Kurczenie sie żołądka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-27, 16:06   #1
martoszkaww
Raczkowanie
 
Avatar martoszkaww
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 39

Kurczenie sie żołądka


Witajcie
Mam pytanko w ile dni żołądek się kurczy i w jaki sposób go skurczyć ? Pozdrawiam
martoszkaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 18:16   #2
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Kurczenie sie żołądka

w 3
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 18:35   #3
TheGirlWhoWasDeath
Raczkowanie
 
Avatar TheGirlWhoWasDeath
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 193
Dot.: Kurczenie sie żołądka

jedz mało ilościowo. nie wiem co tam jesz normalnie ale np na śniadanie pół bułeczki małej - zamiast całej, na obiad zamiast dwóch kotletów też połóweczka.

ja kurczylam żołądek zawsze ekstremalnie jedząc bardzo mało - np jogurt i jabłko - całe jadło na dobę
boli to cholernie ale jak sie juz skurczy to latwiej dietować jakoś rozsądnie

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

aa i nie pij za dużo - najlepiej nic gazowanego !! - woda niegazowana, herbata - ale nie za duzo
TheGirlWhoWasDeath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 21:26   #4
amy7
Zadomowienie
 
Avatar amy7
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 025
Dot.: Kurczenie sie żołądka

Martoszko- żołądek Ci się skurczy jeśli będziesz jadła mniejsze ilości pokarmu , ja bym Ci proponowała jeść małe ilości ale często, żebyś nie była głodna i żeby organizm się nie osłabił. Tak jak napisała Moniczorek po 3 dniach już będzie się powoli przyzwyczajał do mniejszej ilości pokarmu i gdy zjesz więcej to możesz czuć się przejedzona i zbyt pełna. Jeżeli zależy Ci, żeby efekt był lepszy spróbuj przez tydzień jeść mniejsze porcje, pamiętając jednocześnie o tym,żeby posiłki były różnorodne . Jedz np. co 4 godziny malutki posiłek ( nie mam na myśli 5 kostek czekolady, kawałka chałwy czy innych- żartuję) Nie radzę Ci robić jak koleżanka - codziennie jeść tylko jabłko i jogurt , bo to raczej przepis na wpędzenie się w chorobę. W Twoim przypadku to kurczenie żołądka to wstęp do diety czy inny cel?
Pozdrawiam Cię
amy7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 23:37   #5
martoszkaww
Raczkowanie
 
Avatar martoszkaww
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 39
Dot.: Kurczenie sie żołądka

Cytat:
Napisane przez amy7 Pokaż wiadomość
Martoszko- żołądek Ci się skurczy jeśli będziesz jadła mniejsze ilości pokarmu , ja bym Ci proponowała jeść małe ilości ale często, żebyś nie była głodna i żeby organizm się nie osłabił. Tak jak napisała Moniczorek po 3 dniach już będzie się powoli przyzwyczajał do mniejszej ilości pokarmu i gdy zjesz więcej to możesz czuć się przejedzona i zbyt pełna. Jeżeli zależy Ci, żeby efekt był lepszy spróbuj przez tydzień jeść mniejsze porcje, pamiętając jednocześnie o tym,żeby posiłki były różnorodne . Jedz np. co 4 godziny malutki posiłek ( nie mam na myśli 5 kostek czekolady, kawałka chałwy czy innych- żartuję) Nie radzę Ci robić jak koleżanka - codziennie jeść tylko jabłko i jogurt , bo to raczej przepis na wpędzenie się w chorobę. W Twoim przypadku to kurczenie żołądka to wstęp do diety czy inny cel?
Pozdrawiam Cię

Wstęp do diety A co proponujesz zeby jesc w małych ilościach ale często ? Pozdrawiam
martoszkaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 08:42   #6
TheGirlWhoWasDeath
Raczkowanie
 
Avatar TheGirlWhoWasDeath
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 193
Dot.: Kurczenie sie żołądka

eeej ale ja to jadlam w poczatkowym etapie ;P

jedz normalnie tylko nie jedz cukrów prostych - skacze poziom glukozy we krwi i jestes szybko głodna wiec ciezko bedzie jesc pozniej mniej ;PP
TheGirlWhoWasDeath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 10:58   #7
amy7
Zadomowienie
 
Avatar amy7
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 025
Dot.: Kurczenie sie żołądka

Martoszko- piszesz, że wstęp do diety ale zobacz- to jest juz w sumie dieta, masz więc dwa w jednym

Co proponuję w ramach mało i często a np. tak
śniadanie-pół grahamki z białym serkiem , lub wędliną chudą,lub pomidorem i sałatą- co tam lubisz..
2 śniadanie- jakiś owoc np. jabłko, brzoskwinia, lub jogurt( ale naturalny i wrzuć tam jakieś otręby)
obiad-rybka z jakimś warzywem np. brokuł lub filet z kurczaka z warzywem
podwieczorek- druga połówka tej grahamki (chyba, że ktoś Ci ją zjadł z czymś co lubisz np. trochę tuńczyka , może makrelki,serka czy co tam sobie życzysz..
kolacja- serek wiejski całe pudełeczko- ja dodaję sobie do serka cebulkę, przyprawy i jest smaczny.

Do tego pozwól sobie np. na 3 kosteczki czekolady gorzkiej , jak ktoś Cię poczęstuje cukierkiem to też nie odmawiaj, od kawałka makowca czy serniczka też Ci się nic nie stanie- oby nie wszystko na raz i nie codziennie. Jeśli będziesz bardzo kategorycznie sobie wszystkiego odmawiała to będzie Cie do tego właśnie ciągnęło- tak z reguły jest - więc rozsądnie przede wszystkim. Pilnuj przy tym,żeby nie było mniej niż 1000kcal . Przy takim odżywianiu i skurczysz żołądek i schudniesz .
Pozdrawiam, powodzenia

Edytowane przez amy7
Czas edycji: 2009-08-28 o 11:01
amy7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:39.