SGH - Szkoła Główna Handlowa - ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła - Edukacja > Studia

Notka

Studia Jakie wybrać? Gdzie studiować? Czego się spodziewać? Jak w ogóle wygląda życie studenta? O tym jak jak wyjść cało z wizyty w dziekanacie, ale też o wielu innych kwestiach dotyczących studenckiego bytu dowiesz się tutaj.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-04-01, 13:44   #91
va12n
Przyczajenie

Dot.: Sgh wieczorowo- zasady przyjmowania

Tak wiem, naprawdę czytałam go wiele razy. Jednakże, jak już pisałam powyżej, słyszałam o "innych sposobach rekrutacji". Wiem, że to mogą być tylko plotki, lecz chciałam się z kimkolwiek doświadczonym skonsultować. Na innych forach wyczytałam opinie o SGH "jak zapłacisz to cię przyjmą". Użytkownika poparło kilku innych studentów, także nabrałam wątpliwości. Wątek był z 2009-2011 roku, także już tam mi nikt nie odpowie.
va12n jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 17:53   #92
SofiaPrunikos
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez va12n Pokaż wiadomość
Tak wiem, naprawdę czytałam go wiele razy. Jednakże, jak już pisałam powyżej, słyszałam o "innych sposobach rekrutacji". Wiem, że to mogą być tylko plotki, lecz chciałam się z kimkolwiek doświadczonym skonsultować. Na innych forach wyczytałam opinie o SGH "jak zapłacisz to cię przyjmą". Użytkownika poparło kilku innych studentów, także nabrałam wątpliwości. Wątek był z 2009-2011 roku, także już tam mi nikt nie odpowie.
Jeżeli jest mniej osób chętnych niż miejsc, to przyjmują wszystkich. Jeżeli jest więcej chętnych niż miejsc, wtedy jest konkurs świadectw maturalnych
SofiaPrunikos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 18:04   #93
va12n
Przyczajenie

A wiesz może czy wieczorówka jest oblegana na SGH i UW (ekonomia)? + na niektórych uczelniach w regulaminie jest pięknie napisane "konkurs świadectw" a w rzeczywistości studentów niestacjonarnych traktuje się po macoszemu i bierze się tych, którzy jako pierwsi złożyli papiery (wiadomo im szybciej zamkną rekrutacje, tym mniej zabawy z "dzieciakami"). Dlatego też do tych regulaminów podchodzę z rezerwą
Stary 2016-04-02, 16:37   #94
viva91
eduMod

Cytat:
Napisane przez va12n Pokaż wiadomość
Wątek był z 2009-2011 roku, także już tam mi nikt nie odpowie.
Nieprawda. Mogą Ci nie odpowiedzieć osoby, które wtedy się wypowiadały, ale skąd masz pewność, że nie zajrzy tam ktoś teraz i będzie miał informacje, jakich potrzebujesz?

Dlatego też łączę Twój wątek ze zbiorczym o SGH.

Co do postępowania uczelni wbrew zasadom określonym w regulaminach - pierwsze słyszę. Owszem, dość często stosowana jest reguła "kto pierwszy ten lepszy", ale uczelnia o niej wspomina. Jeśli nie w regulaminie, to na stronie rekrutacyjnej, którą trzeba śledzić na bieżąco. Zresztą - zawsze możesz być jedną z pierwszych, która złoży dokumenty, to od Ciebie zależy.

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-04-02 o 16:44
viva91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 17:46   #95
va12n
Przyczajenie

Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Serdecznie dziękuję za wszelkie informacje. A na tamtym wątku napisałam wiadomość dwa tygodnie temu, jednak brak odpowiedzi.
Stary 2016-05-09, 17:43   #96
agnieszkaa1997
Przyczajenie

Kandydaci na SGH 2016/2017

Mam pytanie do osób, które chcą studiować na SGH w Warszawie od października 2016 roku. Jaki wg Was będzie próg punktowy? Chciałabym się tam dostać, ale nie wiem czy będę mieć wystarczającą liczbę punktów. Mam nadzieję, że trochę spadnie, bo matura nie była łatwa.
agnieszkaa1997 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 12:07   #97
nikaa941
Przyczajenie

Hej dziewczyny. Czy któraś z Was studiuje zaocznie na SGH? Chcę studiować zaocznie, ponieważ chcę pracować i być niezależna. Jednak obawiam się, że łączenie pracy ze studiowaniem na takiej uczelni będzie ciężkie.. Proszę o opinie
nikaa941 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-23, 21:54   #98
ColdDesert
West Coast

Hej dziewczyny, może któraś będzie umiała mi pomóc. Składanie dokumentów dopiero w sierpniu, ale chciałam sobie wszystko przygotować na spokojnie i natknęłam się na problem. Pierwszym z wymaganych dokumentów jest formularz stanowiący podanie o przyjęcie na studia, który mamy pobrać z internetowego systemu rekrutacji. Niestety u mnie w systemie nadal "zestawienie dokumentów" jest nieaktywne i nie wiem czy to jakiś błąd u mnie, czy po prostu jeszcze tego nie udostępnili? Otrzymałam wiadomość, że zostałam przyjęta, na listach na stronie głównej też jestem, dlatego nie wiem o co chodzi z tym formularzem a raczej jego brakiem. Dopiero dzisiaj to zauważyłam a zadzwonić mogę po weekendzie.

Edytowane przez ColdDesert
Czas edycji: 2016-07-23 o 21:55
ColdDesert jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 13:05   #99
Ashhhhh123321
Przyczajenie

Sgh popołudniowo!

Witam, mam pare pytan do studentów lub absolwentów SGH, byc moze ktos z was studiował tam niestacjonarnie w trybie popołudniowym, lub zna kogos, ma informacje dotyczące takich studiów. Wiem ze opłata to 3200 na semestr, jednak waham sie czy warto poswiecac pieniadze. Dostalam sie na zarzadzanie na PW, ale nie wiem czy nie zrezygnowac i nie przejsc na SGH. Moglby ktos pomoc? Doradzic? Jak wyglada studiowanie tam? Czy faktycznie zajecia sa tylko po poludniu (slyszalam ze odbywają sie one normalnie z reszta studentów)? Jaki papier dostane po ukończeniu tych studiów? Mam jeszcze duzo innych pytan, wiec prosze o pomoc!
Ashhhhh123321 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 11:34   #100
zuza45
Przyczajenie

Przeniesienie na SGH

Witajcie, czy są tu jakieś studentki SGH ? Mam kilka pytań...jestem na 1 na pierwszym roku studiów i chciałabym siętam przenieść od 2 roku
zuza45 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 08:46   #101
tlenekcynku
Raczkowanie

SGH magisterskie

Cześć wszystkim,

Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda kwestia studiów magisterskich na SGH w Warszawie. Czy idąc na studia stacjonarne, można ułożyć sobie plan w jeden dzień (lub indywidualny tok - przyznają na pracę zawodową?)? Jeżeli nie, to czy studia niestacjonarne są coś warte? Chodzi o Finanse i Rachunkowość.
/pracuję w zawodzie/

Dzięki za odpowiedzi
tlenekcynku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 00:18   #102
dominikaj27
Przyczajenie

SGH - języki obce

Witajcie! Studentki SGH, pomóżcie Mam pytanie w związku z językami zdawanymi na maturze i jednocześnie tymi, których będę się uczyć na wspomnianej uczelni ( jeśli się dostanę). Zastanawiam się czy oba języki będą realizowane w takim samym zakresie, czy np. jeden z nich będzie na poziomie bardziej zaawansowanym. I jeśli tak, to czy musi być to ten język pierwszy w rekrutacji tzn. ten, który musi być zdawany na poziomie rozszerzonym? Czy możliwe jest to, by to ten drugi język w rekrutacji ( w moim przypadku ten zdawany na podstawie) był potem tym "głównym" na studiach? Z góry dzięki za odpowiedzi
dominikaj27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 16:37   #103
ilona4321
Przyczajenie

Post SGH zaocznie, co i jak?

Cześć wszystkim!
Jestem tu nowa więc jeszcze nie bardzo rozumiem co i jak, za wszelkie pomyłki przepraszam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Niestety nadszedł ten czas, matura już w maju 2018 r. Wymarzoną uczelnią jest SGH. Im więcej o niej czytam tym bardziej chcę się tam dostać. Szkoła dużych możliwości, prestiż itp. Po za tym interesują mnie finanse. Zawsze wyobrażałam sobie, że będę pracować za biurkiem. Bank, księgowość... Coś w tym stylu, lubię liczenie, matematykę. Jestem zdecydowana na tryb sobotnio-niedzielny.

A więc pytanie: jak to jest na studiach niestacjonarnych SGH? Z jakimi wynikami można się dostać? Jak z pracą po? Będę wdzięczna za każdą informację. POMOCY!
ilona4321 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 08:37   #104
uzytkowniczka777
Raczkowanie

SGH - praca magisterska

Pisał ktoś niedawno magisterkę na SGH?

Próbuję od kilku dni dodzwonić się do sekretariatu, w sumie kilkadziesiąt prób. I nie da rady. A mam kilka pytań.

1. W stylu: obiegówkę z biblioteki to trzeba dołączyć do pracy? Czy oddać przy obronie? Czy co z nią zrobić?

2. Podobnie, w pracy musi być chyba oświadczenie o samodzielnym jej wykonaniu. Ale gdzie takie oświadczenie znajdę? Bo znalazłam jeden wzór w internecie, ale też informację, że to oświadczenie musi być automatycznie wygenerowane.

Edytowane przez uzytkowniczka777
Czas edycji: 2018-01-26 o 12:30
uzytkowniczka777 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 19:09   #105
gilmoregirl92
Rozeznanie

Dot.: SGH - praca magisterska

Cytat:
Napisane przez uzytkowniczka777 Pokaż wiadomość
Pisał ktoś niedawno magisterkę na SGH?

Próbuję od kilku dni dodzwonić się do sekretariatu, w sumie kilkadziesiąt prób. I nie da rady. A mam kilka pytań.

1. W stylu: obiegówkę z biblioteki to trzeba dołączyć do pracy? Czy oddać przy obronie? Czy co z nią zrobić?

2. Podobnie, w pracy musi być chyba oświadczenie o samodzielnym jej wykonaniu. Ale gdzie takie oświadczenie znajdę? Bo znalazłam jeden wzór w internecie, ale też informację, że to oświadczenie musi być automatycznie wygenerowane.

Z tego co pamietam:
1) obiegówka przy odbiorze dyplomu
2) oświadczenie powinien ci wygenerować Solad

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 17:52   #106
uzytkowniczka777
Raczkowanie

Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - ZBIORCZY

A czy bronił się ktoś niedawno (już według nowych zasad)?

Jeszcze kilka miesięcy temu sprawdzałam na stronie SGH i był tam zestaw pytań i informacja, że na obronie dostaje się dodatkowe pytania z listy.

Teraz sprawdzam raz jeszcze stronę http://administracja.sgh.waw.pl/pl/D...ny/obrona.aspx i nie jestem w stanie zrozumieć tych informacji. Po pierwsze na stronie znajduje się link do pytań dla "grupy B", chociaż z tego co widzę nigdzie nie ma wyjaśnienia czym ta grupa B jest. Nie jest również wyjaśnione czym są grupy C, D, E.

Do jakiej grupy należy obecny drugi rok (rozpoczęcie studiów w sem. zimowym 2016, zdanie pracy do przyszłego tygodnia)? Które pytania przygotować?

Drugie pytanie: jak to jest zorganizowane z egzaminem pisemnym dla grup C, D, E? Jak często on się odbywa? Da się do niego przystąpić tuż przed obroną, czy obrona i ten egzamin odbywają się w odstępie czasowym?
uzytkowniczka777 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
finanse i rachunkowość, gospodarcze, matura 2018, miedzynarodowe, sgh, stosunki, studia zaoczne, warszawa

Nowe wątki na forum Studia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości