Co myslicie o żywności ekologicznej? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-28, 14:10   #61
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Co myslicie o żywności ekologicznej?

Witam,


Zawsze starałam sie zdrowo odzywiac. Od pewnego czasu mam faze na eko zywnosc ale niestety konczy sie to glownie na mysleniu o niej poniewaz..... nie mam gdzie tego kupowac. Nie mam znajomych na wsi od ktorych moglabym chociaz kupic te zdrowe jajka. A w sklepach to wiadomo jakie są .... Przechodze obok jabłek i mysle sobie ,,Co z tego ze człowiek chce sie zdrowo odzywiac skoro to wszystko naładowane chemią". Az sie odechciewa tych warzyw o owoców wiedzac że one tak na prawde to nie są zdrowe.
Wczoraj mój znajomy opowiadał jak w Holandii ,,uprawia się" paprykę ..... o losie !!! Przyjeżdżają pełne, wielolitrowe kontenery z chemią i to sie ładuje w tę paprykę, do jej środka i na zewnątrz. Ludzie ktorzy przy tym pracują oraz wlasciciele tych szklarni nie jedzą tej papryką bo wiedzą z czego jest zrobiona. Mój znajomy, który to opowiadał przytoczył jeszcze sytuacje w której rzucił taka paprykę muszy .... mysza zjadła i zdechła .......

I to mnie załaduje, nie ma co jesc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

smieszne i głupio to moze brzmiec ale na prawde we wszystkim jest chemia. Jak my mamy dozyc wieku emerytalnego jedzac takie g...... ?

Edytowane przez Blondcukiereczek
Czas edycji: 2011-11-28 o 14:12
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 12:53   #62
Calypso01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3
Dot.: Co myslicie o żywności ekologicznej?

A ja staram się wyrzucać jak najmniej jedzenia i myślę, że takie podejście też jest ekologiczne. Póki co to na bio żywność mnie nie stać, ale staram się wykorzystywać owoce warzywa z mojego ogródka.
Ostatnio wpadłam na pomysł i zrobiłam zapiekankę chlebową z resztek z mojej lodówki i oto co mi wyszło :p
A wy co robicie żeby nie wyrzucać żywności?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 5616374.jpg (31,4 KB, 17 załadowań)
Calypso01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 18:26   #63
uprzejma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: Co myslicie o żywności ekologicznej?

Drogie Wizażanki i Panowie ,

czy ktoś byłby chętny z osób, które kupują żywność ekologiczną w wypełnieniu ankiety?
Piszę pracę magisterską na temat uwarunkować psychologicznych konsumentów wobec żywności ekologicznej. Ankieta składa się z dwóch części, pierwsza to część dotycząca zakupu żywności ekologicznej (chciałam zaznaczyć, że nie ma w niej żadnych pytań dotyczących zarobków, czy pytań , które mogą w jakimś stopniu być intymne. Są to pytania bardzo ogólne (zamknięte) np. jakie produkty najczęściej kupujesz?. Druga część to kwestionariusz osobowościowy. Jeżeli ktoś wypełni ankietę i chciałaby dostać ode mnie wynik zwrotny odnośnie jego cech osobowości to oczywiście po sprawdzeniu kwestionariuszu mogę odpisać jakie ma wyniki. Ankieta kierowana jest do osób, które kupują żywność ekologiczną, zaznaczam, że mogą to być osoby , które kupują na przykład jakieś produkty ekologiczne raz na dłuższy czas. Wyniki będą tylko wykorzystane do napisania mojej pracy i nigdzie nie będą udostępniane, gwarantuję pełną dyskrecję. Mam nadzieję, że znajdzie się chociaż kilka osób ,które zechcą mi pomóc. Jeżeli dostanę wiadomość , że byłby ktoś chętny wtedy wyślę na podany meil ankietę , prosiłabym o wydrukowanie jej, wypełnienie , zeskanowanie i odesłanie do mnie na meil.
Bardzo dziękuję i z niecierpliwością czekam na wiadomość od chętnej osoby.

Pozdrawiam serdecznie,

Ewelina
uprzejma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 19:27   #64
Monis1992
Zadomowienie
 
Avatar Monis1992
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 296
Dot.: Co myslicie o żywności ekologicznej?

Co do przepłacania za produkty eko, miałam zabawną sytuację: moi rodzice mają gospodaarstwo rolne i uprawiają warzywa, które później sprzedaję w mieście na zielonym ryneczku, uprawiamy wszystko ekologicznie, bez żadnych oprysów czy nawozów sztucznych i jesteśmy na tym ryneczku jedynym stanowiskiem które oferuje swoje produkty (reszta handluje warzywami z giełdy)
Podeszła kiedyś kobieta i pyta mnie czy produkty są dobre, jaka jakość, czy świeże itp no to jej odpowiadam że tak i że są ekologiczne, ze wsi, z dala od miasta i dróg itp Popatrzyla na mnie jak na idiotkę i odpowiedziała: PROSZĘ PANI, GDYBY BYŁY EKOLOGICZNE TO BY NIE BYŁY TAKIE TANIE! Więc chyba ludzie przyzwyczajeni są do wysokich cen eko oczywiście nie dała wiary w to co mówię i oburzona poszła do domu
Monis1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 12:50   #65
libra777
Zakorzenienie
 
Avatar libra777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6 589
Dot.: Co myslicie o żywności ekologicznej?

A slyszalyscie, czytalyscie to ? Na ile wiarygodna jest ta informacja ?


"Koalicja rządząca przegłosowała 9 listopada
2012 r. w ustawę dopuszczającą obrót
żywnością GMO w Polsce. Mimo tego, iż
zdecydowana większość społeczeństwa uważa
tą żywność za szkodliwą dla zdrowia. Mało
tego ustawa nie narzuca obowiązku znakowania
żywności GMO. Nie będziemy wiedzieć, czy
kupowana żywność jest GMO, czy też nie. Wiele
krajów Unii Europejskiej (m.in. Francja, Austria,
Węgry, Włochy, Luksemburg, Grecja, Niemcy,
Bułgaria) oraz Szwajcaria zabroniło, na
podstawie odpowiedniego uzasadnienia, upraw
roślin genetycznie zmodyfikowanych. Jedno jest
pewne, raz dopuszczona uprawa żywności GMO w
Polsce, będzie nieodwracalna ze względu na
skażenia transgeniczne pomiędzy roślinami GMO,
a ekologicznymi. Nie da rady zakazać pszczołom
zapylania między sąsiadującymi polami GMO i
EKO, w efekcie rolnicy uprawiający żywność
EKO, stracą certyfikaty i będą zmuszeni do
upraw GMO. Co ciekawe ustawa jakże ważna dla
wszystkich Polaków przeszła w sejmie,
praktycznie bez specjalnego rozgłosu w mediach.
Jeżeli zależy Ci na tym co jesz Ty i Twoje
dzieci - udostępnij tą informację dalej."
libra777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 22:34   #66
Cream
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 764
Dot.: Co myslicie o żywności ekologicznej?

Słyszałam o tej ustawie niestety...
Jeśli chodzi o żywność eko, to niestety mnie na nią nie stać. Staram się odżywiać zdrowo, kupować sezonowe warzywa i owoce, robić przetwory itp. Do tego dużo ziaren, otrębów, ksylitol zamiast cukru (to moje ostatnie odkrycie). Nie wiem czy w Warszawie można dostać naprawdę ekologiczną żywność która nie kosztuje 3 razy tyle co ta "normalna".
Cream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 13:34   #67
libra777
Zakorzenienie
 
Avatar libra777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6 589
Dot.: Co myslicie o żywności ekologicznej?

Tylko czemu taki drogi ten ksylitol
Ja nie wierzę w żywność ekologiczną Nie da sie po prostu tak uprawiać większych areałów
libra777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-25, 18:55   #68
Cream
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 764
Dot.: Co myslicie o żywności ekologicznej?

No fakt, ksylitol tani nie jest. Ja płacę ok. 12 zł za opakowanie, ale wystarcza mi na miesiąc albo dłużej. Nie słodzę prawie wcale, raczej "dosładzam" , więc nie jest to jakiś duży wydatek. Myślę, że za jakiś czas jak już przestanie być czymś nowym cena będzie dużo niższa.
Cream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 20:12   #69
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Co myslicie o żywności ekologicznej?

Ja tam wierzę w ekologiczną żywność, najlepiej z ogródka mojego dziadka no ale niestety ostatnio rzadko mam okazję go odwiedzać... staram się więc kupować ekologiczne jedzenie, ale na pewno odpadają warzywa z marketów i targów. Ostatnio wyszukuję sobie sklepy ze zdrową żywnością, chociaż ciężko mi to idzie. Mój ulubiony to BioBrain, jakoś jedzenie tam mi się wydaje w miarę najbardziej "swojskie" - kojarzycie ten sklep macie jakieś doświadczenia z takimi sklepami, albo możecie coś polecić?
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.