Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-27, 18:27   #2551
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Najpierw używałam samodzielnie, potem kilka razy na mój krem nawilżający.
Za kilka dni mam zamiar zamówić sobie serum Flavo C z Biochemii uUrody, ale nie wiem, czy to się nada pod filtr, nigdy nie używałam czegoś takiego. Jakie serum jeszcze mogłoby się nadać? Moja cera nawet bez filtra potrzebowałaby nawilżenia.
Jezeli chodzi o połączenie serum + filtr to sama mam z tym problem ponieważ niemal wszystkie kremy z SPF się na nim rolują, jedynymi które tego nie robiły to filtry Ziaji i Daylong kids spf 30, może z Twoim być podobnie. Sera które do tej pory używałam to Auriga flavo C forte, Synchroline Synchrovit, SesDerma liposomal coś tam też z wit.C, Forever Young vitamin c serum, Lierac mesolift i flavo z BU i własnie te ostatnie nadawało się najbardziej, tylko że wysoko skoncentrowana witamina c też może wysuszać, może spróbuj z serami nawilżającymi dobre opinie ma Dermedic.
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 18:54   #2552
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Najpierw używałam samodzielnie, potem kilka razy na mój krem nawilżający.
Za kilka dni mam zamiar zamówić sobie serum Flavo C z Biochemii uUrody, ale nie wiem, czy to się nada pod filtr, nigdy nie używałam czegoś takiego. Jakie serum jeszcze mogłoby się nadać? Moja cera nawet bez filtra potrzebowałaby nawilżenia.

Flavo-C z BU nie miałam, ale u mnie pod filtr sprawdza się każde serum z dotychczas używanych czyli Laser Xtreme Bielendy, SOS Serum Declare, serum SAP z ZSK, Siquens Prevention.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 21:54   #2553
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Serum flavo z BU jest bardzo fajne. Z ziajowymi filtrami dobrze współpracuje, chociaż czasami trochę przesuszało skórę, zwłaszcza solo kiedy nakładałam go mniej. Miałam je ze spirutusem, bez silikonu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 23:16   #2554
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Mam napisane legere i na odwrocie light cream. Ale rich by mnie pewnie zapchał. W każdym razie muszę wykorzystać ten krem do końca bo szkoda go tak po prostu odstawić. Tylko nie wiem, czy to może ogólnie z przesuszenia cery występuje.
Czy filtry tak w ogóle mają tendencję do wysuszania?
mnie rich nie zapychał a tez mam cere tłustą
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 10:09   #2555
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
Jezeli chodzi o połączenie serum + filtr to sama mam z tym problem ponieważ niemal wszystkie kremy z SPF się na nim rolują, jedynymi które tego nie robiły to filtry Ziaji i Daylong kids spf 30, może z Twoim być podobnie. Sera które do tej pory używałam to Auriga flavo C forte, Synchroline Synchrovit, SesDerma liposomal coś tam też z wit.C, Forever Young vitamin c serum, Lierac mesolift i flavo z BU i własnie te ostatnie nadawało się najbardziej, tylko że wysoko skoncentrowana witamina c też może wysuszać, może spróbuj z serami nawilżającymi dobre opinie ma Dermedic.
Sprawdzałam Dermedic, ale ma Caprylic / Capric Triglyceride i pewnie mnie zapcha. Myślałam właśnie też nad flavo C Aurigi, ale najpierw chciałam wypróbować to z BU. To żle, że to może wysuszac, bo mi potrzeba nawilżenia. A wit C potrzebna mi z powodu pękających naczynek coraz bardziej. Nie wiem za bardzo co tu robić.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Flavo-C z BU nie miałam, ale u mnie pod filtr sprawdza się każde serum z dotychczas używanych czyli Laser Xtreme Bielendy, SOS Serum Declare, serum SAP z ZSK, Siquens Prevention.
Pozapisuję sobie te wszystkie sera, dzięki.

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Serum flavo z BU jest bardzo fajne. Z ziajowymi filtrami dobrze współpracuje, chociaż czasami trochę przesuszało skórę, zwłaszcza solo kiedy nakładałam go mniej. Miałam je ze spirutusem, bez silikonu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ale słyszałam, że większość filtrów się destabilizuje pod wpływem makijażu i dlatego właśnie kupiłam Ducray. Ja muszę używać podkładów i bez sensu, żeby one mi ten filtr wyeliminowały ze względu na jakieś tam składniki, nie pamiętam już jakie.

Dodatkowo mam zamiar dokupić jeszcze kwas hialuronowy z BU bo mam olejek z Alterry do twarzy i jest fajny, ale brakuje mu właśnie czegoś co by bardziej nawilżało, tyle, że to raczej na noc, nie pod krem.

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2014-08-29 o 10:15
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 14:51   #2556
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Sprawdzałam Dermedic, ale ma Caprylic / Capric Triglyceride i pewnie mnie zapcha. Myślałam właśnie też nad flavo C Aurigi, ale najpierw chciałam wypróbować to z BU. To żle, że to może wysuszac, bo mi potrzeba nawilżenia. A wit C potrzebna mi z powodu pękających naczynek coraz bardziej. Nie wiem za bardzo co tu robić.


Pozapisuję sobie te wszystkie sera, dzięki.



Ale słyszałam, że większość filtrów się destabilizuje pod wpływem makijażu i dlatego właśnie kupiłam Ducray. Ja muszę używać podkładów i bez sensu, żeby one mi ten filtr wyeliminowały ze względu na jakieś tam składniki, nie pamiętam już jakie.

Dodatkowo mam zamiar dokupić jeszcze kwas hialuronowy z BU bo mam olejek z Alterry do twarzy i jest fajny, ale brakuje mu właśnie czegoś co by bardziej nawilżało, tyle, że to raczej na noc, nie pod krem.
każde serum z wit c wysusza bo wit c wysusza i złuszcza
miałam z Aurigi Flavo c 8 i 15% ale wolę z BU 15% bardziej widzę rozpromienienie cery
na pękające naczynka fajny z Uriage i Avene kremy
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 20:15   #2557
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Sprawdzałam Dermedic, ale ma Caprylic / Capric Triglyceride i pewnie mnie zapcha. Myślałam właśnie też nad flavo C Aurigi, ale najpierw chciałam wypróbować to z BU. To żle, że to może wysuszac, bo mi potrzeba nawilżenia. A wit C potrzebna mi z powodu pękających naczynek coraz bardziej. Nie wiem za bardzo co tu robić.


Pozapisuję sobie te wszystkie sera, dzięki.



Ale słyszałam, że większość filtrów się destabilizuje pod wpływem makijażu i dlatego właśnie kupiłam Ducray. Ja muszę używać podkładów i bez sensu, żeby one mi ten filtr wyeliminowały ze względu na jakieś tam składniki, nie pamiętam już jakie.

Dodatkowo mam zamiar dokupić jeszcze kwas hialuronowy z BU bo mam olejek z Alterry do twarzy i jest fajny, ale brakuje mu właśnie czegoś co by bardziej nawilżało, tyle, że to raczej na noc, nie pod krem.
co to za olejek z alterry?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-29, 20:31   #2558
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

zapewne chodzi o ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...anatapfel.html
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 20:46   #2559
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
dzięki
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 13:59   #2560
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

W końcu zrobiłam sensowne porównanie Pharmacerisa hydrolipidowego i emulsji Lirene, które mają być odpowiednikami od tego samego producenta (Eris).
Pharmaceris jest jednak minimalnie lepszy:
-ma bardziej śmietankową, lżejszą konsystencję
-szybciej się wchłania i nie wymaga aż tak dokładnego wsmarowania jak Lirene
-nie lepi się, a Lirene przez jakiś (krótki) czas po posmarowaniu jest trochę lepki

Oba nie bielą, jeśli się je dobrze rozsmaruje, oba nie migrują i nie osadzają się w zmarszczkach, oba błyszczą się okrutnie, jeśli nie zmatowi się ich pudrem. Na bardzo wysuszonej twarzy (po peelingu kwasowym) oba źle leżą. Oba czasem podszczypują mnie w oczy (nie wiem, czemu tylko czasem).

Podsumowując: jeśli znajdę Pharmacerisa w promocji, to kupię drugą tubkę. Póki co używam emulsji Lirene.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 14:30   #2561
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Tak to ten
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-01, 11:49   #2562
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W końcu zrobiłam sensowne porównanie Pharmacerisa hydrolipidowego i emulsji Lirene, które mają być odpowiednikami od tego samego producenta (Eris).
Pharmaceris jest jednak minimalnie lepszy:
-ma bardziej śmietankową, lżejszą konsystencję
-szybciej się wchłania i nie wymaga aż tak dokładnego wsmarowania jak Lirene
-nie lepi się, a Lirene przez jakiś (krótki) czas po posmarowaniu jest trochę lepki

Oba nie bielą, jeśli się je dobrze rozsmaruje, oba nie migrują i nie osadzają się w zmarszczkach, oba błyszczą się okrutnie, jeśli nie zmatowi się ich pudrem. Na bardzo wysuszonej twarzy (po peelingu kwasowym) oba źle leżą. Oba czasem podszczypują mnie w oczy (nie wiem, czemu tylko czasem).

Podsumowując: jeśli znajdę Pharmacerisa w promocji, to kupię drugą tubkę. Póki co używam emulsji Lirene.
Dzięki za to porównanie
Mnie jednak Lirene trochę bieli, nie wiem, może jest to zauważalne głównie przez to, że moja skóra ma żółtawy odcień, a skóra twarzy po Lirence jest lekko zaróżowiona, a nie żółtawa? Widać różnicę odcieni w twarzy i szyi.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 16:52   #2563
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Czesc! Chce zaczac kuracje retinoidami i zastanawiam sie czy azjatyckie filtry jakie mam sie nadaja (czy sa stabilne i na tyle dobre zeby im spokojnie zaufac) :

Sofina Perfect UV 50+
Biore UV Aqua Rich 50+
Sunplay Clear Water 50+

Kazdy ma PA +++ (nie do konca sie orientuje co to znaczy) i ostatni mnie troche wysusza, wiec raczej nie bede go uzywac podczas kuracji. Sofina i Biore sa super. Co sadzicie? Sa OK czy polecicie mi jakis inny azjatycki (!) filtr? Calusy
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 17:23   #2564
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Czesc! Chce zaczac kuracje retinoidami i zastanawiam sie czy azjatyckie filtry jakie mam sie nadaja (czy sa stabilne i na tyle dobre zeby im spokojnie zaufac) :

Sofina Perfect UV 50+
Biore UV Aqua Rich 50+
Sunplay Clear Water 50+

Kazdy ma PA +++ (nie do konca sie orientuje co to znaczy) i ostatni mnie troche wysusza, wiec raczej nie bede go uzywac podczas kuracji. Sofina i Biore sa super. Co sadzicie? Sa OK czy polecicie mi jakis inny azjatycki (!) filtr? Calusy
Z azjatyckich mogę polecić Sunkiller Perfect Water Essence gel SPF50+, PA++++. Mnie nie wysusza, a mam cerę normalną w kierunku suchej. I to pierwszy filtr który ABSOLUTNIE nie powoduje u mnie łzawienia.
PA+++ to po naszemu PPD od 8 lub 9 do 15, natomiast PA++++ to PPD co najmniej 16.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 17:31   #2565
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Z azjatyckich mogę polecić Sunkiller Perfect Water Essence gel SPF50+, PA++++. Mnie nie wysusza, a mam cerę normalną w kierunku suchej. I to pierwszy filtr który ABSOLUTNIE nie powoduje u mnie łzawienia.
PA+++ to po naszemu PPD od 8 lub 9 do 15, natomiast PA++++ to PPD co najmniej 16.

Dzieki A nie wiesz czy ten i moje filtry sa stabilne i moge na nie spokojnie klasc makijaz i nie zniszczyc przy tym ochrony? Nigdy sie jeszcze z nimi nie opalilam, ale nie wiem jak to bedzie przy retinoidach...
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 18:38   #2566
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Dzieki A nie wiesz czy ten i moje filtry sa stabilne i moge na nie spokojnie klasc makijaz i nie zniszczyc przy tym ochrony? Nigdy sie jeszcze z nimi nie opalilam, ale nie wiem jak to bedzie przy retinoidach...
Oto skład Sunkillera:
Water, ethylhexyl methoxycinnamate, alcohol, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, pentylene glycol, tocopherol, ascorbyl tetraisopalmitate, glucosyl hesperidin, sodium acetylated hyaluronate, sodium hyaluronate, hydrolyzed hyaluronic acid, isononyl isononanoate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, sodium acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, titanium dioxide, isohexadecane, aluminum starch octenylsuccinate, ethylhexylglycerin, polysorbate 80, sodium dilauramidoglutamide lysine, aluminum hydroxide, stearic acid, xanthan gum, phenoxyethanol, sorbitan oleate, fragrance, ammonium acryloyldimethyltaurate/VP copolymer, BHT, t-butyl alcohol, methylparaben
Zawiera Tinosorb i Uvinul: stabilne filtry, i nie zawiera Parsolu, więc można chyba kłaść makijaż bez obaw. Ja go używam pod BB kremy (azjatyckie oczywiście).
Co do innych to trudno powiedzieć bez składu.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 18:49   #2567
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Oto skład Sunkillera:

Zawiera Tinosorb i Uvinul: stabilne filtry, i nie zawiera Parsolu, więc można chyba kłaść makijaż bez obaw. Ja go używam pod BB kremy (azjatyckie oczywiście).
Co do innych to trudno powiedzieć bez składu.
Wielkie dzieki - widac ze znasz sie na rzeczy. Wklejam sklady moich filtrow, bede wdzieczna za analize

Sofina Perfect UV :

Skład: Cyclomethicone, Water, Dimethicone, Zinc Oxide, Alcohol, Octinoxate, Glycerin, Talc, Polymethylsilsesquioxane, Lauryl Methacrylate/Glycol Dimethacrylate Copolymer, Polysilicone-9, PEG-12 Dimethicone, PEG-3 Dimethicone, Methicone, Titanium Dioxide, Aluminum Hydroxide, Silica, Alumina, BHT.


Biore aqua rich :

Water, Alcohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Lauryl Methacrylate/Sodium Methacrylate Crosspolymer, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Acrylate Crosspolymer, Glyceryl Stearate, Agar, Polyvinyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Citrus Grandis, Citrus Medica Limonum, Citrus Aurantium Dulcis, Xylitol, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Potassium Hydroxide, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, BHT, Fragrance

Sunplay clear water :

Water, Cyclopentasiloxane, Zinc Oxide, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Triethylhexanoin, Alcohol, Silica, Polymethylsilsesquioxane, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Acrylates/Polytrimethyl Siloxymethacrylate Copolymer, Dimethicone/Methicone Copolymer, Vinyl Dimethicone/Lauryl Dimethicone Crosspolymer, Polyglyceryl-2 Triisostearate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium EDTA
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 07:52   #2568
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Wielkie dzieki - widac ze znasz sie na rzeczy. Wklejam sklady moich filtrow, bede wdzieczna za analize

Sofina Perfect UV :

Skład: Cyclomethicone, Water, Dimethicone, Zinc Oxide, Alcohol, Octinoxate, Glycerin, Talc, Polymethylsilsesquioxane, Lauryl Methacrylate/Glycol Dimethacrylate Copolymer, Polysilicone-9, PEG-12 Dimethicone, PEG-3 Dimethicone, Methicone, [COLOR="rgb(46, 139, 87)"]Titanium Dioxide[/COLOR], Aluminum Hydroxide, Silica, Alumina, BHT.


Biore aqua rich :

Water, Alcohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Lauryl Methacrylate/Sodium Methacrylate Crosspolymer, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Acrylate Crosspolymer, Glyceryl Stearate, Agar, Polyvinyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Citrus Grandis, Citrus Medica Limonum, Citrus Aurantium Dulcis, Xylitol, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Potassium Hydroxide, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, BHT, Fragrance

Sunplay clear water :

Water, Cyclopentasiloxane, Zinc Oxide, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Triethylhexanoin, Alcohol, Silica, Polymethylsilsesquioxane, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Acrylates/Polytrimethyl Siloxymethacrylate Copolymer, Dimethicone/Methicone Copolymer, Vinyl Dimethicone/Lauryl Dimethicone Crosspolymer, Polyglyceryl-2 Triisostearate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium EDTA
Zaznaczone filtry: chemiczne na czerwono i mineralne na zielono (chyba nic nie pominęłam).
W żadnym nie ma Parsolu, więc makijaż nie powinien im zaszkodzić.
Ale trochę słabo z ochroną UVA (chyba biore będzie najlepszy pod tym względem). Na Twoim miejscu, jeżeli zależy ci na filtrach azjatyckich, szukałabym czegoś z PA++++. Ja bardzo polecam Sunkillera o którym pisałam, wypróbowałam też Hada Labo UV creamy Gel SPF50, PA++++: też mogę polecić, chociaż jest droższy od Sunkillera.
Aż taką znawczynią nie jestem, po prostu dużo na ten temat czytam.

Edytowane przez patricitka
Czas edycji: 2014-09-02 o 07:54
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 09:25   #2569
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mam pytanie do dziewczyn stosujących azjatyckie filtry i BB. Czy producenci piszą na opakowaniu jakieś zalecenia odnośnie ilości stosowanego produktu? Bo jakim cudem Snail BB Skin 79 ma SPF45 i PPD+++, skoro ma tylko tlenek cynku i dwutlenek tytanu? Przy jakiej zalecanej ilości osiągane są te współczynniki?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-02, 10:06   #2570
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn stosujących azjatyckie filtry i BB. Czy producenci piszą na opakowaniu jakieś zalecenia odnośnie ilości stosowanego produktu? Bo jakim cudem Snail BB Skin 79 ma SPF45 i PPD+++, skoro ma tylko tlenek cynku i dwutlenek tytanu? Przy jakiej zalecanej ilości osiągane są te współczynniki?
Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Svr mineralny barwiony. Bioderma mineralna, z tego co widzę na stronie, ma PPD 22.
Mamy przecież europejskie, apteczne filtry mineralne z dobrą ochroną: patrz w cytacie. Myślę, że Snail BB nałożony w przepisowej ilości spokojnie zapewniłby taką ochronę. Tylko że w przypadku BB raczej tej ilości nie nałożymy. Chociaż mam go i ciemną zimą, gdy cały dzień spędzam w pracy w biurze z 1 oknem na północ (i kilka metrów od tego okna) mam nadzieję, że mi wystarczy.
Co do azjatyckich typowych filtrów, a nie BB kremów: mają takie same filtry jak w Europie (Uvinul, Tinosorb), więc i ilość do nałożenia zapewne jest ta sama. Na opakowaniach niestety te informacje są w krzaczkach. A różnica w konsystencji wynika pewnie z innej technologii?

Edytowane przez patricitka
Czas edycji: 2014-09-02 o 10:07
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 15:15   #2571
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Zaznaczone filtry: chemiczne na czerwono i mineralne na zielono (chyba nic nie pominęłam).
W żadnym nie ma Parsolu, więc makijaż nie powinien im zaszkodzić.
Ale trochę słabo z ochroną UVA (chyba biore będzie najlepszy pod tym względem). Na Twoim miejscu, jeżeli zależy ci na filtrach azjatyckich, szukałabym czegoś z PA++++. Ja bardzo polecam Sunkillera o którym pisałam, wypróbowałam też Hada Labo UV creamy Gel SPF50, PA++++: też mogę polecić, chociaż jest droższy od Sunkillera.
Aż taką znawczynią nie jestem, po prostu dużo na ten temat czytam.
Super, bardzo mi pomoglas Obejrze tego Sunkillera i Hade Labo, bo i tak musze zamowic BB kremy... Pozdrawiam i caluje
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 18:20   #2572
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Super, bardzo mi pomoglas Obejrze tego Sunkillera i Hade Labo, bo i tak musze zamowic BB kremy... Pozdrawiam i caluje
Spoko, a przy okazji polecam tą stronkę: http://www.ratzillacosme.com/description/ppd16-above/
masz tam różne azjatyckie filtry z PA++++.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 19:58   #2573
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
każde serum z wit c wysusza bo wit c wysusza i złuszcza
miałam z Aurigi Flavo c 8 i 15% ale wolę z BU 15% bardziej widzę rozpromienienie cery
na pękające naczynka fajny z Uriage i Avene kremy
Ale chyba mogę używać tego serum z wit.C mimo wszystko? Na naczynka chyba się przyda, tak myślę, tym bardziej, że mi się rumień zaczyna robić.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 17:32   #2574
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Spoko, a przy okazji polecam tą stronkę: http://www.ratzillacosme.com/description/ppd16-above/
masz tam różne azjatyckie filtry z PA++++.

Swietnie! Juz mam lekture na wolny wieczor Pozdrawiam
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-05, 16:04   #2575
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ale chyba mogę używać tego serum z wit.C mimo wszystko? Na naczynka chyba się przyda, tak myślę, tym bardziej, że mi się rumień zaczyna robić.
możesz ale może najpierw rzadziej

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
możesz ale może najpierw rzadziej
http://www.labo-uriage.pl/produkty/-...y-naczynkowej/
http://www.eau-thermale-avene.pl/twa...a/antirougeurs
bardzo fajne produkty na rumień
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 07:26   #2576
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

zaczęłam stosować krem z filtrem który zawiera filtry chemiczne. Poczytałam sobie trochę o nich i szczerze mówiąc jestem nieco przerażona : to rozkładanie się filtrów, które może zwiększać produkcję wolnych rodników plus absorpcję UV, ale najbardziej martwią mnie podejrzenia o działanie estrogenne. Mianowicie choruję na endometriozę, która jest chorobą estrogenozależną. Może przesadzam, ale endometrioza to takie cholerstwo, które już mi naprawdę mocno krwi napsuło. Nie wiem, czy bezpieczniej w mojej sytuacji nie będzie postawić tylko na filtry mineralne?
Myślałam o podkładzie mineralnym, ale po 1. nie maluję się, więc musiałabym zacząć a po 2. jak nałożę przepisową ilość to stworzę makijaż wręcz sceniczny. Ale zdrowie chyba jednak ważniejsze...
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 14:34   #2577
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Po trzymiesięcznych testach "skomponowałam" krem z filtrem idealny dla mojej wymagającej skóry: naczynkowej, mega podatnej na zapychanie, z dużymi przebarwieniami - czyli koszmar w czystej postaci

Aby ukryć przebarwienia, na filtr zawsze nakładałam podkład kryjący, ale ten bardzo osłabia działanie filtrów chemicznych - mogę to stwierdzić z całą pewnością na podstawie kilkuletnich doświadczeń .

Krem idealny musiał mieć maksymalne SPF o najwyższym PPD, być lekko kryjący, bez większego połysku, nie mógł się wałkować ani kleić, nie mógł podrażniać oczu - niestety takiego jeszcze nie wyprodukowali

Zaczęłam więc mieszać różne kremy z filtrem i tak odkryłam idealne połączenie: La Roche Posay, Anthelios XL Gel-Creme Toucher Sec SPF 50 z Anthelios XL Ultra-leger Fluide SPF 50+ PPD 42 .

Po zmieszaniu obu kremów powstaje lekka emulsja(mieszam tuż przed nałożeniem), która praktycznie się nie wałkuje (żeby tego uniknąć, trzeba wyczuć w którym momencie zakończyć wmasowywanie kremu), momentalnie się wchłania, nie pozostawia smug, daje delikatne jednolite krycie, nie klei się, jest prawie matowy, pory skóry są estetycznie ściągnięte, absolutnie nie podrażnia oczu a co najważniejsze daje super ochronę

Punktowo na większe przebarwienia nakładam jeszcze jedną warstwę XL Gel-Creme Toucher. Odczekuję 10-15 minut, żeby krem dobrze połączył się ze skórą i nakładam odrobinę barwionego kremu Uriage Bariesun o SPF 50+ w kolorze Gold (wersja ciemniejsza) dla przykrycia bladości i wymodelowania twarzy.

Dla mnie to ideał, chociaż trochę kosztowny ponieważ musiałam kupić aż trzy kremy na raz, ale końcowy efekt jest tego wart
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 12:26   #2578
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
zaczęłam stosować krem z filtrem który zawiera filtry chemiczne. Poczytałam sobie trochę o nich i szczerze mówiąc jestem nieco przerażona : to rozkładanie się filtrów, które może zwiększać produkcję wolnych rodników plus absorpcję UV, ale najbardziej martwią mnie podejrzenia o działanie estrogenne. Mianowicie choruję na endometriozę, która jest chorobą estrogenozależną. Może przesadzam, ale endometrioza to takie cholerstwo, które już mi naprawdę mocno krwi napsuło. Nie wiem, czy bezpieczniej w mojej sytuacji nie będzie postawić tylko na filtry mineralne?
Myślałam o podkładzie mineralnym, ale po 1. nie maluję się, więc musiałabym zacząć a po 2. jak nałożę przepisową ilość to stworzę makijaż wręcz sceniczny. Ale zdrowie chyba jednak ważniejsze...
Jedna ze znawczyń tematu zawsze zaznacza, czy dane informacje były ze sprawdzonego źródla, czy po prostu to jakieś artykuliki?
Parabeny też miały być najgorszym złem, szkoda tylko, że nikt nie mówi jakim złem jest jedzenie które faszerują nam syfem, a które spożywamy codziennie i w większych ilościach niż nakładany krem.

Jeśli masz jakiegoś DOBREGO (wiem, trudno o to) lekarza, to może zapytaj go? Czy zaszkodzi, co o tym sądzi...


Jeśli chodzi o podkłady mineralne to sam w sobie nie zapewni takiej ochrony jak krem, jeśli tak chciałaś zrobić. Podkładu nakładamy niewiele przecież.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 18:25   #2579
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;48065474]Jedna ze znawczyń tematu zawsze zaznacza, czy dane informacje były ze sprawdzonego źródla, czy po prostu to jakieś artykuliki?
Parabeny też miały być najgorszym złem, szkoda tylko, że nikt nie mówi jakim złem jest jedzenie które faszerują nam syfem, a które spożywamy codziennie i w większych ilościach niż nakładany krem.[/QUOTE]

jasne, że tak chemia jest wszędzie i człowiek w ciągu życia zjada/wdycha/używa tylu różnych paskudztw, że strach pomyśleć. tylko wiesz, z tego co kojarzę, to były filtry niby bezpieczne i zbadane, a potem wycofywane (PABA?). Są też różnice międzynarodowe - np. to, co w USA uznawane jest za bezpieczne i dopuszczone do sprzedaży, niekoniecznie jest takim w Europie. Więc tak do końca nigdy nie wiadomo, czy dany filtr szkodzi czy nie.

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;48065474]Jeśli masz jakiegoś DOBREGO (wiem, trudno o to) lekarza, to może zapytaj go? Czy zaszkodzi, co o tym sądzi...[/QUOTE]

zdecydowanie trudno o takiego, zresztą nie wiem, to by musiał być chyba dermatolog-ginekolog w jednym ale fakt, spróbuję podpytać.

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;48065474]Jeśli chodzi o podkłady mineralne to sam w sobie nie zapewni takiej ochrony jak krem, jeśli tak chciałaś zrobić. Podkładu nakładamy niewiele przecież.[/QUOTE]

właśnie o to mi chodziło, pisząc o nakładaniu przepisowej ilości i uzyskiwaniu makijażu scenicznego nie wiem, pewnie możliwe jest nałożenie takiej ilości, by była zachowana odpowiednia ochrona, no ale właśnie - byłaby to pewnie kolosalna ilość, jak na podkład.

a tak w ogóle, jak to jest z tymi filtrami chemicznymi: czy one rozkładają się tylko pod wpływem promieni UV czy też generalnie, ze względu na upływający czas? Czyli tak: rano je nakładam, jadę do pracy ok. 45 minut, potem siedzę w pracy. Czy tam też je muszę reaplikować co 2 godziny, czy ta reaplikacja co 2 godziny dotyczy tylko przebywania na zewnątrz/w kontakcie z promieniami UV? (np. siedzenie koło okna - czego w mojej pracy nie robię).

Im więcej o tych filtrach czytam, tym bardziej jestem zagubiona
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-08, 15:13   #2580
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mam do Was pytanie.
Czy dodanie do Ziai z wit.C odrobine tego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-pfirsich.html, zmieszanie kremow na dloni i nalozenie na twarz bedzie duzym bledem?
Chodzi mi o to czy skladniki kremow nie wchodza ze soba w dziwne interakcje...
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:08.