Przewalutowanie kredytu we frankach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-06, 13:18   #1
marynarczyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1

Przewalutowanie kredytu we frankach


Witam, w 2005 roku zaciągnąłem kredyt we frankach szwajcarskich o łącznej sumie 300 000 zł z przeznaczeniem na budowę domu na 21 lat. Mija już 10 lat jak spłacam kredyt i przy ciągłych wahaniach kursu franka niejednokrotnie płaciłem raty o połowę wyższe niż na początku. Miałem nadzieję, że rządowe działania coś pomogą, ale warunki które stawiają obejmą zaledwie ze 12 % frankowiczów, do których niestety się nie zaliczam :/. Zastanawiam się, czy by na własną rękę nie przewalutować franka na złotówki. Co o tym myślicie?
marynarczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 07:17   #2
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Przewalutowanie kredytu we frankach

Najgorsze w tym przewalutowaniu jest to, że po pierwsze trzeba ponieść koszty, a po drugie od początku przejść całą procedurę weryfikacyjną, czyli mieć po prostu zdolność kredytową. Teraz warunki są o wiele bardziej wyśrubowane niż w 2005 r (również wówczas braliśmy kredyt), ale na mniejszą sumę.
My na razie zostajemy przy frankach.
__________________


Insta
bernikula jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 21:23   #3
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: Przewalutowanie kredytu we frankach

Ja bym się nie zdecydowała na przewalutowanie, bo obecnie to nic nie da. Masz wyższą kwotę do spłaty, a oprocentowanie złotowych jest znacznie wyższe niż we frankach. Ja mam 0% oprocentowanie we frankach, i mnie się to nie opłaca na tą chwilę, a zaciągnęłam kredyt w 2006r. Chyba, że załapie się na pomoc rządową i uzyskam znaczne umorzenie, to wtedy to jeszcze skalkuluję.
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-13 22:23:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:39.