Jakiego masła używacie? - Strona 2 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - Moje gotowanie

Notka

Kuchnia - Moje gotowanie Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-11-05, 00:27   #31
Syl993
Zadomowienie

Dot.: Jakiego masła używacie?

Cytat:
Napisane przez milionmalychkawalkow Pokaż wiadomość
Ja może trochę tak z doskoku, ale może posmakuje ci guacamole? To takie wegańskie masło, pasta z avocado, bardzo tłuste i o konsystencji takiego miękkiego masła.
Potrzebujesz owoc awokado, szczyptę soli, ząbek (lub mniej, zależy ile lubisz) czosnku oraz sok z połówki cytryny. Wrzucasz do wszystko razem i dziamkasz widelcem - avocado musi być tak przyjemnie miękkie.
Avocado zawiera zdrowe tłuszcze rośline i jest wskazane przy wysokim cholesterolu ze względu na jego brak
O tak avokado jest przepyszne, przekonalam sie do niego jakies 4 miesiace temu, czasami gdy nie mam czasu wlasnie takie maselko, to wrzucam chlebek do opiekacza kroje w polksiezyce avokado i na chlebek, ono tak przyjemnie mieciutkie sie robi pod wplywem ciepla. Jesli mam czas to rozcieram nozem na chlebie.
Syl993 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 08:51   #32
Ramona_85
Zakorzenienie

Ostatnio wyczaiłam w Intermarche takie masło
http://kupujnajlepsze.pl/produkt/pok...2581O%2BEKSTRA
jest napisane, że otrzymano ze śmietanki pasteryzowanej, czyli może te 82% jest faktycznie tłuszczu mlecznego
Stary 2013-11-05, 10:59   #33
ancooora
Zadomowienie

Musi mieć 82% a tak to obojętnie jakiej firmy, choć ostatnio kupuję hurtem Pilos z Lidla w granatowym opakowaniu
Stary 2013-11-06, 07:40   #34
Ramona_85
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ancooora Pokaż wiadomość
Musi mieć 82% a tak to obojętnie jakiej firmy, choć ostatnio kupuję hurtem Pilos z Lidla w granatowym opakowaniu
tak, tylko np. z masłem firmy Masmal Dairy była afera, bo niby masło ekstra 82 %, a wykryto w nim tłuszcze pochodzenia roślinnego z znacznych ilościach
Stary 2013-11-06, 09:39   #35
Rena
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 6

guacamole jest dobre, ale to raczej pasta smakowa niz maslo do kanapek, choc wiadomo zalezy z czym. http://pl.wikipedia.org/wiki/Guacamole

dokladka perfumy
Rena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 01:08   #36
gryx82
Baptysta Dnia Ósmego

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
najzdrowsza jest oliwa z oliwek ...
Cudze chwalicie, swego nie znacie Pod względem składu nasz poczciwy, z dziada pradziada znany olej lniany/rydzowy (z lnianki czyli, nie z grzybów) bije oliwę z oliwek na głowę

"Strzeż się ludzi, którzy nie lubią kotów"

przysłowie irlandzkie

gryx82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 06:30   #37
bleuclair
Zakorzenienie

U mnie kupuje się głównie masło z Krasnegostawu, moim zdaniem jest lepsze niż Mlekovita, Łaciate itp. Mam też znajomego , którego uczulają wszystkie masła poza tym właśnie. O takie: http://www.krasnystaw.eu/index.php/produkty/produkt/50
bleuclair jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 10:26   #38
Dziumdzia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Cudze chwalicie, swego nie znacie Pod względem składu nasz poczciwy, z dziada pradziada znany olej lniany/rydzowy (z lnianki czyli, nie z grzybów) bije oliwę z oliwek na głowę
skoro już "cudze chwalicie..." to najlepszy ze wszytkich olejów jest olej rzepakowy - ma najkorzystniejszy skład tłuszczowy
Dziumdzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 09:25   #39
milionmalychkawalkow
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
guacamole jest dobre, ale to raczej pasta smakowa niz maslo do kanapek, choc wiadomo zalezy z czym. http://pl.wikipedia.org/wiki/Guacamole
Z racji tego, że jestem weganką, nie stosuję tłuszczów odzwierzęcych, również mlecznych, guacamole odpowiednio przyprawione jest świetnym i zdrowym zastępstwem
CZARNY KOT.
GDZIE TY MIESZKASZ?
MIĘDZY SWEMI.
W JAKIM KRAJU?
WOLNEJ ZIEMI.

Cytat:
ta od poliamorii, seksu z iloscia mezczyzn w 100+ i skrajna ''feministka''
jej insta
milionmalychkawalkow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 10:26   #40
myszka197
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

ja nie używam masła, ani margaryny, ani żadnych twardych żółtych smarowideł - mdli mnie na sam widok, kanapki smaruję majonezem, musztardą, ketchupem, smażę na oliwie. Jeszcze gorszy jest zapach masła roztopionego, wolę umżeć z głodu, a nie zjem niczego, co było smażone na maśle, lub polane roztopionym masłem (np, ziemniaki, pierogi)
myszka197 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 14:01   #41
ancooora
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
tak, tylko np. z masłem firmy Masmal Dairy była afera, bo niby masło ekstra 82 %, a wykryto w nim tłuszcze pochodzenia roślinnego z znacznych ilościach

Tak, masz rację. Ja sama się na takie podrobione nadziałam i co najlepsze, było w promocji i kupiłam hurtem :/ Pisało jak byk, że jest 82% ale w smaku przypominało margarynę :/ Mam sprawdzone Pilos z Lidla
Stary 2013-11-11, 19:30   #42
Mirabilka
Wtajemniczenie

ja ost się przerzuciłam na irlandzkie kerrygold - chyba w stałe ofercie w Lidlu już jest.

Mirabilka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 20:09   #43
Sorbik
Zakorzenienie

Używam tylko osełki, nie wyobrażam sobie jeść innego masła. I szczerze polecam. Moja babcia która była nauczona jeść tylko masło domowej roboty lubi to właśnie masło, stwierdziła kiedyś, że jest bardzo podobne do domowego.

Zapuszczam włosy 56cm---> 70cm

“I have learned to be content in whatever circumstances I am in”.
Sorbik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 21:51   #44
kevschaa
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Sorbik Pokaż wiadomość
Używam tylko osełki, nie wyobrażam sobie jeść innego masła. I szczerze polecam. Moja babcia która była nauczona jeść tylko masło domowej roboty lubi to właśnie masło, stwierdziła kiedyś, że jest bardzo podobne do domowego.

osełka to tylko nazwa kształtu masła....
kevschaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 22:31   #45
Sorbik
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
osełka to tylko nazwa kształtu masła....
Górskiej.

Zapuszczam włosy 56cm---> 70cm

“I have learned to be content in whatever circumstances I am in”.
Sorbik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 02:05   #46
werka89
Kocia mama 🐾

Używamy osełki górskiej. Kupujemy w kilowych opakowaniach w Makro. Po wyjęciu z lodówki jest twarde jak kamień. Kilowe opakowanie osełki kosztuje ok. 15 zł (w Makro, w marketach chodzi nawet po 18 zł).

Za to przestrzegam przed kupowaniem masła klarowanego. Może być robione z zjełczałego masła - z resztek które zostają w mleczarni. My robimy je sami topiąc osełkę.

A i polecam Irlandzkie tradycyjne Kerrygold w kostkach.

last.fm 🎶 / KWC 💄 / insta 📷

Kluska 🐾
mikroREKLAMA
Kamienica Artystyczna
Wyjątkowy projekt mojej firmy powstającej w Szczecinie... Planowane otwarcie: październik 2018. By być na bieżąco polub moje FB.

Ta reklama pokazywana jest pod 19 347 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
werka89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 07:50   #47
Jamar
Przyczajenie

Nie czytałem całego wątku więc pewnie się powtórzę, ale teraz nie mam za dużo czasu.

Masło 82% w najlepszej cenie w przeliczeniu na gramy to właśnie masło z biedronki albo z lidla. O ile pamiętam to w biedronce jest tylko w formie osełki, a w lidlu występuje również w kostce 200g (chyba) przy czym osełka jest minimalnie bardziej opłacalna. Ja używam tylko tego z lidla dlatego że mam ogólny wstręt do biedronek, a lidl oferuje wysokiej jakości produkty w dużej części swojego asortymentu. Moi rodzice używają jednak tego z biedronki i szczerze to nie ma zauważalnej różnicy.

Chciałbym Wam jednak polecić masło Kerrygold. Jest to masło irlandzkie, też 82%. Ma jednak trochę lepszy smak i nadaje się do smarowania od razu po wyjęciu z lodówki. Z tym, że w normalnej cenie (7.69 za 200g) jest to nieopłacalny interes. Jednak w ciągu ostatniego roku w Lidlu 2 razy widziałem promocję gdzie za kostkę 250g płaciło się coś około 4,5 - 5 zł. I wtedy opłaca się zrobić większy zapas i kilka kostek sobie zamrozić bo przy cenie porównywalnej do osełek irlandzkie wtedy wygrywa jakością.
Wydaje mi się, że poza promocją to masło też można kupić w Lidlu w lepszej cenie niż w innych sklepach, ale tego nie jestem w 100% pewien bo może tylko w sklepie w którym ja się zaopatruję jest ten produkt.

Podsumowując jeśli masła używacie do gotowania to według mnie spokojnie wystarczy jakiekolwiek masło 82% aby tylko nie miało jakichś niepotrzebnych udziwnień. Do świeżego chleba lepsze będzie Kerrygold z tym że to od święta, albo jak uda Wam się trafić na promocję
Jamar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 09:20   #48
kevschaa
Wtajemniczenie

Jeśli masło po wyjęciu z lodówki nadaje się od razu do smarowania to znaczy że ma domieszkę tłuszczów roślinnych.
Prawdziwe masło powinno być twarde jak kamień po wyjęciu z lodówki.

I właśnie kerrygold mi nie smakuje, bo zalatuje margaryną

W sumie najbardziej smakuje mi masło gostyńskie i ma medale jakości oraz jest wpisane do produktów regionalnych
kevschaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 09:41   #49
Missandei
Raczkowanie

Ja nie patrze na firmę tylko czytam skład, ile % tłuszczu i czasem to nie jest "mieszanka tłuszczowa"
Missandei jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 11:07   #50
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Napisane przez Missandei Pokaż wiadomość
Ja nie patrze na firmę tylko czytam skład, ile % tłuszczu i czasem to nie jest "mieszanka tłuszczowa"
Ja tak samo, nie kupuję masła z inną zawartością tłuszczu, niż 82%.
kasztanka3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 16:24   #51
renczi
Raczkowanie

Ja ostatnio kupiłam masło firmy łaciate, (z czerwonym napisem), i mam wrażenie, że jest trochę oszukane. Kiedyś kupowałam masło Bieluch i bylo naprawdę bardzo dobre.
renczi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 00:23   #52
Nonuska
Przyczajenie

Sama dla siebie to raczej serek do smarowania Ale domownikom biedronkowe masło smakuje, nikt się nie skarży. W lodówce szybko twardnieje, ale tak właśnie powinno być. Za to nie wyobrażam sobie niektórych rzeczy smażyć na oleju - taka jajecznica na przykład, albo ryba - wyłącznie klarowane masło. Z resztą maślane mięsa też lepsze Masło też koniecznie do ciast, a już szczególnie do maślanych czy budyniowych kremów.
Nonuska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 18:11   #53
kornelia_a
Przyczajenie

Co do margaryn masz absolutną racje, to w żadnym wypadku nie przypomina masła, natomist co do oszukiwania z zawartością tłuzczu mlecznego - nie spotkałam sie nigdy z tym Tzn będę teraz zwracała uwagę na to, ale czy opłacałoby im się aż tak oszukiwać?! Sama już nie wiem, podobno do Polski trafiają produkty 2 kategorii, zgniłe itp więc w sumie to już nic mnie nie zdziwi...
To masło próbował ktoś? xxx
Niby zwracają pieniądze ale jakoś mnie ta reklama nie przekonuje ;p Ewidentnie chcą sobie nabić sprzedaż

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-04-15 o 14:22 Powód: Link.
kornelia_a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-13, 14:03   #54
Bogusia_86
Raczkowanie

Ja nie lubię margaryny, ale masło mi smakuje każde. Kiedyś jadłam tez takie własnej roboty – bardzo dobre, ale czuc, że chyba bardziej tłuste.
Bogusia_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 14:59   #55
Jaagodzianka
Smakowita ;)

Ja kupuje takie, ktore ma minimum 82% tluszczu i takie, ktore jest w promocji Najczesciej jednak to mleczna kraina z biedronki.
Jaagodzianka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - Moje gotowanie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości