Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-24, 13:54   #181
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

używałyście tego kremu ?
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=12282
jesli tak to czy was zapychał?
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 14:22   #182
Moonlight
Wtajemniczenie
 
Avatar Moonlight
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 994
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez mentha
(...) Mój niepokój wzbudza obecność polyacrylamidu, który jest podejrzewany o działanie rakotwórcze. Jego zastosowanie w kosmetykach jest dopuszczalne, ale w małych ilościach. Lepiej go więc unikać, jeśli znajduje się na początku składu. (...)
ojeeeej, mój krem może być rakotwórczy?! jak oni mogą dodawać coś takiego do kremu?!

dziękuję Ci pięknie za odpowiedź

i jeszcze jedno pytanie mi chodzi po głowie... co to jest SLS? gdzieś wcześniej któraś wizażanka pisała, że to źle że jest w żelu do mycia buzi...
sorki ale ja z chemii kompletnie ciemna masa jestem i nie znam się na składach kosmetyków...
__________________
Czasami starczy tylko splunąć na szczęście.
Moonlight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 14:26   #183
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

SLS- sodium laureth sulfate, detergent wystepuący w większości kosmetyków myjących, powoduje powstawanie piany, może wyszusać i podrażniać
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 14:26   #184
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Dziewczyny, od jakiegoś czasu używam na przebarwienia kremu No-Scar, podaję skład:
Składniki wg INCI:
Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol and Ceteareath-3 (and) Sodium Cetearyl Sulfate, Mineral Oil, Dimethicone, Glycerine, Allantoin, Polysorbate-60, Mother of Pearl Powder, EDTA, Imidazolidinylurea Lysinecarboymethyl Cisteynate, Methyl Isothiazolinone (and) Methyl Chloroisothiazolinone, Parfum, BHA (and) Tocopherol (and) Triethyl Citrate.
Pogrubiłam składniki, które w tabelce podanje na 1. stronie wątku zostały uznane za komodeogenne. I faktycznie, choć przebarwienia się rozjaśniły, to w miejscach, które smaruję No-Scarem, zrobiło mi się trochę zaskórników- mało widocznych, ale jednak

Teraz sama nie wiem, czy dalej używać NS, czy przerzucić się na coś innego- a jeżeli tak, to na co? Diroseal byłby ok, jak myślicie?

Edit: miałam na myśli oczywiście Diacneal, nie Diroseal
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 14:37   #185
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
ojeeeej, mój krem może być rakotwórczy?! jak oni mogą dodawać coś takiego do kremu?!
Jak już wspomniałam, użycie tego środka jest dozwolone. Namiętnie pakuje go do swoich kremów I. Eris, jest w Skrzypowicie, kremie antybakteryjnym Profarmu, kremach Olay itd. Temat był wielokrotnie poruszany na forum - poszukaj informacji, wyrobisz sobie pogląd na tę sprawę.

SLS, to Sodium Laureth Sulfate - detergent.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 14:46   #186
Moonlight
Wtajemniczenie
 
Avatar Moonlight
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 994
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
SLS- sodium laureth sulfate, detergent wystepuący w większości kosmetyków myjących, powoduje powstawanie piany, może wyszusać i podrażniać
dziękuję za szybką odpowiedź

przeszłam się do łazienki i poczytałam składy w każdym szamponie, odżywce do włosów, płynie do kąpieli, żelu pod prysznic (nawet w takim dla dzieci...) itd. było to całe SLS
doszłam do wniosku, że jak tak dalej pójdzie to będę się myć szarym mydłem (o ile ono też nie zawiera czegoś szkodliwego ) i zrezygnuję ze wszystkich kosmetyków
__________________
Czasami starczy tylko splunąć na szczęście.
Moonlight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 15:02   #187
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
przeszłam się do łazienki i poczytałam składy w każdym szamponie, odżywce do włosów, płynie do kąpieli, żelu pod prysznic (nawet w takim dla dzieci...) itd. było to całe SLS
doszłam do wniosku, że jak tak dalej pójdzie to będę się myć szarym mydłem (o ile ono też nie zawiera czegoś szkodliwego) i zrezygnuję ze wszystkich kosmetyków

To Twoja decyzja, ale zanim zrobisz czystki, poczytaj o działaniu tych substancji. SLS wysusza, może podrażniać itd, ale do wielu kosmetyków dodaje się też dla równowagi środki nawilżające. Detergenty są szkodliwe, nie da się ukryć, ale trudno bez nich żyć. To zdobycz cywilizacji, a my jesteśmy jej dziećmi. Wdychamy spaliny, pijemy zanieczyszczoną wodę, jemy skażoną żywność...
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-24, 15:47   #188
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Tak, ja też ma na każdym szamponie i żelu do ciała, ale tak jak napisała mentha dodawane są te środki łagodzące. Osobiscie nie wyobrażam sobie mycia głowy niepieniącym się szamponem, bo mam uczucie niedomycia.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 16:01   #189
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez natee
używałyście tego kremu ?
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=12282
jesli tak to czy was zapychał?
Nie używam, ale wrzuciłam jego skład do wątku redakcyjnego. Pewnie wkrótce opis zostanie uzupełniony.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=sk%B3ady
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 16:28   #190
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Voodia
Dziewczyny, od jakiegoś czasu używam na przebarwienia kremu No-Scar, podaję skład:
Składniki wg INCI:
Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol and Ceteareath-3 (and) Sodium Cetearyl Sulfate, Mineral Oil, Dimethicone, Glycerine, Allantoin, Polysorbate-60, Mother of Pearl Powder, EDTA, Imidazolidinylurea Lysinecarboymethyl Cisteynate, Methyl Isothiazolinone (and) Methyl Chloroisothiazolinone, Parfum, BHA (and) Tocopherol (and) Triethyl Citrate.
Pogrubiłam składniki, które w tabelce podanje na 1. stronie wątku zostały uznane za komodeogenne. I faktycznie, choć przebarwienia się rozjaśniły, to w miejscach, które smaruję No-Scarem, zrobiło mi się trochę zaskórników- mało widocznych, ale jednak
Tabele są bardzo pomocne, ale pomijają niektóre substancje, uznając, że nie wpływają na powstawanie zaskórników Tak jest na przykład z gliceryną, z której powodu niektórzy nie mogą stosować serum na Juvicie (witamina E też zapycha - tutaj: tocopherol). Opócz tego olej mineralny, sylikony - (dimethicone) - niby bezpieczne...
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 16:42   #191
Moonlight
Wtajemniczenie
 
Avatar Moonlight
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 994
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

racja nie dajmy się zwariować w końcu na coś trzeba umrzeć ja umrę od kremu pod oczy

a tak na serio to póki nie zwracałam uwagi na skład to czułam się spokojniejsza
ale na szczęście większość kremów mnie nie zapycha więc nie będę odstawiać... jeśli np. żel do mycia czy szampon mnie nie wysusza to też go nie porzucę tylko dlatego że ma SLS

warto czasami spojrzeć na skład (szczególnie przed kupnem kosmetyku) ale nie da się w dzisiejszych czasach uniknąć kosmetycznych "szkodników"... tak więc mówi się "trudno" i żyje się dalej takie jest moje zdanie

od tej pory będę obserwować składy i wyłapię te składniki które na mnie źle działają... mam nadzieję, że pomoże mi to w przyszłości uniknąć nietrafionych zakupów
__________________
Czasami starczy tylko splunąć na szczęście.
Moonlight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-24, 19:46   #192
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Voodia
Teraz sama nie wiem, czy dalej używać NS, czy przerzucić się na coś innego- a jeżeli tak, to na co? Diroseal byłby ok, jak myślicie?

Edit: miałam na myśli oczywiście Diacneal, nie Diroseal
Voodia, DIacneal jest świetny - nie ma w składzie żadnych zapychaczy typu kapryle czy wstrętnego poliacrylamide. Tylko że ja bym o tej porze roku nie zaczynała kuracji retinoidami, bo jednak ryzykujesz pzebarwienia. Diacenal ma 0,1% retinaldehydu, więc dosyć sporo.

Może lepiej Effaclar K? Tez nie zapycha [oba - zarówno DIacneal jak i Effaclar wypróbowałam na własnej skórze]
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 21:07   #193
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Voodia Ty chyba miałaś przejści z Glyco?
Jeśli buzię masz nadal podrażnioną, albo już Ci się uspokoiła, ja bym jednak poczekała z AHA> no i jeżeli naczynka Ci się rozszalały po Glyco, to bym je na jakiś rok ostawiła. Nie ma co ich przemęczać, bo Ci się buzia zbuntuje.
Diroseal działa słabiej niż Effaclar - Diroseal zwęża pory, ale nie oczyszcza - tu się lepiej sprawuje Effaclar. Ja jako naczynkowiec polecam oba
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 22:31   #194
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

mentha, nie wiedziałam, że gliceryna też może zapychać- w tamtej tabeli, o ile dobrze pamiętam, była przedstawiona jako niekomodogenna. Ghrrr, a ja codziennie sobie ten krem przez kilka minut w giembę wmasowywałam i się dziwiłam skąd zaskórniki, ale jestem zła

L_V, Diacneal faktycznie raczej na mniej słoneczne czasy Tym bardziej , że nijak nie mogę nałożyć na twarz przepisowych 2 ml Avenki Effaclar miałam i na mnie nie działał, ale chyba "z braku laku" sobie sprawię, bo nie widzę innego zamiennika. Albo pozostanę przy toniku Lysanel, który uwielbiam

Sandija, tak, tak- to ja byłam swego czasu taka "mądra inaczej", że dzień w dzień sadziłam na twarz grubą warstwę Glyco
Teraz, po 22 tygodniach antybiotyku (sic!) i 2 zabiegach kwasami, buzia jest wygojona i gładziutka jak d..a niemowlaka, ale przebarwienia w bruźdźie nosowo-wargowej pozstały, powoli bledną, ale baaardzo powoli. Naczynka popękane na nosie i trochę (ale minimalnie) na polikach.

Chyba zostaje mi kupić ten Effaclar. Przynajmniej nie zaszkodzi
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 22:37   #195
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

To tym bardziej nie ruszaj przez dłuższy czas AHA
BHA stosowany przez kilka miesięcy dają naprawdę spektakularne efekty, tyle że trzeba poczekać ze 4 miesiące. No i może pomyśl o Dirosealku? Naprawdę cuda robi z naczynkami, ale też po ponad pół roku stosowania.
Ale efekty są za to powalające
A tonikiem Lysanel przecierasz tereny naczynkowe?
Oj, współczuję takich przejść Dobrze, żej już dobrze
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 08:01   #196
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Sandija
To tym bardziej nie ruszaj przez dłuższy czas AHA
BHA stosowany przez kilka miesięcy dają naprawdę spektakularne efekty, tyle że trzeba poczekać ze 4 miesiące. No i może pomyśl o Dirosealku? Naprawdę cuda robi z naczynkami, ale też po ponad pół roku stosowania.
Ale efekty są za to powalające
A tonikiem Lysanel przecierasz tereny naczynkowe?
Oj, współczuję takich przejść Dobrze, żej już dobrze
Lysanelkiem przecieram brodę, bruzdę nosowo-wargową, czoło, nos i trochę poliki- oj, ciężko mi będzie przestać omiatać wacikiem nos i górę policzków (tam właśnie mam zaczątki naczynek)

Kusi ten Diroseal Już się nie nastawiam, że jakikolwiek krem poprawi wygląd skóry w miesiąc, moja sytuacja nauczyła mnie cierpliwości.
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 09:22   #197
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Voodia
Kusi ten Diroseal Już się nie nastawiam, że jakikolwiek krem poprawi wygląd skóry w miesiąc, moja sytuacja nauczyła mnie cierpliwości.
Voodia, a czy ty masz dużą tendencję do zapychania porów? Diroseal to fajny odżywczy kremik, ale zawiera caprylic/capric trigliceride, więc może zapychać [o ile reagujesz na ten składnik].
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 10:15   #198
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez L_V
Voodia, a czy ty masz dużą tendencję do zapychania porów? Diroseal to fajny odżywczy kremik, ale zawiera caprylic/capric trigliceride, więc może zapychać [o ile reagujesz na ten składnik].
L_V, może nie dużą, ale czasem po tłustych kremach wyskakują mi małe, ropne krostki (nigdy podskórne gule). Wcześniej nie analizowałam składów, więc nawet za bardzo się nie orientuję, co mnie zapycha

Najlepiej poproszę o próbkę w aptece.
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 14:41   #199
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Mnie na szczęście trójglicerydy w Dirosealku nie zapychają ale trzeba uważać
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-26, 18:02   #200
Vivienna
Raczkowanie
 
Avatar Vivienna
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 60
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Hej, czy może mi ktoś napisać które składniki w słynnej łososiowej Avene są zapychające?
Vivienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 21:02   #201
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

w "nowej łososiowej" czyli tegorocznej białej to caprylic/capric trigliceride
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 21:58   #202
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez agatka-a
w "nowej łososiowej" czyli tegorocznej białej to caprylic/capric trigliceride
Potwierdzam. A w starej wersji, czyli tek która naprawde miała kolorek, nie było zapychaczy, tzn. pomijając kwestie indywidualnej wrażliwości na poszczególne składniki, to skłąd był "bezpieczny". I dlatego ciężko to przeboleć...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 10:44   #203
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez L_V
Potwierdzam. A w starej wersji, czyli tek która naprawde miała kolorek, nie było zapychaczy, tzn. pomijając kwestie indywidualnej wrażliwości na poszczególne składniki, to skłąd był "bezpieczny". I dlatego ciężko to przeboleć...
no właśnie! dlatego ja się obraziłam na Avene i teraz...poszukam kremiku z wysokim filtrem ich produkcji
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:26   #204
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Bardzo dobra tabela skłądników komodogennych. Po francusku, ale nazewnictwo wg INCI, więc miedzynarodowe. A opis można "wykumać", zwłaszcza jak się zna coś z hiszpańskiego czy angielskiego.

http://www.beaute-test.com/composant.php
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 12:35   #205
patrycjap
Raczkowanie
 
Avatar patrycjap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 239
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

100 ml preparatu zawiera: 5,4 g koloidalnej krzemionki, wodę, etanol, kwas sorbowy, etyloparaben. Czy może mi ktoś napisać jakie działanie mają te składniki na skórę trądzikową?? Byłabym bardzo wdzięczna Z góry dziękuje....
patrycjap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 20:39   #206
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez patrycjap
100 ml preparatu zawiera: 5,4 g koloidalnej krzemionki, wodę, etanol, kwas sorbowy, etyloparaben. Czy może mi ktoś napisać jakie działanie mają te składniki na skórę trądzikową?? Byłabym bardzo wdzięczna Z góry dziękuje....
Koloidalna krzemionka wykazująca właściwości absorpcyjne - wiąże bakterie, toksyny, tłuszcz i wodę. Natomiast etanol, to jest alkohol, wysuszy Ci paszczę, czyli w konsekwencji zapewne zaczniesz wydzielać więcej sebum. Znowu kwas sorbowy - uważa się, że jest nieszkodliwy dla zdrowia, choć często powoduje reakcje alergiczne. Po raz pierwszy został otrzymany poprzez ekstrakcję z owoców jarzębiny (Sorbus aucuparia) skąd pochodzi jego nazwa Przede wszystkim wykorzystuje się ten kwas jako konserwant w żywności. Jest kodowany jako E-200.
Jest jest przydatny do utrwalania żywności dzięki hamowaniu rozwoju drobnoustrojów w stężeniach niższych niż próg wyczuwalności smakowej. Hamuje rozwój pleśni i drożdży w produktach o pH 3-6, zaś w pH 7 wykazuje słabą aktywność - a my na paszczy mamy zasadniczo 5,5
W medycynie ludowej rozdrobnione liście jeżyny popielicy (Rubus caesius) stosowano dla leczenia chorób skórnych - liszajów, egzemy, wrzodów lub ropiejących ran jak np. w przypadku gronkowca złocistego.

Także działania szaleńczego się nie spodziewaj, pojednycze krostki może podratować, natomiast może wysuszyć skórę na poczatku, a później spowodować, że się bardziej będziesz błyszczeć.
No a kw. sorbowy może uczulić.

A, a produkt, o którym piszesz, to oczywiście Silicol Skin

Edytowane przez Sandija
Czas edycji: 2006-04-28 o 20:41 Powód: Literówka w nazwie kosmetyku:)
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 10:12   #207
patrycjap
Raczkowanie
 
Avatar patrycjap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 239
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Wielkie dzięki za odpowiedz Zastanawiałam się wlaśnie nad kupnem tego żelu-maseczki ale widze że wydałabym 50zł i jakiś super efektów nie zobaczyła. Jeśli zlikwiduje tylko kilka krostek to dziękuje bardzo takie działanie ma glinka dermaglin i jest tańsza
patrycjap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 00:18   #208
Sieczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 822
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

mnie nie zapycha absolutnie nic, nawet krem nivea - taką mam suchą skorę
Sieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 00:24   #209
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Sieczka
mnie nie zapycha absolutnie nic, nawet krem nivea - taką mam suchą skorę
Droga Sieczko, to, że Cię nie zapycha nie ma związku z rodzajem skóry.
Można mieć suchą i tendecję do zapychania, niestety. Jak nam jakiś składnik nie pasuje, to się nic na to nie poradzi - oprócz nieużywani go

BTW masz cudowny podpis
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 10:35   #210
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Sandija
Droga Sieczko, to, że Cię nie zapycha nie ma związku z rodzajem skóry.
Można mieć suchą i tendecję do zapychania, niestety. Jak nam jakiś składnik nie pasuje, to się nic na to nie poradzi - oprócz nieużywani go

BTW masz cudowny podpis
I znów mnie przygnało na ten wątek

Dostałam ostatnio od Rodziców TŻ kosteczkę Neutrogeny acne-prone skin formula, dokładnie tą:
http://www.manekineko.us/catalog/pro...19&language=en

Podaję składniki jeszcze raz:
TEA-Stearate, Triethanolamine, Sodium Tallowate, Glycerin, Purified Water, Sodium Cocoate, Sodium Ricinoleate, TEA-Lauryl Sulfate, Sodium Oleate, Cocamide DEA, Cetyl Acetate, Sodium Stearate, Trisodium HEDTA, Sodium Etidronate, BHT, Tocopheryl Acetate, Acetylated Lanolin Alcohol, Fragrance

Niestety, nie mogę znaleźć informacji n/t wielu składników, zwłaszcza tych wymienionych jako pierwsze Mydełka używam dwa dni i póki co jestem naprawdę zachwycona, ale boję się, że mnie pozatyka i przesuszy na dłuższą metę.

Może ktoś coś wie o tych " tea-stearatach" i "triethanolaminach"?: )

Edit: Buuu, jedna z recenzentek tego mydełka napisała w recenzji na drugstore, że niektóre jego składniki są rakotwórcze (carcinogenic);( Nie podała które, a redakcja drugstore z kolei odpowiedziała, że nie ma potwierdzenia dla słów recenzentki. Sama już nie wiem co robić w takim razie...
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.