Moje mieszkanko:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-06, 18:41   #1
hermajona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 598

Moje mieszkanko:)


Hej Dziewczyny (i Chłopaki)!

Pierwszy raz w życiu mam okazję urządzać swoje mieszkanie od początku do końca i właśnie to robię W związku z tym mam dużo pytań, dlatego też założyłam osobny wątek.

Moje mieszkanie ma niecałe 50 m2 i są w nim dwa pokoje - salon połączony z kuchnią i moja sypialnia, a także łazienka i małe pomieszczenie, które ma być garderobą. Zrobiona jest już łazienka, kuchnia, a reszta tak średnio.

Mam do Was prośbę o pomoc w urządzeniu mniejszego pokoju - mojej sypialni. Załączam plan pokoju. Dłuższa ściana ma ok. 4 m, a krótsza 2,5 m. Około, bo nie mogę teraz tego sprawdzić. Na lewo od wejścia jest szafa z lustrem (2 skrzydła całe z lustra). Mam podłogę z drewna merbau, taką jak na zdjęciu http://www.budujemydom.pl/images/sto...aranz3_250.jpg (jest ona taka rudawa).

Teraz ten pokój jest pomalowany na kolor jasnożółtozielony. Załączam obrazek z kolorem. Niestety ten kolor obrzydliwie wygląda na ścianach... Nie pasuje do podłogi, a poza tym bije od niego taka zielona poświata. Przemaluję pokój, ale już po przeprowadzce. Tymczasem muszę go jakoś urządzić. Myślałam o stylu romantycznym, ale nie wiem jak to zrobić - białe meble nie przejdą w połączeniu z tą podłogą. Mam już podobną sofę jak w załączniku, ale kolor pokrycia jest dowolny, bo musi być szyte nowe pokrycie (można to uszyć praktycznie z każdego materiału). Można będzie też uszyć kilka dużych poduch na nią.
Myślałam o ścianach w kolorze brudnego różu, ale nie jestem zdecydowana. Nie chcę fioletu, bo w salonie i kuchni mam ściany lawendowe i fioletowe meble... Z drugiej strony nie jestem już nastolatką i nie chcę słodkiego pokoju, ale właśnie romantyczny czy bardziej w stylu glamour. Największym moim problemem jest biurko, bo pokój to będzie też moje miejsce nauki. Nie wiem jakie biurko wybrać, żeby stworzyć ten styl. Myślałam o sekretarzyku, ale jednak muszę mieć dużo miejsca na podręczniki itp., więc raczej odpada.

Bardzo Was proszę o propozycje biurka i ogólnie jakichś aranżacji. Bardzo łatwo jest zrobić styl taki jak chcę z białymi meblami, ale u mnie nie będą pasować do podłogi... W sumie zbyt glamour też nie może być (żadne czarne meble na wysoki połysk), bo ta ruda podłoga... Jest ona ładna i nie chcę jej zmieniać, ale nie wiem jak to zrobić:/ Prosiłabym też o pomysły na kolor ścian. Pokój jest od wschodu. Myślałam o błękitach, ale chyba będą ochładzać ten pokój...

Liczę na Was

PS okno ma 1,9 m szerokości i zaczyna się już przy podłodze.
__________________
Si abres el estuche lo que debes encontrar
Es una joya que te deslumbrar
á

Edytowane przez hermajona
Czas edycji: 2010-05-06 o 18:44
hermajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 14:02   #2
robazka
Raczkowanie
 
Avatar robazka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 149
Dot.: Moje mieszkanko:)

A może na ściany kolor kawy z mlekiem? cappucino? beżu lub coś innego w ten deseń... Masz wtedy dość dużą dowolność w dobieraniu dodatków.
Małe biurko wcale nie uniemożliwia Ci wygodną naukę - ja polecam mały sekretarzyk ale nad nim piętrowo zawieszone półki, które spokojnie pomieszczą Twoje podręczniki (w załączniku przykład półeczki w stylu romantycznym)
Kanapa jest super, obicie bym dała w ciemnym beżu, a poszalała z poduchami (róż, błękit) i będzie romantycznie

Dołaczam też inne zdjęcie, tak dla inspiracji
__________________
"Wierność psa zależy niekiedy od wytrzymałości smyczy"
robazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 09:47   #3
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Moje mieszkanko:)

Do takiej podłogi wydaje mi się,że fajnie pasują zielenie np. oliwka, do tego można dodać jakąś brzoskwinkę, łososia czy inny, jasny odcień pomarańczu albo mocniejszy akcent- wiśniowa czerwień

Osobiście nie robiłabym niebieskiej sypialny bo lubię takie "ciepłe" miejsca wypoczynku Brudny róż tez myślę, że byłby ok.

Przykłady kolorystyczne poniżej (pod pomarańczowa kanapę dałabym jasny dywanik- oliwka lub beż).
Co do biurka- sekretarzyk kojarzy mi się z antykami, a do takiej kanapy jak pokazałaś to jakoś średnio mi pasuje. A chcesz mieć tam np. komputer?? Biurko musi być funkcjonalne i pasować do kanapy i szafy którą już tam masz. A biurko zawsze można romantycznie przybrać dodatkami np. decoupage
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 16:25   #4
hermajona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 598
Dot.: Moje mieszkanko:)

Robazka, dzięki za odpowiedź i inspiracje Bardzo mi się podobają wnętrza, których zdjęcia wkleiłaś. Tylko się obawiam czy takie jasne kolory będą pasować do tej nieszczęsnej podłogi...

Archinta, dzięki za rady Za oliwkę podziękuję, bo w poprzednim mieszkaniu miałam kolor beżowy z zielonymi dodatkami, a w moim pokoju w rodzinnym domu w ogóle miałam zielone ściany i trochę mi się wszelkie zielenie przejadły Ewentualnie do salonu, w którym mam fioletowe ściany i sofę, dodam jakieś akcesoria zielone.
Nie chciałabym robić kontrastów typu zieleń + pomarańcz, ale bardzo mnie zaintrygował pomysł z wiśniową czerwienią Tak sobie myślę, żeby zrobić ściany w brudnym różu, a do tego dodatki białe, różowe i wiśniowe właśnie. Ewentualnie jeszcze gdzieś jakiś błękit

Mam tylko laptopa, więc dużo miejsca na kompa nie potrzeba. Ale jeszcze mam taką dużą drukarkę ze skanerem, powinna się gdzieś mieścić...

Jeszcze mam do Was pytanko. Potrzebuję tego biurka i jeszcze jakiejś komody lub regału. Powinny być z jednej serii. Jak myślicie - czy biurko i jakaś szafka z tej serii pasowałyby? Biurko np. z białymi frontami, szafka też taka może być. http://brw.com.pl/pl/kolekcja/14-Biu...binet/30-Ringo . Ewentualnie jakieś inne z brw albo w miarę taniego sklepu, który jest w Wawie. Patrzyłam na stronie ikei, ale nie wpadło mi nic w oko...
__________________
Si abres el estuche lo que debes encontrar
Es una joya que te deslumbrar
á
hermajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 19:00   #5
hermajona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 598
Dot.: Moje mieszkanko:)

Z tych mebli podoba mi się to przezroczyste krzesło, ale jest drogie, a poza tym potrzebne mi tylko krzesło do biurka, a nie wiem czy to będzie wygodne do siedzenia przez kilka godzin pod rząd...
__________________
Si abres el estuche lo que debes encontrar
Es una joya que te deslumbrar
á
hermajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 07:48   #6
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Moje mieszkanko:)

Cytat:
Napisane przez hermajona Pokaż wiadomość
ale bardzo mnie zaintrygował pomysł z wiśniową czerwienią Tak sobie myślę, żeby zrobić ściany w brudnym różu, a do tego dodatki białe, różowe i wiśniowe właśnie. Ewentualnie jeszcze gdzieś jakiś błękit ...
Ja bym tu juz błękitu nie dawała - biel/beż będzie odpowiednim kontrastem.
Cytat:
Napisane przez hermajona Pokaż wiadomość
Jeszcze mam do Was pytanko. Potrzebuję tego biurka i jeszcze jakiejś komody lub regału. Powinny być z jednej serii. Jak myślicie - czy biurko i jakaś szafka z tej serii pasowałyby? Biurko np. z białymi frontami, szafka też taka może być. http://brw.com.pl/pl/kolekcja/14-Biu...binet/30-Ringo . Ewentualnie jakieś inne z brw albo w miarę taniego sklepu, który jest w Wawie. Patrzyłam na stronie ikei, ale nie wpadło mi nic w oko...
Ciekawe meble wybrałaś. Szukałabym czegoś w podobnym stylu. Ja jeszcze znalazłam takie biurko z VOX- ale ten dodatek jest szary , a nie biały
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 09:32   #7
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Moje mieszkanko:)

A jeszcze a propos tego romatycznego stylu, o którym myślałaś, ostatnio widziałam meble vinotii:
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:19.