puls - chudniecie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-11, 19:33   #1
Artemida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 11

puls - chudniecie


kochane kolezanki!
prosze o pomoc, czy ktoras z was wie jak sie oblicza odpowiedni puls do schudniecia? Podobno jest tak, ze bierze sie jakas liczbe minus wiek i potem dzieli bodajze przez 4 i wychodzi jakis wspolczynnik uderzen serca na minute w jakim czlowiek sie odchudza a powyzej tego cwiczy sie na wytrzymalosc. Mam nadzieje ze wyrazilam sie w miare jasno Kiedys to mialam nawet zapisane, ale mi przepadlo i teraz klops
Artemida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-11, 21:05   #2
bryza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 10
Re: puls - chudniecie

od liczby 220 odejmij swój wiek a potem wynik przemnóż przez 60 i przez 70% np.220-23lata=197*60%=118,2 197*70%=137,9 więc dla osoby 23letniej puls powinien oscylować między 118 a 137.
Artemis napisał(a):
> kochane kolezanki!
> prosze o pomoc, czy ktoras z was wie jak sie oblicza odpowiedni puls do schudniecia? Podobno jest tak, ze bierze sie jakas liczbe minus wiek i potem dzieli bodajze przez 4 i wychodzi jakis wspolczynnik uderzen serca na minute w jakim czlowiek sie odchudza a powyzej tego cwiczy sie na wytrzymalosc. Mam nadzieje ze wyrazilam sie w miare jasno Kiedys to mialam nawet zapisane, ale mi przepadlo i teraz klops
bryza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-11, 21:16   #3
Artemida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 11
Re: puls - chudniecie

Dziękuję bardzo za pomoc, jutro będę kontrolować czy nie przekraczam odpowiedniej liczby
Artemida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:18.