cera 20-latki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-15, 13:57   #1
faria
Raczkowanie
 
Avatar faria
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 119

cera 20-latki


Cześć dziewczyny!

Piszę bo dzisiaj popatrzyłam na siebie w lustrze, bardziej wnikliwie niż zwykle i trochę się przeraziłam. Opiszę teraz na czym polega mój problem i byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi i podpowiedzi co robić

Po 1) mam widoczne zmarszczki wokół oczu, nigdy nie używałam kremu specjalnie przeznaczonego na te okolice, czy możecie jakiś polecić? niedrogi najlepiej bo studencki portfel nigdy nie jest wystarczająco pełny po przejrzeniu KWC nie umiem się zdecydować.

Po 2) czy normalne jest, że po użyciu każdego, nawet lekkiego kremu nawilżającego mam na twarzy uczucie lepkości? takie, że najchętniej bym to zmyła...
I kiedy po jakimś czasie nakładam podkład jest bardzo widoczny. Z czego to wynika? Źle nawilżona skóra? Dzieje się tak w przypadku każdego podkładu zarówno Vichy Dermablend jak i lekkiego Bourjois Jeśli zaś użyję kremu do cery trądzikowej ( bo taką mam ) efekt jest taki sam, tylko nie ma tego uczucia lepkości.

W czym tkwi problem? Patrzę na dziewczyny wokół mnie z makijażem który je upiększa, a ja wyglądam w nim jeszcze gorzej z podkładu na twarzy robi się ciasto, skóra nabiera niezdrowego odcienia i do tego wszystko włazi mi w zmarszczki wokół oczu.

Co robić?
faria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 14:18   #2
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: cera 20-latki

chyba nie trafiłaś jeszcze na odpowiednie kosmetyki dla Twojej cery. Również kupiłam ostatnio podkład, który właściwie niewiele kryje a jest widoczny, źle się nakłada.
Potestuj różne kremy, różne podkłady, spróbuj też nakładać podkład na świeżo położony krem, a następnym razem odczekaj kilka minut az porządnie się wchłonie i sprawdź kiedy lepiej ze sobą współgrają

Dużą rolę odgrywa peelingowanie twarzy (mechaniczne lub enzymatyczne) oraz dobre nawilżanie
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 14:21   #3
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: cera 20-latki

Cytat:
Napisane przez faria Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Piszę bo dzisiaj popatrzyłam na siebie w lustrze, bardziej wnikliwie niż zwykle i trochę się przeraziłam. Opiszę teraz na czym polega mój problem i byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi i podpowiedzi co robić

Po 1) mam widoczne zmarszczki wokół oczu, nigdy nie używałam kremu specjalnie przeznaczonego na te okolice, czy możecie jakiś polecić? niedrogi najlepiej bo studencki portfel nigdy nie jest wystarczająco pełny po przejrzeniu KWC nie umiem się zdecydować.

Po 2) czy normalne jest, że po użyciu każdego, nawet lekkiego kremu nawilżającego mam na twarzy uczucie lepkości? takie, że najchętniej bym to zmyła...
I kiedy po jakimś czasie nakładam podkład jest bardzo widoczny. Z czego to wynika? Źle nawilżona skóra? Dzieje się tak w przypadku każdego podkładu zarówno Vichy Dermablend jak i lekkiego Bourjois Jeśli zaś użyję kremu do cery trądzikowej ( bo taką mam ) efekt jest taki sam, tylko nie ma tego uczucia lepkości.

W czym tkwi problem? Patrzę na dziewczyny wokół mnie z makijażem który je upiększa, a ja wyglądam w nim jeszcze gorzej z podkładu na twarzy robi się ciasto, skóra nabiera niezdrowego odcienia i do tego wszystko włazi mi w zmarszczki wokół oczu.

Co robić?

Też mam 20 lat i zmarszczki, ale pod oczami (krótkowidz). Już niestety ich się nie pozbędziemy ale ja używam na noc Aqualie Thermal Vichy, fajnie napina skórę, lekko może zmniejszył zmarszczki, nie pojawiają się nowe, a najważniejsze, że idealnie nawilza i rano nie mam ani opuchniętych, ani zaczerwienionych oczu. Na dzień używam lekkiego żelu arnikowego z Flos-leku, idealny pod makijaż, korektor pod oczami wytrzymuje na nim cały dzień

Ja mam cerę mieszaną i też mam straszny problem wałkowaniem sie podkładu, z uczuciem lepkości, coś strasznego Też mam trądzik, ale staram sie nie używać żadnych matujących kremów, bo to jeszcze bardziej pogarsza sprawę, w pudrze po 2-3 godzinach wyglądam strasznie
Ja sobie trochę z tym poradziłam za pomoca mydła peelingującego Savon Noir, używam go zawsze rano, krem jakoś lepiej się wchłania (używam teraz Pharmacerisa do cery z trądzikiem różowatym), podkładu nie używam, nakładam tylko korektor na czerwone zmiany i lekki puder. I o dziwo, jak na razie, makijaż trzyma się fantastycznie (wypróbowane w nocy, makijaż trzymał się 8 h+).
Może peeling by pomógł, albo jakieś maseczki oczyszczające, żeby ten krem lepiej się wchłaniał? Ja po tym Savon nie mam na razie problemu, ale to dopiero 2 tygodnie stosowania, zobaczymy, czy tak będzie dalej...

Pozdrawiam
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 23:30   #4
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: cera 20-latki

Też mam 20 lat i teraz czaję się na ten krem pod oczy:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...zy.html&next=1

Myślę że będzie ok, polska firma, niedrogi i 99% składników pochodzenia naturalnego
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 17:14   #5
Pusiatella
Przyczajenie
 
Avatar Pusiatella
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 22
Dot.: cera 20-latki

Do okolic oczu polecam krem z Ziaji Sopot Spa, rozświetlający. Nawilży okolice oczu i powinno Cię to troszkę odmłodzić. Kremów stricte przeciwzmarszczkowych nie stosuję jeszcze, więc nie wiem co innego Ci polecić.
Co do podkładu... spróbuj zrobić peeling. Dobrze sprawdza się taki morelowy. Tutaj masz link: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...szczajacy.html
Czasem skóra twarzy nie "przyswaja" dobrze kosmetyków, właśnie ze względu zalegającego obumarłego naskórka, który warto przynajmniej 2 razy w ciągu tygodnia ścierać. Dotyczy to zarówno kremów jak i podkładów. Skóra po peelingu lepiej przyjmuje podkład.
Pusiatella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:31.