Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-02-09, 09:05   #991
MissCath
Zakorzenienie

Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

A ja się zastanawiam, czy się upomnieć o dodatek aktywizacyjny, skoro znalazłam samą pracę, a miałam prawo do zasiłku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

https://www.suwaczek.pl/cache/5210f7af3c.png
MissCath jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 09:06   #992
Pinakoladka2008
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez patisia123 Pokaż wiadomość
Dlaczego tylko do złożenia? Zrezygnowałaś, czy odrzucili?
Wczoraj słyszałam jakieś wiadomości gdzie mówili o bonie na zasiedlenie i jako warunek przedstawili zarejestrowanie w urzędzie od minimum 3 miesięcy. Na stronie mojego UP nic nie ma o tym warunku, w ustawie też nie. Ale w niektórych artykułach też jest o tym mowa.

Wysłane z mojego U20 Plus przy użyciu Tapatalka
Bo mój pracodawca chciał mnie zatrudnić od zaraz, a nie czekać aż dam mu do podpisu wniosek, wrócę z nim do miejsca zamieszkania, złożę i jeszcze będę czekać na decyzję 😓

"
Nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić
Są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki"
Pinakoladka2008 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 10:00   #993
Dagunia
Komplikatorka

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
A ja się zastanawiam, czy się upomnieć o dodatek aktywizacyjny, skoro znalazłam samą pracę, a miałam prawo do zasiłku.

Jak najbardziej
8/18
14/20

Wy mówicie na to „lista grzechów”, ja mówię – weekend...
Dagunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 10:17   #994
patisia123
Zakorzenienie

Cytat:

pewnie, że tak
patisia123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 22:27   #995
Vrenth
Zadomowienie

Orientujecie się może jak pracodawcy patrzą na dłuższą przerwę w pracy? Pracowałam po studiach 3 lata w IT, po czym 3 lata nie pracowałam w ogóle. Mam zamiar próbować to "sprzedać" w CV jako dobrą znajomość angielskiego, zdolności organizacyjne, itp - byłam w USA i zajmowałam się domem i wszystkim.

Jak to ująć w CV? Dopisać gdzieś na końcu razem z stażami i wolontariatami? Planuję wyjaśnić to jakimś krótkim zdaniem w liście motywacyjnym, ale wiem, że sporo rekrutujących ich nie czyta.

I kolejna sprawa - na jaką pracę myślicie, że mogę liczyć? Mam szansę na pracę z tych samych ogłoszeń co 3 lata temu, czy powinnam też startować na takie z niższymi wymaganiami? Obawiam się, że pracodawca może myśleć, że zapomniałam jak się pracuje i moje poprzednie doświadczenie się mało liczy.
Vrenth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 10:11   #996
Takion94
Zadomowienie

Witam was ponownie niestety muszę na nowo szukać pracy, bo będzie redukcja w firmie. Z biura w pierwszej kolejności zwolnią mnie + jeszcze jedną osobę. Pozostałym utną z pensji. Wypowiedzenie mam podobno dostać dopiero w ok. kwietnia, ale już od czwartku zacząłem wysyłać CV. Celuje głównie w duże miasta, choć jeżeli coś w moich okolicach się trafi to też chętnie bym przyjął. Czego szukam? Hmmm gdzieś w administracji, w kadrach, jako fakturzysta, w księgowości ogólnie prac biurowych.Pytanie tylko jeśli będą się pytać o to ile chcę zarabiać to jaką mam podawać stawkę? Myślałem o 2500 netto? Myślę, że nie jest to wygórowana kwota. Jak sądzicie? Wysyłam nie tylko na asystenckie stanowiska, ale też na samodzielne( najwyżej nie zadzwonią a próbować zawsze warto). Wysyłam też CV w ciemno(może zadzwonią a może nie zobaczymy).
Nie ukrywam, że jest mi przykro, że muszę odejść, bo trochę przyzwyczaiłem się do swoich obowiązków ponadto byem poniewierany przez jedną pracownice( o której już tutaj pisałem) i co? Ona zostaje a ja nie. Co to za sprawiedliwość
Takion94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 18:19   #997
Amazoniak
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Orientujecie się może jak pracodawcy patrzą na dłuższą przerwę w pracy? Pracowałam po studiach 3 lata w IT, po czym 3 lata nie pracowałam w ogóle. Mam zamiar próbować to "sprzedać" w CV jako dobrą znajomość angielskiego, zdolności organizacyjne, itp - byłam w USA i zajmowałam się domem i wszystkim.

Jak to ująć w CV? Dopisać gdzieś na końcu razem z stażami i wolontariatami? Planuję wyjaśnić to jakimś krótkim zdaniem w liście motywacyjnym, ale wiem, że sporo rekrutujących ich nie czyta.

I kolejna sprawa - na jaką pracę myślicie, że mogę liczyć? Mam szansę na pracę z tych samych ogłoszeń co 3 lata temu, czy powinnam też startować na takie z niższymi wymaganiami? Obawiam się, że pracodawca może myśleć, że zapomniałam jak się pracuje i moje poprzednie doświadczenie się mało liczy.
Najlepiej w CV napisać że te 3 lata to pobyt w USA, nie zostawiać luki bo to cię może rzeczywiście zupełnie wykluczyć przy 1 etapie weryfikowania CV. Napisz co tam robiłaś czy to była praca/studia/staż/pobyt szkoleniowy-cokolwiek i dopisz jakie umiejętności nabyłaś, czego się nauczyłaś (przede wszystkim język). Nie powinnaś wg mnie startować na niższe stanowiska ale równoległe i/lub wyższe-skoro znasz język lepiej przez ten pobyt zagraniczny

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Witam was ponownie niestety muszę na nowo szukać pracy, bo będzie redukcja w firmie. Z biura w pierwszej kolejności zwolnią mnie + jeszcze jedną osobę. Pozostałym utną z pensji. Wypowiedzenie mam podobno dostać dopiero w ok. kwietnia, ale już od czwartku zacząłem wysyłać CV. Celuje głównie w duże miasta, choć jeżeli coś w moich okolicach się trafi to też chętnie bym przyjął. Czego szukam? Hmmm gdzieś w administracji, w kadrach, jako fakturzysta, w księgowości ogólnie prac biurowych.Pytanie tylko jeśli będą się pytać o to ile chcę zarabiać to jaką mam podawać stawkę? Myślałem o 2500 netto? Myślę, że nie jest to wygórowana kwota. Jak sądzicie? Wysyłam nie tylko na asystenckie stanowiska, ale też na samodzielne( najwyżej nie zadzwonią a próbować zawsze warto). Wysyłam też CV w ciemno(może zadzwonią a może nie zobaczymy).
Nie ukrywam, że jest mi przykro, że muszę odejść, bo trochę przyzwyczaiłem się do swoich obowiązków ponadto byem poniewierany przez jedną pracownice( o której już tutaj pisałem) i co? Ona zostaje a ja nie. Co to za sprawiedliwość
przykro mi, bo zawsze taka wiadomość to dla człowieka stres ale pamiętając o tej twojej mobingusi z firmy-może wyjdzie ci to na dobre popatrz na to tak - nie wykopali cię nagle, z dnia na dzień, masz dość dużo czasu na znalezienie nowej pracy, możesz się na spokojnie rozglądać, zwalniać na rozmowy (w tej sytuacji każdy cię zrozumie a nawet będą ci kibicować), nie musisz się ukrywać z poszukiwaniami. Wiem, że teraz jest ci przykro ale jak trochę ochłoniesz i pogodzisz się z tą sytuacją to może uznasz, że jest to jakaś szansa dla ciebie na zmienę. Męczyłeś się tam ale sam byś się nie zwolnił, a nie umiałeś sobie za bardzo poradzić z ta wredną babą więc jakby nie patrzeć - twój problem rozwiązał się sam a dodatkowo jej obetną pensję i będzie musiała przejąć część twoich obowiązków 2500 Netto to nie jest za dużo wg mnie, jeżeli to jest twoje docelowe wynagrodzenie to ja bym mówiła 2700-2800 Netto i dodawała: z możliwością negocjacji na początek (zawsze pracodawcy próbują coś uciąć od stawki wyjściowej)
Stary 2018-02-11, 18:58   #998
Vrenth
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Napisz co tam robiłaś czy to była praca/studia/staż/pobyt szkoleniowy-cokolwiek i dopisz jakie umiejętności nabyłaś, czego się nauczyłaś (przede wszystkim język).
Dzięki. To jeszcze muszę pomyśleć jak ładnie napisać nicnierobienie w cv ;-) Tak serio to zajmowałam się domem i załatwianiem miliona spraw. Oczywiście nauczyłam się sporo rzeczy, ale to jak się załatwia sprawę w urzędzie czy liczy podatki nie jest takie znowu szczególnie przydatne poza USA. Odrobinę się rozwijałam informatycznie we własnym zakresie, ale to też raczej odświeżenie pewnych informacji ze studiów niż jakaś pokaźna wiedza.
Vrenth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 19:49   #999
Takion94
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Najlepiej w CV napisać że te 3 lata to pobyt w USA, nie zostawiać luki bo to cię może rzeczywiście zupełnie wykluczyć przy 1 etapie weryfikowania CV. Napisz co tam robiłaś czy to była praca/studia/staż/pobyt szkoleniowy-cokolwiek i dopisz jakie umiejętności nabyłaś, czego się nauczyłaś (przede wszystkim język). Nie powinnaś wg mnie startować na niższe stanowiska ale równoległe i/lub wyższe-skoro znasz język lepiej przez ten pobyt zagraniczny

przykro mi, bo zawsze taka wiadomość to dla człowieka stres ale pamiętając o tej twojej mobingusi z firmy-może wyjdzie ci to na dobre popatrz na to tak - nie wykopali cię nagle, z dnia na dzień, masz dość dużo czasu na znalezienie nowej pracy, możesz się na spokojnie rozglądać, zwalniać na rozmowy (w tej sytuacji każdy cię zrozumie a nawet będą ci kibicować), nie musisz się ukrywać z poszukiwaniami. Wiem, że teraz jest ci przykro ale jak trochę ochłoniesz i pogodzisz się z tą sytuacją to może uznasz, że jest to jakaś szansa dla ciebie na zmienę. Męczyłeś się tam ale sam byś się nie zwolnił, a nie umiałeś sobie za bardzo poradzić z ta wredną babą więc jakby nie patrzeć - twój problem rozwiązał się sam a dodatkowo jej obetną pensję i będzie musiała przejąć część twoich obowiązków 2500 Netto to nie jest za dużo wg mnie, jeżeli to jest twoje docelowe wynagrodzenie to ja bym mówiła 2700-2800 Netto i dodawała: z możliwością negocjacji na początek (zawsze pracodawcy próbują coś uciąć od stawki wyjściowej)
Nie ukrywam, że przez pierwsze 3 dni byłem załamany. Pani z którą siedzę jest cała w skowronkach( nie trzeba się domyślać dlaczego). Z kolei pozostali pracownicy są zażenowani całą sytuacją. Jedna koleżanka z pracy trzyma za mnie kciuki żeby udało mi się coś znaleźć sama z resztą szuka czegoś innego
Co do zwolnienia to masz rację sam bym się nie zwolnił z tej roboty, bo nawinie liczyłbym, że coś w tej firmie się zmieni na lepsze... A bądźmy szczerzy rozwój tam żaden, kasa kiepska nie mówiąc nawet, że żałośnie niska jak na ilość pracy jaką wykonywałem i terror pseudo specjalistki po liceum myśląca, że jest nie wiadomo kim, bo jest rodziną do szefowej.
Stary 2018-02-11, 20:42   #1000
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Strasznie to przykre,ale może w końcu ta babka nie będzie miała się na kim wyżywać (skoro ucinają kilka stanowisk, to nie zatrudnią nikogo,więc babka zostanie sama). Może to i dobrze, teraz będzie sama musiała pracować, nie zwali na nikogo roboty. Przynajmniej jak będzie się rzucać, to zawsze możesz powiedzieć, że niedługo i tak cię zwalniają więc niech ona zajmuje się swoją pracą, skoro ją zostawiają
Zawsze możesz jej się jej odgryźć, skoro i tak nie masz nic do stracenia.

Myślę tak samo jak koleżanka wyżej, że 2700 do negocjacji.
Dasz radę!
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 21:30   #1001
Timon i Pumba
hakuna matata

A czy ogólnie 2500 to dużo czy mało za te stanowiska to zależy o jaką lokalizację chodzi. I Szczecin i Warszawa to duże miasta, to co w pierwszym będzie dobra pensja - w drugim szału nie zrobi.

Stary 2018-02-12, 10:39   #1002
Pinakoladka2008
Zadomowienie

Byłam na teście w budżetówce, niestety znowu nic, a wydawało mi się, że dobrze mi poszło...😐

"
Stary 2018-02-12, 12:39   #1003
Maggie Q
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Pinakoladka2008 Pokaż wiadomość
Byłam na teście w budżetówce, niestety znowu nic, a wydawało mi się, że dobrze mi poszło...😐

A jakie były pytania?
Stary 2018-02-12, 14:20   #1004
megamag
Zakorzenienie

Vrenth ja bym na Twoim miejscu nie schodziła z wymagań. Pracodawca może sobie myśleć, co chce, ale jest zależny od rynku. A rynek IT obecnie wygląda tak, że brakuje pracowników.

Takion94 rozstrzał zarobków jest bardzo duży w zależności od charakteru stanowiska i miejsca. Nie wszędzie wyżyjesz za 2,5 tys., a są miejsca, w których to wymarzona pensja. Więc zanim coś rzucisz, przejrzyj choćby ceny najmu w danym mieście. Stanowisko stanowisku też nierówne. Znam dwie księgowe. Pierwsza po słabej uczelni, bez żadnych kursów ani języków, mieszka w małym mieście, pracuje w publicznej spółce, gdzie rozlicza tylko jeden rodzaj podatku. Zarabia najniższą krajową. Druga księgowa po dobrej uczelni, ze wszelkimi możliwymi kursami i uprawnieniami biegłego rewidenta. Pracuje w Warszawie. Robi pełną księgowość i audyty dużych firm. Zarabia tyle co ta pierwsza plus jedno zero.
megamag jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 14:39   #1005
Pinakoladka2008
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Maggie Q Pokaż wiadomość
A jakie były pytania?
No powiedziałabym, że średnio szczegółowe, a z 40 osób zdało tylko 7.

"
Stary 2018-02-12, 15:13   #1006
Konto usunięte

Mam pytanie może lekko nie związane z szukaniem pracy, ale... na jakiej zasadzie puszcza się PIT internetowo? Szczerze to nigdy nie robiłam tego, jak to działa?
Czy mam wysyłać przez stronę US czy przez jakikolwiek internetowy program?
Stary 2018-02-12, 15:17   #1007
_kasias
Rozeznanie

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;8131929 1]Mam pytanie może lekko nie związane z szukaniem pracy, ale... na jakiej zasadzie puszcza się PIT internetowo? Szczerze to nigdy nie robiłam tego, jak to działa?
[/QUOTE]

Poczytaj sobie tutaj: http://www.finanse.mf.gov.pl/systemy...e/e-deklaracje
Tak w skrócie to musisz zainstalować program e-deklaracje, tam uzupełnić swoje dane, następnie wybierasz pit, który chcesz wypełnić, a na sam koniec go wysyłasz. Jako uwierzytelnienie musisz chyba podać swój przychód za rok ubiegły. Ogólnie jest to bardzo proste i szybkie
_kasias jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 15:18   #1008
MissCath
Zakorzenienie

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;8131929 1]Mam pytanie może lekko nie związane z szukaniem pracy, ale... na jakiej zasadzie puszcza się PIT internetowo? Szczerze to nigdy nie robiłam tego, jak to działa?
[/QUOTE]Na stronie US masz do pobrania program e-deklaracje. Musisz mieć przygotowana kwotę przychodu za rok 2016, a resztę robi intuicyjnie. Bez żadnych podpisów elektronicznych itd.

Stary 2018-02-12, 16:17   #1009
Konto usunięte

Cytat:
Na stronie US masz do pobrania program e-deklaracje. Musisz mieć przygotowana kwotę przychodu za rok 2016, a resztę robi intuicyjnie. Bez żadnych podpisów elektronicznych itd.

Właśnie siedziałam i myślałam jak się podpisać:P
Dzięki.

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Cytat:
Napisane przez _kasias Pokaż wiadomość
Poczytaj sobie tutaj: http://www.finanse.mf.gov.pl/systemy...e/e-deklaracje
Tak w skrócie to musisz zainstalować program e-deklaracje, tam uzupełnić swoje dane, następnie wybierasz pit, który chcesz wypełnić, a na sam koniec go wysyłasz. Jako uwierzytelnienie musisz chyba podać swój przychód za rok ubiegły. Ogólnie jest to bardzo proste i szybkie
Dzięki
Stary 2018-02-13, 18:50   #1010
Konto usunięte

ściagnęłam te e-deklaracje, złożyłam i godzinę czekam i nadal nic :/ nie mam żadnego potwierdzenia, cały czas "deklaracja wstępnie przetworzona" i nic.
Nie wiem, komp ma chodzić całą noc?
Boże pomóżcie bo się załamałam, myślałam, że to jest łatwiejsze a teraz jestem cała w nerwach, bo muszę co innego robić, wyłączyć kompa, a nie mogę.
Jak wyłączam program to mi pisze "Czy na pewno chcesz wyjść-masz niesprawdzone deklaracje"
Stary 2018-02-14, 04:51   #1011
_kasias
Rozeznanie

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;8135859 6]ściagnęłam te e-deklaracje, złożyłam i godzinę czekam i nadal nic :/ nie mam żadnego potwierdzenia, cały czas "deklaracja wstępnie przetworzona" i nic.
Boże pomóżcie bo się załamałam, myślałam, że to jest łatwiejsze a teraz jestem cała w nerwach, bo muszę co innego robić, wyłączyć kompa, a nie mogę.
Jak wyłączam program to mi pisze "Czy na pewno chcesz wyjść-masz niesprawdzone deklaracje"[/QUOTE]

Hmm a normalnie zapisywałaś te pliki pdf? Po wysłaniu kazali Ci wpisać przychód za rok ubiegły? Nie pamiętam dokładnie każdego etapu, bo nie wysyłałam w tym roku, ale raczej nie przypominam sobie takich sytuacji... Jak wpisałam przychód, to mogłam od razu zamknąć i tyle.
_kasias jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 09:48   #1012
bonasera
Rozeznanie

Ja w zeszłym roku rozliczałam PIT przez internet, ale nie pobierałam nic o.O robiłam normalnie przez platformę internetową, potem logując się mogłam zobaczyć "status" rozliczenia (i podobne wiadomości przychodziły mi na maila). Drżałam jak cholera, czy wszystko dobrze zrobiłam, ale wszystko było dobrze.

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 16:23   #1013
Pinakoladka2008
Zadomowienie

Jutro kolejna rozmowa, a dzisiaj wysłałam chyba że 20 CV 🙄

"
Stary 2018-02-14, 19:17   #1014
visionAM
Zakorzenienie

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;8135859 6]ściagnęłam te e-deklaracje, złożyłam i godzinę czekam i nadal nic :/ nie mam żadnego potwierdzenia, cały czas "deklaracja wstępnie przetworzona" i nic.
Jak wyłączam program to mi pisze "Czy na pewno chcesz wyjść-masz niesprawdzone deklaracje"[/QUOTE]
Poczekaj, to czasem trwa. Ja jak rok temu wysyłałam deklarację to dopiero na drugi dzień miała status potwierdzony
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 19:24   #1015
Maggie Q
Wtajemniczenie

Cytat:

A gdzie startujesz?
Stary 2018-02-14, 19:38   #1016
Takion94
Zadomowienie

Cytat:

Heh ja tak samo :P
Stary 2018-02-14, 21:17   #1017
Pinakoladka2008
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Maggie Q Pokaż wiadomość
A gdzie startujesz?
W bardzo, bardzo różnych branżach, do urzędów, agencji reklamowych i prywatnych firm. Jutro akurat w social mediach

"
Stary 2018-02-15, 05:27   #1018
MissCath
Zakorzenienie

Wiem, że to można szału dostać, bo już się człowiek męczy, ale warto. W końcu się uda. Ja już byłam bardzo zrezygnowana, kiedy właśnie miałam telefon, że mi się udało.

Stary 2018-02-15, 11:42   #1019
Maggie Q
Wtajemniczenie

Cytat:
Wiem, że to można szału dostać, bo już się człowiek męczy, ale warto. W końcu się uda. Ja już byłam bardzo zrezygnowana, kiedy właśnie miałam telefon, że mi się udało.

A ja wreszcie się dowiedziałam, że będę nadal współpracować z tą agencją. Ponad miesiąc im zajęło, żeby przekonać księgowego, że się opłaca. Swoje się naczekałam i "nastresowałam", nie powiem. Teraz tylko sprawę umowy domknąć, będzie od marca, jak zapowiedziała sekretarka. Jeszcze nie wiem, na jakiej zasadzie dokładnie będzie. Żeby jakoś przeczekać te 2 tygodnie i nie tracić czasu, po prostu ćwiczę grafikę.

Edytowane przez Maggie Q
Czas edycji: 2018-02-15 o 11:43
Maggie Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 12:11   #1020
Pinakoladka2008
Zadomowienie

Jestem już po rozmowie, wrażenia pozytywnie, chociaż wyniki rekrutacji dopiero w przyszłym tygodniu. Jutro idę na następną.

"
Odpowiedz

Tagi
bezrobocie, motywacja, praca, szukam pracy

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (1 użytkowników i 1 gości)
megamag
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości