Test owulacyjny - dzidziuś :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-09, 09:34   #1
youarebeatiful
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 62

Test owulacyjny - dzidziuś :)


Kochane mamusie!

Wraz z TŻ bardzo pragniemy mieć dzidziusia, staramy się od kilku miesięcy (bez wyliczeń licząc na szczęśliwy traf), jednak teraz postanowiliśmy postarać się tak na poważnie i kupiliśmy testy owulacyjne. Na opakowaniu było napisane, że 5 wystarczy. Jednak mam dość nieregularne miesiączki więc myślę, że nie starczy. Mam pytanie do Was, został mi ostatni test...pierwszy zrobiony i drugi był bardzo blady (druga kreska), natomiast dzisiejszy był ciemniejszy, jeszcze nie tak intensywny jak kreska C ale już dobrze widoczny.
Jak myślicie OW się zbliża? Kiedy najlepiej zrobić ten ostatni test? Myślałam, że może za 2 dni bo jak już jest tak ciemna kreseczka.....

Jak myślicie? Proszę o pomoc
youarebeatiful jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 09:50   #2
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Test owulacyjny - dzidziuś :)

Cytat:
Napisane przez youarebeatiful Pokaż wiadomość
Kochane mamusie!

Wraz z TŻ bardzo pragniemy mieć dzidziusia, staramy się od kilku miesięcy (bez wyliczeń licząc na szczęśliwy traf), jednak teraz postanowiliśmy postarać się tak na poważnie i kupiliśmy testy owulacyjne. Na opakowaniu było napisane, że 5 wystarczy. Jednak mam dość nieregularne miesiączki więc myślę, że nie starczy. Mam pytanie do Was, został mi ostatni test...pierwszy zrobiony i drugi był bardzo blady (druga kreska), natomiast dzisiejszy był ciemniejszy, jeszcze nie tak intensywny jak kreska C ale już dobrze widoczny.
Jak myślicie OW się zbliża? Kiedy najlepiej zrobić ten ostatni test? Myślałam, że może za 2 dni bo jak już jest tak ciemna kreseczka.....

Jak myślicie? Proszę o pomoc
Nie znam się na testach ale jedna rada najważniejsza to współżyć jak najczęściej i nie stresować się. Bo stres utrudnia zajście w ciążę.
Odwiedzić lekarza, porobić badania, zbadać też nasienie pana.
Dostosować się do zaleceń lekarskich, może jakieś farmaceutyki są potrzebne.

Odprężyć się, zmieniać miejsca współżycia i w końcu się uda.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 10:15   #3
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Test owulacyjny - dzidziuś :)

Cytat:
Napisane przez youarebeatiful Pokaż wiadomość
Kochane mamusie!

Wraz z TŻ bardzo pragniemy mieć dzidziusia, staramy się od kilku miesięcy (bez wyliczeń licząc na szczęśliwy traf), jednak teraz postanowiliśmy postarać się tak na poważnie i kupiliśmy testy owulacyjne. Na opakowaniu było napisane, że 5 wystarczy. Jednak mam dość nieregularne miesiączki więc myślę, że nie starczy. Mam pytanie do Was, został mi ostatni test...pierwszy zrobiony i drugi był bardzo blady (druga kreska), natomiast dzisiejszy był ciemniejszy, jeszcze nie tak intensywny jak kreska C ale już dobrze widoczny.
Jak myślicie OW się zbliża? Kiedy najlepiej zrobić ten ostatni test? Myślałam, że może za 2 dni bo jak już jest tak ciemna kreseczka.....

Jak myślicie? Proszę o pomoc
Rozumiem, że przed rozpoczęciem starań byłaś u lekarza, zrobiłaś badania, cytologię, usg itd. , jesteś zdrowa? I ustalona została przyczyna nieregularnych miesiączek?
Najpierw zadbaj o własne zdrowie, a potem dopiero się staraj o dziecko. Bo brak stresu, seks w różnych miejscach i inne porady na nic się nie zdadzą, jeśli w Twoim organizmie coś się dzieje nie tak. A nieregularne miesiączki jakąś przyczynę mieć muszą.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 10:58   #4
paulinika
Zakorzenienie
 
Avatar paulinika
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 7 128
Dot.: Test owulacyjny - dzidziuś :)

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Nie znam się na testach ale jedna rada najważniejsza to współżyć jak najczęściej i nie stresować się. Bo stres utrudnia zajście w ciążę.
Odwiedzić lekarza, porobić badania, zbadać też nasienie pana.
Dostosować się do zaleceń lekarskich, może jakieś farmaceutyki są potrzebne.

Odprężyć się, zmieniać miejsca współżycia i w końcu się uda.
Zgadzam sie ze stresem ale np moj lekarz np mi mowil ze jak bedziemy sie starac o dziecko (nie mamy w planach) to tydzien przed owulacja najlepiej jest nie wspolzyc zeby sperma byla gestsza, mocniejsza i pierwszej jakosci. Nie wiem ile w tym prawdy ale np moja kumpela po 5 miesiacach staran zastosowala sie do tej wskazowki i ma 9 miesieczna corke.
paulinika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 11:20   #5
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Test owulacyjny - dzidziuś :)

Może autorka się wypowie czy byli u lekarza/obydwoje/ i co z tą nieregularną miesiączką.
Jeśli nie to te testy to marnowanie pieniędzy w tej sytuacji bo jest to mylące. Być może robi je nie w tym czasie co powinna. A także jeśli nasienie partnera o obniżonej jakości to tym bardziej.
Powinni obydwoje się zbadać bo czasem obydwie strony potrzebują pomocy.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 11:40   #6
youarebeatiful
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 62
Dot.: Test owulacyjny - dzidziuś :)

Nie bylismy jzesze. Stwierdzilismy,ze po roku bezowocnych starań pójdziemy sie przebadać. Ostatnie miesiaczki (5) miałam co 37-39 dni i tak też robie według tego testy.
youarebeatiful jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 12:06   #7
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Test owulacyjny - dzidziuś :)

Cytat:
Napisane przez youarebeatiful Pokaż wiadomość
Nie bylismy jzesze. Stwierdzilismy,ze po roku bezowocnych starań pójdziemy sie przebadać. Ostatnie miesiaczki (5) miałam co 37-39 dni i tak też robie według tego testy.
a w jakim wieku jesteście?
śpieszy wam się bardzo?
Bo według książki to po 2 latach nawet starań dopiero trzeba się udawać po pomoc.
Ale moim zdaniem przy takim długim cyklu to warto pójść wcześniej.
i nie tracić na testy , za te pieniądze lepiej wykonać badania.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-09, 12:48   #8
dzidka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 332
Dot.: Test owulacyjny - dzidziuś :)

Ehhh niezbyt rozsadne podejscie, ze jesli nie wyjdzie przez rok to dopiero zawitacie do lekarza. A co jesli masz zaburzenia hormonalne i potrzbna ci dlugotrwala terapia hormonalna? O takich podstawach jak cytologia juz nie wspominam. Zrob to dla Was i idz do lekarza jak najszybciej.
dzidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 18:14   #9
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Test owulacyjny - dzidziuś :)

Na mnie te testy nie działały
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 21:51   #10
Kropka_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 72
Dot.: Test owulacyjny - dzidziuś :)

Cytat:
Napisane przez youarebeatiful Pokaż wiadomość
Nie bylismy jzesze. Stwierdzilismy,ze po roku bezowocnych starań pójdziemy sie przebadać. Ostatnie miesiaczki (5) miałam co 37-39 dni i tak też robie według tego testy.

Przede wszystkim przy nieregularnych i długich cyklach należy zacząć od badań. Wybierz się do ginekologa, powiedz jak wyglada sytuacja a on Cie pokieruje dalej.

Ja dość poważnie podeszłam do spraw ciążowych, pół roku przed planowanymi staraniami odstawiłam tabletki anty, poszlam do gina ktory przez nieregularne okresy skierował mnie do endokrynologa. I tak wykryta została niedoczynność tarczycy, podobno gdybym nie zaczęła leczenia nie miałabym szans na zajście. A tym sposobem uregulowałam hormony, w ciaze zaszlam w 3-cim cyklu i za 2,5 tygodnia dzidzia będzie z nami

A co do testów owu- nie wierzę w nie w trzecim cyklu starań wydałam kupę kasy na testy, zrobiłam ich aż 15 (ażeby przypadkiem nie przeoczyć owu) i żaden nie wyszedł pozytywny. Więc sie wkurzylam, podobno 1-2 cykle w roku moga byc bezowulacyjne, wiec bylam zla na to ze akurat na taki trafilam. Jakże wielkie było moje zdziwienie gdy w 4 dzień spóźniajacej się @ zrobiłam test i zobaczyłam dwie kreski...

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
Kropka_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 04:52   #11
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Test owulacyjny - dzidziuś :)

Cytat:
Napisane przez Kropka_88 Pokaż wiadomość
Przede wszystkim przy nieregularnych i długich cyklach należy zacząć od badań. Wybierz się do ginekologa, powiedz jak wyglada sytuacja a on Cie pokieruje dalej.

Ja dość poważnie podeszłam do spraw ciążowych, pół roku przed planowanymi staraniami odstawiłam tabletki anty, poszlam do gina ktory przez nieregularne okresy skierował mnie do endokrynologa. I tak wykryta została niedoczynność tarczycy, podobno gdybym nie zaczęła leczenia nie miałabym szans na zajście. A tym sposobem uregulowałam hormony, w ciaze zaszlam w 3-cim cyklu i za 2,5 tygodnia dzidzia będzie z nami

A co do testów owu- nie wierzę w nie w trzecim cyklu starań wydałam kupę kasy na testy, zrobiłam ich aż 15 (ażeby przypadkiem nie przeoczyć owu) i żaden nie wyszedł pozytywny. Więc sie wkurzylam, podobno 1-2 cykle w roku moga byc bezowulacyjne, wiec bylam zla na to ze akurat na taki trafilam. Jakże wielkie było moje zdziwienie gdy w 4 dzień spóźniajacej się @ zrobiłam test i zobaczyłam dwie kreski...

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
Przede wszystkim przy niewykrytej niedoczynności tarczycy byłoby zagrożone zdrowie dziecka, które pobiera hormon od matki.
Ja podobnie, borykałam się nieregularnymi miesiączkami, po czym zdiagnozowano niedoczynność. Zaczęłam leczenie i zaszlam w ciążę w pierwszym cyklu starań.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-13, 20:01   #12
severalflames
Raczkowanie
 
Avatar severalflames
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 254
Dot.: Test owulacyjny - dzidziuś :)

Specjalistka nie jestem bo w ciaze zajsc absolutnie nie chce ale wydaje mi sie zeby wlasnie wyluzowac sie i nie myslec o tym zeby sie udalo tylko po prostu pojsc na calosc. Najwiecej ciaz jest wlasnie z takich swawoli Tak czy inaczej zycze powodzenia

Wysłane przy użyciu Tapatalk
severalflames jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 20:43   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Test owulacyjny - dzidziuś :)

37-39 to nie sa nieregularne kresy tylko bardzo długie cykle.
Idz do lekarza, zrob podstawowe badania+ badanie nasienia, apotem mozna kombinowac z testami i całą zabawą.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 19:58   #14
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Test owulacyjny - dzidziuś :)

Ja miałam długie i nieregularne cykle od 28 do 56 dni aż, i używałam testów owulacyjnych przed drugim dzieckiem (przed pierwszym chodziłam na monitoring usg). Jak mi się wydawało, że się zbliża owulacja to robiłam pierwszy test a kolejne co 2 dni i tak przez kilka miesięcy.
Zaszłam w ciążę spontanicznie, jak przestałam je robić
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 22:19   #15
asiulek8
Wtajemniczenie
 
Avatar asiulek8
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 969
Dot.: Test owulacyjny - dzidziuś :)

Zanim zaczęliśmy się starać obserwowałam swój organizm i jego zachowania około 7 miesięcy. Codzienne pomiary temperatury, w śluz się nie bawiłam . Na początku było to, ot tak, bo potrzebne do poradni rodzinnej przed ślubem. Potem sama się wkręciłam i codziennie o 6.30 wstawałam po termometr. Faktycznie babeczka mi dobrze zinterpretowała wykresy. Możecie krytykować. Ale dzięki temu wiedziałam kiedy jest owulacja. Tak to oprócz temperatury nie miałam innych objawów. Mieliśmy taką sytuację, że w ciągu jednego cyklu mogliśmy się postarać o dzidziusia, więc się zdecydowaliśmy. Potem musielibyśmy czekać ponad 2 lata. Dla pewności kupiłam jeszcze testy owulacyjne. Zrobiłam wtedy kiedy wyliczyłam na podstawie temperatury ten dzień, test też tak wskazywał. Udało nam się za pierwszym razem. Dodam jeszcze, że mam regularne miesiączki. Jednodniowe opóźnienie jest już anomalia u mnie
__________________
21.01.2010 r.
27.07.2012 r.
23.08.2014 r.

03.03.2015 - Jagódka

TP: 25.08.2016
asiulek8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 14:26   #16
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: Test owulacyjny - dzidziuś :)

Z testów paskowych nie korzystałam. Miałam mikroskop owulacyjny i według mnie bardziej się opłaca bo jest wielokrotnego użytku. Pomyśl może o nim
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-21 15:26:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:23.