Podklad idealny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-10, 14:40   #1
Blondzia
Raczkowanie
 
Avatar Blondzia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 166

Podklad idealny


Poszukuje podkaldu idealnego- narazie bez skutku. Mam prawie 17 lat cere normalna( tendencje do swiecenia w strefie"T"), mocno sie czerwienie i mam straszne cienie pod oczami( kucie po nockach). Czasem robia mi sie krostki i zaskórniki. Podklad musialby matowic, przy okazji nawilzajac i ukrywajac mankamenty( w tym paskudne czerwienienie). Poza tym jak kazda nastolatka nie posiadam za wiele kaski;(. Jestem w kropce. Wizazanki, pomozcie!
__________________
"Moda przemija, styl pozostaje"

Coco Chanel
Blondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-10, 17:40   #2
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: Podklad idealny

Na KWC dziewczyny pisały, że dobry i niedrogi jest nowy podkład Avonu przeznaczony do cer mieszanycvh. Pisały też,że ma 1 wadę - nieprzyjemny zapach. Poszukam linka do niego.
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-10, 17:45   #3
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: Podklad idealny

Przeczytaj dokładnie. Są recenzje na + i na -

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8452
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-10, 21:01   #4
Delicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 22
Re: Podklad idealny

kurcze mam ten sam problem z tym czerwienieniem(.
kupilam sobie teraz ten kryjący La Roche Possay i stwierdzam że jest dośc ok - naprawde dobrze (choć nie idealnie przy "naturalnej" warstwie) kryje rumieńce. tylko że na mojej cerze (mam normalną z tendencją do wysuszenia, bezsyfową ;p) wygląda trochę zbyt pudrowo, jakoś tak niegładko . piszesz że ci się krostki robią - mi ostatnio wyskoczyło na brodzie maleńkie skupisko takich drobniutkich krostek i powiem Ci że ten LRP je paskudnie podkreślił!!! z tym podkładem je strasznie było widać a bez niego prawie wogóle :///. nie wiem jak z większymi syfkami bo ich nie mam.
próbowałam Dermacolu - pod względem krycia jest to nr 1, chyba nawet lepszy niż LRP, tylko że ja mam wrażliwą cerę i się boję go używać (sprawia on wrazenie agresywnego(().
Bardzo dobry jest Oriflamu Perfekcyjny, chyba z tych co wymieniłam najładniej wygląda i ma ładne kolory. kryje tak średnio, ale dla twojej młodej cery chyba by był niezły. ja go używać nie mogę niestety, bo moja cera go nie lubi - trochę piecze jak go nałoże((.
wiesz, napisz może na czym ci najbardziej zależy w podkłądzie. czy za wszelką cenę chcesz ukrć rumience czy liczy sie dla ciebie bardziej komfort stosowania i naturalność.
na koniec...... radzę Ci poczytać opinie na KWC o Ideal Balance :p - myśle że mógłby Ci spasować.
Delicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-10, 21:27   #5
Maxine2
Raczkowanie
 
Avatar Maxine2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 252
Re: Podklad idealny

Ja mialam niedawno ten sam problem (przez to nabylam 4 podklady ktorych nie uzywam, no coz matoda prob i bledow, nie wszystko co na wizazu jest zachwalane pasuje nam) i moge polecic Ideal Balance L'Oreala w miare naturalnie wyglada i ladnie kryje(wystawilam mu ocene ** ale musze to zmienic, zbyt wczesnie go osadzilam) a jak sie cera uspokoi to Max Factor Colour Adapt. dziewczyny pisza ze nie kryje, a jak dla mnie kryje b.dobrze przebarwienia lepiej niz wszystkie podklady jakie mam (np lepiej niz Privi City Mat(?) zachwalany na KWC), ale gorzej niz Ideal Balance. Oczywiscie trzeba sie liczyc z tym ze im podklad lepiej kryje tym bardziej tworzy maske na twarzy. Max Factor wyglada bardzo naturalnie, kryje przebarwienia (kroski to slabo), jest leciutki i ogolnie bardzo dobry(tak na ****; obecnie tylko go uzywam a jak wspominalam na polce 4 podklady prawie nie tkniete :/ ) Pozdrawiam
Maxine2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 13:53   #6
Delicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 22
Re: Podklad idealny

kurcze też mam problemy z tym dobieraniem podkłądów. bo jak laski piszą że coś kryje to zwykle im chodzi o krostki itp no nie? a ja właśnie potrzebuję coś żeby kryło czerwony kolor .
i ten ideal balance jest naprawde dobry pod tym względem?? napisz coś więcej o tym ! o mało go ostatnio nie kupiłam ale w końcu się zdecydowałam na LRP.
Delicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 14:41   #7
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Re: Podklad idealny

Ja uzywam Dermacolu przy poważnych problemach z AZS i jak narazie sprawuje sie bardzo dobrze - ale ja mam suchą skórę, nie wiem czy przy mieszanej uda Ci się nim zmatowić cerę....
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-12-11, 19:14   #8
Blondzia
Raczkowanie
 
Avatar Blondzia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 166
Re: Podklad idealny

Najbardziej zalezy oczywiscie na komforcie stosowania ale kryc tez powinien. Moje krostki nie sa duze i wyskakuja zazwyczaj przed okresem. Ale czerwienie sie nie tylko wtedy...
__________________
"Moda przemija, styl pozostaje"

Coco Chanel
Blondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 19:21   #9
Blondzia
Raczkowanie
 
Avatar Blondzia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 166
Re: Podklad idealny

La Roche Possay, Max Factor... To ja juz nie wiem. A gdzie mozna zdobyc tego poróbki? zauwazylam ze próbki s zazwyczaj duzo lepsze niz produkt w drogerii...:/
__________________
"Moda przemija, styl pozostaje"

Coco Chanel
Blondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 21:48   #10
Delicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 22
Re: Podklad idealny

powiedz mi kochana na czym dokłądnie polega to AZS - jak to wygląda i jak przebiega. bo ja to sie zastanawiam czy tez nie mam takich problemów - czesto wyłazi mi gdzieś jakaś "drobnoziarnista" wysypka:/. zwłąszcza na brzuchu. czekam na odpowiedź !
Delicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 21:53   #11
Delicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 22
Re: Podklad idealny

no to może ten ideal balance? w sklepie zauważyłam że sie chyba dobrze rozprowadza i ma ładne kolory, a do tego wszyscy mówią że fajnie kryje.
ten LRP też jest w sumie dobry, ale pod względem krycia i właściwości (np. tego że jest hypoalergiczny).
aha, stanowczo odradzam nowy Astora - Natural Fit. rumieńca nie przykryje w żadnym razie, nawet minimalnego - jest jak przeźroczysta szyba dla czerwoności
Delicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-12, 12:09   #12
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Re: Podklad idealny

Hej
Ja przez dluzszy czas (okolo 1,5 roku) uzywalam wylacznie Ideal Balance L'Oreala. Mialam klopoty z krostkami, a on je swietnie tuszowal. Z czerwieniem sie jako takim nie mam klopotow, wiec nie wiem, jak on dziala, ale naczynka korygowal znosnie. Jednak niedawno zauwazylam, ze przesuszyl mi troszke buzie, wiec przezucilam sie na korygujacy unifiance LRP. Ten make-up jest bardzo lekki. Koryguje dosc dobrze, chociaz mam pewne problemy z jego nakladaniem (jak poloze malo to jest za malo, jak wiecej to juz za duzo). Moze ktos ma technike obrego rozprowadzania LRP na twarzy?? Podsumowujac: jesli nie masz suchej buzi Ideal Balance bedzie chyba dobry no i sporo tanszy od LRP.
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 13:48   #13
Delicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 22
Re: Podklad idealny

nie wiem jak ty ale ja już wolę czuć podkład na twarzy i dyskomfort z jego powodu niż z powodu czerwienienia://. jeśli masz tak jak ja to kup sobie Unifiance - bedziesz czuć się pewniej wiedząc że Cię kryje :p
Delicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 14:21   #14
arizona18
Raczkowanie
 
Avatar arizona18
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 184
Re: Podklad idealny

Masz racje Connie. Ideal Balance niezle kryje i nawet przyjemnie pachnie, ale niestety po dluzszym stosowaniu wysuszyl mi cere i mialam straszne problemy z luszczaca sie skora w strefie T - mam mieszana cere Ostatnio zakupilam nowy podklad Anon- Profesional Match i musze przyznac ze jak do tej pory nie mam wiekszych problemow z cera, a co do krycia to jest calkiem spoko- uzywam jeszcze korektoru Życze powodzenia
__________________
♥♥♥♥♥♥moje♥♥♥♥♥♥♥♥cudowne♥♥♥♥♥
http://suwaczki.maluchy.pl/ci-12888.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-12889.png
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥pociechy♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
arizona18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 16:46   #15
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Re: Podklad idealny

Tu masz artykuł o AZS http://www.wizaz.pl/images/beata/atopowe/index.php
- u mnie generalnie zmiany występują w różnym nasileniu - od zaczerwienienia i łuszczenia (choćby obecnie wokół oczu ) , wysypek ala pokrzywka do babrzącej się i pękającej skóry(szczególnie na dłoniach - meczę się z tym świństwem od 12 roku życia).
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 17:15   #16
Blondzia
Raczkowanie
 
Avatar Blondzia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 166
Re: Podklad idealny

Heh wielkie dzieki. Poszukam próbek LRP i Ideal Balance i zobacze który jest lepszy. A mam jeszcze jedno pytanko- czy do mojej cery pasowaly ten zachwalany na KWC korektor Maybelline EverFresh?
__________________
"Moda przemija, styl pozostaje"

Coco Chanel
Blondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 17:28   #17
Maxine2
Raczkowanie
 
Avatar Maxine2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 252
Re: Podklad idealny

ja mysle ze pasowalby. Z tym ze jezeli chcesz zakryc wieksza czesc twarzy np policzki to raczej nie bo on jest przeznaczony raczej do malych zmian skonych typu kroski (pojedyncze), przebarwienia i cienie pod oczami. Jezeli chcesz zakryc wiecej to moze korektor art deco lub pan stick max factora.
Maxine2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 11:16   #18
Lilu20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 34
Re: Podklad idealny

ja mam zarowno pan sicka max factora jak i kamuflaz art deco i moge ci powiedziec ze pan stick to straszny chlam! kamuflaz maskuje ci nawet najwieksze "czerwoniaki"! jest to najlepszy korektor jaki kiedykolwiek uzywalamco do podkladu to osobiscie uzywam isa dory i goraco polecam! mi odpowiada bo mozna nalozyc go do 3 warstw i nie wyglada sie jak w masce.nakladasz tyle warst w zaleznosci jaki chcesz miec stopien krycia. ja uwazam ze jest super. wracajac do pan sticka to ma sie wrazenie ze on warzy sie na twarzy. acha i co do podkladu ideal balance to nie polecam, nie jest wcale kryjacy i uwazam ze uczula. co do cen to podklad isa dory kosztuje ok. 70 zl. a kamuflaz ok.40 zl. ale warto wydac te pieniadze
Lilu20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 12:16   #19
Delicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 22
Re: Podklad idealny

a o którym podkładzie Isa Dory piszesz??? podaj nazwę.
Delicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-13, 12:22   #20
Delicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 22
Re: Podklad idealny

Marta, jak wypróbujesz Ideal Balance to napisz tu proszę swoje spotrzeżenia o nim ok? pozdrawiam
Delicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 17:10   #21
Blondzia
Raczkowanie
 
Avatar Blondzia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 166
Re: Podklad idealny

Jak tylko uzbieram troszke kaski (wiadomo swieta ;P) to kupie ten podklad i napisze cos o nim dla Ciebie Delicja. I ja pozdrawiam
__________________
"Moda przemija, styl pozostaje"

Coco Chanel
Blondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-14, 10:43   #22
Lilu20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 34
Re: Podklad idealny

skarbie nazywa sie sheer to cover foundation.
Lilu20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-03, 14:44   #23
atrakcyjna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 20
Re: Podklad idealny

Polecam Dermacol Na początku się trochę na nim zawiodlam, ale jak się nauczyłam lepiej go nakładać to jestem naprawde zadowolona. Również się bardzo czerwienię i Dermacol to zakrywa
atrakcyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 19:48   #24
Blondzia
Raczkowanie
 
Avatar Blondzia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 166
Dot.: Re: Podklad idealny

Najbardziej liczyłoby się dla mnie w podkładzie matowanie (niestety, żaden dotychczas stosowany niby matujący nie dokonał tego z moją twarzą )Może mam jakąs wybitnie mieszaną cerę z przewagą jednak tej cechy tłustej? Bo mam wrażenie, że na nosie to chyba u mnie jakiś łojotok występuje Aha, miałam już podkład Privi City Mat (klapa..., a wiązałam z nim dużo nadziei), Maybelline Fresh Matte (bez komentarza :/ ), Astor Perfect Balance (tragedia), jakieś tam insze tańsze fluidy oraz próbki (np. Max Factor Color Adapt, Rimmel taki piankowy nawet nie pamiętam nazwy a żaden mi nie przypasował niestety...) Więc może jeśli nie ma dobrego podkładu matującego to może chociaż jakiś niedrogi puderek albo kompakt? Poradźcie...
Blondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-21, 09:51   #25
EluSiaW22
Raczkowanie
 
Avatar EluSiaW22
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 57
Dot.: Podklad idealny

Szczerez mowiac to testowałam prawie wszytskie podkłady, poniewaz ciezko jest mi dobrac idelany podkład do cery tłustej. ktory by jeszcze dobrze krył ale wyglądał naturalnie.
Bardzo polecam podkład Colur Adapt Maxa Factora, jest rewelacyjny, swietnie pokrywa, nie potrezba pozniej juz uzywac korektora, matuje (co dla mojej cery jest wskazane) oraz wyglada na twary naturalnie, gdy sie go dobrze rozprowadzi na twarzy, wogole nie widac ze uzyło sie podkładu, a cera jest idelanioe gładka.
Cena w sklepie ok 60 zł. Ale na allegro mozesz spokojnie kupic go ju za 30
Polecam rowniez Maybelline Wonder Finish, tez nie moge mu nic zarzucic, a dodam ze moja cera jest bardzo wymagajaca jesli chodzi o pdklad.
Nie musisz siegac po podkłady lepszych firm, probowałami Channel i Shiseido, ale te dwa w skali od 1 do 10 dostaja ode mnie 10 +
EluSiaW22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 17:45   #26
Blondzia
Raczkowanie
 
Avatar Blondzia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 166
Dot.: Podklad idealny

Póki co kupiłam sobie Maybelline Dream Matte iii... matuje na dość długo, nadaje puderkowe wykończenie, jak się zrobi peeling to nawet nie widać skórek :P Ale chciałabym jeszcze coś bardziej kryjącego... A co myślicie o Artist Fluid Vipery albo Yves Rocher Coleurs Nature, Extreme Velvet??
__________________
"Moda przemija, styl pozostaje"

Coco Chanel
Blondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 19:35   #27
netiaa
Raczkowanie
 
Avatar netiaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: -
Wiadomości: 449
Dot.: Podklad idealny

tez mam taki problem i choc szukam i szukam to znalesc nie moge... nic nie pasuje, wszystkie podklady dają efekt maski... oj dziwna ta moja skóra, dziwna
__________________
'Dłużej nie trzeba bać się słów i lęk przysypać garścią gwiazd'
netiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-12, 09:33   #28
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Re: Podklad idealny

Cytat:
Napisane przez rzęsa
Na KWC dziewczyny pisały, że dobry i niedrogi jest nowy podkład Avonu przeznaczony do cer mieszanycvh. Pisały też,że ma 1 wadę - nieprzyjemny zapach. Poszukam linka do niego.
owszem, całkiem fajny podkład, nie matuje, ale i nie wysusza, lekko kryje - też mam cerę mieszaną. zapach mi nie przeszkadza

natomiast Dermacol jako podkład odradzam, tłusta i gęsta pasta, tworzy maskę - na występy może i się nadaje, na co dzień nie bardzo na pewno nie matuje. za to przyda się pod oczy jako korektor.
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-12, 10:21   #29
Kitty13
Raczkowanie
 
Avatar Kitty13
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 96
Dot.: Podklad idealny

mam tłusta cere w strefie T i jak dla mnie najlepszy jest podklad Rimmel`a Lasting Finish( bardzo dobrze matuje) wygrywa nawet z moim ukochanym dotychczasowym Vichy Aera Teint.
Kitty13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-12, 11:28   #30
wiktoria24
Przyczajenie
 
Avatar wiktoria24
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 22
Dot.: Re: Podklad idealny

Cytat:
Napisane przez alraune
Ja uzywam Dermacolu przy poważnych problemach z AZS i jak narazie sprawuje sie bardzo dobrze - ale ja mam suchą skórę, nie wiem czy przy mieszanej uda Ci się nim zmatowić cerę....
A czy mogłabyś napisać gdzie można go dostać. Pytałam w kilku sklepach kosmetycznych niestety nie było. A może w aptece??Pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedź.
wiktoria24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:36.