Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-04, 00:31   #2281
alka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Mikołów
Wiadomości: 15
Dot.: Tonik z kwasu migdałowego z.... gliceryną w płynie?

nie wiem, skąd wzięło mi się to Cerave. Miało być "tego"
alka6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 14:03   #2282
NOILE
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam mam pytanie chce wzbogacic olejek do opalania o masło kakaowe jakie powinno byc stęzenie masła dodając do np 100 ml olejku ?? gdzie ewentualnie szukac takich podanych stężeń bo na mazidłach nie pisze
NOILE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 14:22   #2283
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 821
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Masło kakaowe można używać w stężeniu nawet do 100%, więc od Ciebie zależy, ile chcesz go dodać.
vLain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 14:38   #2284
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Mam pytanie do osób, które robiły olejek z kwasem salicylowym według przepisu z Mazideł.Też chciałam sobie takie cudo ukręcić bazując na tym co mam.A więc tak wymieszalam macerat z kasztanowca z kwasem salicylowy, dodałam olejku z drzewa herbacianego,BHT (bo nie mam ekstraktu z rozmarynu)i olejek różany z Ecospa dla ładnego zapachu.Miałam wrażenie na początku, że kwas się dobrze rozpuścił w oleju ale następnego dnia zauważyłam że jakby się oddzielił.Widać taki biały proszek na dnie butelki.Czy to jest normalne że kwas nie do końca się rozpuszcza?Czy tak samo jest z olejkiem Lemon z BU czy tam nie ma problemu z rozpuszczeniem kwasu?Ja na razie mieszam sobie przed każdym użyciem mojego olejku i dopiero wtedy nakładam na twarz ale nie wiem czy to dobry pomysl...
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 10:33   #2285
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
psycha - też miałam takie problemy z Optiphen :| Zrezygnowałam z niego przy płynnych produktach i po prostu robię mniejsze porcje, tak na tydzień, góra dwa.
To chyba hydrolat, bo na wodzie wszystko jest ok. Tez przesiade sie na małe porocje ...
A szkoda, bo wypaprałam 100ml hydrolatu rózanego
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 11:09   #2286
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Question Spirulina

Wiecie może czy spirulina jest w CZYMKOLWIEK rozpuszczalna?Na mazidłach jest napisane tylko tyle, że nie rozpuszcza sie w wodzie :/ Chciałabym ją dodać do kremu, ale nie wiem czy jest sens i czy cokolwiek by z tego wyszło Ale z drugiej strony na rynku sa dostępne kremu ze spiruliną...
Macie jakieś doświadczenia w tej materii :P ?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc

EDIT:
Dlaczego mój wątek został przesunięty ? Przecież chodziło mi o spiruline jako taką, a nie w odniesieniu do mazideł:| Przecież można też ja kupić w innych miejscach, np. u Thanatosa czy chociażby w aptece :|

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2008-05-06 o 12:58
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 13:20   #2287
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

może to jakaś wskazówka - na ecospa jest extrakt glicerynowy spiruliny
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-06, 13:33   #2288
falka
Raczkowanie
 
Avatar falka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 411
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

nie wiem jak wygląda ten ekstrat ale ja mam maseczkę z biochemii....
I raczej nie chciałabym mieć tego w kremie ze względu na jadowicie zielony kolor. Ta mseczka jest to taki drobniuteńki proszek - ja to mieszam z olejem...
__________________
Siła zdolna zmieniać świat (...)
jest więc według ciebie Chaosem, sztuką i nauką?
Przekleństwem, błogosławieństwem i postępem?
A nie przypadkiem Wiarą? Miłością? Poświęceniem?
http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9n73qxcp5qvv.png

falka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 13:44   #2289
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Spirulina

hm, wydaje mi sie ze jesli chcesz mozesz jej po prostu troche mieszac na dloni z kremem stosowanym na noc (bo przeciez kolor straszny) a rano zmywac... tylko ja bym sie bala o posciel i nie przesadz lepiej z iloscia, bo bedziesz miala skorupke na twrzy:P tak czy siak wydaje mi sie to kiepskim pomyslem, lepiej zrobic maseczke.... niekoniecznie wg. przepisu mazidlanego, ale maseczke ktora sie zmyje i nie zazieleni calego domu

a co do przesuniecia postu, to po prostu od postow z 1 prostym pytaniem robi sie balagan na forum, a w watku mazidlanym czy thanatosowym tym szybciej doczeka sie odpowiedzi
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 13:58   #2290
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Spirulina

Spirullinę chce dodac wlasnie dla tego kolorku Oczywiscie chodzi mi o naprawde niewielkie jej ilosci, tylko takie, zeby uzyskac zielony odcien (w kremie na naczynka), ale nie wiem w czym to rozpuścić:|
Dzięki IlonaP za info o ekstrakcie na ecospa Ale tak sobie myśle, że skoro w skladzie INCI podana jest tylkko gliceryna i włąsnie ekstrakt ze spiruliny to jak oni go rozpuścili? Może ten ekstrakt to nie to samo co na mazidłach?
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 23:19   #2291
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Spirulina

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ale tak sobie myśle, że skoro w skladzie INCI podana jest tylkko gliceryna i włąsnie ekstrakt ze spiruliny to jak oni go rozpuścili? Może ten ekstrakt to nie to samo co na mazidłach?
Ta mazidlana to czysta spirulina czyli cale sinice ("niebieska mikroalga należąca do sinic, w formie charakterystycznej spiral wielkości ok. 250 mikronów") a na ecospa mają ekstrakt glicerynowy czyli związki aktywne ze spiruliny (wyciągnięte z tych sinic za pomocą gliceryny). Zresztą jak popatrzysz na specyfikacje tych substancji to na mazidlach jest napisane ze spirulina jest nierozpuszczalna w wodzie a na ecospie - ze ten ekstrakt jest rozpuszczalny w wodzie. Czyli wniosek z tego taki, że to jednak nie jest tak do końca to samo.
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-06, 23:39   #2292
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Spirulina

No właśnie tak pomyślałam, że skoro mazidlana jest nierozpuszczalna a z eco spa rozpuszczalna w h2o to to zupełnie coś innego:P Czyli niestety nie osiągnę zielonej barwy mojego kremiku za pomoca spiruliny Ech szkoda. Juz w akcie desperacji myślałam nawet nad próbą zmacerowania jej, ale chyba wiele by z tego nie wyszło :P
Dzięki Dziewczyny za pomoc
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 00:36   #2293
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Spirulina

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
No właśnie tak pomyślałam, że skoro mazidlana jest nierozpuszczalna a z eco spa rozpuszczalna w h2o to to zupełnie coś innego:P Czyli niestety nie osiągnę zielonej barwy mojego kremiku za pomoca spiruliny Ech szkoda. Juz w akcie desperacji myślałam nawet nad próbą zmacerowania jej, ale chyba wiele by z tego nie wyszło :P
Dzięki Dziewczyny za pomoc
Ale to tak do konca cos innego, bo to ten ekstrakt z ecospa to po prostu sama esencja spiruliny wiec moglabys jej uzyc.
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 10:26   #2294
olale
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 106
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Kupiłam zielona herbate, ktora chce dodac do kremu zrobionego wg przepisów mazidłowych i tu mam pytanie : czy tez powinnam dodac bht żeby ja ustabilizować? ???? Bo w przepisie nic nie pisze....

I drugie wazne pytanie, czy jesli chce krem z 3 % wyciagiem z kasztanowca to powinnam go tak naprawde dac 15% w zwiazku z tym ze jest to ekstrakt 20% ??? Nie
wiem tylko czy tyle ekstraktu połączy sie z kremem.

Czy któraś Mazidlanka może zna odpowiedzi na powyższe pytania ?
olale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 11:23   #2295
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Spirulina

Cytat:
Napisane przez sajszi Pokaż wiadomość
Ale to tak do konca cos innego, bo to ten ekstrakt z ecospa to po prostu sama esencja spiruliny wiec moglabys jej uzyc.

No właśnie problem ekstraktu z eco spa polega na tym, że jest właśnie glicerynowy - a gliceryne moja buzia źle znosi, nawet w niewielkich stężeniach

Dołączam sie do pytania Olale - mnie z kolei interesuje czy zamiast BHT w kremie z zieloną herbatą mogę uzyć witamine E jako antyutleniacza?

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2008-05-07 o 14:56 Powód: dopisek
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 07:28   #2296
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

W ramach dzielenia się wiedzą, to była ostatnio ze swoimi nieszczęsnymi naczynkami u dermatologa, który co do zasady stwierdził, że "babranie się" w samorobionych kosmetykach, to strata czasu i pieniędzy. Szczególnie w tych ziołowych. Na efekty trzeba czekać długo, a nie są tak rewolucyjne, jak się obiecuje. Ot ,tyle.

Ale nie chcę siać tutaj jakiejś wrogiej propagandy, bo powiedział, że niezwykle się opłaca stosować, z umiarem oczywiście witaminy A,C,E i koenzym Q10. Jak na życzenie w zeszłotygodniowej "Polityce" był zamieszczony poradnik o zdrowiu i urodzie, że doskonałym połączeniem jest koenzym Q10, wit. C i wit. E (wit.E uszczelni naskórek, zatrzymując w nim wodę, a wit. C i koenzym Q10 zadbają o regenerację wit. E w naskórku).

Na mazidłach serum z jednoczesną zawartością wit. C i koenzymu Q10 nie ma, ale i tak chciałabym spróbować. (Reklama dźwignią handlu ). I w związku z tym mam pytania dwa:
1. raczej koenzym Q10 z wit. C się nie powinien pogryźć?
2. w serum będziemy, jak rozumiem dodawać go do fazy B, bo skoro rozpuszcza się tylko w olejach, to możnaby go rozpuścić w wit. E?
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 13:57   #2297
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

na opinii lekarza darmatologa bym nie polegała - to ignoranci mało pasjonatów (zapaleńców takich jak choćby różański) a dużo rutyniarzy... jestem radykałem w sprawie służby zdrowia - pewnie dlatego, że często korzystam z ich usług i niestety nie mam o nich najlepszego zdania.

wit a i e to podstawa...

nie wiem gdzie to wrzucić aby podzielić się z wami moją nową wiedzą - więc wrzucam w moim ulubionym wątku http://www.chemical.pl/article1046.html

się zastanawiam jak to Q10 połączyć z tym kwasem liponowym

może takby dołączyć do tego kremu ten kwasior???
http://mazidla.com/index.php?option=...d=275&Itemid=2
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 14:32   #2298
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Myślę, że:
1. lekarzowi własnoręczne wykonywanie kosmetyków kojarzy się ze smarowaniem buzi naparem z ziół, a nie z wykorzystywaniem naprawdę aktywnych składników, jak to robimy dzięki Limarii, BU, EcoSpa i innym;
2. współcześni lekarze są często tak "rozleniwieni" przez skuteczne technologie, że nie przychodzi im do głowy pytanie o ich skutki uboczne i nie zadają sobie trudu zgłębienia czegoś, co wymaga może więcej zachodu, ale i przynosi tak naprawdę lepsze rezultaty, a na pewno nie szkodzi (mój ulubiony przykład w tej materii - kompletna niewiedza ginekologów na temat NPR; nie wymagam, żeby każdy to stosował, ale ginekolog powinien chyba wiedzieć, na czym sprawa polega, czyż nie?);
3. niestety, lekarz ma zwykle interes w tym, żebyśmy same nie wykonywały kosmetyków, tylko kupiły te, które on nam poleci...

Ja widzę niewiarygodne rezultaty samorobnej pielęgnacji, wiem, czym się maziam, i nie mam zamiaru się wyrzec się robienia mazideł.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 19:58   #2299
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Czy macie może pomysł na jakieś ekspresowe zastosowanie dla mleczka migdałowego?

Kupiłam i leży...
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-08, 20:11   #2300
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

dziewczyny pomóżcie


kupiłam wode destylowana, otworzylam ją, stoi w lodówce jakies 10 dni moge jej użyc czy juz sie nie nadaje ? :P
bo chce jutro zrobic sobie nową porcje psikadla proteinowego
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 20:23   #2301
Rafal30
Przyczajenie
 
Avatar Rafal30
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Zakopane do 14 maja :)
Wiadomości: 16
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja mam zamiar zrobic swoj pierwszy zakup. Neci mnie Q10, HA, wit C, Pine, vit E i spilurina. Teraz tylko musze wymyslic jak to wszytko polaczyc z istniejaca juz kuracja atredermem
Rafal30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 09:13   #2302
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez dżiza Pokaż wiadomość
Czy macie może pomysł na jakieś ekspresowe zastosowanie dla mleczka migdałowego?

Kupiłam i leży...
No właśnie też się zastanawiam, bo kupiłam przy jakiejś okazji, mając nadzieję, że zrobię sobie super miksturkę, ale, że już powoli czasu mi brakuje na stosowanie tych wszystkich specyfików, więc mleczko migdałowe ofiarnie leży w szafce i czeka na swój dzień .

Ogólnie to myślałam, żeby je po mału dodawać do mleczka do rzecieranie twarzy, żeby wzbogacić jego składniki, ale trochę się obawaim, czy coś z czymś się tam nie pogryzie.

LifeIsSoSad, ja swojej wody destylowanej używałam ostatnio przez 2 miesiące. Może nie powinnam, ale jakoś żyję i nic mi nie wyskoczyło
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 09:52   #2303
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

słuchajcie, dzięki postowi niezamiennej mam już trzy adresy sklepów z półproduktami. Jakie są jeszcze? Chcę zebrać to do kupy, bo raz- nie we wszytskich można wszystko znaleźć a dwa- zwględy ekonomiczne (porównanie cen)
Mam już: mazidla.pl, ecospa.pl, biochemiaurody.com, thanatos.com.pl. Czy istnieją jakieś jeszcze? Bardzo proszę o pomoc i mam nadzieję że tego typu post nie zalicza się do reklam?
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 10:28   #2304
bachab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 54
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Na mazidłach serum z jednoczesną zawartością wit. C i koenzymu Q10 nie ma, ale i tak chciałabym spróbować. (Reklama dźwignią handlu ). I w związku z tym mam pytania dwa:
1. raczej koenzym Q10 z wit. C się nie powinien pogryźć?
Wyczytałam, ze koenzym Q10 można połączyc z wit C, tutaj wklejam gdzie się o tym dowiedziałam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=74149.
bachab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 11:18   #2305
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez dżiza Pokaż wiadomość
Czy macie może pomysł na jakieś ekspresowe zastosowanie dla mleczka migdałowego?

Kupiłam i leży...
Ja rozpuszczam w nim witamine C i stosuje jako ekspresowy "balsam" dla ciała



Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
słuchajcie, dzięki postowi niezamiennej mam już trzy adresy sklepów z półproduktami. Jakie są jeszcze? Chcę zebrać to do kupy, bo raz- nie we wszytskich można wszystko znaleźć a dwa- zwględy ekonomiczne (porównanie cen)
Mam już: mazidla.pl, ecospa.pl, biochemiaurody.com, thanatos.com.pl. Czy istnieją jakieś jeszcze? Bardzo proszę o pomoc i mam nadzieję że tego typu post nie zalicza się do reklam?
Jest jeszcze naturalne-piekno.pl, nigdy tam nie kupowałam, ale chyba w wątku o olejach i hydrolatach ktoś opisywał u nich zakupy
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 11:26   #2306
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Mam już: mazidla.pl, ecospa.pl, biochemiaurody.com, thanatos.com.pl. Czy istnieją jakieś jeszcze? Bardzo proszę o pomoc i mam nadzieję że tego typu post nie zalicza się do reklam?
jest przyklejony wątek z linkami http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193354
a w nim http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=17792
polecam dokładniejszą lekturę forum
więc:
www.biolander.com
www.naturalne-piekno.pl
www.helfy.pl
www.ekosfera.pl (oleje)
i dodam nawet znienawidziny przeze mnie www.fitomed.pl (nie za towary a za obsługę w sklepie internetowym, także nie polecam)

w ogóle to chyba trzeba naprawdę założyć wątek z mazidlaną pielęgnacją i przenieść do niego niektóre posty (takie jak ten) bo powoli przestajemy spełniać kryteria tematu "co kupujecie w "mazidłach"?"
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 13:50   #2307
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

o widze jakies nowosci moim zdaniem olejek do zmywania makijazu jest świetny, skonczyl mi sie i nie moge sie zebrac na nastepne zamowienie:/
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 15:31   #2308
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Napisalam do mazidel, ale Limaria mi nie odpisuje na maila... takze zglaszam sie do was po pomoc

Moja cera: tlusta, na policzkach tradzikowa, juz nie nastoletnia, latwo sie zapycha, plytko unaczyniona (ach, ten "pijacki" nosek ), bardzo latwa do przesuszenia, wrazliwa.

1. Oleje, ktore mam ochote sobie zamowic: konopny (do robienia olejku do mycia twarzy), z orzecha wloskiego, z czarnuszki (antytradzikowo), z rozy (odzywczo) i macerat z kasztanowca (na zaczerwienienia) - te 4 do serow na noc. Czy radzicie mi jakies inne?

2. Ktory skladnik w olejku myjacym bedzie najlepszy do mojej cery i jednoczesnie zmyje filtry? Imwitor 380? Polysorbate 85? Glyceryl Cocoate?

3. Ktory kwas AHA dla mojej cery - migdalowy, glikolowy, mlekowy? Czym sie rozni ich dzialanie? (to i tak dpiero po wakacjach)

4. Czy robilyscie sobie jakies szampony do wlosow? Bo zastanawiam sie, czy to jest oplacalne - duzo roznych skladnikow, a Babydream kosztuje kilka zlotych... Czy moze rzeczywiscie dzialanie tych domowych jest zdecydwanie lepsze?

5. Czy dodajecie czasem konserwanty? Bo do prostych przepisow nigdy ich nie stosowalam, ale przy bardziej skomplikowanych juz mnie to troche kusi...

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2008-05-09 o 17:55
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 16:48   #2309
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
jest przyklejony wątek z linkami
Ojej, przepraszam, sama walczę z tymi co pytają i nie czytają, a teraz sama taką gafę Dziękuję pięknie choć bardziej mi się bacik należy
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-10, 23:59   #2310
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny, czy hydrolaty z mazideł są konserwowane?
Albo te od Thanatosa i z Ecospa?
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:44.