Dziwny ból ''na dole'' - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-21, 20:44   #1
holidayskin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 140

Dziwny ból ''na dole''


Od kilku dni dokucza mi pewien problem. Czuje ból i pieczenie w okolicach intymnych. Mycie sie jest dla mnie ostatnio meczarnia. Moze to za duzo powiedziane, ale nawet delikatny dotyk sprawia mi ból. Jest on strasznie dziwny. A juz najgorzej jest z lechtaczka, bardzo boli, zwlaszcza po lewej stronie. Bola i pieką mnie tez wargi sromowe oraz miejsca pomiedzy duzymi a malymi. Sprawdzilam, ze miejsca te są troche zaczerwienione, jakby podrażnione. A najbardziej zastanawia mnie fakt, ze zawsze ten problem pojawia sie, kiedy biore tabletki antykoncepcyjne. Oczywiscie nie trwa to caly czas. Sa to sporadyczne przypadki, ale wlasnie zawsze w okresie, kiedy biore tabletki, albo po zaprzestaniu. Teraz np. ten bol i pieczenie pojawily sie, kiedy skonczylam brac pierwsze opakowanie Cilestu. Przerzucilam sie na te pigulki po novynette, ale jak juz pisalam, miewalam ten problem tez przy tamtych tabletkach. Nie mam pojecia z czego to wynika. Wiem, ze kazde tabletki powoduja skutki uboczne, ale zeby bylo to pieczenie i ten strasznie dziwny bol (rowniez czasem przy stosunku)? Czy ktoras z Was miala moze cos takiego?
holidayskin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 21:02   #2
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Dziwny ból ''na dole''

Byłaś z tym u ginekologa? A wykluczyłaś infekcje/grzybicę?
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 21:11   #3
gringolada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 018
Dot.: Dziwny ból ''na dole''

to moze bys jakas infekcja idz do lekarza na forum ciezko zdiagnozowac przez kompa i wyleczyc
gringolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 23:05   #4
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: Dziwny ból ''na dole''

Cytat:
Napisane przez holidayskin Pokaż wiadomość
Od kilku dni dokucza mi pewien problem. Czuje ból i pieczenie w okolicach intymnych. Mycie sie jest dla mnie ostatnio meczarnia. Moze to za duzo powiedziane, ale nawet delikatny dotyk sprawia mi ból. Jest on strasznie dziwny. A juz najgorzej jest z lechtaczka, bardzo boli, zwlaszcza po lewej stronie. Bola i pieką mnie tez wargi sromowe oraz miejsca pomiedzy duzymi a malymi. Sprawdzilam, ze miejsca te są troche zaczerwienione, jakby podrażnione. A najbardziej zastanawia mnie fakt, ze zawsze ten problem pojawia sie, kiedy biore tabletki antykoncepcyjne. Oczywiscie nie trwa to caly czas. Sa to sporadyczne przypadki, ale wlasnie zawsze w okresie, kiedy biore tabletki, albo po zaprzestaniu. Teraz np. ten bol i pieczenie pojawily sie, kiedy skonczylam brac pierwsze opakowanie Cilestu. Przerzucilam sie na te pigulki po novynette, ale jak juz pisalam, miewalam ten problem tez przy tamtych tabletkach. Nie mam pojecia z czego to wynika. Wiem, ze kazde tabletki powoduja skutki uboczne, ale zeby bylo to pieczenie i ten strasznie dziwny bol (rowniez czasem przy stosunku)? Czy ktoras z Was miala moze cos takiego?
Skoro bierzesz tabletki to odwiedzasz ginekologa... Czemu po prostu nie powiesz mu o swoich dolegliwościach? Może to po prostu jakaś infekcja, bo pigułki im sprzyjają niestety. Doraźnie może wypróbuj podmywać się Tantum Rosa, powinno pomóc przy takich dolegliwościach, ale lekarz to i tak konieczność, po co się męczyć
__________________
Zapuszczam i dbam o włoski


włoski, rośnijcie...
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 14:02   #5
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Dziwny ból ''na dole''

Ginekolog!
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 15:59   #6
holidayskin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 140
Dot.: Dziwny ból ''na dole''

Ja nie chcialam rad, co robic, tylko ciekawa bylam czy ktoras z Was cos takiego miala Wiem, ze ginekolog w tym wypadku to najlepsze rozwiazanie, ale chodze prywatnie i nie mam pieniedzy na taka wizyte, tym bardziej, ze bylam niedawno i bylo wszystko ok. I to nie jest tak, ze jak biore pigulki, to regularnie odwiedzam lekarza. Ginekolog przepisala mi recepte na 3 opakowania i nastepna wizyte pewnie bede miala za rok. Zawsze badam sie co roku. Moze to nieodpowiedzialne przy braniu tabletek, ale coz...

Wiec ponawiam pytanie - czy ktorąś z Was spotkal taki bol przy braniu antykoncepcji ?

Edytowane przez holidayskin
Czas edycji: 2010-10-22 o 16:05
holidayskin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 22:31   #7
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Dziwny ból ''na dole''

Cytat:
Napisane przez holidayskin Pokaż wiadomość
Ja nie chcialam rad, co robic, tylko ciekawa bylam czy ktoras z Was cos takiego miala Wiem, ze ginekolog w tym wypadku to najlepsze rozwiazanie, ale chodze prywatnie i nie mam pieniedzy na taka wizyte, tym bardziej, ze bylam niedawno i bylo wszystko ok. I to nie jest tak, ze jak biore pigulki, to regularnie odwiedzam lekarza. Ginekolog przepisala mi recepte na 3 opakowania i nastepna wizyte pewnie bede miala za rok. Zawsze badam sie co roku. Moze to nieodpowiedzialne przy braniu tabletek, ale coz...

Wiec ponawiam pytanie - czy ktorąś z Was spotkal taki bol przy braniu antykoncepcji ?
Nie,nie spotkała ponieważ gdyby takie coś się pojawiło poszłaby do ginekologa,nawet do nfz niż pisała na forum.
To jest nieodpowiedzialne nawet jak nie bierzesz tabletki. Najlepiej badać się co 3miesiące.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-22, 22:57   #8
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Dziwny ból ''na dole''

nie rozumiem twojego podejscia. bierzesz tabsy, masz recepte na 3 opakowania a potem co? nie bedziesz brala ot tak sobie bo dopiero za rok zglosisz sie na wizyte?

kazdy ma problemy finansowe. ja wydalam pieniadze na 2 wizyty prywatne. miedzy 1 a 2 bylo kilka dni

nie uwazasz ze zdrowie jest najwazniejsze? jesli nie masz to pozycz. a skoro nie chce ci sie isc do lekarza to nie miej pretensji

na logike : nawet jesli ktos mial tak jak ty to z pewnoscia sie zglosil do lekarza i uzykal jakies leki.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 08:00   #9
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Dziwny ból ''na dole''

Cytat:
Napisane przez holidayskin Pokaż wiadomość
Ja nie chcialam rad, co robic, tylko ciekawa bylam czy ktoras z Was cos takiego miala Wiem, ze ginekolog w tym wypadku to najlepsze rozwiazanie, ale chodze prywatnie i nie mam pieniedzy na taka wizyte, tym bardziej, ze bylam niedawno i bylo wszystko ok. I to nie jest tak, ze jak biore pigulki, to regularnie odwiedzam lekarza. Ginekolog przepisala mi recepte na 3 opakowania i nastepna wizyte pewnie bede miala za rok. Zawsze badam sie co roku. Moze to nieodpowiedzialne przy braniu tabletek, ale coz...

Wiec ponawiam pytanie - czy ktorąś z Was spotkal taki bol przy braniu antykoncepcji ?
Skoro nie chciałaś rad, tylko ciekawa jesteś czy któraś tak miała, odpowiadam: tak miałam ja, okazało się, że to grzybica. ZADOWOLONA??

Z tym, że ja nie zwlekałam kilka miesięcy z wizytą, tylko ruszyłam dupsko od razu jak objawy wystąpiły
. To było 2 lata temu i jak do tej pory jest ok.

To zamiast prywatnie - idź na nfz? Tak ciężko, skoro coś boli? Będziesz z tym czekała ROK do kolejnej wizyty

Ale teraz nie jest...

A szkoda, bo tak być powinno. To jest moim zdaniem dosyć nieodpowiedzialne, bo teraz masz problem, a pytasz na forum co to niby może być...

Napisałaś to tak jakby to ginekolog wyznaczał Ci wizytę. Sama zapisujesz się do lekarza, kiedy masz problem -a Ty go właśnie masz.

Dziewczyno, zrozum jedno, to że któraś mogła mieć takie objawy jak Ty, nie znaczy, że cierpiała na to samo. Infekcje mogą dawać podobne objawy, ale dopiero badanie wykaże, co Ci dolega.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 08:34   #10
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107
Dot.: Dziwny ból ''na dole''

Powodów może być kilka. Najlepiej udać się do lekarza po konsultację, a jeszcze lepiej, podczas wizyty zrobić wymaz (prócz zwykłych, standardowych badań ginekologicznych). Wtedy będziesz miała czarno na białym.
Taka przypadłość to nie tylko dyskomfort, którego chce się człowiek pozbyć, ale przede wszystkim szkoda zdrowotna. Różne choroby i infekcje mają podobne objawy, ale skutki w ich nieleczeniu bywają różne.
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 18:18   #11
holidayskin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 140
Dot.: Dziwny ból ''na dole''

Ale naskoczylyscie na mnie wlasnie wczoraj bylam u lekarza, bo nie dawalo mi to spokoju. A odpowiedz na pytanie jednej z Was, czy mialam zamiar czekac do nastepnej wizyty za rok, brzmi tak, poniewaz jestem, jak juz pisalam, troche nieodpowiedzialna i myslalam ze to ''chwilowe''. Na szczescie jednak odwiedzilam moja miłą panią ginekolog, mam juz leki i mam nadzieje, ze bedzie ok.
holidayskin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:38.