terapia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-17, 19:57   #1
olkaa_pw
Rozeznanie
 
Avatar olkaa_pw
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 987

terapia


Witam Was dziewczyny
Jest wątek o terapeutach, chcę, żeby ten był o terapii samej w sobie. Chciałam się Was zapytać o leczenie stacjonarne. Gdzie byłyście - konkretnie, czy to prywatne placówki, czy zwykłe oddziały szpitalne. Czy spotkałyście się z czymś takim jak psychoterapia tańcem?
Piszcie, piszcie
__________________
"The sun sets in the west
Representing a new dawn
Continue do your best and life goes on and on."
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przyszła pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo miłość jest silniejsza niż śmierć.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/
olkaa_pw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 12:11   #2
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: terapia

nie ma chętnych
tez chciałam założyc taki temat !
taka wirtualna psychoterapia dla ludzi z problemami natury psychologicznej .
warto opisac jak wy sobie radzicie ze swoimi depresjami ,nerwicami itp.
ja chodze raz w miesiącu do terapeuty ,rozmawiamy o moim życiu ,problemach .
musze przyznac ,ze to mi pomaga ale....terapeutka powiedziała ,ze taka terapia powinna byc min. raz w tygodniu żeby dała szybsze i konkretniejsze efekty a ja chodze raz w miesiacu
wiec sposobów na pozbycie sie nerwic jest sporo ,trzeba chciec a to nie zawsze takie proste.
ja zamierzam wspierac sie jeszcze cwiczeniami ,kupie rowerek stacjonarny i bede codziennie na nim cwiczyc.
terapeutka mówiła o basenie [u mnie nie ma takiej mozliwosci] ,aerobic w wodzie ,wszelka aktywnosc daje dobre efekty terapeutyczne ,taniec jak najbardziej -dla mnie to taki balsam dla duszy .
piszcie dziewczyny co wy robicie w tym kierunku zeby poczuc sie lepiej
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 14:30   #3
mroczna23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 30
Dot.: terapia

hej!
ja mam troche doświadczenia jeśli chodzi o leczenie stacjonarne. Byłam zarówno na oddziale psychiatrii, na oddziale zamkniętym-ogólnie masakra, nie ma to nic wspólnego z terapią, na internie-też nie ma nic wspólnego z terapią, ale niestety czasem jest to jedyne wyjście. Dopiero pobyt w Warszawie w klinice nerwic w IPiN uważam za najbardziej wartościowe prawie 3 miesiące w życiu. Była tam terapia o którą pytasz, terapia tańcem czyli choreoterapia, fajna sprawa, naprawde można przełamywać swoje lęki, uczyć sie szanować swojego ciała, kierować nim, uzyskać harmonię wewnętrzną. Ale jeszcze bardziej podobała mi się tzw. praca z ciałem, nie umiem opisać ile korzyści wyniosłam z tego pobytu, jestem inną osobą, a to dopiero początek zmian, bo niedawno stamtąd wyszłam baaardzo gorąco wszystkim polecam, ale tylko tym osobom, które naprawdę chcą wyzdrowieć i mają olbrzymią motywację, inaczej nie ma sensu, raz, zajmować komuś miejsce, dwa, można wyjść stamtąd jeszcze bardziej chorym, co niestety nie jest tylko kazuistyką.
oprócz choreoterapii i pracy z ciałem była oczywiście terapia indywidyalna, grupowa, psychorysunek(suuuper), muzykoterapia(suuuper), robótki ręczne(tego akutat nie lubiłam), terapia behawioralna. Oprócz tego naprawde było się tam szanowanym, nie tak jak na innych oddziałach, które zaliczyłam. ponadto rano gimnastyka obowiązkowa,którą sami prowadziliśmy, mieliśmy obowiązki, sprzątaliśmy oddział. raz w tygodniu wyjścia kulturalne typu teatr, koncert, kino, wystawa, kręgle(hehe), w wolnym czasie, a było go mało, graliśmy w ping-ponga, siatke, oglądaliśmy tv,wydurnialiśmy się, weekendy były wolne, można było do domu jechać, chociaż ja akurat najdalej do domu miałam.dodatkowo po obiedzie i kolacji ćwiczenia oddechowe, ojjjj, pomagają!!a wieczorem relaks nam puszczali, na początku się z tego śmiałam ale teraz w domu słucham i bez tego ciężko mi zasnąć. Nie mówię, że jestem zdrowa, ojjj, nie, ale lepiej mi się żyje.pozdrawiam
mroczna23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 07:39   #4
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: terapia

Mam pytanie - czy ktoś z Was chodził na terapię poznawczo-behawioralną?
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 20:11   #5
33paula13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 28
Dot.: terapia

Witam wszystkich. Ja nie jestem uzależniona. Szukam po całym internecie i nie moge znaleść. Czy mogę iśc do jakiejs fundacji np. Monaru na terapietzn. być swiadkiem śluchać jak opowiadają narkomani o swoich problemach dlaczego są uzależnieni itp. Czy jest wogóle taka możliwość? Mam 17 lat gdyby to było ważne.
33paula13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 21:15   #6
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: terapia

uczestniczyć w czyjejś terapii jako słuchaczka? nie ma takiej możliwości.
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:56.