Impreza z jednej miski? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-31, 09:00   #1
czarna_2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 133

Impreza z jednej miski?


Hej dziewczyny, robię w sobotę taką małą imprezę u siebie, na ok. 15 osób, i muszę coś podać na ciepło, to grono najbliższych właściwie mi osób więc to nie przyjęcie u prezydenta, ale jednak nie wiem czy wypada mi podać makaron w jednej misie, a sos do niego w drugiej z wazówką i niech każdy sobie nakłada, dla mnie rozwiązanie jest fajne, praktyczne, fajne, uniknę tego że ktoś może je więcej a ktoś mniej, każdy nałoży tyle ile będzie chciał.

Co o tym sądzicie?
czarna_2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 09:17   #2
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Impreza z jednej miski?

Jest to fajne rozwiązanie, o ile przychodzi do nas mniejsza ilość osób.
Na 15 osób wydaje mi się, że ciężko będzie każdemu się przepchnąć do stołu i sobie nałożyć na talerz. Dodatkowo, z racji tego, że każdy sobie nakłada sam, będziesz musiała ugotować bardzo dużo jedzenia, żeby nie było sytuacji, że go zabraknie.

Ja bym jednak zrobiła coś, co nakładam każdemu na talerz. Bez przesady, dużo więcej czasu to nie zajmie. A wystarczy zrobić np. dla każdego kawałek mięsa i ponakładać dodatki do tego.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 13:01   #3
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Impreza z jednej miski?

jeżeli ma być coś na ciepło, na szybko i w większej ilości, to proponuję jakąś zapiekankę makaronową z dodatkami, np. cebulą, szynką, kukurydzą, kurczakiem itp, na to tarty ser i do pieca
Dla urozmaicenia mogą też być cannelloni z mięsem mielonym, groszkiem w sosie pomidorowym lub po prostu zapiekane w bulionie drobiowym. Na opakowaniach np. Lubelli masz pełne przepisy
Z tym spaghetti to troche kicha, bo nie wyobrażam sobie jak 15 ludzi dobija się do jednej michy z makaronem i do jednej sosjerki Jak za czasów komuny w domu, wszyscy domownicy jedli obiad z jednego gara
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 13:19   #4
bartoldzik
Raczkowanie
 
Avatar bartoldzik
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 134
Dot.: Impreza z jednej miski?

Makaron bez sosu naprawdę bardzo szybko stygnie i zanim sobie tyle osób go nałoży to będzie zimny.
Faktycznie lepiej będzie zrobić coś w piekarniku (zapiekanka) albo jakieś jednogarnkowe ragout (kurczak, ciecierzyca, papryka, ziemniak/makaron, cukinia - właściwie co chcesz) - wtedy można nakładać samodzielnie przy stole.
__________________
Nigdy nie mów nigdy... Ugotuj to - BLOG Facet Na Talerzu
bartoldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 13:27   #5
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Impreza z jednej miski?

Na danie jednogarnkowe pomysł można podebrać od Winiar z Chłopskiego lub Bolońskiego Garnka
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 09:48   #6
hanna_f
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 671
Dot.: Impreza z jednej miski?

Kiepski pomysł z makaronem, tak myślę. Szybko wystygnie i się sklei. Ja podawałam chilli con carne z tortillą i każdy sobie nakładał, innym razem zrobiłam strogonowa, podałam do niego bułeczki czosnkowe i wszystkim smakowało. Tylko, że ja obie te potrawy stawiałam na takim podgrzewaczu, cały czas trzymał ciepło potraw. Jeżeli nie masz takiego cudeńka to proponowałabym coś, co będzie smaczne nawet na zimno. Skoro to nie jest "impreza u prezydenta" to może zrób po prostu smaczną, domową pizzę? Na zimno też będzie dobra.
hanna_f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 11:13   #7
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Impreza z jednej miski?

Danie jednogarnkowe - pomysł fajny, ale mam wątpliwości co do makaronu - rzeczywiście szybko stygnie, schnie. Bardziej bigos lub - jak już napisała Hanna_f - strogonow. Sama lubię włoskie jedzenie, więc do mnie by przemówiła domowa pizza, do tego zestaw sosików.

Ostatnio udało mi się zrobić makaron (miałam sporo resztek i tak się samo urodziło ), który świetnie smakował na ciepło, jak i na zimno:
Makaron świderki, szynka - nie tłusta, w plastrach, sos pesto, papryka czerwona. Szynkę pokroiłam drobno, podsmażyłam, do wrzuciłam kawałki papryki, na koniec sos pesto i ugotowany makaron. Szynki było dużo, bo miałam sporo plastrów, a nie chciałam aby się zepsuła. Z przypraw sól czosnkowa, pieprz, chili. Było bardzo dobre.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-01, 11:28   #8
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Impreza z jednej miski?

albo tartę? na zimno też jest ok. i akurat możesz zrobić 3-4 róźne. akurat wtedy każdy może sobie wybrać wzgledem składnik,ow jakie lubi.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 16:21   #9
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Impreza z jednej miski?

mój mąż ma swoje danie popisowe na dużą imprezę-żeberka po amerykańsku w miodzie, do tego ziemniak z piekarnika z sosem czosnkowym ( najlepiej z folii) i sałatka colesław

uwierzcie mi,że nasze uczty przeszły już do legendy i znajomi się ciągle pytają , kiedy będą żeberka
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 21:17   #10
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Impreza z jednej miski?

Stanowczo paella, tylko koniecznie zaopatrz się w odpowiednio dużą patelnię
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 10:17   #11
czarna_2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 133
Dot.: Impreza z jednej miski?

Ok, dzięki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi, nie mam piekarnika, dlatego odpadały wszelkie pizze, zapiekanki, zdecydowałam się na bułeczki, na patelni teflonowej je tak trochę jakby podpiekłam, i do tego taka potrawka z kurczaka w dwóch sosjerkach I chyba było dobrze
czarna_2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-21, 07:53   #12
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Impreza z jednej miski?

Cytat:
Napisane przez czarna_2011 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, robię w sobotę taką małą imprezę u siebie, na ok. 15 osób, i muszę coś podać na ciepło, to grono najbliższych właściwie mi osób więc to nie przyjęcie u prezydenta, ale jednak nie wiem czy wypada mi podać makaron w jednej misie, a sos do niego w drugiej z wazówką i niech każdy sobie nakłada, dla mnie rozwiązanie jest fajne, praktyczne, fajne, uniknę tego że ktoś może je więcej a ktoś mniej, każdy nałoży tyle ile będzie chciał.

Co o tym sądzicie?
Wydaje mi się, że tak powinno być, ponieważ skąd możesz wiedzieć kto ile czego woli i czy lubi to, a tak to sam sobie każdy z osobna nałoży.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:10.