10,5 latek czy to ok? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-08, 19:36   #1
rudakatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 45

10,5 latek czy to ok?


witam
nie wiem czy w dobrym miejscu, czy tu na akie tematy dyskutujecie, ale napiszę
obserwuję "historię" od 6 lat i niezmiennie łapię się za głowę, a najgorsze, że nie ma jak reagować, a problem jak był tak jest tylko jakby dziecko starsze......
czy dalsze spanie z matką, karmienie dziecka przez nią kaszką, wycieranie pupy, nie obciążanie podstawowymi obowiązkami domowymi to jest normalne czy to ja jestem starej daty i się czepiam????
wg mnie rośnie młody człowiek, który nigdy nie będzie mógł dorosnąć, który będzie w jakiejś toksycznej relacji z matką (wg mnie ma jakieś problemy osobowościowe), który nie ma szans stać się mężczyzną, na randki i do łóżka będzie chodził w towarzystwie matki, a może z nią?????!!!!
rudakatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 23:39   #2
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: 10,5 latek czy to ok?

Cytat:
Napisane przez rudakatka Pokaż wiadomość
witam
nie wiem czy w dobrym miejscu, czy tu na akie tematy dyskutujecie, ale napiszę
obserwuję "historię" od 6 lat i niezmiennie łapię się za głowę, a najgorsze, że nie ma jak reagować, a problem jak był tak jest tylko jakby dziecko starsze......
czy dalsze spanie z matką, karmienie dziecka przez nią kaszką, wycieranie pupy, nie obciążanie podstawowymi obowiązkami domowymi to jest normalne czy to ja jestem starej daty i się czepiam????
wg mnie rośnie młody człowiek, który nigdy nie będzie mógł dorosnąć, który będzie w jakiejś toksycznej relacji z matką (wg mnie ma jakieś problemy osobowościowe), który nie ma szans stać się mężczyzną, na randki i do łóżka będzie chodził w towarzystwie matki, a może z nią?????!!!!
Chcesz powiedzieć, ze zdrowe ponad dziesięcioletnie dziecko potrzebuje pomocy mamy w toalecie, nie je samo kaszki (w ogóle nie ogarniam po co kaszka w tym wieku jako posiłek)?
Jeśli tak, to zdrowe to nie jest.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 08:54   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: 10,5 latek czy to ok?

A wiesz, że dziecko jest zdrowe? Bo może niekoniecznie, nie wiem, na ile znasz dziecko, na ile możesz ocenić jego rozwój.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 19:48   #4
rudakatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 45
Dot.: 10,5 latek czy to ok?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;85966432]A wiesz, że dziecko jest zdrowe? Bo może niekoniecznie, nie wiem, na ile znasz dziecko, na ile możesz ocenić jego rozwój.[/QUOTE]

znam bardzo blisko, młodzieńca bezpośrednio, sytuacje różne widziałam, a opowieści mrożą krew w żyłach
zdrowy, wysportowany 10,5 latek, najlepszy w klasie, bystry, wrażliwy chłopak
tu chyba chodzi o to, że matka ma problem ze sobą skoro nie widzi co robi dziecku, mną to potrząsa tylko myślałam, że może się czepiam i wymyślam, że może czasy się zmieniły chociaż moja 2 letnia wnuczka robiła sobie kanapki, a teraz jako 6cio latka wykonuje proste czynności przy sprzątaniu, myciu siebie, ubieraniu itp.....

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

a kaszka po co?
patrząc z boku to jakaś namiastka karmienia piersią
był czas, że młody nie chciał nic jeść, a kaszka z ręki matki wchodziła
nadal to trwa chociaż minęło sporo lat
rudakatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-09 20:48:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:49.