Ratunkuuuu robaki!!!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-28, 09:24   #1
monika_12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3

Ratunkuuuu robaki!!!!!!


Ostatnio odkryłam dziwne robaki w brodziku pod prysznicem. Wyglądają jak glisty, są białego koloru, mają malutkie czarne główki jak od szpilki (wydaje mi się, że są to otwory gębowe). Mają długość około 1cm, pełzają i wiją się ale robią to baaaaardzo powoli!!! Są strasznie cieniutkie, ale ich obecność nie daje mi spokoju, brzydzę się tego typu robactwem Szukam już drugi dzień czegoś na ich temat, jednak nie potrafię ich zidentyfikować ( Pomóżcie mi rozpoznać to paskudztwo i jak najszybciej to zwalczyć (

PS.: Najwięcej jest ich w okolicach kabiny pod spodem przy prowadnicach, gdzie ciężko dotrzeć oraz w miejscach gdzie woda stoi dłużej.

(((((((
monika_12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 10:35   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Ratunkuuuu robaki!!!!!!

Zalałabym to jakimś silnym środkiem (Domestosem, Cillitem itp.) i zostawiłabym na jakiś czas. Możesz pomóc sobie jakąś szczotką, którą dotrzesz do szczelin w prowadnicach. Do odpływu też możesz nalać środka albo jeszcze lepiej: nasypać Kreta, bo nie wiadomo skąd to robactwo wyłazi.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 20:34   #3
monika_12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: Ratunkuuuu robaki!!!!!!

Dziękuję serdecznie za pomoc. Zauważyłam, że kiedy jest kompletnie sucho to ich nie ma (wysychają razem z wodą??). Nie mam pojęcia skąd to się bierze...
monika_12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 20:39   #4
feelsotight
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: łuć
Wiadomości: 311
Dot.: Ratunkuuuu robaki!!!!!!

a to przypadkiem nie sa ktores z rybikow ? moze srebrnawe a nie biale ?
__________________
„Bądźcie dobrzy dla kobiet, gdyż one są u was brankami(…). Jeśli one czynią nieposłuszeństwo widoczne, to pozostawiajcie je w łożach i bijcie je w sposób nieszkodliwy.” (Sahih Ibnu Huzejma, Hadis Nr 2809)
feelsotight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 09:43   #5
monika_12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: Ratunkuuuu robaki!!!!!!

Nie, nie są srebrne. Są białe, wyglądają jak larwy czegoś, tylko że są bardzo malutkie i cieniutkie

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Cillit nie pomaga, zalałam kilka Cillitem i w efekcie robaki pełzały w tym płynie i nic jedyne co je wzruszyło to jak woda wyschła to one też wyschły...kupiłam Ajax do łazienek, wyszorowałam kabinę i póki co ich nie widzę, ale nie wiem czy nie czają się gdzieś, gdzie ich nie widać...ehhh
monika_12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:16.