Twarde krosty na głowie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-30, 20:10   #1
kasiczka0106
Raczkowanie
 
Avatar kasiczka0106
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 64
GG do kasiczka0106
Exclamation

Twarde krosty na głowie


Chciałabym się poradzić, jeżeli komukolwiek coś takiego się kiedykolwiek przytrafiło.

Dzisiaj zauważyłam, że pojawiły mi się na skórze głowy (pod włosami) 2 bardzo twarde, dość duże i niesamowicie bolesne krosty. Nie są to krosty typu pryszcze.

Jedna krostka wyskoczyła mi właściwie tuż na linii szyja- skóra pod włosami, a druga na czubku głowy- ból związany z tą krostką jest tak silny, że czuję pulsujący ból nie dotykając tego.

Jestem troszkę przerażona, jako że do niedawna nosiłam doklejane włosy, do czego używałam specjalnego kleju, więc pomyślałam, że a nóż jakaś alergia?- Jednakże kleju już nie używam od paru dni.
Drugi mój pomysł- głowa była przyzwyczajona do sporej ochrony ze strony włosów przed zimnem, a teraz jako że włosy odczepiłam, a moje włoski są bardzo cieniutkie i jest ich niewiele, więc tak jakby głowa straciła ochronę i może jest bardzo podatna na zimno i te krostki pojawiły się od zimna?

Dziękuję za wszystkie porady! Pozdrawiam ciepło
kasiczka0106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 09:58   #2
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Twarde krosty na głowie

Mi się czasem na włosach robią takie krosty, właśnie są one twarde (takie mini guzki), ale to chyba jest jakaś forma pryszczy, bo one mają w środku ropę.
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 19:46   #3
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Twarde krosty na głowie

A może to łojotokowe zapalenie skóry? To się pojawia na owłosionych częściach ciała, więc zwykle właśnie czuprynce - a potrafi się ujawnić od nadmiaru stresu nawet - myślę, że miałabyś od tego jakieś gorsze objawy niż dwie krostki, ale kto wie...
Ja bym Ci proponowała popytać w aptece o jakiś środek, którym możesz posmarować te krostki, żeby zniknęły (są tylko dwie, więc niedużo), a jeśli by się ich zrobiło więcej albo te dwie nie zeszły, to do dermatologa - on na pewno będzie wiedział co to i jak to leczyć
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 04:17   #4
niewiarek
Raczkowanie
 
Avatar niewiarek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 371
GG do niewiarek
Dot.: Twarde krosty na głowie

Cytat:
Napisane przez kasiczka0106 Pokaż wiadomość
Chciałabym się poradzić, jeżeli komukolwiek coś takiego się kiedykolwiek przytrafiło.

Dzisiaj zauważyłam, że pojawiły mi się na skórze głowy (pod włosami) 2 bardzo twarde, dość duże i niesamowicie bolesne krosty. Nie są to krosty typu pryszcze.

Jedna krostka wyskoczyła mi właściwie tuż na linii szyja- skóra pod włosami, a druga na czubku głowy- ból związany z tą krostką jest tak silny, że czuję pulsujący ból nie dotykając tego.

Jestem troszkę przerażona, jako że do niedawna nosiłam doklejane włosy, do czego używałam specjalnego kleju, więc pomyślałam, że a nóż jakaś alergia?- Jednakże kleju już nie używam od paru dni.
Drugi mój pomysł- głowa była przyzwyczajona do sporej ochrony ze strony włosów przed zimnem, a teraz jako że włosy odczepiłam, a moje włoski są bardzo cieniutkie i jest ich niewiele, więc tak jakby głowa straciła ochronę i może jest bardzo podatna na zimno i te krostki pojawiły się od zimna?

Dziękuję za wszystkie porady! Pozdrawiam ciepło
Najlepszą radą, jaką możemy Ci dać to jak najszybciej idź do lekarza!! Najlepiej udaj się do chirurga szczękowo-twarzowego, ewentualnie możesz poradzić się dermatologa.
Najbardziej niepokojące jest to, że krosty te są bolesne Obserwuj je uważnie - jeśli będą się powiększać - nie zwlekaj ani chwili z wizytą u chirurga!!
Nie sądzę, żeby to były zmiany typu alergicznego
Ale my tu na forum Ci nie pomożemy i nie powiemy, co to jest - jedynie lekarz jest w stanie stwierdzić co Ci dolega.
niewiarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 04:30   #5
niewiarek
Raczkowanie
 
Avatar niewiarek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 371
GG do niewiarek
Dot.: Twarde krosty na głowie

Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
A może to łojotokowe zapalenie skóry? To się pojawia na owłosionych częściach ciała, więc zwykle właśnie czuprynce - a potrafi się ujawnić od nadmiaru stresu nawet - myślę, że miałabyś od tego jakieś gorsze objawy niż dwie krostki, ale kto wie...
Ja bym Ci proponowała popytać w aptece o jakiś środek, którym możesz posmarować te krostki, żeby zniknęły (są tylko dwie, więc niedużo), a jeśli by się ich zrobiło więcej albo te dwie nie zeszły, to do dermatologa - on na pewno będzie wiedział co to i jak to leczyć
Łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS) ma zupełnie odmienne objawy, niż te które opisała kasiczka0106. Na pewno nie objawia się twardymi bolesnymi krostami
ŁZS to nawracający, uporczywy łupież tłusty, powodujący swędzenie, rozdrapywanie skóry i tworzenie się ran i strupków, co w konsekwencji prowadzi do przerzedzenia włosów. Obejmuje zwykle skórę owłosioną lub obszary bogate w gruczoły łojowe. Dotyka głównie mężczyzn.

Nie radzę smarować niczym krostek bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.
niewiarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 13:27   #6
kasiczka0106
Raczkowanie
 
Avatar kasiczka0106
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 64
GG do kasiczka0106
Dot.: Twarde krosty na głowie

Dziekuje Wszystkim za porady.

Przepraszam, ze dopiero teraz odpisuje, ale dopiero co wrocilam z wakacji, gdzie dostepu do internetu nie mialam (niestety).

Bolesne krostki przerodzily sie w strupki (ropy nie bylo, o ile sie orientuje). Zaczely sie pojawiac nowe, ale juz nie bolesne.

Mysle, ze wybiore sie do apteki, a jezeli tam ktos mi nie doradzi to umowie sie na spotkanie z lekarzem.

Tu w Anglii lekarze czesto kaza wyprobowac setki roznych rodzai tabletek przed znalezieniem tych pomocnych, co kosztuje fortune!
A ze specjalista, zeby moc sie zobaczyc, cos musi odpasc od ciala, zrobic sie dziura albo krew nieprzerwanie leciec, bo inaczej nie traktuja Ciebie powaznie.

Bede sie w kazdym badz razie klocila...

Dzieki jeszcze raz!
kasiczka0106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.