Problem z "gubiącym się" przedziałkiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-05, 08:17   #1
fanatyczkawlosow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2

Problem z "gubiącym się" przedziałkiem


Witam,
Piszę z dość nietypowym problemem, bo nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania.
Moje włosy ciągle "gubią" przedziałek, przez co fryzura traci formę i wygląda na krzywo obciętą. Za każdym razem po pasemku próbuję odnaleźć to właściwe miejsce, według którego były strzyżone i ciągle jest to samo - wyznaczę go, wyczeszę włosy, a rano znów mam na głowie bałagan. Czasem wystarczy wiatr, a nawet pochylenie głowy w dół, a włosy układają się jak chcą, czyli wyglądają jakby były byle jak wystrzępione na końcach. Czy jest jakiś sposób żeby włosy "zapamiętały" dokładnie ten układ, który został nadany przez fryzjera? Dodam, iż mam bardzo gęste i dość sztywne, proste włosy, a przedziałek noszę na boku.

Będę wdzięczna za każdą poradę. Pozdrawiam.
fanatyczkawlosow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 09:13   #2
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Problem z "gubiącym się" przedziałkiem

Chyba masz bardzo zdrowe włosy, takie lejące? Miałam koleżankę z takim problemem, niestety, ja nic nie doradzę, może ktoś jeszcze się wypowie.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 09:22   #3
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Problem z "gubiącym się" przedziałkiem

Cytat:
Napisane przez fanatyczkawlosow Pokaż wiadomość
Witam,
Piszę z dość nietypowym problemem, bo nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania.
Moje włosy ciągle "gubią" przedziałek, przez co fryzura traci formę i wygląda na krzywo obciętą. Za każdym razem po pasemku próbuję odnaleźć to właściwe miejsce, według którego były strzyżone i ciągle jest to samo - wyznaczę go, wyczeszę włosy, a rano znów mam na głowie bałagan. Czasem wystarczy wiatr, a nawet pochylenie głowy w dół, a włosy układają się jak chcą, czyli wyglądają jakby były byle jak wystrzępione na końcach. Czy jest jakiś sposób żeby włosy "zapamiętały" dokładnie ten układ, który został nadany przez fryzjera? Dodam, iż mam bardzo gęste i dość sztywne, proste włosy, a przedziałek noszę na boku.

Będę wdzięczna za każdą poradę. Pozdrawiam.
A włosy same z siebie układają się tak, że powstaje jakiś przedziałek? I np. dopiero na wietrze☠źle się układają? Jeśli tak, to powiedz fryzjerowi, żeby strzygł włosy z uwzględnieniem przedziałka, który sam Ci się robi.

Jeśli jednak włosy same z siebie przedziałka nie robią, to spróbuj układać włosy od razu po umyciu (kiedy włosy są jeszcze mokre) tak, żeby przedziałek był w tym miejscu, w którym chcesz. W razie czego możesz nawet spinać włosy, żeby na pewno dobrze leżały.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 22:53   #4
fanatyczkawlosow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2
Dot.: Problem z "gubiącym się" przedziałkiem

@Chatul dziękuję za poradę. Staram się układać włosy na mokro żeby zapamiętały przedziałek Niestety nie tworzy mi się on samoistnie i to z mojej winy. Kiedys miałam bardzo przeciętne włosy i z przedziałkiem nie było problemu, ale od czasu kiedy o nie intensywnie dbam, stały się bardzo sprężyste i już nie chcą się poddawać żadnej stylizacji.
fanatyczkawlosow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 11:48   #5
pattiDe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 39
Dot.: Problem z "gubiącym się" przedziałkiem

Z tego co wiem dobry fryzjer przed obcięciem sprawdza w którą stronę naturalnie robi Ci się przedziałek. Na podstawie teg strzyże. Radziłabym iść po poradę do fryzjera. Może to właśnie kwestia fryzury?
pattiDe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 16:26   #6
paulaa090
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
grzywka i przedziałek

hejj!
mam problem - mam proste, brązowe włosy z grzywką na bok, długość włosów - za ramiona.. trochę już mnie ta fryzura znudziła i chciałabym zrobić sobie przedziałek na środku..
niestety moje włosy za nic nie chcą się tak ułożyć, przechylają się wracając na swoje dotychczasowe miejsce, tworzy się samoistnie grzywka którą miałam do tej pory.. co mogę zrobić żeby się układały tak jak chce? czy powinnam zapuszczać tą grzywkę i dopiero wtedy udać się do fryzjerki żeby obcięła mnie tak,abym miała przedziałek na środku? czy da się jakoś szybciej,bez tego czekania?
paulaa090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 12:08   #7
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: grzywka i przedziałek

włosy potrzebują trochę czasu, by przyzwyczaić się do innego ułożenia- cierpliwie układaj przedziałek prosto, w końcu zaakceptują zmianę
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-25, 16:41   #8
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Jak zlikwidować przedziałek na grzywce?

Noszę prostą grzywkę od kilku lat, nigdy nie miałam z jej ułożeniem większych problemów. Ostanio jednak grzywka sama z siebie sie podzieliła i powstał przedziałek. Co można zrobić żeby wróciła do dawnego stanu?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 16:48   #9
MsZet25
Raczkowanie
 
Avatar MsZet25
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 327
Dot.: Jak zlikwidować przedziałek na grzywce?

A jak ją układasz ?
Ja też ma prostą grzywkę, tylko że z moją jest taki problem, że pod wpływem wilgoci po prostu się wykręca z prawej strony
__________________
05.08.12- Kocham najbardziej na świecie!

02.04.14- Kierowca!

BLOGUJĘ o włosach

Instagram

Szybkie poniedziałki, namiętne wtorki, gorące środy, mocne czwartki, szalone piątki...
MsZet25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 13:39   #10
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Problem z "gubiącym się" przedziałkiem

W zasadzie to nic szczególnego nie robię, kiedy są mokre suszę jednocześnie rozczesując grzebieniem. Sprawa jest o tyle dziwna, że wcześniej przez kilka lat układały sie normalnie, a od jakichś 2 tygodni zrobił się samoistnie przedziałek.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-26 14:39:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:47.