Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-29, 16:12   #2611
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Na pewno Pharmaceris o niewiadomym PPD nie dorównuje w tej kwestii Antheliosowi.
Ja wolę ten pierwszy ze względów użytkowych, używając Antheliosa musiałabym latać co rusz do lusterka i zbierać go ze zmarszczek mimicznych, w których mi się osadzał. Coś za coś




Jakie PPD ma Uriage? Jakieś 4 lata miałam do czynienia z ich produktami, ale patrząc na skład np ich Hyseaca do mieszanej i tłustej to bieda raczej, filtry tylko 3 w tym parsol.




To pytanie pojawiało się wiele razy i chyba nikt nie udzielił na nie jednoznacznej odpowiedzi

Dziewczyny, jak to jest z dostępnością filtrów zimą? To moja pierwsza zima, kiedy rozważam filtrowanie, a na pewno mi nie wystarczy to, co mam. Jedna z pań w Hebe mówiła mi latem, jak szukałam tam filtra, że u nich filtry apteczne będą dostępne cały rok, ale nie wiem, czy tak rzeczywiście jest. Gdyby tak było, to chyba pozostałoby mi tylko Vichy Capital Soleil do wypróbowania, bo Antheliosy odpadają.
Pharmaceris jest swietny dla mojej mieszanej cery ale te piegi mnie zaskoczyły, atheliosa miałam próbke i było ok ...ale bede szukac próbek bo albo piegi albo bez piegów
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 16:28   #2612
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Na pewno Pharmaceris o niewiadomym PPD nie dorównuje w tej kwestii Antheliosowi.
Ja wolę ten pierwszy ze względów użytkowych, używając Antheliosa musiałabym latać co rusz do lusterka i zbierać go ze zmarszczek mimicznych, w których mi się osadzał. Coś za coś




Jakie PPD ma Uriage? Jakieś 4 lata miałam do czynienia z ich produktami, ale patrząc na skład np ich Hyseaca do mieszanej i tłustej to bieda raczej, filtry tylko 3 w tym parsol.




To pytanie pojawiało się wiele razy i chyba nikt nie udzielił na nie jednoznacznej odpowiedzi

Dziewczyny, jak to jest z dostępnością filtrów zimą? To moja pierwsza zima, kiedy rozważam filtrowanie, a na pewno mi nie wystarczy to, co mam. Jedna z pań w Hebe mówiła mi latem, jak szukałam tam filtra, że u nich filtry apteczne będą dostępne cały rok, ale nie wiem, czy tak rzeczywiście jest. Gdyby tak było, to chyba pozostałoby mi tylko Vichy Capital Soleil do wypróbowania, bo Antheliosy odpadają.
No wygląda to podejrzanie, krem ma w składzie wysoko witamine E i Witaminę C w formie olejku, do tego Tinosorb s i Uvinul A Plus i dwutlenek tytanu a zachowuje się u mnie jak żel hialuronowy z BU czy Bioderma hydrabio legere, zero tłuszczu, lepienia, bielenia, fakt faktem że jestem na kwasach ale np. Pharmaceris który dotąd bardzo mi służył przy tym kremie to bielący smalec. Nie wiem, może to przez to że azjatyckie filtry wysoko w składzie mają alkohol? chociaż ostatnio dodałam sporą ilość alko do Payota sensi spf 50+ i prawie nic nie stracił na swojej lepkości. Dziwne to, dziwne. Nie chce mi się wierzyć ze azjatyckie formuły kosmetyków są aż tak bardzo do przodu niż np. Francuskie.

Pharmaceris zachowuje się bardzo podobnie do Vichy, Vichy trochę szybciej się wchłania. Ja generalnie nie spotkałam się z filtrami zimą które byłyby dostępne stacjonarnie, poza sezonem kupuje przez internet.

Edytowane przez miska189
Czas edycji: 2014-10-29 o 16:31
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 16:37   #2613
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
No wygląda to podejrzanie, krem ma w składzie wysoko witamine E i Witaminę C w formie olejku, do tego Tinosorb s i Uvinul A Plus i dwutlenek tytanu a zachowuje się u mnie jak żel hialuronowy z BU czy Bioderma hydrabio legere, zero tłuszczu, lepienia, bielenia, fakt faktem że jestem na kwasach ale np. Pharmaceris który dotąd bardzo mi służył przy tym kremie to bielący smalec. Nie wiem, może to przez to że azjatyckie filtry wysoko w składzie mają alkohol? chociaż ostatnio dodałam sporą ilość alko do Payota sensi spf 50+ i prawie nic nie stracił na swojej lepkości. Dziwne to, dziwne. Nie chce mi się wierzyć ze azjatyckie formuły kosmetyków są aż tak bardzo do przodu niż np. Francuskie.

Pharmaceris zachowuje się bardzo podobnie do Vichy, Vichy trochę szybciej się wchłania. Ja generalnie nie spotkałam się z filtrami zimą które byłyby dostępne stacjonarnie, poza sezonem kupuje przez internet.
Testujesz Sunkillera?
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 16:38   #2614
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Testujesz Sunkillera?
Tak, dokładnie
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 16:49   #2615
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
Tak, dokładnie
Ja juz sie poddalam o uzywam azjatyckich. Po tych wakacjach, kiedy umeczylam sie uzywajac roznych europejskich filtrow, ktore albo bielily, ale kompletnie nie chcialy sie wchalniac- uzylam Misshy i Biore- i to jak by porownac dzien do nocy. Komfort uzywania jest zdecydowanie rozny.
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 16:51   #2616
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Ja juz sie poddalam o uzywam azjatyckich. Po tych wakacjach, kiedy umeczylam sie uzywajac roznych europejskich filtrow, ktore albo bielily, ale kompletnie nie chcialy sie wchalniac- uzylam Misshy i Biore- i to jak by porownac dzien do nocy. Komfort uzywania jest zdecydowanie rozny.
Zgadzam się, bardziej chodzi mi o ich skuteczność. Ufasz tym filtrom?
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 16:59   #2617
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
Zgadzam się, bardziej chodzi mi o ich skuteczność. Ufasz tym filtrom?
Stosuje i twarz sie nie opala. Szczegolnie, ze uzywam teraz Redermic R i serum z wit. C przy tych dwoch preparatach skora jest wrazliwa na slonce, a uzywajac tych dwoch filtrow wszytsko jest w porzadku.
Idealnie sprawuja sie z makijazem- jak dla mnie super.
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-29, 17:05   #2618
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Stosuje i twarz sie nie opala. Szczegolnie, ze uzywam teraz Redermic R i serum z wit. C przy tych dwoch preparatach skora jest wrazliwa na slonce, a uzywajac tych dwoch filtrow wszytsko jest w porzadku.
Idealnie sprawuja sie z makijazem- jak dla mnie super.
Nie pozostaje mi nic tylko czekać do urlopu i przetestować go w ciepłych krajach. Jeśli się sprawdzi oznaczać to będzie że filtr idealny jednak istnieje
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 21:53   #2619
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Stosuje i twarz sie nie opala. Szczegolnie, ze uzywam teraz Redermic R i serum z wit. C przy tych dwoch preparatach skora jest wrazliwa na slonce, a uzywajac tych dwoch filtrow wszytsko jest w porzadku.
Idealnie sprawuja sie z makijazem- jak dla mnie super.
dasz link do tego filtra?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 21:56   #2620
aprilla86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dublin
Wiadomości: 106
GG do aprilla86
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej ja tez wole azjatyckie, one po za oochrona pielegnuja , moj ulubiony to it's skin sunprotector albo biore.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
.....żyj tak, jakby każdy Twój dzień miałby być ostatni...



aprilla86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 22:03   #2621
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
dasz link do tego filtra?
Biore Aqua Rich, od roku mam go na liście potencjalnych kosmetyków do kupienia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-29, 22:32   #2622
aprilla86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dublin
Wiadomości: 106
GG do aprilla86
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mialam go bardzo dobry nie bielu twarzy posiada kwas hialuronowy. Nie ma alkoholu w sobie ani olejow mineralnych

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
.....żyj tak, jakby każdy Twój dzień miałby być ostatni...



aprilla86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 09:29   #2623
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Biore Aqua Rich, od roku mam go na liście potencjalnych kosmetyków do kupienia.
Tak to ten dokladnie. Wczesneij uzywalam tego i byl rownie fajny: Missha All-around Safe Block Waterproof Sun Milk Spf50

http://www.no-to-pieknie.pl/2013/12/...issha-all.html
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 18:54   #2624
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Biore Aqua Rich, od roku mam go na liście potencjalnych kosmetyków do kupienia.
dziekuje

a co skłoniło cie by sie nim zainteresować?


i masz moze jego skład?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2014-10-30 o 18:57
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 19:27   #2625
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
dziekuje

a co skłoniło cie by sie nim zainteresować?


i masz moze jego skład?
Skład jest też tu. Skłoniły mnie opinie dziewczyn, że w porównaniu z naszymi filtrami to niebo a ziemia. Pharmaceris jest dość fajny, Lirene też w miarę, ale jednak są to filtry i minimalnie pobielają, co wychodzi zwłaszcza przy zimnym, jesiennym świetle.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 15:07   #2626
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aprilla86 Pokaż wiadomość
Hej ja tez wole azjatyckie, one po za oochrona pielegnuja , moj ulubiony to it's skin sunprotector albo biore.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gdzie je można kupić?
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 15:09   #2627
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
gdzie je można kupić?
Zawsze kupuje na Ebay'u.
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 19:33   #2628
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Skład jest też tu. Skłoniły mnie opinie dziewczyn, że w porównaniu z naszymi filtrami to niebo a ziemia. Pharmaceris jest dość fajny, Lirene też w miarę, ale jednak są to filtry i minimalnie pobielają, co wychodzi zwłaszcza przy zimnym, jesiennym świetle.
a nie chronią one gorzej te azjatyckie? bo jakos po składzie mam takie wrazenie, choc aksamitna konsystencja kusi...

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Zawsze kupuje na Ebay'u.
po ile?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 19:45   #2629
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a nie chronią one gorzej te azjatyckie? bo jakos po składzie mam takie wrazenie, choc aksamitna konsystencja kusi...
Ja go jeszcze nie miałam, w ogóle żadnego azjatyckiego. Być może jeśli będę chciała filtrować się zimą, a w aptekach nie znajdę nic, to w końcu zamówię. Pytanie czy te filtry chronią porównywalnie do europejskich aptecznych pojawia się w tym wątku co jakiś czas i jeszcze chyba nikt na nie jednoznacznie nie odpowiedział.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-31, 20:04   #2630
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja go jeszcze nie miałam, w ogóle żadnego azjatyckiego. Być może jeśli będę chciała filtrować się zimą, a w aptekach nie znajdę nic, to w końcu zamówię. Pytanie czy te filtry chronią porównywalnie do europejskich aptecznych pojawia się w tym wątku co jakiś czas i jeszcze chyba nikt na nie jednoznacznie nie odpowiedział.
ja kiedys nie wiedziałam jak z bb, ale to jednak nie jest do konca filtr, mimo ze ma faktor wiec one pewnie mniej, ale takie typowe filtry? ciekawe
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 11:56   #2631
LeeMinHo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 44
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Niestety, jeśli chodzi o filtry azjatyckie, NIE CHRONIĄ one dobrze. Są one tworzone aby były komfortowe, a nie po to żeby chroniły, co widać po chociażby PA (azjatycki odpowiednik PPD). Większość kremów 50+ azjatyckich ma PA+++, co odpowiada ok. PPD 14, a to BARDZO malutko. Dobre kremy powinny mieć PPD 30-40, a co najmniej 25.
Oczywiście nie jest to regułą, da się znaleźć kremy azjatyckie z PA++++, co już oznacza dość zadowalającą ochronę UVA, jednak nie są to filtry popularne, a są one drogie i trudno dostępne.
LeeMinHo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 13:41   #2632
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LeeMinHo Pokaż wiadomość
Niestety, jeśli chodzi o filtry azjatyckie, NIE CHRONIĄ one dobrze. Są one tworzone aby były komfortowe, a nie po to żeby chroniły, co widać po chociażby PA (azjatycki odpowiednik PPD). Większość kremów 50+ azjatyckich ma PA+++, co odpowiada ok. PPD 14, a to BARDZO malutko. Dobre kremy powinny mieć PPD 30-40, a co najmniej 25.
Oczywiście nie jest to regułą, da się znaleźć kremy azjatyckie z PA++++, co już oznacza dość zadowalającą ochronę UVA, jednak nie są to filtry popularne, a są one drogie i trudno dostępne.
Jeżeli chodzi o dostepność, to na Ebayu można spokojnie filtr z PA++++ kupić za ok 12 dolarów. PA++++ to PPD od 16 w górę, czyli też nie tak bardzo dużo, jednak ja mimo wszystko do europejskich filtrów nie wrócę, wolę jednak ten azjatycki konfort niż PPD 40. Poza tym filtry azjatyckie z PA++++, których używałam, zawierały i Tinosorb S i Uvinul A Plus czyli porządne fotostabilne filtry UVA.

Edytowane przez patricitka
Czas edycji: 2014-11-01 o 19:32
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 08:44   #2633
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o dostepność, to na Ebayu można spokojnie filtr z PA++++ kupić za ok 12 dolarów. PA++++ to PPD od 16 w górę, czyli też nie tak bardzo dużo, jednak ja mimo wszystko do europejskich filtrów nie wrócę, wolę jednak ten azjatycki konfort niż PPD 40. Poza tym filtry azjatyckie z PA++++, których używałam, zawierały i Tinosorb S i Uvinul A Plus czyli porządne fotostabilne filtry UVA.
A jakich uzywalas?
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 10:08   #2634
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o dostepność, to na Ebayu można spokojnie filtr z PA++++ kupić za ok 12 dolarów. PA++++ to PPD od 16 w górę, czyli też nie tak bardzo dużo, jednak ja mimo wszystko do europejskich filtrów nie wrócę, wolę jednak ten azjatycki konfort niż PPD 40. Poza tym filtry azjatyckie z PA++++, których używałam, zawierały i Tinosorb S i Uvinul A Plus czyli porządne fotostabilne filtry UVA.
Filtry których teraz używam (Pharmaceris i Lirene) mają nieokreślone przez producenta PPD, a wychodzę z założenia, że skoro go nie podaje, to nie ma się czym chwalić, a wg reguł europejskich 1/3 wartości UVA musi tam być , więc też będzie to coś około 16 (SPF 50 : 3 = 16,6).
A pewnie filtry azjatyckie są fajniej "noszalne" niż te moje, więc w moim przypadku byłaby to dobra wymiana.
Filtrów z wysokim PPD nie potrafię nosić, Antheliosy to u mnie biała porażka.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 10:27   #2635
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Filtry których teraz używam (Pharmaceris i Lirene) mają nieokreślone przez producenta PPD, a wychodzę z założenia, że skoro go nie podaje, to nie ma się czym chwalić, a wg reguł europejskich 1/3 wartości UVA musi tam być , więc też będzie to coś około 16 (SPF 50 : 3 = 16,6).
A pewnie filtry azjatyckie są fajniej "noszalne" niż te moje, więc w moim przypadku byłaby to dobra wymiana.
Filtrów z wysokim PPD nie potrafię nosić, Antheliosy to u mnie biała porażka.
wg biochemii urody http://www.biochemiaurody.com/sklep/...20anty-UV.html filtr ma wg. producenta PPD~35 a emulsja jest tańszym odpowiednikiem kremu aptecznego Pharmaceris S Hydrolipidowy krem ochronny do twarzy SPF 50+. ale ja na własnym przykładzie wiem, że słabo chroni.
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 10:43   #2636
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
wg biochemii urody http://www.biochemiaurody.com/sklep/...20anty-UV.html filtr ma wg. producenta PPD~35 a emulsja jest tańszym odpowiednikiem kremu aptecznego Pharmaceris S Hydrolipidowy krem ochronny do twarzy SPF 50+. ale ja na własnym przykładzie wiem, że słabo chroni.
Znam te informacje, ale im nie dowierzam, z tego prostego powodu, że tak wysokie PPD to jest coś, czym producent raczej się chwali na opakowaniu, a nie podaje dopiero, jak ktoś zapyta.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 11:07   #2637
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Znam te informacje, ale im nie dowierzam, z tego prostego powodu, że tak wysokie PPD to jest coś, czym producent raczej się chwali na opakowaniu, a nie podaje dopiero, jak ktoś zapyta.
aha, rozsądnie piszesz; ja zrobiłam test i sie zdziwiłam, ze ten krem tak słabo chroni mimo tego PPD bo jego zachowanie na buzi jest super, odpowiada mi. Teraz został mi athelios do przetestowania.
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 15:25   #2638
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Filtry których teraz używam (Pharmaceris i Lirene) mają nieokreślone przez producenta PPD, a wychodzę z założenia, że skoro go nie podaje, to nie ma się czym chwalić, a wg reguł europejskich 1/3 wartości UVA musi tam być , więc też będzie to coś około 16 (SPF 50 : 3 = 16,6).
A pewnie filtry azjatyckie są fajniej "noszalne" niż te moje, więc w moim przypadku byłaby to dobra wymiana.
Filtrów z wysokim PPD nie potrafię nosić, Antheliosy to u mnie biała porażka.
ten lekki fluid antheliosa też cie bieli???? u mnie był mniej bielący niż Vichy który delikatnie bielił przy skroniach jak nalozyłam sporo
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 16:22   #2639
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
ten lekki fluid antheliosa też cie bieli???? u mnie był mniej bielący niż Vichy który delikatnie bielił przy skroniach jak nalozyłam sporo
jaki miałas athelios? ja nastawiam sie na ten lekki fluid-cera mieszana lekko naczynkowa
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 16:46   #2640
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
ten lekki fluid antheliosa też cie bieli???? u mnie był mniej bielący niż Vichy który delikatnie bielił przy skroniach jak nalozyłam sporo
Skóra nie była biała, ale zbierał się białymi krechami w każdej najmniejszej zmarszczce mimicznej i w bruzdach wokół ust. Rozcieranie tego dawało efekt na jakiś kwadrans.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:10.