Pędzle do kosmetyków mineralnych - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-09, 19:03   #3421
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość

capuccino jaka jest podstawowa różnica między duo fibre a zwykłym pędzlem o takim samym kształcie?

No jest bardziej rozczapierzony, nie ma włosków blisko siebie tylko są w pewnej odległosci (efekt ten uzyskuje się prawdopodobnie przez użycie dwóch długości włosia). Dzięki temu łatwo o "delikatne" nabranie kosmetyku, z subtelniejszym efektem na twarzy.
Do bladziutkich, słabo napigmentowanych róży (np w typie Meow Cotton Candy - którego używam kilka razy w roku może ) używam zwykłego, bo duo fiberem musiałabym się zbytnio napracować i nakładać, nakładać, nakładać

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2013-12-09 o 19:06
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:02   #3422
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Tak się domyślałam. I kombinuję, że takim dużym duo fibrem, czy też po prostu z włosiem dwóch długości- przyjemnie omiatałoby się twarz pudrem
Mnie są dotychczas kojarzyły wyłącznie ze stemplowaniem- takim flat topem z wystającymi włoskami. Wiem, że róże też się nimi da nakładać, ale kompletnie nie wiedziałam co począć z pędzlami o podwójnym włosiu i klasycznym kształcie :P
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 18:01   #3423
aneczka077
Raczkowanie
 
Avatar aneczka077
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 256
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Dziewczyny, a co myślicie o pędzlu Sunshade Minerals Long Handled Kabuki? Nada się do nakładania primera i pudru?
aneczka077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 18:23   #3424
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Do pudru raczej nie, ale do pokładu tak, primerów nie używam, więc nie wiem.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 18:53   #3425
aneczka077
Raczkowanie
 
Avatar aneczka077
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 256
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Do pudru pewnie mniej zbity powinien być, prawda?
aneczka077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 19:52   #3426
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Potrzebuję porady od osób bardziej obeznanych pędzlowo ode mnie (bo ja głównie bazuję na flat topach). Rok temu zamówiłam zestaw do podkładu Yellow Bambu Bdellium Tools. Wygląda tak:
http://www.bdelliumtools.pl/yellow-b...staw-p154.html

Płaski pędzel do podkładu wydałam i z pozostałej trójki używam tylko flat topa, a dwa pędzle leżą odłogiem, bo nie wiem, jak ich używać. Są do kupienia tylko w zestawie, więc dołączam zdjęcia ich odpowiedników z serii Green Bambu. Oba to pędzle typu skunks.

955B Finishing (większy, porównywany do MAC 187) wg opisu nadaje się do mieszania proszków i aplikacji kosmetyków o lekkiej konsystencji.
953B Duet Fiber Foundation (mały, porównywany do MAC 130) można używać także do proszków, chociaż głównie polecany jest do płynnych rozświetlaczy, róży w kremie.

Co począć z takim skunksem większym i mniejszym? W necie za bardzo nie ma opisu, co i jak nimi nakładać jeśli chodzi o proszki, bo płynne kosmetyki mnie nie interesują.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 955B Finishing.jpg (7,6 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 953B Duet Fiber Foundation.jpg (6,5 KB, 6 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 23:24   #3427
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

chimay, może capuccino doradzi, właśnie pisała, że używa takich pędzli np do różu, żeby uzyskać delikatny, naturalny efekt i że jest prosty w użyciu przy produktach mocno napigmenowanych.

aneczka077, co kto lubi- jeśli będzie Ci wygodnie pudrować się takim pędzlem, to nie będzie to żadna herezja, bo zgadzam się z osobami, które twierdzą, że sugestia producenta, do czego służy pędzel, jest tylko sugestią, a nadawać się może do wielu innych zadać. Jednak rzeczywiście, myślę że większość osób się zgodzi, że to pudru powinien być rozłożystszy i i mniej zbity.
Ja na przykład do pudru lubię mega "luźne" pędzle. Choć, moim niespełnionym marzeniem jest pędzel z Make up forever, którego zawsze macam w Sephorze. On jest cudny i jest całkiem zbity. Przy tym taki mięsisty i miły. Nawet jednak, gdyby wydatek 200zł na pędzel nie byłby dla mnie problemem, chyba nie chciałabym wydawać tyle kasy na pędzel i już. Więc pozostaje mi macanie na wystawce i wzdychanie do niego. Może w użyciu wcale nie wydałby mi się taki fajny? :P
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-13, 15:27   #3428
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Potrzebuję porady od osób bardziej obeznanych pędzlowo ode mnie (bo ja głównie bazuję na flat topach). Rok temu zamówiłam zestaw do podkładu Yellow Bambu Bdellium Tools. Wygląda tak:
http://www.bdelliumtools.pl/yellow-b...staw-p154.html

Płaski pędzel do podkładu wydałam i z pozostałej trójki używam tylko flat topa, a dwa pędzle leżą odłogiem, bo nie wiem, jak ich używać. Są do kupienia tylko w zestawie, więc dołączam zdjęcia ich odpowiedników z serii Green Bambu. Oba to pędzle typu skunks.

955B Finishing (większy, porównywany do MAC 187) wg opisu nadaje się do mieszania proszków i aplikacji kosmetyków o lekkiej konsystencji.
953B Duet Fiber Foundation (mały, porównywany do MAC 130) można używać także do proszków, chociaż głównie polecany jest do płynnych rozświetlaczy, róży w kremie.

Co począć z takim skunksem większym i mniejszym? W necie za bardzo nie ma opisu, co i jak nimi nakładać jeśli chodzi o proszki, bo płynne kosmetyki mnie nie interesują.
Spróbuj z bronzerem/różem, szczególnie, jeśli masz jakiś mocniej napigmentowany, a chcesz uzyskać delikatniejszy efekt. Ja swego czasu skunksem właśnie bronzer nakładałam i było w porządku.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 15:32   #3429
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Spróbuj z bronzerem/różem, szczególnie, jeśli masz jakiś mocniej napigmentowany, a chcesz uzyskać delikatniejszy efekt. Ja swego czasu skunksem właśnie bronzer nakładałam i było w porządku.
Dzięki Z różem spróbuję, bo mam na stanie Ooh La La Lily Lolo, który jest za mocny. Bronzera nie używam, bo nie mam pojęcia, co miałabym sobie nim robić z tak bladą karnacją, opalonej udawać nie chcę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 15:39   #3430
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dzięki Z różem spróbuję, bo mam na stanie Ooh La La Lily Lolo, który jest za mocny. Bronzera nie używam, bo nie mam pojęcia, co miałabym sobie nim robić z tak bladą karnacją, opalonej udawać nie chcę.
Może akurat sie sprawdzi Choć ogólnie zapewne skunksy najlepiej sprawdzają się przy podkładach płynnych czy np różach w musie/kremie.
O, może jeszcze do rozświetlacza, jeśli używasz.
Ja też jestem blada [nie wiem, jak Ty, może ja mniej ] ale nauczyłam się siegać po bronzer i w tej chwili nie wyobrażam sobie bez niego mojego pełnego makijażu [choć nie używam tego, co bronzerem nazywają producenci, a np ciemniejszy puder lub róż w neutralnym odcieniu] i ląduje on w zagłębieniu pod kością policzkową, mała ilość oczywiście, uzyskuję naturalny efekt, a twarz jest wykonturowana i nabiera trójwymiarowości; wygląda po prostu zupełnie inaczej, wg mnie lepiej
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:

Edytowane przez EbonyLuna
Czas edycji: 2013-12-13 o 15:46
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 14:59   #3431
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Chyba tutaj miałam się wypowiedzieć o pędzlu Era Minerals (klik). Tak, oczywiście, nadaje się do różu. Specjalnie wypróbowałam (zakupiłam go do rozświetlacza, którego w sumie nie używam już jakiś czas...a dawniej musiałam obowiązkowo :P) i jest ok, ale przyznam, że wolę jednak pędzle takie "proste" do tego (czyli coś a'la flat top, ale oczywiście duuuużo rzadsze włosie). Wtedy lepiej mi się rozciera róż i jakoś manewruje pędzlem. Pędzle do róży też mają różne kształty, pewnie dla różnych upodobań klientek
Dodam, że pędzle syntetyczne (tylko takich mam 3 sztuki) są strasznie mięciutkie. Obawiałam się o to, ale niepotrzebnie. Nie wiem jak z tymi z naturalnego włosia, bo nie ciągnie mnie do nich. Jednak chyba na YT widziałam filmik, gdzie dziewczyna zachwalała ten do konturowania, że mięciutki.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-31, 14:22   #3432
Mikulinka17
Rozeznanie
 
Avatar Mikulinka17
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 888
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Hej, czy ktoś ma doświadczenia z tym pędzlem? http://www.iherb.com/Honeybee-Garden...1&sr=null&ic=7

Jeśli tak, to może podzieli się opinią
__________________
Wymienię perfumy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269655
Mikulinka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 15:21   #3433
aneczka077
Raczkowanie
 
Avatar aneczka077
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 256
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Dziewczyny, może któraś z Was używała do pudru lub primera mineralnego pędzla do pudru z Sense&Body (są dostępne w Hebe)? Jak się sprawowały ?
aneczka077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 20:19   #3434
kotopulo
Przyczajenie
 
Avatar kotopulo
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 7
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

ja tez sie zastanawiam, wlasnie kupilam swoj pierwszy puder i korektor mineralny...i mam pędzelek do korektora i efekt super...wczesniej nakladalam zwyczajnie palcem, ale jednak do wszystkich mineralow musza byc odpowiednie pędzle...
lepiej doplacic a byc zadowolonym z kosmetyki, ktory przeciez tez nie kosztuje malo.
kotopulo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 07:16   #3435
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dzięki Z różem spróbuję, bo mam na stanie Ooh La La Lily Lolo, który jest za mocny. Bronzera nie używam, bo nie mam pojęcia, co miałabym sobie nim robić z tak bladą karnacją, opalonej udawać nie chcę.
Sprobuj bronzer EDM Soft Bronzer. to piekny jasny odcien herbatnika, taki szukalam, ale w przypadku tej marki okazal sie dla mnie za jasny jesli chce uzywac jak bronzer. Jesli jestes jeszcze bledsza to pewnie sie nada jako roz i brazer. A skunksami to jesli chodzi o proszki a nie kremowe konsystencje, to ja nakladalam roz, brazer, ogolem wszystko to czym mozna przesadzic i zrobic sobie kuku. Przy skunksie naklada sie tylko migielke koloru. w tej chwili uzywam skunksa do rozswietlacza, ale jak nabede jakis nowy roz i skosnym pedzelkiem od EDM sobie nie podradze to i tutaj skunks wroci do lask.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 09:22   #3436
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dzięki Z różem spróbuję, bo mam na stanie Ooh La La Lily Lolo, który jest za mocny. Bronzera nie używam, bo nie mam pojęcia, co miałabym sobie nim robić z tak bladą karnacją, opalonej udawać nie chcę.
do konturowania bardzo jasnej karnacji ponoć świetny jest cień z NYX w odcieniu Taupe
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 12:57   #3437
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Ma ktoś pędzel Bdellium Tools 945 do konturowania? Korci mnie...
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 12:59   #3438
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Jaki pędzel polecacie dla początkujących? Dopiero co zamówiłam próbki podkładu mineralnego i szukam pędzla
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 13:02   #3439
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Jaki pędzel polecacie dla początkujących? Dopiero co zamówiłam próbki podkładu mineralnego i szukam pędzla
flat top z sunshade minerals - tani (ok 20zł na allegro) i dobry, wiele dziewczyn sobie go chwali, wiele razy się tutaj pojawił, dla początkujących idealny
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-24, 13:23   #3440
magdula87
Rozeznanie
 
Avatar magdula87
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 600
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
flat top z sunshade minerals - tani (ok 20zł na allegro) i dobry, wiele dziewczyn sobie go chwali, wiele razy się tutaj pojawił, dla początkujących idealny
Jestem posiadaczką tego pędzla i zgadzam się z minithema, dla początkującej jest idealny ;-)
__________________
miłość: wrzesień 2010
narzeczona: 22.12.2011
żona: 06.10.2012
II kreseczki: 06.03.2014
mama: 27.10.2014
magdula87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 13:32   #3441
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
flat top z sunshade minerals - tani (ok 20zł na allegro) i dobry, wiele dziewczyn sobie go chwali, wiele razy się tutaj pojawił, dla początkujących idealny
Cytat:
Napisane przez magdula87 Pokaż wiadomość
Jestem posiadaczką tego pędzla i zgadzam się z minithema, dla początkującej jest idealny ;-)
a czy duża jest różnica w tym flat top od tego pędzla do pudru z zestawu z drugiego zdjęcia? bardziej opłaca się kupić zestaw i się zastanawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 8 (1).jpg (15,7 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10700.jpg (56,2 KB, 13 załadowań)
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 13:38   #3442
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
a czy duża jest różnica w tym flat top od tego pędzla do pudru z zestawu z drugiego zdjęcia? bardziej opłaca się kupić zestaw i się zastanawiam
ogromna różnica, to są dwa różne pędzle. Mam oba (zestaw i flat top), ten do pudru jest bardziej miękki, mniej zbity, nie próbowałam nim nakładać podkładu mineralnego ale na pewno dawałby dużo mniejsze krycie niż flat top.
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 13:44   #3443
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
ogromna różnica, to są dwa różne pędzle. Mam oba (zestaw i flat top), ten do pudru jest bardziej miękki, mniej zbity, nie próbowałam nim nakładać podkładu mineralnego ale na pewno dawałby dużo mniejsze krycie niż flat top.
dziękuję zamówię tem flat top i mam nadzieje, że minerały mi podejdą i na próbkach się nie skonczy
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 13:45   #3444
magdula87
Rozeznanie
 
Avatar magdula87
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 600
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
ogromna różnica, to są dwa różne pędzle. Mam oba (zestaw i flat top), ten do pudru jest bardziej miękki, mniej zbity, nie próbowałam nim nakładać podkładu mineralnego ale na pewno dawałby dużo mniejsze krycie niż flat top.
Ja też mam taki zestaw i zestaw 3 z flat topem i raz próbowałam pędzlem do pudru i niestety on jest za mało zbity, jest giętki, miękki przez co nie kryje za dobrze, miałam też wrażenie że zużywa więcej pudru właśnie po to by lepiej kryć.
__________________
miłość: wrzesień 2010
narzeczona: 22.12.2011
żona: 06.10.2012
II kreseczki: 06.03.2014
mama: 27.10.2014
magdula87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 14:53   #3445
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Jaki pędzel polecacie dla początkujących? Dopiero co zamówiłam próbki podkładu mineralnego i szukam pędzla
Jeśli masz ebaya, polecam przeszukać aukcje. Można kupić za ok 10zł na nasze pędzel typu flat top, który dla mnie nie odbiega jakością od tych EDM. zresztą, wszystkie te z bambusową rączka jak dla mnie są praktycznie identyczne, tylko z innym grawerem/nadrukiem
Poza tym chwalę sobie pędzel Ecotools bo bronzera. Jest dla mnie idealny do podkładu, dobrze kryje, idealnie zbity.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 19:50   #3446
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Pędzel do podkładu mineralnego

Macie jakieś porównanie pędzla do pudru Ecotools, pomiędzy jego starą, a nową wersją?
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 19:22   #3447
92ana
Raczkowanie
 
Avatar 92ana
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 134
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez martagg Pokaż wiadomość
ja mogę dodać informację dla naczynkowców, bo sama swego czasu takiej informacji szukałam.

mnie wszystko drapie: bluzki, poszewki na poduszki, ręczniki i pędzle drogeryjne, mleczka i niektóre waciki kosmetyczne. w sklepie MACa pani dała mi chusteczkę do demakijażu i się przestraszyła ;p.

A flat top EDM mnie nie drapie i nie podrażnia. Naczynka są niepodrażnione. Nie mam doświadczenia z innymi pędzlami mineralnymi, ale na pewno zakupię sobie drugi flapik z czasem, bo to dla mnie ewenement.
Mam podobnie, może się skuszę. :P
__________________
KOSMETYKI ANI - o sposobach na ładny wygląd i dobre samopoczucie
92ana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 13:49   #3448
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

czy u was też zachodzi takie przedziwne zjawisko, że pędzle umyte szarym mydłem schną szybciej niż kiedy są umyte np. szamponem?
myję tak samo, suszę tak samo a zdarzyło mi się, że po szamponie przez noc nie wyschły do końca - wtedy mogłam sprawdzić jak się nakłada podkład na mokro bo nie mam aż tak wielu pędzli jak na razie
a po umyciu mydłem zawsze są rano suchutkie jak wiórki
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 13:54   #3449
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
czy u was też zachodzi takie przedziwne zjawisko, że pędzle umyte szarym mydłem schną szybciej niż kiedy są umyte np. szamponem?
myję tak samo, suszę tak samo a zdarzyło mi się, że po szamponie przez noc nie wyschły do końca - wtedy mogłam sprawdzić jak się nakłada podkład na mokro bo nie mam aż tak wielu pędzli jak na razie
a po umyciu mydłem zawsze są rano suchutkie jak wiórki
Jedyne, co przychodzi mi na myśl, to skład Nie wiem, moze dlatgo, że mydło jest mocno oczyszczające, skóra potrafi po min skrzypieć, tym samym mocniej domywa i nie zostają żadne 'prezenty', w szamponie są różne substancje nawilżające, natłuszczające, często silikony i oleje i osadzają się na włosiu... Otaczają i spowalniają wysychanie, być może, inaczej nie umiem tego wytłumaczyć
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 14:01   #3450
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

no faktycznie w sumie wyjaśnienie jest logiczne
a teraz pytanie co jest lepsze dla pędzli?
oczywiście przy założeniu, że są tak samo porządnie doczyszczone
słyszałam, że niektóre dziewczyny nakładają na pędzle odżywki do włosów
szczerze mówiąc nie wiem po co skoro to włosie syntetyczne i raczej nie zachowuje się tak jak naturalne (wyłączając właśnie pędzle z włosiem naturalnym)
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-13 17:05:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:44.