Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-04, 12:19   #4021
LoveIsWeakness
Przyczajenie
 
Avatar LoveIsWeakness
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 22
Question Jaki mam typ urody??

Witam serdecznie, mam odwieczny problem z tym, jaki jest mój typ urody. Wiosna,lato,zima? Jestem naturalną blondynką, z niebiesko-szarymi oczami. Zimą, bardziej chłodna ? Latem, opalam się lekko na różowo, i przechodzi to w brąz, lub czasem od razu na brąz... Myślałam, że będzie mi pasował miodowy blond, i sięgnęłam wczoraj po szamponetkę, ale wyglądam koszmarnie. Przesyłam zdjęcia. Będę wdzięczna za pomoc. Dodam, że uwielbiam beże, ale wyglądam w nich jakby wszystko się zlało w jedną całość. Zdjęcie w zielonej sukience (latem + zielone soczewki). Zdjęcia opisałam, które są naturalne, a które w soczewkach (Na wszystkich włosy naturalne).



Uprzejmie proszę, o nieudostępnianie zdjęć na innych portalach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg latem zielone soczewki.jpg (113,2 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: png zimą szare soczewki.png (369,2 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: png naturalne włosy i oczy.png (476,0 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg włosy naturalne, oczy też.jpg (73,6 KB, 14 załadowań)
LoveIsWeakness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-04, 13:53   #4022
Nessaya
Raczkowanie
 
Avatar Nessaya
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: z gór
Wiadomości: 294
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam, swój typ kolorystyczny określam jako zgaszoną jesień ALE pewnie na pewno się mylę
Proszę o pomoc/podpowiedź, mogę wysłać swoje zdjęcia w razie potrzeby.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo).
Bardzo szybko, po pierwszym dniu opalania skóra jest lekko czerwona, ale szybko przechodzi w brąz. Po dwóch tygodniach chorwackiego słońca jestem w kolorze złotego brązu w ciepłym odcieniu, dużo znajomych osób określa wtedy moją opaleniznę jako odcień średniociemnego miodu (?)

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Piwne, mają ciepły odcień,momentami orzechowo-zielone, obwódki ciemnobrązowe, plamka na jednej tęczówce w kolorze obwódki. Brwi i rzęsy mam ciemne, brwi mam dość rzadkie, więc sprawiają wrażenie jasnych, ale są ciemnobrązowe.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegi pojawiają się, gdy opalę twarz i są ciepłe złotawe

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Skórę mam ciepłą, zółtą, zdecydowanie złotą, rumienię się na czerwono


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Od dziecka mam ten sam kolor włosów, czyli ciemny brąz ze złotą poświatą, włosy przy czole, skroniach, babyhair są w kolorze blondu - latem dziwnie to czasem wygląda, gdy mam opaleniznę meksykanki, a przy twarzy słowiański blond

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Usta mam w zdecydowanym kolorze, raczej ciemne, w stronę czerwieni, ale nie są to usta jak u Śnieżki

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Złoto i długo długo nic Wszelkie szarości, srebra, zgaszone zielenie, ale te ciemne, butelkowe zielenie, kobalt, ciepłe brązy od jasnego po ciemne, czekoladowe, uwielbiam odcienie karmelu, miedź, ale niekoniecznie rdza, odpadają pomarańcze, żółcie, czerwień tylko ciemna, natomiast ok są burgund, głębokie fiolety, ogólnie intuicyjnie wybieram kolory bogate, głębokie, ale nigdy jaskrawe, czyste - w takich czuję się nieco przytłoczona

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Biel jak i krem jest ok, ale w czerni czuję się źle, tzn lubię czarne rzeczy, ale nigdy nie czuję się sobą w czerni od stóp do głów.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
W ogóle mi nie pasują

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Pasują, ale lekko złamane szarością, cały czas utrzymywane w ciepłej tonacji. W spranych, zbyt szarych ubraniach czuję się chora.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Ciepłe głównie,ale zimne też są ok, ale do pewnego stopnia. Złoto pasuje idealnie, ale w srebrze też dobrze się czuję, jednak złoto wybieram jako pierwsze.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Lubię wzory, pasy przy twarzy są ok. Lubię mieć jeden element stroju mocno kontrastowy.
Nessaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-04, 20:47   #4023
Salwa23
Przyczajenie
 
Avatar Salwa23
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7
Dot.: Jaki mam typ urody??

Jako kosmetyczka mogę stwierdzić, że jesteś jak najbardziej latem Beże niestety pozostaw dla jesiennych pań.
Salwa23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-06, 16:24   #4024
loczek88
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 716
Dot.: Jaki mam typ urody??

Na pewno nie jesteś jesienią i zimą.
ja też bym powiedziała wiosna, chociaż kolory dla zim by Ci również pasowały
loczek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-06, 18:32   #4025
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jaki mam typ urody??

Cytat:
Napisane przez LoveIsWeakness Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, mam odwieczny problem z tym, jaki jest mój typ urody. Wiosna,lato,zima? Jestem naturalną blondynką, z niebiesko-szarymi oczami. Zimą, bardziej chłodna ? Latem, opalam się lekko na różowo, i przechodzi to w brąz, lub czasem od razu na brąz... Myślałam, że będzie mi pasował miodowy blond, i sięgnęłam wczoraj po szamponetkę, ale wyglądam koszmarnie. Przesyłam zdjęcia. Będę wdzięczna za pomoc. Dodam, że uwielbiam beże, ale wyglądam w nich jakby wszystko się zlało w jedną całość. Zdjęcie w zielonej sukience (latem + zielone soczewki). Zdjęcia opisałam, które są naturalne, a które w soczewkach (Na wszystkich włosy naturalne).



Uprzejmie proszę, o nieudostępnianie zdjęć na innych portalach.
Przeniesiono cię tutaj, więc polecam pierwszy post
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-07, 08:51   #4026
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Nessaya Pokaż wiadomość
Witam, swój typ kolorystyczny określam jako zgaszoną jesień ALE pewnie na pewno się mylę
Proszę o pomoc/podpowiedź, mogę wysłać swoje zdjęcia w razie potrzeby.
Polecam staranne "przymiarki" kolorów i z czasem coś powinno sięwyklarować. Najważniejszym krokiem jest uwolnienie się od starych przekonań co nam pasuje i w czym się czujemy i wyrobienie sobie obiektywnego spojrzenia.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-07, 10:01   #4027
LoveIsWeakness
Przyczajenie
 
Avatar LoveIsWeakness
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 22
Dot.: Jaki mam typ urody??

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Przeniesiono cię tutaj, więc polecam pierwszy post

Właśnie zauważyłam Jestem nowa, nie znałam za bardzo reguł, ale obiecuję poprawę, i zaraz uzupełnię pytania z wątku

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Tak więc jeszcze raz Będę wdzięczna za pomoc.

Jak się opalasz - Ciało bardzo szybko. Zazwyczaj od razu na brąz, lub na ciemny róż, który potem przechodzi w brąz. Ciężko opala mi się twarz, i zazwyczaj na różowo, a potem przechodzi w brudny brąz.

Kolor oczuâ˜☠- tu zawsze mam problem. Są niebieskie zgaszone lub szare (w środku widać delikatne plamki w piwnym kolorze, ale dopiero po bliższym przyjrzeniu się. Obwódka grafitowa. Brwi szaro-mysie. Rzęsy też.

Piegi -â˜☠czasem latem, po zbyt intensywnym opalaniu, w takim rudo-brązowym odcieniu

Cera -â˜☠zimą jasna, szarawo-żółta ?! Latem po opaleniu taki brudny,delikatny brąz. (Ogólnie kolor mojej cery to dla mnie wielka zagadka, nie potrafię go rzetelnie określić) Bardziej podchodzi chyba pod żółty. Nie pasują mi pomarańczowe i brązowe podkłady. Musi to być chłodny odcień... praktycznie wszystkie podkłady i te tanie i drogie, po prostu na mnie ciemnieją i przybierają pomarańczowy odcień

Naturalny kolor włosów -â˜☠No więc tak, jestem naturalną blondynką. Jak byłam mała, to włosy były praktycznie białe. Aktualnie, zimą mam taki mysio-szary blond, ale z delikatnymi jasno-złotymi refleksami. Przy skórze głowy ciemniejsze. Latem kolor się wyrównuje, i jest to bardziej chłodny blond, ze złotymi refleksami.

Kolor ust -â˜☠ciemniejszy,zgaszon y róż. Z wyraźnie jeszcze ciemniejszą obwolutką naturalny lip liner

Najlepiej czuję się w pastelowych,szarawych kolorach. Np. szarawy błękit, grafit. Ale również czerwień (taka czysta, zero łososia,koralu). Źle czuję się w jaskrawych kolorach, okropnie w fuksji, jaskrawej pomarańczy, źle wyglądam w kolorach fluo. Uwielbiam beż, ale gdy mam np. beżową kurtkę + spodnie, wyglądam jakby wszystko „zlało” się w jedną całość.

Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?â˜☠Czerń tak, ale nie w całym stroju, i nie przy twarzy. Bardziej grafit. W czystej bieli wyglądam strasznie blado i bez wyrazu.

Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Nie bardzo, źle się w nich czuję.

Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?â˜☠Tak, zdecydownie takie „brudne” stłumione, choć zbyt blade w całym stroju, sprawiają że wyglądam smutno.

Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?â˜☠Chyba jedne i drugie. Latem pasuje bardziej złoto. Bardzo podobam się sobie ze złotym cieniem na oczach.


Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowoâ˜☠-
Zazwyczaj tego unikam, takie zestawienie odwraca uwagę od mojej twarzy. Mocno wzorzyste stroje również mi nie pasują. Ogólnie ostatnio stwierdziłam, że pięknie pasują mi niektóre miejsckie stylizacje Taylor Swift

Najbardziej pasują do mnie kolory z palety LIGHT SPRING oraz TRUE SPRING, jednak te najbardziej jaskrawe odpadają.

Edytowane przez LoveIsWeakness
Czas edycji: 2016-03-07 o 10:11
LoveIsWeakness jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-07, 10:34   #4028
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jeśli faktycznie jest tak, jak opisałaś, to Wiosny bym odrzuciła, nawet Jasną. Ciepła prawdopodobnie będzie dla ciebie za ciężka i za ciepła, skoro podkładu potrzebujesz chłodniejszego.

Myślałaś o Jasnym Lecie? Ma paletkę podobną do Jasnej Wiosny, ale kolory trochę bardziej zgaszone, pasujące do tych z twojego opisu.
Wiem, że nie należy sugerować się zdjęciami, no i światło na nich jest kiepskie, ale imho jestem skłonna twierdzić, że możesz być Jasnym Latem:

nie pasuje czysta biel i czerń
pasują lekko zgaszone kolory
nie pasują mocno zgaszone
pasuje srebro i złoto
nie pasują czyste i jaskrawe
kontrasty cię tłumią
pasują lekkie, pastelowe, szarawe

dla mnie wypisz wymaluj Light Summer

no i sprawiasz wrażenie delikatnej, lekkiej, subtelnej i właśnie JASNEJ.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-07, 10:51   #4029
LoveIsWeakness
Przyczajenie
 
Avatar LoveIsWeakness
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 22
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Jeśli faktycznie jest tak, jak opisałaś, to Wiosny bym odrzuciła, nawet Jasną. Ciepła prawdopodobnie będzie dla ciebie za ciężka i za ciepła, skoro podkładu potrzebujesz chłodniejszego.

Myślałaś o Jasnym Lecie? Ma paletkę podobną do Jasnej Wiosny, ale kolory trochę bardziej zgaszone, pasujące do tych z twojego opisu.
Wiem, że nie należy sugerować się zdjęciami, no i światło na nich jest kiepskie, ale imho jestem skłonna twierdzić, że możesz być Jasnym Latem:

nie pasuje czysta biel i czerń
pasują lekko zgaszone kolory
nie pasują mocno zgaszone
pasuje srebro i złoto
nie pasują czyste i jaskrawe
kontrasty cię tłumią
pasują lekkie, pastelowe, szarawe

dla mnie wypisz wymaluj Light Summer

no i sprawiasz wrażenie delikatnej, lekkiej, subtelnej i właśnie JASNEJ.

Dziękuję za odpowiedź Jednak kiepsko widzę się w większości kolorów z palety light summer :-( Może pokażę przykłady na zdjęciach, w jakich dobrze wyglądam:




Pasuje mi również czerwień

http://media3.popsugar-assets.com/fi...reet-Style.jpg

Za to na ustach, u mnie czerwień wygląda okropnie.
LoveIsWeakness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-07, 11:10   #4030
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Czyli klasycznie - przymierzaj od nowa, bo Jasna Wiosna nie nosi zgaszonych kolorów. Albo źle odpowiedziałaś na pytania, albo nieprawidłowo określasz odcienie, albo lubisz kolory Jasnej Wiosny.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-07, 14:04   #4031
LoveIsWeakness
Przyczajenie
 
Avatar LoveIsWeakness
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 22
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Czyli klasycznie - przymierzaj od nowa, bo Jasna Wiosna nie nosi zgaszonych kolorów. Albo źle odpowiedziałaś na pytania, albo nieprawidłowo określasz odcienie, albo lubisz kolory Jasnej Wiosny.
Hmm...no cóż...faktem jest,iż nie ma za bardzo gustu do stylizacji, i nie potrafię jakoś fajnie łączyć ubrań, stąd może wynikać problem. Postaram się jeszcze raz przymierzyć kolory
LoveIsWeakness jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-07, 14:37   #4032
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez LoveIsWeakness Pokaż wiadomość
Hmm...no cóż...faktem jest,iż nie ma za bardzo gustu do stylizacji, i nie potrafię jakoś fajnie łączyć ubrań, stąd może wynikać problem. Postaram się jeszcze raz przymierzyć kolory
Jeśli pasuje ci paleta Jasnej Wiosny, to ok, ale nie rozumiem, skąd pasujące kolory zgaszone i z dodatkiem szarości. LSp ma kolory lekko rozbielone, ale dalej dość czyste, napigmentowane.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-08, 09:31   #4033
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Jeśli pasuje ci paleta Jasnej Wiosny, to ok, ale nie rozumiem, skąd pasujące kolory zgaszone i z dodatkiem szarości. LSp ma kolory lekko rozbielone, ale dalej dość czyste, napigmentowane.
Mam podobne wrażenie. Osoby początkujące często mają ten problem, dlatego zwykle odsyłam do dalszego przymierzania i oglądania palet. Poza tym, prosze, bierzcie pod uwage, że te palety mogą wyglądać różnie na różnych urzadzeniach!

Przy opisie LoveIsWeakness wydaje się być prawdopodobny, chcoiaż oczywiście nie należy wykluczać innych typów. Przy takich pasujących kolorach istnieje jeszcze możliwość typu zgaszonego o jaśniejszej urodzie.

Małe wskazówki:
Jasne lato:
-kolory chłodniejsze, lekko przygaszone.
Jasna wiosna:
-kolory cieplejsze, minimalnie przygaszone. Paleta nieco czystsza i jaskrawsza niż jasnego lata.
Łagodne lato:
-kolory chłodniejsze, mocno zgaszone
Łagodna jesień:
-kolory cieplejsze, mocno zgaszone

I teraz uwaga - kolory zgaszone neikoniecznei muszą być bardzo bure, bo każdy typ ma w palecie kolory od jasnych do ciemnych.
Typy jasne i łagodne mają pewien zakres kontrastu. To znaczy, że nawet w zakresie typu są rożnice. Mogą ci nie pasować najciemniejsze lub najjaśniejsze kolory z palety noszone w dużej ilości. Wszystkie kolory z palety powinny być dobre, ale niektóe tylko jako akcenty, a nie np. duże obszary przy twarzy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-08, 13:19   #4034
LoveIsWeakness
Przyczajenie
 
Avatar LoveIsWeakness
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 22
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Mam podobne wrażenie. Osoby początkujące często mają ten problem, dlatego zwykle odsyłam do dalszego przymierzania i oglądania palet. Poza tym, prosze, bierzcie pod uwage, że te palety mogą wyglądać różnie na różnych urzadzeniach!

Przy opisie LoveIsWeakness wydaje się być prawdopodobny, chcoiaż oczywiście nie należy wykluczać innych typów. Przy takich pasujących kolorach istnieje jeszcze możliwość typu zgaszonego o jaśniejszej urodzie.

Małe wskazówki:
Jasne lato:
-kolory chłodniejsze, lekko przygaszone.
Jasna wiosna:
-kolory cieplejsze, minimalnie przygaszone. Paleta nieco czystsza i jaskrawsza niż jasnego lata.
Łagodne lato:
-kolory chłodniejsze, mocno zgaszone
Łagodna jesień:
-kolory cieplejsze, mocno zgaszone

I teraz uwaga - kolory zgaszone neikoniecznei muszą być bardzo bure, bo każdy typ ma w palecie kolory od jasnych do ciemnych.
Typy jasne i łagodne mają pewien zakres kontrastu. To znaczy, że nawet w zakresie typu są rożnice. Mogą ci nie pasować najciemniejsze lub najjaśniejsze kolory z palety noszone w dużej ilości. Wszystkie kolory z palety powinny być dobre, ale niektóe tylko jako akcenty, a nie np. duże obszary przy twarzy.



Jeeeejj.,,, to jest dla mnie mega trudne. Nie wiem, czy ja mam jakieś zaćmienie, czy co ...

Akurat od pon-pt nie mam za bardzo czasu, aby coś mierzyć, bo pracuję, a po południu jest już za ciemno Jednakże muszę to zrobić w sobotę, bo wiosna idzie, a jak zwykle ... pójdę na zakupy, wejdę do sklepu, i nie będę wiedziała, jaki kolor kurtki wybrać. Zazwyczaj kupuję to co mi się podoba, a potem w domu okazuje się, że dziwnie w tym wyglądam. Np. modna spódniczka w kolorze seledynowym (neonowym). Kupiona, i ubrana 1 raz rok temu, po czym stwierdziłam że wyglądam koszmarnie.
LoveIsWeakness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-08, 13:26   #4035
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Neony przy twarzy przyćmią KAŻDĄ urodę, nawet kontrastową, więc ci się nie dziwię. Kolory mocne i nasycone owszem, pasują typom czystym, ale neony? Nikomu.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-08, 14:51   #4036
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez LoveIsWeakness Pokaż wiadomość
Jeeeejj.,,, to jest dla mnie mega trudne. Nie wiem, czy ja mam jakieś zaćmienie, czy co ...

Akurat od pon-pt nie mam za bardzo czasu, aby coś mierzyć, bo pracuję, a po południu jest już za ciemno Jednakże muszę to zrobić w sobotę, bo wiosna idzie, a jak zwykle ... pójdę na zakupy, wejdę do sklepu, i nie będę wiedziała, jaki kolor kurtki wybrać. Zazwyczaj kupuję to co mi się podoba, a potem w domu okazuje się, że dziwnie w tym wyglądam. Np. modna spódniczka w kolorze seledynowym (neonowym). Kupiona, i ubrana 1 raz rok temu, po czym stwierdziłam że wyglądam koszmarnie.
Ależ skąd, to jest całkowicie normalne na poczatku, dlatego zawsze powtarzam, żeby dać sobie czas i spokojnie przy okazji przymierzać. Faktycznie zima to kiepski czas, bo mało światła dziennego. Można wykorzystać wizyty w sklepach, nie we wszystkich jest dobre oświetlenie ale w dużych sieciówkach jest zwykle niezłe. Trzeba tylko uważac, czy w przymierzalni nie ma gorszego światła.

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Neony przy twarzy przyćmią KAŻDĄ urodę, nawet kontrastową, więc ci się nie dziwię. Kolory mocne i nasycone owszem, pasują typom czystym, ale neony? Nikomu.
Jeszcze zależy jaki konkretnie odcień i w jakim miejscu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-08, 15:34   #4037
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Mam fajny przykład neonów i kolorów czystych:

neon - przyciąga uwagę, mimo że dziewczyna jest typem czystym --> https://pp.vk.me/c621416/v621416365/...H1FkOWPU_I.jpg

kolor czysty, nasycony - https://pp.vk.me/c621416/v621416365/...ZBfVBpbD50.jpg
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-08, 21:28   #4038
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Mam fajny przykład neonów i kolorów czystych:

neon - przyciąga uwagę, mimo że dziewczyna jest typem czystym --> https://pp.vk.me/c621416/v621416365/...H1FkOWPU_I.jpg

kolor czysty, nasycony - https://pp.vk.me/c621416/v621416365/...ZBfVBpbD50.jpg
Dobry przykład. Z tym, że czysty typ jak go rozświetlić i dodać mu trochę glow i koloru będzie się zgrywał z neonem. Sądzę, że trochę też aparat złapał "światło". IMO. Dla mnie nienaturalny i nikomu nie pasujący neon to coś takiego:
https://cdn-img-2.wanelo.com/p/233/2...e/x200-q90.jpg Jak to kiedyś Wampierz ładnie napisała - taki kolor nie występuje w przyrodzie.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-08, 22:13   #4039
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Też się zgadzam, ale nawet ten z mojego linku nie występuje w żadnej palecie, ani BS, ani BW
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-09, 07:43   #4040
Nurella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 67
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Nie wiem czy było, wątek już długi. Podczas analizy zostałam określona jako lato lazurowe- jaki to będzie typ wg 12 stopniowego podziału? Ja byłam określana wg 8 stopniowego, lato w nim jest lazurowe i szmaragdowe. Ktoś się orientuje?
Nurella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-09, 08:18   #4041
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Nurella Pokaż wiadomość
Nie wiem czy było, wątek już długi. Podczas analizy zostałam określona jako lato lazurowe- jaki to będzie typ wg 12 stopniowego podziału? Ja byłam określana wg 8 stopniowego, lato w nim jest lazurowe i szmaragdowe. Ktoś się orientuje?
Nie ma przełożenia niestety .Na Twoim miejscu bym zrobiła od podstaw analizę
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-09, 08:47   #4042
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Nurella Pokaż wiadomość
Nie wiem czy było, wątek już długi. Podczas analizy zostałam określona jako lato lazurowe- jaki to będzie typ wg 12 stopniowego podziału? Ja byłam określana wg 8 stopniowego, lato w nim jest lazurowe i szmaragdowe. Ktoś się orientuje?
Jedyny system, który kojarzę, a używa nazw z kamieniami szlachetnymi to jest taki specyficzny, bazujący na czym innym niż Sci/Art (czyli 12 typów), m.in. bierze pod uwagę konkretne kolory oczu, włosów, karnacji. Te systemy się w ogóle nie przekładają na siebie, bo bazują na czymś zupełnie innym.

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Mam fajny przykład neonów i kolorów czystych:

neon - przyciąga uwagę, mimo że dziewczyna jest typem czystym --> https://pp.vk.me/c621416/v621416365/...H1FkOWPU_I.jpg

kolor czysty, nasycony - https://pp.vk.me/c621416/v621416365/...ZBfVBpbD50.jpg
No faktycznie kolor jest strasznie żarówiasty, ale też earthpace może mieć rację, że kwestia zdjęcia (niebieski na drugim zdjęciu imho lekko przytłumiony jednak jest), no i dziewczyna może i jest typem czystym, ale kontrast ma w niższych rejonach zakresu. Ale nawet u takiej osoby, gdyby tego koloru użyć nie tak przy twarzy, tylko np. jako akcenty na białym czy czarnym stroju, to byłoby ładnie. No i oczywiście neonki też są nieco inne dla każdego typu. Faktycznie takie mocne fluo to nie jest raczej uniwersalny kolor do palety, raczej trzeba trochę pokombinowac, żeby nosić neony i nie być przyćmioną.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-09, 08:57   #4043
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz, ma niższy kontrast przez ciemna karnację czy dlatego, że jest przytłumiona czy jakieś inne czynniki o tym decydują?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-09, 09:32   #4044
LoveIsWeakness
Przyczajenie
 
Avatar LoveIsWeakness
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 22
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja mam jeszcze takie pytanie.... Ktoś wie, dlaczego różne źródła podają różny typ urody Taylor Swift i Blake Lively ? Raz jako jasna wiosna, a raz jako jasne lato
LoveIsWeakness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-09, 09:41   #4045
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez LoveIsWeakness Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze takie pytanie.... Ktoś wie, dlaczego różne źródła podają różny typ urody Taylor Swift i Blake Lively ? Raz jako jasna wiosna, a raz jako jasne lato
Hmmm wydaje mi się, że generalnie nie ma co traktować jako pewnik przykładów gwiazd. One są widywane w bardzo mocnym makijażu, stylizacji, w przekłamanym świetle. Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić czy są trafnie zdiagnozowane.
Np. Dita Von Tease.. ona naturalnie jest jakimś raczej nie-zimowym typem jak sądzę no ale stylizuje się na zimę.
Nie ma szans by zdiagnozować się na podstawie kogoś o podobnej wg nas kolorystyce, bo AK to kwestia podtonów w skórze.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2016-03-09 o 09:42
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-09, 12:02   #4046
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dita jest chyba Wiosną (ewentualnie Jesienią...)
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-09, 12:23   #4047
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Pojęcia nie mam, ale odnoszę wrażenie, że wiosną https://marinath.wordpress.com/tag/d...ese-no-makeup/
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-09, 13:14   #4048
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Na tych zdjęciach z młodości i bez teatralnego makijażu wygląda na Wiosnę. Ta cera...
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-09, 14:47   #4049
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Na tych zdjęciach z młodości i bez teatralnego makijażu wygląda na Wiosnę. Ta cera...
Też mi się to wydaje najbardziej prawdopodobne. Ew. zima o jasnym typie urody.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-09, 14:58   #4050
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz a podbiję pytanie o tą dziewczynę ze zdjęcia z neonową zielenią i turkusem (od Kaguya), bo mnie dalej frapuje kwestia kontrastu
Cytat:
Wampierz, ma niższy kontrast przez ciemna karnację czy dlatego, że jest przytłumiona czy jakieś inne czynniki o tym decydują?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:45.