Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2 - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-27, 22:51   #3481
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
8 tygodni?

Sama jestem ciekawa. Mialam robione duetem z mocą 10J i zadnego podraznienia/zaczerwienienia po zabiegu. To jak to 10J ma się do tego 30J.. Wychodzi, na to ze 10J to jest prawie nic..
Ja też 8-9 tygodni wychodzi. Sama się zastanawiam jak to jest z tym Duetem?

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:43 ----------

Cytat:
Napisane przez maloni Pokaż wiadomość


Ok, muszę w takim razie po prostu poobserwować jak to będzie u mnie wyglądać i porozmawiać z osobą, która będzie wykonywała mój kolejny zabieg. Odniosłam wrażenie, że zwiększanie mocy to popularna praktyka, ale może u mnie tak zachowawczo po prostu Pani zaczęła.
Wiesz, być może tak jest, że zachowawczo zaczynają od słabszej mocy i zwiększają jeżeli nic złego się nie dzieje? Może u mnie "fuksem" trafiłyśmy w odpowiednią, sama nie wiem. Chociaż z drugiej strony patrząc nawet na bikini, boki zaczynamy np. 36 z wchodząc głębiej zmniejszamy. Mimo tego skuteczność jest taka sama, włoski wypadają równomiernie co do jednego.
Będę musiała o to dopytać z ciekawości.

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Dlugienogi Pokaż wiadomość
ja chodze na głębokie bikini tak co dwa miesiące +/- 3 dni... raptem ide teraz na 3 zabieg ale tak się staram żeby nie przekraczać . A na Marginesie to niby mam robione zwykłym LS ale o ile po pierwszym razie wszystko prawidłowo wypadło o tyle po drugim razie sporo pozostało włosów "nie tkniętych" zastanawiam się czy to nie wina panienki która mi tą przyjemność serwuje nie pominęła mi tego. Jak myślicie?
Tak, to jest niedokładnie przeprowadzony zabieg. Raz mi się to przytrafiło i zrobili mi poprawki. Wszystkie włosy powinny wypaść, oczywiście jeśli spełniasz warunki (kolor, cera...).
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 10:12   #3482
Dlugienogi
Raczkowanie
 
Avatar Dlugienogi
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 464
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
Ja też 8-9 tygodni wychodzi. Sama się zastanawiam jak to jest z tym Duetem?

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:43 ----------


Wiesz, być może tak jest, że zachowawczo zaczynają od słabszej mocy i zwiększają jeżeli nic złego się nie dzieje? Może u mnie "fuksem" trafiłyśmy w odpowiednią, sama nie wiem. Chociaż z drugiej strony patrząc nawet na bikini, boki zaczynamy np. 36 z wchodząc głębiej zmniejszamy. Mimo tego skuteczność jest taka sama, włoski wypadają równomiernie co do jednego.
Będę musiała o to dopytać z ciekawości.

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:48 ----------


Tak, to jest niedokładnie przeprowadzony zabieg. Raz mi się to przytrafiło i zrobili mi poprawki. Wszystkie włosy powinny wypaść, oczywiście jeśli spełniasz warunki (kolor, cera...).
No na głębokim bikini spełniam jak nabardziej. Włosy mam ciemne grube i jest ich mnustwo a skóra akurat "tam" nie skalnana słońcem ani solarium. Czyli złożyć musze reklamacje. .. ciekawe jak to panienka przyjmie? Sprawdzałam na stronie LS która tu gdzieś kiedyś ktoś zamieścił to tego mojego salonu tam nie ma. Czyli laser mają z drugiej ręki. Ciekawa jestem czy jest tu ktoś kto robi depilację w lublinie w salonie bella Clinic? Ceny były dość przystępne - ja za pakiet 10 zabiegów na gruponie (na pachy, bikini albo wąsik nic innego w ten pakiet nie wchodzi) zapłaciłam coś kolo 500-600 zł
__________________
Tylko nieszczęśliwi ludzie szukają swojego szczęścia w nieszczęściu innych
178/68=>66. W 2000r korekcja nosa, zadrutowana od 2015-10-21, laserowa depilacja od 2015-11-12, od 2016 siłownia i basen, zapuszczam włosy, na ciągłej diecie MŻ, 2016-05-16 AB - Silimed - 475 XH, 12,5 proj. 6,7
Dlugienogi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 14:05   #3483
maloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez maloni Pokaż wiadomość
Urządzenie LS Duet ma dwie końcówki, małą i dużą. Duża "zasysająca" ma zakres do 12J, mała bodajże do 60J.
Sprawdziłam. Starsze urządzenia LS ET miały zakres do 60J/cm2, nowsze głowice ET (np. w Duecie) mają zakres do 100J/cm2, tak jak ktoś tu wcześniej pisał, przy czym moc powyżej 60J/cm2 może być używana tylko przy szerokości impulsu 400 ms.

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
Wiesz, być może tak jest, że zachowawczo zaczynają od słabszej mocy i zwiększają jeżeli nic złego się nie dzieje? Może u mnie "fuksem" trafiłyśmy w odpowiednią, sama nie wiem. Chociaż z drugiej strony patrząc nawet na bikini, boki zaczynamy np. 36 z wchodząc głębiej zmniejszamy. Mimo tego skuteczność jest taka sama, włoski wypadają równomiernie co do jednego.
Będę musiała o to dopytać z ciekawości.
Ja po prostu nie miałam przeprowadzonej próby, która ma służyć ustaleniu optymalnych parametrów zabiegu, więc Pani przeprowadziła zabieg z początkową zalecaną mocą próby dla mojego fototypu skóry. Nie mówię, że taki zabieg będzie nieskuteczny, aczkolwiek nie jest to ani optymalne postępowanie ani bardzo profesjonalne.

Znalazłam i przeczytałam ze 2 dokumenty dotyczące Lightsheera, były bardzo ciekawe (jeden z nich obejmował szeroki zakres wiedzy, np. łącznie z tym jak ogólnie działa laser od strony fizycznej, jaka jest budowa tego konkretnego lasera półprzewodnikowego, choć był już dość stary więc nie opisywał głowicy HS). Ale generalnie wiem już co robią wszystkie ustawienia na monitorze i mniej więcej na jakiej zasadzie co działa. Choć znając siebie i pewne onieśmielenie, które ogarnia mnie w gabinecie raczej nie wykorzystam szczególnie tej wiedzy .

Na przykład jedna z rzeczy, która mnie zaskoczyła to to, że to szkiełko na końcu małej końcówki to jest soczewka szafirowa. Nie miałam pojęcia, że szafiry wykorzystuje się do zastosowań przemysłowych, a okazuje się, że są wykorzystywane w wielu miejscach (np. ekran niektórych apple watchy jest za szkła szafirowego). Ilu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć przy okazji usuwania owłosienia .
maloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 20:27   #3484
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez Dlugienogi Pokaż wiadomość
No na głębokim bikini spełniam jak nabardziej. Włosy mam ciemne grube i jest ich mnustwo a skóra akurat "tam" nie skalnana słońcem ani solarium. Czyli złożyć musze reklamacje. .. ciekawe jak to panienka przyjmie? Sprawdzałam na stronie LS która tu gdzieś kiedyś ktoś zamieścił to tego mojego salonu tam nie ma. Czyli laser mają z drugiej ręki. Ciekawa jestem czy jest tu ktoś kto robi depilację w lublinie w salonie bella Clinic? Ceny były dość przystępne - ja za pakiet 10 zabiegów na gruponie (na pachy, bikini albo wąsik nic innego w ten pakiet nie wchodzi) zapłaciłam coś kolo 500-600 zł
A to na pewno LS? Szokująco tanio Nie ogarniam grupona i ich promocji ale normalnie 1 zabieg na bikini to 300 zł a tu taka promocja.
Jak przyjmie? Powinna zrobić poprawki bez gadania, zwłaszcza jeśli zależy im na renomie. Takie wieści szybko się rozchodzą. W moim wypadku sami zaproponowali dodatkowy zabieg. Tak przynajmniej powinno być. Jeszcze gdyby to było max kilka włosków to można by sobie darować ale jeśli jak piszesz, dużo ich zostało to ja bym się upomniała.

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Cytat:
Napisane przez maloni Pokaż wiadomość
Sprawdziłam. Starsze urządzenia LS ET miały zakres do 60J/cm2, nowsze głowice ET (np. w Duecie) mają zakres do 100J/cm2, tak jak ktoś tu wcześniej pisał, przy czym moc powyżej 60J/cm2 może być używana tylko przy szerokości impulsu 400 ms.



Ja po prostu nie miałam przeprowadzonej próby, która ma służyć ustaleniu optymalnych parametrów zabiegu, więc Pani przeprowadziła zabieg z początkową zalecaną mocą próby dla mojego fototypu skóry. Nie mówię, że taki zabieg będzie nieskuteczny, aczkolwiek nie jest to ani optymalne postępowanie ani bardzo profesjonalne.

Znalazłam i przeczytałam ze 2 dokumenty dotyczące Lightsheera, były bardzo ciekawe (jeden z nich obejmował szeroki zakres wiedzy, np. łącznie z tym jak ogólnie działa laser od strony fizycznej, jaka jest budowa tego konkretnego lasera półprzewodnikowego, choć był już dość stary więc nie opisywał głowicy HS). Ale generalnie wiem już co robią wszystkie ustawienia na monitorze i mniej więcej na jakiej zasadzie co działa. Choć znając siebie i pewne onieśmielenie, które ogarnia mnie w gabinecie raczej nie wykorzystam szczególnie tej wiedzy .

Na przykład jedna z rzeczy, która mnie zaskoczyła to to, że to szkiełko na końcu małej końcówki to jest soczewka szafirowa. Nie miałam pojęcia, że szafiry wykorzystuje się do zastosowań przemysłowych, a okazuje się, że są wykorzystywane w wielu miejscach (np. ekran niektórych apple watchy jest za szkła szafirowego). Ilu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć przy okazji usuwania owłosienia .
Dziwnie tak bez próby. Ja sama jestem w gorącej wodzie kąpana i wszystko chcę teraz- natychmiast ale próby są dla Naszej korzyści i zdrowia rzecz jasna.
W obu gabinetach nie było mowy o tym żeby zacząć zabiegi bez próby. Teraz na Desire babeczka nie chciała mi zrobić wargi ale jak się uparłam to najpierw zrobiła tam próbę (na niskiej mocy), potem zrobiłyśmy pachy i wtedy wargę.
W każdym razie, myślę, że tak powinno być wszędzie.
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 09:29   #3485
Migotka1313
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 21
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

I z ciekawości, po ilu tygodniach chodzicie na bikini?[/QUOTE]




Ja co 7-8 tygodni
Migotka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 13:47   #3486
maloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
To jak to 10J ma się do tego 30J..
Może jeszcze ktoś kiedyś będzie zainteresowany tym dlaczego przy większej głowicy używa się niższych ustawień energii niż przy mniejszej głowicy, więc wklejam moje laickie (nie znam się na fizyce niestety) streszczenie tego co wyczytałam na ten temat .

Skóra powoduje rozpraszanie się wiązki lasera. Przy większym rozmiarze plamki świetlnej, ze względu na zwiększone rozpraszanie, energia lasera penetruje tkanki głębiej. Skutkuje to większą gęstością energii (J/cm2) na danej głębokości niż w przypadku mniejszej plamki, a tym samym większym wzrostem temperatury.

Dzięki temu przy większej głowicy można używać niższych ustawień (gęstości energii) lasera do osiągnięcia tego samego poziomu wzrostu temperatury docelowych tkanek (czyli głębiej położonych części mieszka włosowego).


Edytowane przez maloni
Czas edycji: 2016-02-29 o 15:09
maloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 14:28   #3487
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez maloni Pokaż wiadomość
Może jeszcze ktoś kiedyś będzie zainteresowany tym dlaczego przy większej głowicy używa się niższych ustawień energii niż przy mniejszej głowicy, więc wklejam moje laickie (nie znam się na fizyce niestety) streszczenie tego co wyczytałam na ten temat .

Skóra powoduje rozpraszanie się wiązki lasera. Przy większym rozmiarze plamki świetlnej, ze względu na zwiększone rozpraszanie, energia lasera penetruje tkanki głębiej. Skutkuje to większą gęstością energii (J/cm2) na danej głębokości niż w przypadku mniejszej plamki, a tym samym większym wzrostem temperatury.

Dzięki temu przy większej głowicy można używać niższych ustawień (gęstości energii) lasera do osiągnięcia tego samego poziomu wzrostu temperatury docelowych tkanek (czyli głębiej położonych części mieszka włosowego).


Tez to czytalam, tylko ze wlasnie z tego co widze po forum, to malo kto jest zadowolony z efektow po duzej glowicy, w przeciwienstwie do malej.

Tak samo piszecie o bólu na bikini, a mnie nie bolalo praktycznie wcale (duza glowica). nie mam nawet sladu po zabiegu - mimo czarnych, grubych wlosow. Dlatego sie zastanawiam czy nie wyrzucilam kasy w bloto.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-29, 14:56   #3488
maloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
Tez to czytalam, tylko ze wlasnie z tego co widze po forum, to malo kto jest zadowolony z efektow po duzej glowicy, w przeciwienstwie do malej.

Tak samo piszecie o bólu na bikini, a mnie nie bolalo praktycznie wcale (duza glowica). nie mam nawet sladu po zabiegu - mimo czarnych, grubych wlosow. Dlatego sie zastanawiam czy nie wyrzucilam kasy w bloto.
Hmm, to jest teoria, a jak jest z praktyką to ja nie wiem. Tak żeby być po bezpiecznej stronie po przeczytaniu tego forum wybrałam dla siebie gabinet, który używa małej głowicy, choć czy to zapewni mi większy sukces to nie mam pojęcia. Opinie o duecie czytałam tutaj różne - część osób było mniej zadowolonych z dużej głowicy, ale wiele było też zadowolonych z efektów. Podobnie dużo osób pisało, że jest mniej bolesna, ale kilka pisało też, że ich bolała bardziej. Ból jest w ogóle subiektywną sprawą.

Nie sądzę, że wyrzuciłaś kasę w błoto, bo jakiś efekt powinien być, nawet jeśli mniejszy niż po LS ET, ale jeśli się bardzo obawiasz, że te zabiegi nie będą dla Ciebie skuteczne to na kolejny zabieg wybierz może inną głowicę?

Kilka osób mogołby się poświęcić i zrobić sobie jedną nogę duetem a jedną zwykłym LS, poczekać rok i zdać nam na forum relację. Dopóki tak nie będzie to trzeba samemu na sobie sprawdzać .
maloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 16:25   #3489
Dlugienogi
Raczkowanie
 
Avatar Dlugienogi
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 464
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
Tez to czytalam, tylko ze wlasnie z tego co widze po forum, to malo kto jest zadowolony z efektow po duzej glowicy, w przeciwienstwie do malej.

Tak samo piszecie o bólu na bikini, a mnie nie bolalo praktycznie wcale (duza glowica). nie mam nawet sladu po zabiegu - mimo czarnych, grubych wlosow. Dlatego sie zastanawiam czy nie wyrzucilam kasy w bloto.
Oj mnie to pioruńsko bolało i miałam sporo poprzypalanych włosków na skórze. Ponoc tak ma to wyglądać według tej kobiety która mi robi zabiegi, ale jak już ustaliłam babka jest niedokładna wiec nie wiem czy się na tym zna
__________________
Tylko nieszczęśliwi ludzie szukają swojego szczęścia w nieszczęściu innych
178/68=>66. W 2000r korekcja nosa, zadrutowana od 2015-10-21, laserowa depilacja od 2015-11-12, od 2016 siłownia i basen, zapuszczam włosy, na ciągłej diecie MŻ, 2016-05-16 AB - Silimed - 475 XH, 12,5 proj. 6,7
Dlugienogi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 21:11   #3490
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
Tak samo piszecie o bólu na bikini, a mnie nie bolalo praktycznie wcale (duza glowica). nie mam nawet sladu po zabiegu - mimo czarnych, grubych wlosow. Dlatego sie zastanawiam czy nie wyrzucilam kasy w bloto.
Ból to nie wyznacznik skuteczności. Każdy ma inny próg i tym się nie przejmuj. Ja np. na nogach przysypiałam a wiem, że używali wysokiej mocy no i efekty są jak najbardziej zadowalające. Najważniejsze żeby wszystkie włosy wypadły po 2-3 tygodniach a potem trzeba obserwować co z odrastaniem.
Z drugiej strony zastanawia mnie to, że piszesz, że nie masz śladu po zabiegu. Ja zawsze na bikini mam czerwone podrażnienia, widać, że skóra jest po przejściach a włoski wyglądają jak stopione kropeczki. I tak przez kilka dni, z czasem wszystko się uspokaja.

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Cytat:
Napisane przez maloni Pokaż wiadomość

Kilka osób mogołby się poświęcić i zrobić sobie jedną nogę duetem a jedną zwykłym LS, poczekać rok i zdać nam na forum relację. Dopóki tak nie będzie to trzeba samemu na sobie sprawdzać .
Sam pomysł nie jest zły i mogłabym się poświęcić dla potomnych ale nie każ mi tak chodzić przez rok czasu! Jedna noga gładziutka, druga owłosiona. Tż nie będzie zadowolony. Chociaż lepiej na łydkach niż na bikini
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 22:01   #3491
maloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
Ból to nie wyznacznik skuteczności. Każdy ma inny próg i tym się nie przejmuj. Ja np. na nogach przysypiałam a wiem, że używali wysokiej mocy no i efekty są jak najbardziej zadowalające. Najważniejsze żeby wszystkie włosy wypadły po 2-3 tygodniach a potem trzeba obserwować co z odrastaniem.
Z drugiej strony zastanawia mnie to, że piszesz, że nie masz śladu po zabiegu. Ja zawsze na bikini mam czerwone podrażnienia, widać, że skóra jest po przejściach a włoski wyglądają jak stopione kropeczki. I tak przez kilka dni, z czasem wszystko się uspokaja.
Ja dla odmiany się zwijałam miejscami na nogach, a miałam robione z mniejszą mocą. Podrażnienie miałam za to niewielkie, lekko opuchnięte mieszki w okolicach piszczeli, zniknęło po dwóch dniach. Na udzie miałam próbę 38J/cm2, bolało, a podrażnienia nie było wcale.

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
Sam pomysł nie jest zły i mogłabym się poświęcić dla potomnych ale nie każ mi tak chodzić przez rok czasu! Jedna noga gładziutka, druga owłosiona. Tż nie będzie zadowolony. Chociaż lepiej na łydkach niż na bikini
Ale kto mówi o owłosionej nodze . Obydwie byłyby laserowane. Ale jedna owłosiona noga byłaby niezła .

Edytowane przez maloni
Czas edycji: 2016-02-29 o 22:12
maloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-01, 08:41   #3492
Andziusiaech
Zakorzenienie
 
Avatar Andziusiaech
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 735
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Ciekawe jest to co napisałyście o tej mocy. że ta mała końcówka ,ma większą.

Niby jak pytałam to babka z salonu powiedziała, że taka sama moc jest i dużej i małej.
Andziusiaech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 12:59   #3493
Baas
Zakorzenienie
 
Avatar Baas
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 042
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Też się zapytam jak pójdę następnym razem o moc, czy czymś się różni.
Baas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 17:19   #3494
maloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Tak z ciekawości. Czy u którejś Was,która ma wykonywane zabiegi dużą głowicą stosowane były podwójne lub potrójne impulsy?
maloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 09:26   #3495
Andziusiaech
Zakorzenienie
 
Avatar Andziusiaech
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 735
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Ja nie mam pojęcia co ja tam miałam robione.. Nigdy nie zapytałam o takie coś
Andziusiaech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 10:11   #3496
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

To znaczy, że naświetla się dany obszar kilkukrotnie? Pierwsze słyszę. Na małej głowicy zawsze mówili, że nie można dwa razy zadziałać, bo można spowodować poparzenie skóry. Nie jestem w temacie.
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 13:11   #3497
maloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
To znaczy, że naświetla się dany obszar kilkukrotnie?
Generalnie tak, to to oznacza, przy czym wielokrotne impulsy są generowane automatycznie, nie ręcznie (pierwsza kolumna ustawień na wyświetlaczu). Chyba wtedy należy zmniejszyć poziom fluencji. Przewinął się ten temat w kilku badaniach, które przeglądałam, ale nie zwracałam na niego uwagi, bo mała głowica nie ma takiej funkcji. Ale byłam ciekawa czy w praktyce ktokolwiek z tego korzysta, bo na forum chyba tylko raz się z tym spotkałam (Chyży?).


Edytowane przez maloni
Czas edycji: 2016-03-03 o 23:07
maloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 08:15   #3498
tynamar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 3
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Hej Kochane, mam do was pytanie. Planuję zrobić laserem łydki, bo nie chcę się przez lato męczyć z goleniem, a kusi mnie spróbowanie, tyle dziewczyn poleca. Gdzie jest dobra depilacja laserowa Toruń i okolice)? Dziękuję
tynamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 11:34   #3499
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez tynamar Pokaż wiadomość
Hej Kochane, mam do was pytanie. Planuję zrobić laserem łydki, bo nie chcę się przez lato męczyć z goleniem, a kusi mnie spróbowanie, tyle dziewczyn poleca. Gdzie jest dobra depilacja laserowa Toruń i okolice)? Dziękuję
Wg mnie troche za pozno na robienie łydek. Zostały 3 miesiace do lata, zdazysz zrobic dwa zabiegi, a nie mozna sie opalac w trakcie laserowania.



Ja mam pytanie, po jakim czasie od zabiegu zaczęły wam wypadac włosy? I ile to wypadanie trwalo?
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-04, 13:23   #3500
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Mi się podoba pomysł z zabiegiem przed latem, tym bardziej przed sezonem urlopowym (jeżeli oczywiście skóra jest blada). Chodzi mi o to, że mamy zagwarantowany przynajmniej miesiąc idealnie gładkiej skóry ale mówię o jednorazowej akcji, żeby się wszystkiego pozbyć przed latem to na pewno nie zdąży.

paulinkka po kilku dniach zaczynają wypadać, ogólnie po 14 dniach skóra jest już całkiem goła. Niektórzy piszą, że do 3 tygodni ale u mnie jak po tych 14 coś zostanie to wiem, że ten konkretny został pominięty. Ja bym powiedziała 14, 16 maksymalnie.


W poniedziałek idę na bikini i nie wiem co z tym zrobić. Wokół paska, który tradycyjnie zostawiam, doliczyłam się kilkunastu włosków. Więcej jest na wargach, bo tylko 2 razy robiłam bikini głębokie. Dobrze i źle. Jak mam teraz dać 300 zł za 15 włosków i dwa dwu centymetrowe paseczki po bokach to pluję sobie w brodę że byłam taka głupia Nie wiem, muszę się jakoś dogadać w salonie, bo jeśli będę musiała przyjść jeszcze raz to nie mam zamiaru tyle płacić za 3 minuty roboty.
A na marginesie, na to wyszło, że załatwiłam bikini w 4 podejściach. Te kilkanaście włosków mogłabym zrobić jako poprawki. Tylko nie wiem czy mój salon ma to w ofercie, płatność za określoną ilość strzałów. A może dogadam się na Desire?

No i przy okazji co do Desire. Pod 1 pachą zostało mi z 5 włosków, druga goła czyli babka nie była dokładna ale laser sam w sobie godny uwagi. Zobaczę co będzie z odrastaniem.
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "

Edytowane przez scrabble1
Czas edycji: 2016-03-04 o 13:32
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 14:04   #3501
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
Mi się podoba pomysł z zabiegiem przed latem, tym bardziej przed sezonem urlopowym (jeżeli oczywiście skóra jest blada). Chodzi mi o to, że mamy zagwarantowany przynajmniej miesiąc idealnie gładkiej skóry ale mówię o jednorazowej akcji, żeby się wszystkiego pozbyć przed latem to na pewno nie zdąży.

paulinkka po kilku dniach zaczynają wypadać, ogólnie po 14 dniach skóra jest już całkiem goła. Niektórzy piszą, że do 3 tygodni ale u mnie jak po tych 14 coś zostanie to wiem, że ten konkretny został pominięty. Ja bym powiedziała 14, 16 maksymalnie.


W poniedziałek idę na bikini i nie wiem co z tym zrobić. Wokół paska, który tradycyjnie zostawiam, doliczyłam się kilkunastu włosków. Więcej jest na wargach, bo tylko 2 razy robiłam bikini głębokie. Dobrze i źle. Jak mam teraz dać 300 zł za 15 włosków i dwa dwu centymetrowe paseczki po bokach to pluję sobie w brodę że byłam taka głupia Nie wiem, muszę się jakoś dogadać w salonie, bo jeśli będę musiała przyjść jeszcze raz to nie mam zamiaru tyle płacić za 3 minuty roboty.
A na marginesie, na to wyszło, że załatwiłam bikini w 4 podejściach. Te kilkanaście włosków mogłabym zrobić jako poprawki. Tylko nie wiem czy mój salon ma to w ofercie, płatność za określoną ilość strzałów. A może dogadam się na Desire?

No i przy okazji co do Desire. Pod 1 pachą zostało mi z 5 włosków, druga goła czyli babka nie była dokładna ale laser sam w sobie godny uwagi. Zobaczę co będzie z odrastaniem.
No to u mnie mija dzisiaj 8 dni i wypadlo raptem kilka włosów. (duza glowica) I to glownie wyszly z tego miejsca, w ktorym mialam probe na najwiekszej mocy 12J. Reszta sie trzyma..
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 14:41   #3502
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

chcę wrócić jeszcze do maści znieczulającej na bikini. Jak będe robić bikini drugi raz to tylko z jakimś znieczuleniem, bo nie mogę znieść tego bólu. Stosujecie/stosowałyście? Rzeczywiście nie boli?
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 17:44   #3503
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
No to u mnie mija dzisiaj 8 dni i wypadlo raptem kilka włosów. (duza glowica) I to glownie wyszly z tego miejsca, w ktorym mialam probe na najwiekszej mocy 12J. Reszta sie trzyma..
Na razie się tym nie przejmuj, one powoli się wydostają, jakby rosły ale wydaje mi się, że po prostu wychodzą. Poza tym nie wiem, może na dużej głowicy ten proces trwa chwilę dłużej? Czekaj spokojnie do 2 tygodni tylko niech Cię łapki nie świerzbią żeby je wyciągać
mnie czasem korci i je łapię pęsetą ale przynajmniej w granicy 2 tygodni. Czuć że nie ma wtedy żadnego oporu a po prostu potrzebowały czasu.

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
chcę wrócić jeszcze do maści znieczulającej na bikini. Jak będe robić bikini drugi raz to tylko z jakimś znieczuleniem, bo nie mogę znieść tego bólu. Stosujecie/stosowałyście? Rzeczywiście nie boli?
Na bikini i pachy zawsze mam emlę ale teraz nie nałożę. Szkoda mi jej, bo robię zabiegi Dermapenem a tam bez znieczulenia ani rusz. Zobaczę jaka będzie różnica to w poniedziałek dam Ci znać
Wiem, że pomaga ale chłodzenie lodem jest jeszcze bardziej skuteczne, przynajmniej dla mnie. W najbardziej wrażliwych miejscach prawie bezbolesne a głębokie bikini na samej Emli bolało i tak.
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 18:35   #3504
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Przy dużej głowicy podobno nie mozna uzywac emli. Przynajmniej tak mi powiedziano w salonie.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 19:18   #3505
maloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

A powiedziano dlaczego? Wiem, że nie można używać żelu USG, bo głowica ma się zassać ( przy małej głowicy producent dopuszcza taką opcję). Ale nie przychodzi mi do głowy powód, dla którego nie wolno byłoby używać Emli.
maloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 19:20   #3506
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
Przy dużej głowicy podobno nie mozna uzywac emli. Przynajmniej tak mi powiedziano w salonie.
Już temat tu był wałkowany. W salonach odradzają niby, ale nikt nie podaje powodów, dla których Emla miałaby być przeciwwskazana.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 20:54   #3507
Baas
Zakorzenienie
 
Avatar Baas
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 042
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Ja zaczęłam ŁYDKI robić rok temu w STYCZNIU i robiłam cały rok, nie robiłam żadnych przerw. Okres wakacyjny też robiłam. Po prostu całkowicie odstawiłam opalanie.
Powiedziałam sobie, ze jak już się zdecydowałam, to skończę całość i jeden sezon odpuszczę.
Na moje nieszczęście były rekordy temperatur, ale się nie opalałam.

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
chcę wrócić jeszcze do maści znieczulającej na bikini. Jak będe robić bikini drugi raz to tylko z jakimś znieczuleniem, bo nie mogę znieść tego bólu. Stosujecie/stosowałyście? Rzeczywiście nie boli?
Ja robiłam raz bikini i musiałyćmy robić krótkie przerwy na mrożenie lodem. Moja babeczka powiedziała, żeby tego nie stosować, bo będą gorsze efekty. :P
Idę 10 marca na 2 zabieg i się boję bólu, ale dam rade.
Baas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 22:46   #3508
maloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez Baas Pokaż wiadomość
Moja babeczka powiedziała, żeby tego nie stosować, bo będą gorsze efekty. :P
A mówiła coś więcej...?
Szukam, szukam i nie mogę znaleźć żadnego info o tym aby Emla zmniejszała efektywność zabiegu (czy to badań, czy doniesień "z praktyki" na zagranicznych forach).

Jednym co znalazłam jest to, że wywołany Emlą skurcz naczyń krwionośnych i wywołana tym bladość skóry mogły by wpłynąć na skuteczność zabiegu laserowego, ale to bardziej powinno mieć znaczenie przy zamykaniu naczynek albo usuwaniu zmian, niż usuwaniu owłosienia. Przy czym jedyne badanie jakie na ten temat znalazłam nie wykazały zmniejszonej skuteczności przy laserowym leczeniu naczyniaków z Emlą.

Drugi skutek użycia Emli, który mógłby mieć coś wspólnego z efektywnością, to zwiększenie grubości skóry. Tu już bardziej widzę związek z usuwaniem włosów.

Ale generalnie informacji o wpływie Emli na efektywność zabiegu praktycznie nie ma. Szkoda, bo ciekawam czy coś w tym jest.

Edytowane przez maloni
Czas edycji: 2016-03-04 o 23:11
maloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 23:11   #3509
Baas
Zakorzenienie
 
Avatar Baas
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 042
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez maloni Pokaż wiadomość
A mówiła coś więcej...?
Szukam, szukam i nie mogę znaleźć żadnego info o tym aby Emla zmniejszała efektywność zabiegu (czy to badań, czy doniesień "z praktyki" na zagranicznych forach).

Jednym co znalazłam jest to, że wywołany Emlą skurcz naczyń krwionośnych i wywołana tym bladość skóry mogły by wpłynąć na skuteczność zabiegu laserowego, ale to bardziej powinno mieć znaczenie przy zamykaniu naczynek albo usuwaniu zmian, niż usuwaniu owłosienia. Przy czym jedyne badanie jakie na ten temat znalazłam nie wykazały zmniejszonej skuteczności przy laserowym leczeniu naczyniaków z Emlą.

Drugi skutek użycia Emli, który mógłby mieć coś wspólnego z efektywnością, to zwiększenie grubości skóry. Tu już bardziej widzę związek z usuwaniem włosów.

Ale i tak nie widzę nigdzie dyskusji o wpływie Emli na efektywność. Szkoda, bo ciekawam czy to prawda.
Coś tam mówiła, ale ja nie pamiętam, kurde.
Kiedyś tym robili o i podobno nie dawało super efektów i zrezygnowali. Już nie stosują. Dlatego ja wytrzymuję tylko ze znieczuleniem - mrożeniem. :P
Baas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 23:46   #3510
maloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Twarda jesteś . Ciekawe jak pójdzie scrabble1. Ja nie wiem czy bym się odważyła .
maloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-20 16:07:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:17.