Kolorówka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-04, 17:25   #1141
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Hej, można dołączyć do Was?
Po nieudanych zakupach próbek podkładów stwierdziłam, że lepiej będzie jak sama coś ukręcę. Właśnie składam zamówienie, nie mam moździerza ani młynka więc stawiam na bazę i color blendy.
A mam pytanko: orientujecie się, jak to jest z ml i gramami podkładów? Np 10 g to ile ml?
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''

Edytowane przez Lady eSs
Czas edycji: 2014-05-04 o 17:39
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 23:45   #1142
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Hej
Ja ostatnio postanowiłam podejść poważnie do sprawy- tak jak już pisałam wcześniej- i przeliczać. Wsypywałam zawartość woreczka strunowego do małej zlewki 50 ml- i tym sposobem wiedziałam, jak to z ta gęstością wychodzi.
Bo niestety tylko jeśli chodzi o wodę to 1ml=1g.
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 00:38   #1143
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Lady eSs- zależy czego. Szukaj przelicznika w necie, choć wątpię by było coś takiego. Może kolorówka by udostępniła?
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 09:40   #1144
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

poszło pierwsze zamówienie

- Zestaw - podkład mineralny do cery tłustej lub mieszanej 12 g; pudełko: czarne; pigment: Tlenek pastelowy; dodatki: puder perłowy i Ronasphere - 36,90 zł - 1 szt.

- Concealer Base Mix; ilość: próbka ~ 5 ml - 5,95 zł - 1 szt.

- Anti-Redness Mica; ilość: 3 g - 5,65 zł - 1 szt.

- SM Foundation Base Mix; ilość: próbka ~ 5 ml - 5,95 zł - 1 szt.
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 10:54   #1145
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
poszło pierwsze zamówienie

- Zestaw - podkład mineralny do cery tłustej lub mieszanej 12 g; pudełko: czarne; pigment: Tlenek pastelowy; dodatki: puder perłowy i Ronasphere - 36,90 zł - 1 szt.

- Concealer Base Mix; ilość: próbka ~ 5 ml - 5,95 zł - 1 szt.

- Anti-Redness Mica; ilość: 3 g - 5,65 zł - 1 szt.

- SM Foundation Base Mix; ilość: próbka ~ 5 ml - 5,95 zł - 1 szt.
Trzymam kciuk daj znać jak poszło.
Ja cały czas waham się co wybrać boję się że nie umieszam właściwego odcienia...

edit
Mam jeszcze pytanie. Jakbym chciała zamówić Colour blend to w jakim odcieniu jeśli mam różowawy koloryt? Moim idealnym podkładem jest
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...oundation.html
w odcieniu porcelain.

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2014-05-05 o 11:22
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 11:29   #1146
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuk daj znać jak poszło.
Ja cały czas waham się co wybrać boję się że nie umieszam właściwego odcienia...

edit
Mam jeszcze pytanie. Jakbym chciała zamówić Colour blend to w jakim odcieniu jeśli mam różowawy koloryt? Moim idealnym podkładem jest
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...oundation.html
w odcieniu porcelain.

też się tego boję
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 11:45   #1147
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
też się tego boję
No to trzymam kciuki
Dla podtrzymania Cię na duchu moja lista

1 Zestaw - sypki puder mineralny Tullia 12 g+ puder perłowy

2 alantolina

3 colour blend white

4 anti rednes mica

5 ivory lace

6 angel wings


Jeszcze wertuję internet i szukam informacji
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-05, 14:43   #1148
morello cherry
Raczkowanie
 
Avatar morello cherry
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 188
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

hej,uzywam podkladow z kolorowki od 1,5 roku.Sama zrobilam juz 4 zestawy (zawsze zamawiam zestaw plus puder perłowy i ronasphere, posiadam mozdziez ale zazwyczaj wszystko ucieram w woreczkach strunowych i nigdy nie zostaja mi smugi,wszystko ladnie sie miesza,ale trzeba poswiecic na to duzo czasu).Najbardziej sluzy mi podklad do mieszanej/tlustej dodatkowo dokupuje dwutlenek tytanu mikronizowany RS aby uzyskac ochrone UV. ogolnie z dwutlenekiem tytanu trzeba uwazaz,jesli dodamy za duzo podklad bedzie wygladal strasznie ciezko, a buzia staro;p ost popelnilam ten blad. Dodatkowo zamawiam baze do korektora i rozu, z czego robie sobie korektor, roz, rozswietlacz (ostatnio w gratisie dostalam velvet spheres,swietnie nadaje sie do rozu i rozswietlacza).
morello cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 14:54   #1149
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
No to trzymam kciuki
Dla podtrzymania Cię na duchu moja lista

1 Zestaw - sypki puder mineralny Tullia 12 g+ puder perłowy

2 alantolina

3 colour blend white

4 anti rednes mica

5 ivory lace

6 angel wings


Jeszcze wertuję internet i szukam informacji
Super daj znać jak coś uda Ci się stworzyć.Ja miałam dłuższą listę ale stwierdziłam,że najpierw zamówię mniej bo może mi się nie spodobać
Cytat:
Napisane przez morello cherry Pokaż wiadomość
hej,uzywam podkladow z kolorowki od 1,5 roku.Sama zrobilam juz 4 zestawy (zawsze zamawiam zestaw plus puder perłowy i ronasphere, posiadam mozdziez ale zazwyczaj wszystko ucieram w woreczkach strunowych i nigdy nie zostaja mi smugi,wszystko ladnie sie miesza,ale trzeba poswiecic na to duzo czasu).Najbardziej sluzy mi podklad do mieszanej/tlustej dodatkowo dokupuje dwutlenek tytanu mikronizowany RS aby uzyskac ochrone UV. ogolnie z dwutlenekiem tytanu trzeba uwazaz,jesli dodamy za duzo podklad bedzie wygladal strasznie ciezko, a buzia staro;p ost popelnilam ten blad. Dodatkowo zamawiam baze do korektora i rozu, z czego robie sobie korektor, roz, rozswietlacz (ostatnio w gratisie dostalam velvet spheres,swietnie nadaje sie do rozu i rozswietlacza).
Dałaś mi iskierkę nadziei,że pomimo braku młynka coś uda się sensownego w tym moździerzu ukręcić
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 17:07   #1150
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Mam pytanie odnośnie Color Blend , bo nie wiem bardzo jaki byłby dobry odcień, używałam podkładu Annabelle Minerals golden fair, myślałam nad Color Blend Olive i nie wiem czy to trafione, siostra używa też Annabelle Minerals tylko że beige fair. Mógłby ktoś pomóc w dobraniu odcieniu bazy kolorystycznej?
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 17:18   #1151
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Lady eSs- zależy czego. Szukaj przelicznika w necie, choć wątpię by było coś takiego. Może kolorówka by udostępniła?
Szukałam w necie ale nie znalazłam. Przydałoby się coś takiego . Najlepiej by było, gdyby podali przy każdym produkcie ml i gramy albo po prostu jedną miarę.

Ja zamówiłam:
- bazę kaolin (10 g)
- color blendy olive (5 ml)
- color blendy blue (5 ml)
- color blendy yellow (5 ml)
- color bleny green (5 ml)
- krzemionkę (2 g)
- opakowania, torebki strunowe

Napisałam w uwagach, że jako gratis chcę velvet spheres.

Trochę pieniędzy poszło ale trudno, obym się nie zawiodła.

Z tego mam zamiar ukręcić dobrze kryjący podkład w odcieniu oliwkowo - żółtym. Wzięłam bazę kaolinową, bo w opisie jest, że mocno kryje i nie chciałam się bawić w jakieś dodatki. Nie wzięłam zestawu bo nie posiadam moździerza ani młynka, wolę iść na łatwiznę . Jak mi się spodoba to zamówię później bazę do różu i ukręcę kilka róży i bronzerów .
Oby paczka przyszła w tym tygodniu, bo jajko zniosę .
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-05, 17:42   #1152
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Jak mi się spodoba to zamówię później bazę do różu i ukręcę kilka róży i bronzerów .
Oby paczka przyszła w tym tygodniu, bo jajko zniosę .
ja też
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 12:55   #1153
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

witam was serdecznie, obecnie korzystam z gotowego podkladu z annabell minerals, ale zastanawiam sie czy nastepnym razem nie zrobic podkladu sama. Na pewno na kolorowce wybiore zestaw do cery mieszanej lub tłustej i bede chciala dodadkową ochornę UVB.
Poki co idzie do mnie podklad golden fairest, cale 10g i tu pojawia sie moje pytanie, w jaki sposob moge troche zmienic jego odcien, gdybym zrobila zamowienie na kolorowce?
Glownie chodzi o to ze naturale byly zbyt rozowe (wygladalam jak swinka) a beige za pomaranczowe, golden jest mi najblizszy ale tylko najjasniejszy fairest, fair to juz zbyt zolto-zielony kolor, a latem opalam się w stronę brązu.
Mimo wszysto chcialabym, zeby fairest byl mniej zoltozielony, bardziej neutralny ale nie ziemisty. A latem złocistobrązowy.
Zdjęcie ponizej to cos co chcialabym osiągnąć, dziewczyna ma cerę delikatnie zoltawo-różową, no nie umiem tego inaczej ująć, ale nie jest az tak zolta, jak ja po goldenie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cera.jpg (38,4 KB, 33 załadowań)
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 14:26   #1154
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Mi się wydaje, że fairest wymaga ocieplenia, najlepiej jakimś pigmentem pomarańczowym (typu morelowy, brzoskwiniowy) + żółty. I dla pewności niebieski, żeby zgasić nadmiar pomarańczki, gdyby taki nastąpił
Ta dziewczyna wydaje się mieć podkład najbardziej zbliżony do serii beige z AM, czyli takiej trochę pomarańczki.. ale subtelnej. A może po prostu odcień brzoskwinii?
Inaczej mi się to nie widzi, może inni mają lepszą koncepcję.
Na lato by przyciemnić, to już tlenek brązowy potrzebny (albo ciemniejszy odcień z AM który również zmodyfikujesz, ocieplając)
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 18:09   #1155
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
witam was serdecznie, obecnie korzystam z gotowego podkladu z annabell minerals, ale zastanawiam sie czy nastepnym razem nie zrobic podkladu sama. Na pewno na kolorowce wybiore zestaw do cery mieszanej lub tłustej i bede chciala dodadkową ochornę UVB.
Poki co idzie do mnie podklad golden fairest, cale 10g i tu pojawia sie moje pytanie, w jaki sposob moge troche zmienic jego odcien, gdybym zrobila zamowienie na kolorowce?
Glownie chodzi o to ze naturale byly zbyt rozowe (wygladalam jak swinka) a beige za pomaranczowe, golden jest mi najblizszy ale tylko najjasniejszy fairest, fair to juz zbyt zolto-zielony kolor, a latem opalam się w stronę brązu.
Mimo wszysto chcialabym, zeby fairest byl mniej zoltozielony, bardziej neutralny ale nie ziemisty. A latem złocistobrązowy.
Zdjęcie ponizej to cos co chcialabym osiągnąć, dziewczyna ma cerę delikatnie zoltawo-różową, no nie umiem tego inaczej ująć, ale nie jest az tak zolta, jak ja po goldenie...
Ja korygowałam odcień próbki z gamy goldenów dodając nieco Color Blend Nude Po dodaniu pigmentu stał się trochę ciemniejszy, więc rozjaśniłam odcień Extenderem i tlenkiem cynku. Ulepszony podkład stracił także znienawidzone zielone podtony

PS. Dostałam wczoraj moją przesyłkę z kolorówki, ukręciłam dziś pierwszą porcję podkładu i muszę przyznać że to strasznie wciąga
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 18:43   #1156
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Lady eSs Pokaż wiadomość
Szukałam w necie ale nie znalazłam. Przydałoby się coś takiego . Najlepiej by było, gdyby podali przy każdym produkcie ml i gramy albo po prostu jedną miarę.

Ja zamówiłam:
- bazę kaolin (10 g)
- color blendy olive (5 ml)
- color blendy blue (5 ml)
- color blendy yellow (5 ml)
- color bleny green (5 ml)
- krzemionkę (2 g)
- opakowania, torebki strunowe

Napisałam w uwagach, że jako gratis chcę velvet spheres.

Trochę pieniędzy poszło ale trudno, obym się nie zawiodła.

Z tego mam zamiar ukręcić dobrze kryjący podkład w odcieniu oliwkowo - żółtym. Wzięłam bazę kaolinową, bo w opisie jest, że mocno kryje i nie chciałam się bawić w jakieś dodatki. Nie wzięłam zestawu bo nie posiadam moździerza ani młynka, wolę iść na łatwiznę . Jak mi się spodoba to zamówię później bazę do różu i ukręcę kilka róży i bronzerów .
Oby paczka przyszła w tym tygodniu, bo jajko zniosę .
Daj znać prosze jak sprawuje sie podkład z bazy kaolinowej
Potrzebuję teraz mocnego krycia i przymierzam sie do jej zakupu.
Mam zamiar dodac do niej puder jedwabny.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 19:38   #1157
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Ja korygowałam odcień próbki z gamy goldenów dodając nieco Color Blend Nude Po dodaniu pigmentu stał się trochę ciemniejszy, więc rozjaśniłam odcień Extenderem i tlenkiem cynku. Ulepszony podkład stracił także znienawidzone zielone podtony

PS. Dostałam wczoraj moją przesyłkę z kolorówki, ukręciłam dziś pierwszą porcję podkładu i muszę przyznać że to strasznie wciąga
wlasnie na usunieciu tej zieleni najbardziej mi zalezy, jesli kolor troche sciemnieje to nie bedzie to takie straszne, idzie lato, ja się opalę, a i teraz fairest jest za jasny. Najpierw spróbuję mojego jeszcze niedoszlego goldena potraktowac beige'em light, a że mam go mało, to pewnie skoncze na zamowieniu z kolorowki. Co polecacie zamowic, poza color blend nude? (zauwazylam, ze ta baza kolorystyczna najbardziej mi odpowiada)

na początek pewnie skorzystam z gotowców, ale jak skonczy mi sie podklad, pokusze się na samoróbkę od początku do konca.
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 20:16   #1158
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
wlasnie na usunieciu tej zieleni najbardziej mi zalezy, jesli kolor troche sciemnieje to nie bedzie to takie straszne, idzie lato, ja się opalę, a i teraz fairest jest za jasny. Najpierw spróbuję mojego jeszcze niedoszlego goldena potraktowac beige'em light, a że mam go mało, to pewnie skoncze na zamowieniu z kolorowki. Co polecacie zamowic, poza color blend nude? (zauwazylam, ze ta baza kolorystyczna najbardziej mi odpowiada)

na początek pewnie skorzystam z gotowców, ale jak skonczy mi sie podklad, pokusze się na samoróbkę od początku do konca.
Jeśli wiesz który z Color Blendów ci pasuje to juz pół sukcesu Odpada branie pigmentów do ewentualnego schłodzenia czy ocieplenia podkładu. Klikasz tylko próbki bazy do podkładów, ewentualnie jakieś wypełniacze do poprawy krycia czy przyczepności i można kręcić
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 20:34   #1159
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Jeśli wiesz który z Color Blendów ci pasuje to juz pół sukcesu Odpada branie pigmentów do ewentualnego schłodzenia czy ocieplenia podkładu. Klikasz tylko próbki bazy do podkładów, ewentualnie jakieś wypełniacze do poprawy krycia czy przyczepności i można kręcić
alez o to wlasnie mi chodzi! Jak skonczy mi sie podklad chce zrobic nowy od podstaw widzialam na jednym blogu efekt po nude i bylo to cos najblizej mojego idealu.

Ale teraz nie jestem pewna tego, czy sam nude wystarczy do ozywienia mojego goldena. No ale nie przekonam sie, dopoki nie sprobuje.
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-12, 20:40   #1160
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

doszła moja paczka...
chciałam popróbować najpierw na próbce bazy podkład robienie odcienia i masakra, nie umiem :-/ nie wychodzi
nie wiem co z tym zestawem na podkład robić nie uda mi się na bank

jak szybko wysuszyć moździerz ? muszę go umyć jakbym robiła podkład z zestawu chyba bo teraz jest cały brązowy ?

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

jaki tlenek dodać jeżeli wyszedl mi zbyt oliwkowy odcień a chcę coś takiego jak warm peach z Lily lolo ?
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2014-05-12 o 19:05
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 21:24   #1161
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Po 1 poczytaj instrukcje bo po to powstała i od czego jest każdy tlenek..
po 2 określ swoją cerę i jaki odcień chcesz osiągnąć.. mając próbkę warm peach dąż do tego, by odcień powstał taki sam.. pacnij na ręce to i mieszaj aż pacniesz identyczny odcień na dłoni
po 3 nie rób tego wieczorem tylko w dzień przy szybie, z lustrem, nie inaczej, na umytej buzi
po 4 nie panikuj, tyle dziewczyn sobie poradziło to Ty także. To jest naprawdę frajda
po 5, umyj normalnie moździerz jak naczynie i wysusz, czy to czystą szmatką czy ręcznikiem papierowym.. ale wypadałoby mieć spirytus, wódkę, wodę utlenioną, cokolwiek do odkażenia narzędzi - tak zresztą pisze w instrukcji.
To tak jak składanie mebli z ikei.
Warm peach to ciepła brzoskwinka więc zapewne trzeba ocieplić tlenkiem żółtym i ciupkę pomarańczowym, ja dostałam takowe jak brzoskwiniowy i morelowy w gratisie. Taka wolna rada, zawsze jak wyjdzie źle to można ochłodzić niebieskim
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień

Edytowane przez Alexzus
Czas edycji: 2014-05-12 o 21:27
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 22:11   #1162
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Kobitki, a co dodać, by zwiększyć krycie podkładu i korektora ale bez rozjaśniania? Chyba, że nie da rady bez bielenia oczywiscie chodzi mi o coś co można wymieszać w woreczku... taki leń
Widzę, że węglan wapnia poprawia dobrze krycie, ale jest do cery tłustej - ja mam normalną.

Te gotowe bazy jakoś mają słabe krycie i jakiś taki nijaki poślizg - pasowałoby więcej sterynianu i coś do krycia
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 08:06   #1163
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
Po 1 poczytaj instrukcje bo po to powstała i od czego jest każdy tlenek..
po 2 określ swoją cerę i jaki odcień chcesz osiągnąć.. mając próbkę warm peach dąż do tego, by odcień powstał taki sam.. pacnij na ręce to i mieszaj aż pacniesz identyczny odcień na dłoni
po 3 nie rób tego wieczorem tylko w dzień przy szybie, z lustrem, nie inaczej, na umytej buzi
po 4 nie panikuj, tyle dziewczyn sobie poradziło to Ty także. To jest naprawdę frajda
po 5, umyj normalnie moździerz jak naczynie i wysusz, czy to czystą szmatką czy ręcznikiem papierowym.. ale wypadałoby mieć spirytus, wódkę, wodę utlenioną, cokolwiek do odkażenia narzędzi - tak zresztą pisze w instrukcji.
To tak jak składanie mebli z ikei.
Warm peach to ciepła brzoskwinka więc zapewne trzeba ocieplić tlenkiem żółtym i ciupkę pomarańczowym, ja dostałam takowe jak brzoskwiniowy i morelowy w gratisie. Taka wolna rada, zawsze jak wyjdzie źle to można ochłodzić niebieskim
nie mam już niestety ani troszkę tego podkładu z Lily Lolo

pomarańczowego tlenku nie mam czerwony jest
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 11:13   #1164
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
doszła moja paczka...
chciałam popróbować najpierw na próbce bazy podkład robienie odcienia i masakra, nie umiem :-/ nie wychodzi
nie wiem co z tym zestawem na podkład robić nie uda mi się na bank

jak szybko wysuszyć moździerz ? muszę go umyć jakbym robiła podkład z zestawu chyba bo teraz jest cały brązowy ?

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

jaki tlenek dodać jeżeli wyszedl mi zbyt oliwkowy odcień a chcę coś takiego jak warm peach z Lily lolo ?
Trzymam kciuki nie poddawaj się
Ja już zaraz pewnie będę zamawiać
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 15:44   #1165
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
nie mam już niestety ani troszkę tego podkładu z Lily Lolo

pomarańczowego tlenku nie mam czerwony jest
czerwony + żółty = pomarańczowy najbardziej przyda się właśnie żółty
może masz jakieś swatche, np swoją buzię dobierz do buzi najlepiej
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 20:47   #1166
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dziewczyny pomożecie?
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 21:53   #1167
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez fiska Pokaż wiadomość
Kobitki, a co dodać, by zwiększyć krycie podkładu i korektora ale bez rozjaśniania? Chyba, że nie da rady bez bielenia oczywiscie chodzi mi o coś co można wymieszać w woreczku... taki leń
Widzę, że węglan wapnia poprawia dobrze krycie, ale jest do cery tłustej - ja mam normalną.

Te gotowe bazy jakoś mają słabe krycie i jakiś taki nijaki poślizg - pasowałoby więcej sterynianu i coś do krycia
Pierwszy samorobny podkład z Kolorówki wyszedł mi bardzo słabo kryjący, na dodatek szybko znikał - po dodaniu Extendera krycie znacznie się poprawiło, trwałość też Ale bez dodania odrobiny Color Blend się nie obeszło, bo jednak Extender rozjaśnia.
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 22:09   #1168
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Rozumiem, czyli najlepiej dodać Extender W. Czy na 10g podkładu wystarczy mi 5lm Extendera? Ehh nie dość, że zamówiłam rzeczy za 120 zł to muszę domawiać. No co za życie!
Ja to trochę jak dziecko we mgle się czuję. Czytam te poszczególne produkty.... ale trudno mi się na cokolwiek zdecydować, dlatego Was pytam. Pewno trening czyni mistrza

Mam jeszcze jedno pytanie. Otóż, chciałam zrobić róż z Blush Base Mix i odcienia Apple Blossom. Wyszło jak wyszło - raczej super różowy i błyszczący rozświetlacz, bo sama poświata różu...wybrałam prawdopodobnie zbyt jasny odcień. Co doradzicie, by z tego otrzymać zimmny, różowy odcień? Na pewno muszę użyć podownie bazy Blush Base.... czy czysty fiolet jak fiolet manganowy by się nadał?
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 13:08   #1169
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez fiska Pokaż wiadomość
Rozumiem, czyli najlepiej dodać Extender W. Czy na 10g podkładu wystarczy mi 5lm Extendera? Ehh nie dość, że zamówiłam rzeczy za 120 zł to muszę domawiać. No co za życie!
Ja to trochę jak dziecko we mgle się czuję. Czytam te poszczególne produkty.... ale trudno mi się na cokolwiek zdecydować, dlatego Was pytam. Pewno trening czyni mistrza

Mam jeszcze jedno pytanie. Otóż, chciałam zrobić róż z Blush Base Mix i odcienia Apple Blossom. Wyszło jak wyszło - raczej super różowy i błyszczący rozświetlacz, bo sama poświata różu...wybrałam prawdopodobnie zbyt jasny odcień. Co doradzicie, by z tego otrzymać zimmny, różowy odcień? Na pewno muszę użyć podownie bazy Blush Base.... czy czysty fiolet jak fiolet manganowy by się nadał?
Oj, ciężko mi powiedzieć jak to wychodzi ilościowo, ja do 1ml podkladu dodałam jakies jakieś pół ml Extendera (nabierałam go końcem drewnianej szpatułki). Jeśli chodzi o zakupy to niestety tak działa - ciągle czegoś brakuje
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 17:05   #1170
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Tydzień temu dostałam paczkę więc podzielę się z Wami wrażeniami .

Podkład robiłam dość długo bo dodawałam składniki stopniowo. Jeszcze przez kilka dni go modyfikowałam bo to cały czas nie było to. Kolor wyszedł nieźle ale popełniłam błąd bo sprawdzałam go na ręku zamiast od razu się malować i ocenić. Błąd, bo okazało się później na twarzy, że podkład jest trochę za zielony, niepotrzebnie dodawałam zieleni. Udało mi się trochę ją przełamać (dodałam więcej żółci i bazy kaolinowej) ale jeszcze odrobinę podkład jest za zielony. Nie wiem, czy próbować jeszcze dodać żółci czy może zamówić coś, co przełamie zieleń? Tylko nie wiem co . Myślę o którymś neutralniejszym color blendzie (dla przypomnienia: podkład robiłam na color blend olive).

Podkładu używam od około tygodnia i przyznam się szczerze- nie umiem się za bardzo nim malować. Poprzednio miałam próbki AM i wychodziło mi, a tu nie bardzo. Domyślam się jednak, jaki jest tego powód. Podkład słabo przylega do pędzla i do skóry. Żeby na twarzy było coś widać nakładam grubsze warstwy bo inaczej nie widać nic. Cienkich warstw mogłabym chyba nakładać z dziesięć a i tak nic na twarzy nie widać, zero efektu. Obowiązkowo na mokro bo na sucho bardzo się pyli. Z tymi grubszymi warstwami efekt jest niezły, dobre krycie, dobry mat, ale jednak to maska, która dość szybko waży się, ściera i po trzech godzinach wygląda nieestetycznie.
I co tu dokupić? Gdzieś mi się obiły o uszy silikonowe mikrosfery- co sądzicie o tym? Póki co nie jestem zbyt zadowolona ale nie chcę się poddawać.

Od kilku dni mam wysyp krost, najwięcej jest tych najgorszych czyli bolesnych, niegojących się guli na żuchwie. Mam nadzieję, że to wynik oczyszczania się skóry bo nie wierzę, żeby podkład o takim składzie zapychał, w życiu w to nie uwierzę .
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-15 13:23:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:13.