #381
Blair16
Raczkowanie
 
Avatar Blair16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 244
Dot.: Trądzik

Pić to ja bym sie nie odważyla ;D. Maseczka daje nie przyjemne uczucie jak pęka na twarzy gdy gadam :P. Ale tak to nie najgorsza.
Znacie może jeszcze jakieś domowe maseczki? Dość mam zapychaczy z drogerii i chetnie 'powróciłabym do natury" (przynajmniej w jakimś stopniu ;D).
Blair16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 18:51   #382
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Hmmm co do domowych sposobów na maseczki to znam:
własnie to z mleka i drożdży; z cebuli; płatki owsiane z mlekiem; z jajka ale nie pamiętam czy całe, czy samo białko, czy żółtko- też fajnie pęka na buźce, ale kijowo się zmywa. Jak mi się jeszcze coś przypomni to napiszę.
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 18:56   #383
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

A na cerę tłustą dobra jest maseczka z pomidora.. gdzieś to czytałam.
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 19:50   #384
Delight_me
Przyczajenie
 
Avatar Delight_me
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez Blair16 Pokaż wiadomość
Pić to ja bym sie nie odważyla ;D. Maseczka daje nie przyjemne uczucie jak pęka na twarzy gdy gadam :P. Ale tak to nie najgorsza.
Znacie może jeszcze jakieś domowe maseczki? Dość mam zapychaczy z drogerii i chetnie 'powróciłabym do natury" (przynajmniej w jakimś stopniu ;D).

jak już pisałam wyżej - krochmal xD
__________________
DeLigHt_Me_xD
Delight_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 20:30   #385
Blair16
Raczkowanie
 
Avatar Blair16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 244
Dot.: Trądzik

Wielkie dzięki, napewno niektóre pomysły na maseczkę wykorzystam ;D. Z pomidora? hmm.. wątpie, że byłabym w stanie położyć go na twarz, mając świadomość, że moge go zjeść mmmm... pycha :P
Blair16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 18:23   #386
czika19
Przyczajenie
 
Avatar czika19
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik

hmm czy czasem te domowe sposoby nie są droższe?
czika19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 09:01   #387
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Właśnie są tanie i przede wszystkim naturalne.. bez E
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 12:02   #388
ewak16
Przyczajenie
 
Avatar ewak16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 27
Dot.: Trądzik

ale się denerwuję... nawet śnił mi się ten piling... to już dziś o 17. Trzymajcie kciuki
ewak16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 12:24   #389
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Ewak16 wszystko będzie oki!!!

Siedzę na praktykach i umieram z nudów.
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 12:26   #390
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Ewak16 wszystko będzie oki!!!

Siedzę na praktykach i umieram z nudów.
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:43.