Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-08, 19:23   #91
Kathareo
Raczkowanie
 
Avatar Kathareo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Svea
Wiadomości: 315
Dot.: Pasta do zębów bez fluoru i domowej roboty

Zmielony wegiel drzewny (ten z apteki) zmieszany z cynamonem. Ladnie wybiela zeby. Za to szczoteczka nie wyglada najlepiej .
__________________
Only the dead fish follow the stream.
Kathareo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 19:44   #92
nieszuk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 11
Dot.: Pasta do zębów bez fluoru i domowej roboty

Ziaja ma pasty do zębów bez fluoru. Tanie.
http://ziaja.com/kosmetyki/1498,szal...bow-bez-fluoru
nieszuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 20:06   #93
nuotatrice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 82
Dot.: Pasta do zębów bez fluoru i domowej roboty

Polecam pastę z ziaji, ja dodatkowo nakładam na szczoteczkę białą glinkę (czystą w proszku), ładnie oczyszcza jeśli ktoś ma skłonności do powstawania kamienia i dodatkowo wybiela.
__________________
"Nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to byłaś szczęśliwa."
nuotatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 20:48   #94
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Pasta do zębów bez fluoru i domowej roboty

Razem z tż nie używamy pasty z fluorem już ok 3 lata dzięki czemu przeszło nam pare dolegliwości a zęby mają się dobrze
Pasty z Zjaji nie polecam.
Co prawda nie zawiera fluoru ale ma SLS który jest również szkodliwy zwłaszcza od wewnątrz a myjąc zęby nie dość, że chcąc nie chcąc zawsze coś tam się połknie to przez język itp też nam już szybko przenika dalej
Ja używam:
Ulubiona: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...green-tea.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...e-classic.html (na all dostępna od 9zł )
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-ochrona.html (dostępna w SuperPharm)
Czasem robię własną pastę z oleju kokosowego, cukru brzozowego i olejku z drzewa herbacianego


---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Cytat:
Napisane przez nuotatrice Pokaż wiadomość
(...)nakładam na szczoteczkę białą glinkę (czystą w proszku), ładnie oczyszcza jeśli ktoś ma skłonności do powstawania kamienia i dodatkowo wybiela.
Biała glinka też dobra

Edytowane przez 201604250949
Czas edycji: 2014-05-08 o 21:11
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 21:05   #95
greenka19
Rozeznanie
 
Avatar greenka19
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Z mojego nierealnego Świata
Wiadomości: 973
GG do greenka19
Dot.: Pasta do zębów bez fluoru i domowej roboty

O Ziaji właśnie nie słyszałam zbyt dobrych opinii, głównie przez te SLS.

Niby mogłabym pójść na łatwiznę i kupić pastę bez fluoru... ale ostatnio mam bzika na punkcie kosmetyków domowej roboty więc i tak spróbuję sama stworzyć pastę

Kathareo- Twojego sposobu też na pewno spróbuję

Dziewczyny, a myślicie, że ten fluor rzeczywiście jest taki szkodliwy jak mówią? Czy jednak w jakichś niewielkich ilościach nie wpływa negatywnie na organizm?
__________________
Walczyć, wierzyć, nie rezygnować!
greenka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 21:10   #96
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Pasta do zębów bez fluoru i domowej roboty

Cytat:
Napisane przez greenka19 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a myślicie, że ten fluor rzeczywiście jest taki szkodliwy jak mówią? Czy jednak w jakichś niewielkich ilościach nie wpływa negatywnie na organizm?
Wystarcza Ci w ilościach minimalnych które masz już w samej herbacie
Tu coś wspomniane: http://czajnikowy.pl/nie-oszczedzaj-...e-duzo-fluoru/
Mój organizm się już tak odzwyczaił od niego w dużych ilościach, że za każdym razem jak myłam u kogoś zęby strasznie bolał mnie brzuch i łeb Teraz tocham wszędzie ze sobą własną paste
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 21:32   #97
greenka19
Rozeznanie
 
Avatar greenka19
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Z mojego nierealnego Świata
Wiadomości: 973
GG do greenka19
Dot.: Pasta do zębów bez fluoru i domowej roboty

Cytat:
Napisane przez _alison Pokaż wiadomość
Wystarcza Ci w ilościach minimalnych które masz już w samej herbacie
Tu coś wspomniane: http://czajnikowy.pl/nie-oszczedzaj-...e-duzo-fluoru/
Mój organizm się już tak odzwyczaił od niego w dużych ilościach, że za każdym razem jak myłam u kogoś zęby strasznie bolał mnie brzuch i łeb Teraz tocham wszędzie ze sobą własną paste
Czyli jednak warto zgłębić się bardziej w ten temat. Rodzina jak na razie patrzy na mnie niepewnie gdy wspominam o paście bez fluoru, jak dobrze pójdzie ich też zarażę tym pomysłem
__________________
Walczyć, wierzyć, nie rezygnować!
greenka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-08, 21:45   #98
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Pasta do zębów bez fluoru i domowej roboty

Cytat:
Napisane przez greenka19 Pokaż wiadomość
Czyli jednak warto zgłębić się bardziej w ten temat. Rodzina jak na razie patrzy na mnie niepewnie gdy wspominam o paście bez fluoru, jak dobrze pójdzie ich też zarażę tym pomysłem
U mnie było tak samo, mama patrzała na mnie i myślała wtf
Podsunęłam jej parę artykułów, filmików na yt i dziś sama używa tej co ja, tak samo tato, brat
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 11:55   #99
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

o, nowe pomysły.
Muszę powiedzieć, że powypadały mi amalgamatowe plomby z dzieciństwa. Nie wiem, czy to tak miało być, czy glinki to jakoś przyspieszyły???
Najprostszym chyba sposobem na zęby bez plomb jest dokładne płukanie buzi wodą po każdym posiłku czy napoju, żeby wypłukać resztki jedzenia, i też podnieść tamtejsze ph.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 09:58   #100
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pasta do zębów bez fluoru i domowej roboty

Cytat:
Napisane przez _alison Pokaż wiadomość
Czasem robię własną pastę z oleju kokosowego, cukru brzozowego i olejku z drzewa herbacianego
:
a mozna spytac, jakie proporcje robisz? Ostatnio zastanawialam sie, zeby cos wlasnego stworzyc. Raz juz mylam zeby sama soda, ale mysle ze polaczenie z kokosem bedzie przyjemniejsze, tylko nie chcialabym sie zrazic, a skoro ty juz masz takie testy za soba, to pewnie wyprobowalas mieszanki w roznych stezeniach i umialabys cos doradzic?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 10:52   #101
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Pasta do zębów bez fluoru i domowej roboty

Cytat:
Napisane przez greenka19 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że dobrze szukałam i że takiego tematu jeszcze nie ma...

Jakiś czas temu przeczytałam, że fluor wcale nie jest tak niezbędny w codziennej pielęgnacji zębów, jak się wszystkim wydaje. A na dodatek jest szkodliwy dla człowieka. Nie powinny go używać również osoby mające problemy z tarczycą- ja się do nich zaliczam więc ten temat tym bardziej mnie zainteresował.

Wiecie coś więcej na ten temat? Robiłyście kiedyś pastę do zębów w domu? Podobno bardzo dobre efekty daje zmieszanie oleju kokosowego z sodą oczyszczoną i miętowym olejkiem eterycznym.

Nie chciałabym jednak bardziej sobie zaszkodzić niż pomóc, dlatego chętnie dowiem się co o tym sądzicie

ps. Jeśli to zły dział, to będę wdzięczna za przeniesienie.
Znam i sama czasem robię taką pastę do zębów:
Glinka biała, olej kokosowy, soda, kwasek cytrynowy, olejek mietowy lub z drzewa herbacianego. Przy czym proporcje należy ustalić samemu, olejku miętowego nie za dużo, podobnie kwasku i sody. Jeśli chcemy by pasta mocniej ścierała dajemy więcej glinki, jeśli słabiej dajemy więcej kokosowego, jeśli chcemy takiej pasty używać na co dzień, to dajmy tylko odrobinę glinki i sody, a kwasek możemy w ogóle pominąć, ponieważ działają one silnie oczyszczająco i mogą uszkodzić szkliwo.

Co do fluoru, to ponoć może być szkodliwy, ale niektórzy twierdzą, że tylko przy połknięciu, poza tym niestety jest tak, że jeśli nagle odstawimy fluor po wielu latach, to zęby mogą zareagować różnie, np mogą się po prostu zacząć psuć, co oczywiście nie jest regułą, ale są dowody na to, bo niektórzy właśnie zaobserwowali taką sytuację u siebie.


Obecnie używam swojej pierwszej, naturalnej gotowej pasty w życiu i jest to Neobio, pasta z fluorem. Wpadła mi w ręce dzięki wymiance i poprzednia jej właścicielka ostrzegała przed nią, ale ciekawość zwyciężyła. Niestety pasta nie zawiera mięty, poza tym smak jest powiedziałabym "trudny do przyjęcia". I to tak delikatnie mówiąc. Nie mam porównania z innymi, ale w ramach informacji piszę tutaj, jeśli ktoś się nad jej zakupem zastanawia, to przestrzegam, bo osobiście muszę do niej dwa razy podchodzić, żeby się zmusić do jej użycia
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-12, 13:12   #102
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Pasta do zębów bez fluoru i domowej roboty

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
a mozna spytac, jakie proporcje robisz? Ostatnio zastanawialam sie, zeby cos wlasnego stworzyc. Raz juz mylam zeby sama soda, ale mysle ze polaczenie z kokosem bedzie przyjemniejsze, tylko nie chcialabym sie zrazic, a skoro ty juz masz takie testy za soba, to pewnie wyprobowalas mieszanki w roznych stezeniach i umialabys cos doradzic?
Kiedyś odmierzałam ale teraz daje kompletnie na oko, zależy ile pasty potrzebuję czy robię sobie czy komuś bo jedna osoba woli bardziej oczyszczającą druga mniej, zależy też nawet jaką szczoteczkę używa. (Z manualnych szczoteczek ja używam i uwielbiam Curaprox ultra soft, genialnie myję a jednocześnie jest delikatna)
Np ok 1 płaska łyżka oleju kokosowego + łyżeczkę cukru brzozowego + 4 kropelki olejku z d.herbacianego, czasem jeszcze pół łyżeczki białej glinki. Kiedyś też dawałam trochę sody ale tej na pewno mniej niż cukru. Ogólnie zdecydowanie lepiej sprawdza się opcja z cukrem. 250g jest za ok 11zł a pasta na pewno będzie bardziej przeciwpróchnicza ( w końcu to nie jest zwykły cukier )

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Co do fluoru, to ponoć może być szkodliwy, ale niektórzy twierdzą, że tylko przy połknięciu, poza tym niestety jest tak, że jeśli nagle odstawimy fluor po wielu latach, to zęby mogą zareagować różnie, np mogą się po prostu zacząć psuć, co oczywiście nie jest regułą, ale są dowody na to, bo niektórzy właśnie zaobserwowali taką sytuację u siebie.
:
Ale jak pierwsze trawienie dzięki ślinie i ogólnie przenikanie produktów następuję już w jamie ustnej to nie trzeba czegoś połknąć by przedostało się ono do organizmu
Często ludzie z pasty z fluorem która mimo fluoru miała inne jakieś dobre składniki rzucają się na pierwszą lepszą bez fluoru (u nas popularna bo tania a dość kiczowata ziaja) i twierdzą, że zęby im się nagle zaczynają psuć

Edytowane przez 201604250949
Czas edycji: 2014-05-12 o 13:57
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 13:15   #103
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pasta do zębów bez fluoru i domowej roboty

dzieki sporbuje cos umieszac i zobacze czy mi sie to spodoba. Zamiast cukru dodam xylit bo go kiedys kupilam do memlania w gebie, ale nie lubie sie tak bawic i szukam inspiracji do wlasnej mieszanki zeby go zuzyc w pascie ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 13:16   #104
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

A co do samego powstawania próchnicy warto też przeczytać: http://pepsieliot.wordpress.com/2014...ochnice-zebow/
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 17:30   #105
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Pasta do zębów bez fluoru i domowej roboty

Cytat:
Napisane przez _alison Pokaż wiadomość
Ale jak pierwsze trawienie dzięki ślinie i ogólnie przenikanie produktów następuję już w jamie ustnej to nie trzeba czegoś połknąć by przedostało się ono do organizmu
Często ludzie z pasty z fluorem która mimo fluoru miała inne jakieś dobre składniki rzucają się na pierwszą lepszą bez fluoru (u nas popularna bo tania a dość kiczowata ziaja) i twierdzą, że zęby im się nagle zaczynają psuć
Dużo w tym racji
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 07:57   #106
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

A znacie pastę L`Angelica? Kupiłam w doz. Używam dopiero miesiąc, więc niewiele mogę o niej napisać. Ma bardzo nauralny skład.

Zawiera naturalne wyciągi z tymianku, mięty i bazylii.
Instytut Zielarski L'Angelica od ponad 20 lta opracowuje naturalne produkty służące zdrowiu, łącząc skomplikowaną wiedzę o ziołach leczniczych z wielowiekową tradycją i naukowymi innowacjami. Teraz L'Angelica wprowadza na rynek pastę do zębów wyłącznie z naturalnych składników. Pastę, która jest zdrowa i bezpieczna zarówno dla użytkowników jak i dla środowiska.

Tymianek- właściwości oczyszczające i zwalczające nieświeży oddech
Mięta- właściwości odświeżające i tonizujące
Bazylia- właściwości łagodzące, ochronne i perfumujące

Pasta Świeży Oddech L'Angelica powstaje:

  • bez użycia substancji zakazanych
  • bez prowadzenia testów na zwierzętach
  • wyłącznie przy użyciu produktów rolniczych i zootechnicznych o certyfikowanym pochodzeniu ekologicznym
  • bez użycia GMO, czyli produktów modyfikowanych genetycznie
  • bez użycia substancji jonowych
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 14:51   #107
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Znam pastę l'Angelica i wolę ziaję bez fluoru. Tak w ogóle to fluor jest nam potrzebny, po prostu niemal każdy pija herbatę bogatą we fluor stąd są te jego nadmiary, jak ktoś nie pija dzień w dzień herbat to nie ma chyba przeciwwskazań by sięgnąć po normalną pastę z fluorem.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 17:42   #108
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
A znacie pastę L`Angelica? Kupiłam w doz. Używam dopiero miesiąc, więc niewiele mogę o niej napisać. Ma bardzo nauralny skład.


Zawiera naturalne wyciągi z tymianku, mięty i bazylii.
Instytut Zielarski L'Angelica od ponad 20 lta opracowuje naturalne produkty służące zdrowiu, łącząc skomplikowaną wiedzę o ziołach leczniczych z wielowiekową tradycją i naukowymi innowacjami. Teraz L'Angelica wprowadza na rynek pastę do zębów wyłącznie z naturalnych składników. Pastę, która jest zdrowa i bezpieczna zarówno dla użytkowników jak i dla środowiska.

Tymianek- właściwości oczyszczające i zwalczające nieświeży oddech
Mięta- właściwości odświeżające i tonizujące
Bazylia- właściwości łagodzące, ochronne i perfumujące

Pasta Świeży Oddech L'Angelica powstaje:

  • bez użycia substancji zakazanych
  • bez prowadzenia testów na zwierzętach
  • wyłącznie przy użyciu produktów rolniczych i zootechnicznych o certyfikowanym pochodzeniu ekologicznym
  • bez użycia GMO, czyli produktów modyfikowanych genetycznie
  • bez użycia substancji jonowych
Kupuję czasem w superPharm jak nie mam pod ręką ulubionej, tyle że ja wybieram tą: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-ochrona.html
Bez sensu tylko, że jedna z nich "Tea Tree Oil " ma sles, dla mnie odpada bo nie lubię się z tym składnikiem ale reszta chyba jest bez


Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Znam pastę l'Angelica i wolę ziaję bez fluoru. Tak w ogóle to fluor jest nam potrzebny, po prostu niemal każdy pija herbatę bogatą we fluor stąd są te jego nadmiary, jak ktoś nie pija dzień w dzień herbat to nie ma chyba przeciwwskazań by sięgnąć po normalną pastę z fluorem.
Dlatego nie ma co oszczędzać na herbatach, to ta tania, ekspresowa, marketowa (zwłaszcza czarna) ma dużo fluoru
Ja tam pasty z fluorem już nie tknę, organizm przez te lata na tyle się odzwyczaił od tych past, że po latach gdy chcąc nie chcąc sięgnęłam u znajomych kilka razy razy po normalną pastę było mi niedobrze i bolała mnie głowa (normalnie boli mnie raz na rok tylko od dużego smogu zimą) Od tego czasu unikam tych past jak ognia

Edytowane przez 201604250949
Czas edycji: 2014-09-20 o 18:04
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 20:01   #109
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Ja używam Ziaji bez fluoru, ale tej dla dzieci (z bobrem Eugeniuszem). Zawiera ksylitol i ma łagodny smak. Nie podrażnia mi śluzówki, a mam wrażliwą.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-20, 21:17   #110
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Ja w tej chwili myje solna Weleda i bardzo mi pasuje, az mnie to dziwi. Pierwsza mialam Calendula dla dzieci i bardzo przeszkadzalo mi to ze sie nie pieni, byla jakas taka dziwna, nie mowiac juz o anyzkowym skamu, ktorego nie cierpie. Ta solna mimo ze sie nie pieni, nie ucieka mi z pyska i smakowo, a takze uzytkowo przypomina mi Paradontaxm ktora swego czasu bardzo lubilam, mimo ze fluor miala
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 13:21   #111
yamo12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Ostrzegam wszystkich przed tymi pastami bez fluoru!!! Ja używałam przez 2 lata ziaji bez fluoru na zmianę z biorepair. Miałam ładne zęby, a teraz mam odsłonięte w kilku zębach szyjki, brzydko to wygląda nie mówiąc już o nadwrażliwości. Wydałam też na te pasty więcej kasy niż kosztują zwykłe. To na pewno od past a nie od techniki (stosuję wymiatanie) i szczoteczki (używam miękką, dobrej firmy). Wróciłam z powrotem do zwykłych past. Gdybym wiedziała jak to się skończy w życiu bym nie spróbowała tych bez fluoru.
yamo12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 13:27   #112
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Cytat:
Napisane przez yamo12 Pokaż wiadomość
Ostrzegam wszystkich przed tymi pastami bez fluoru!!! Ja używałam przez 2 lata ziaji bez fluoru na zmianę z biorepair. Miałam ładne zęby, a teraz mam odsłonięte w kilku zębach szyjki, brzydko to wygląda nie mówiąc już o nadwrażliwości. Wydałam też na te pasty więcej kasy niż kosztują zwykłe. To na pewno od past a nie od techniki (stosuję wymiatanie) i szczoteczki (używam miękką, dobrej firmy). Wróciłam z powrotem do zwykłych past. Gdybym wiedziała jak to się skończy w życiu bym nie spróbowała tych bez fluoru.
Hmm, a jakie masz dowody na to, że to od pasty, a nie np. indywidualnych uwarunkowań?
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 08:59   #113
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

To nie tylko technika mycia powoduje ze szyjki zebowe sie odslaniaja. Poczatki paradontozy tez sie tak ujawniaja. A wrazliwosc no coz... z wiekiem zeby sie zuzywaja, uzywajac mocno scieralnych past przyspieszamy ten proces i szybciej zdzieramy szkliwo, dlatego wiele osob zaczyna miec wrazliwe uzebienie.
ja takie problemy jak ty zaczelam miec jak jeszcze uzywalam past z fluorem, wiec wedlug twojej teorii, powinnam narzekac na takie pasty bo mi sie dziaslo cofnelo , zeby uwrazliwily i to napewno przez paste z fluorem
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 12:57   #114
yamo12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

To jednak nie odsłonięte szyjki tylko ubytki w szkliwie, byłam teraz u dentysty. Powiedziała że fluor nie powinien mieć związku z odsłoniętymi szyjkami, ale za moje ubytki odpowiada najprawdopodobniej brak fluoru. I że może to się trochę cofnie jeśli będę wcierać w te miejsca pasty z fluorem. Być może mało jest osób którym to się zdarzyło ale uważajcie dziewczyny, obserwujcie czy nic się nie dzieje.

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Hmm, a jakie masz dowody na to, że to od pasty, a nie np. indywidualnych uwarunkowań?
ponieważ mam 29 lat i nigdy nie miałam takich problemów, nagle po roku używania bezfluorowych zaczęłam mieć ubytki w kilku zębach, po kolejnym roku w dalszych. Gdyby to była skłonność już dawno i stopniowo pojawiłyby się takie problemy. A wcześniej używałam zwykłych tanich past z fluorem
yamo12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 09:34   #115
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Cytat:
Napisane przez yamo12 Pokaż wiadomość
To jednak nie odsłonięte szyjki tylko ubytki w szkliwie, byłam teraz u dentysty. Powiedziała że fluor nie powinien mieć związku z odsłoniętymi szyjkami, ale za moje ubytki odpowiada najprawdopodobniej brak fluoru. I że może to się trochę cofnie jeśli będę wcierać w te miejsca pasty z fluorem. Być może mało jest osób którym to się zdarzyło ale uważajcie dziewczyny, obserwujcie czy nic się nie dzieje.

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------


ponieważ mam 29 lat i nigdy nie miałam takich problemów, nagle po roku używania bezfluorowych zaczęłam mieć ubytki w kilku zębach, po kolejnym roku w dalszych. Gdyby to była skłonność już dawno i stopniowo pojawiłyby się takie problemy. A wcześniej używałam zwykłych tanich past z fluorem
Wiesz, pewnie za jakiś czas pojawią ci się zmarszczki, i co, będziesz zwalała na rodzaj pudru, którego wtedy używałaś?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 10:48   #116
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Wiesz, pewnie za jakiś czas pojawią ci się zmarszczki, i co, będziesz zwalała na rodzaj pudru, którego wtedy używałaś?

mialam takie same mysli. No niestety to powoli "ten" wiek im jest sie starszym to mniej szkliwa sie ma na zebach, a jak sie jeszcze uzywa past z wysokim RDA to dodatkowo przyspieszamy ten proces. lepiej juz nie bedzie . Teraz mozesz uzywac past ktore maja niski wspolczynnik RDA i zawieraja substancje dzieki ktorym zeby przestana byc wrazliwe. Takie pasty zanjdziesz wsrod past z fluorem i bez tez, choc tutaj jest mniejszy wybor.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 11:48   #117
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Ja też dobijam 30 używam past bez fluoru i u mnie bez zmian. Może to wina konkretnej pasty, a może to indywidualna reakcja na nią.

Ja jestem zdania, że wszystko można ale z umiarem
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 13:26   #118
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Jest mnóstwo czynników... Odczyn w jamie ustnej, flora bakteryjna tejże, stan zdrowia, dieta itd. Już nie wspominając o indywidualnej skłonności. Mnie się szyjki zaczęły odsłaniać w sumie około dwudziestki, ale jakoś się to zatrzymało. BTW od dawna używałam past do zebów wrażliwych (czyli niskościerających) i miękkich szczoteczek, więc to mi mogło pomóc zahamować postępy.

A odkąd jem o wiele mniej cukru, nie jem pieczywa, to mam trochę mniej ubytków. Ogólnie mam słabe zęby, jedna dentystka mi kiedyś powiedziała, że mam miękkie w środku. W kupie je trzyma tylko to, że czesto chodzę do dentysty. A przez większość życia używałam past z fluorem. Po odstawieniu nei zauwazyłam pogorszenia, tylko wręcz polepszenie, ale to jednoczesnie ze zminaą diety. Natomiast na pewno mam mniej podrażnień śluzówki i zeby też sa mniej wrażliwe.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 23:26   #119
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...41dfb08cffc110

Edytowane przez 201604250949
Czas edycji: 2014-11-03 o 23:31
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 12:33   #120
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Nie wyeliminowałam fluoru całkowicie, ale zmniejszyłam dawkę. Raz używam pasty z fluorem, a raz bez. Jeśli mam płyn do płukania ust z fluorem, to pasta bezwzględnie jest bez fluoru (zresztą takie ostrzeżenie znajdziecie na każdym płynie do płukania ust). Na szczęście nie mam w kranie fluoryzowanej wody, bo to byłaby dodatkowa komplikacja - trudno byłoby mi ocenić, czy nie przyjmuje za dużo fluoru.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-20 14:54:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:52.