Kosmetyki naturalne - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-29, 20:26   #4111
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Ja tez jestem miłośniczka naturalnej pielęgnacji i w związku z tym moje pytanie. Możecie polecić jakiś naturalny tonik do twarzy z kwasem salicylowym, najlepiej 2%. Najlepszy składem jaki do tej pory udało mi sie znaleźć to Paula's Choice, ale naturalnym go nazwać nie można.
Hej
Znam tylko taki http://www.biomania.pl/kosmetyki-do-...zby-100ml.html
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 20:33   #4112
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez PaniWa Pokaż wiadomość
5 lat i TYLKO naturalne kosmetyki? Wiadomo, że przez ten czas raczej ciężko zauważyć, ale czy na początku i teraz - jest jakaś różnica. Czy miałaś może wahania, gdy cera odmawiała posłuszeństwa i robiła na złość mimo naturalnych kosmetyków? Sama zastanawiam się nad przejściem na właśnie taki rodzaj, jednak boję się, że po tylu latach "tych złych" moja skóra może źle zareagować...
Ja miałam problem po odstawieniu szkodliwych kosmetykow taki, że cera się rozszalała, po prostu jakby zgłupiała, tak była rozleniwiona przez sztuczne "obklejacze". Potem miałam przejście na mydła i nie było na początku kolorowo, totalny przesusz, ale byłam uparta i cera zaczęła je tolerować po jakichś dwóch miesiącach, wyszła przy tym zupełnie na prostą. Potem był problem ze znalezieniem odpowiedniej pielęgnacji, bo jednak naturalne kosmetyki w większości opierają swoje istnienie na olejach, a moja skóra ich nie toleruje, ale po jakimś czasie nauczyłam się wybierać odpowiednie dla siebie kosmetyki czytając składy inci, jednak trochę jest takich bezolejowych, nie narzekam.

Nie będzie źle się przestawić na naturę, jeśli używałas dotąd w miarę dobrych kosmetyków, tzn np micela Biodermy, składowo nienajgorszych, to spokojnie możesz powoli wprowadzać np glinkę białą, potem lekki krem, serum, mydło itp. Najgorzej jest jak się używało całe życie drogeryjnej i perfumeryjnej chemii, to będzie na pewno szok dla skóry, ale wtedy trzeba zacisnąć zęby i pomimo dyskomfortu i gorszego wyglądu przeć do przodu. Tak było ze mną.

Niektórzy mają też problem z odstawieniem silikonów i SLS'ów, jeśli chodzi o włosy, ale tu niestety potrzeba więcej czasu, ściąć najlepiej i zapuszczać już na naturalnej pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Ja tez jestem miłośniczka naturalnej pielęgnacji i w związku z tym moje pytanie. Możecie polecić jakiś naturalny tonik do twarzy z kwasem salicylowym, najlepiej 2%. Najlepszy składem jaki do tej pory udało mi sie znaleźć to Paula's Choice, ale naturalnym go nazwać nie można.
Toniki BHA z biochemii urody oraz z e-naturalne mają 2%. Jest też tonik aubrey organics 1%, tyle kojarzę na ten moment.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-08-29 o 20:34
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 20:38   #4113
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Kosmetyki naturalne

[QUOTE=Korah;47922684]Ja miałam problem po odstawieniu szkodliwych kosmetykow taki, że cera się rozszalała, po prostu jakby zgłupiała, tak była rozleniwiona przez sztuczne "obklejacze". Potem miałam przejście na mydła i nie było na początku kolorowo, totalny przesusz, ale byłam uparta i cera zaczęła je tolerować po jakichś dwóch miesiącach, wyszła przy tym zupełnie na prostą. Potem był problem ze znalezieniem odpowiedniej pielęgnacji, bo jednak naturalne kosmetyki w większości opierają swoje istnienie na olejach, a moja skóra ich nie toleruje, ale po jakimś czasie nauczyłam się wybierać odpowiednie dla siebie kosmetyki czytając składy inci, jednak trochę jest takich bezolejowych, nie narzekam.

Nie będzie źle się przestawić na naturę, jeśli używałas dotąd w miarę dobrych kosmetyków, tzn np micela Biodermy, składowo nienajgorszych, to spokojnie możesz powoli wprowadzać np glinkę białą, potem lekki krem, serum, mydło itp. Najgorzej jest jak się używało całe życie drogeryjnej i perfumeryjnej chemii, to będzie na pewno szok dla skóry, ale wtedy trzeba zacisnąć zęby i pomimo dyskomfortu i gorszego wyglądu przeć do przodu. Tak było ze mną.

Niektórzy mają też problem z odstawieniem silikonów i SLS'ów, jeśli chodzi o włosy, ale tu niestety potrzeba więcej czasu, ściąć najlepiej i zapuszczać już na naturalnej pielęgnacji

...
chętnie bym poznała te bezolejowe cuda,które wyszukałaś dla siebie,zwłaszcza jezeli chodzi o kremy i sera...plizzzzzz
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 21:26   #4114
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
chętnie bym poznała te bezolejowe cuda,które wyszukałaś dla siebie,zwłaszcza jezeli chodzi o kremy i sera...plizzzzzz
Nie używam kremów, bo nie ma takich bezolejowych, ale całkiem niezły był Phenome Control oil a tak to nakładam sporadycznie kremy, wciąż szukam tego idealnego. Jadę na samych próbkach praktycznie od wielu lat. A na co dzień tylko serum o przezroczystej konsystencji, żelowej. Żadnych emulgowanych na biało, bo od emulgatorów nakładanych codziennie też moja skóra się buntuje

W ogóle to trochę nieprecyzyjnie się wyraziłam, bo nie ma takich kosmetyków naturalnych złożonych składowo, które nie miałyby oleju w składzie. Po prostu omijam szerokim łukiem, jeśli w składzie jest olej od pierwszego do czwartego miejsca. Jeśli jest gdzieś dalej w minimalnych ilościach, a przed nim lekkie substancje typu aloes, wody kwiatowe, czy nawilżacze (nie natłuszczacze) wtedy kupuję i traktuję umownie jako produkt bezolejowy. Jest różnica dla mojej skóry A skład inci mówi wszystko i po to jest i można się z niego dowiedzieć wszystkiego prawie zawsze, jeśli tylko wiemy co nam służy, a co nie.

Na pewno mogę polecić serum Quenching Phenome, bogate do cery dojrzałej Alterry, AnneMarie Borlind Rose dew hydrating Lotion, JMO z mącznicą, Serumy Lavery i Argile Provence (jest ich po kilka). serum z granatem Weledy też ciekawe. Do tego np kolagen. Zdarzały się nawet i toniki, które tak pięknie nawilżały, że serum było zbędne. Nadmieniam jednak, że producenci traktują serum, jako produkt, który nakłada się pod krem, ja tak nie stosuję, dla mnie serum spełnia rolę kremu i wymieniłam te, które się do tego nadają w moim przypadku. Więc jeśli gdzieś spotkasz negatywne opinie o tych produktach, to weź poprawkę, że są one z ust i klawiatur osób, które stosują inną pielęgnację, oprócz tego, że mają też na pewno różne cery i potrzeby.

Ogólnie moja pielęgnacja jest bardzo radykalna w pewnych kwestiach i nakładanie lekkich konsystencji na twarz ma też drugie dno, nie wolno mi używać zbyt agresywnych oczyszczaczy, takich, które u innych osób radzą sobie ze zmyciem tłustych kremów, a u mnie wysuszyłyby skórę, przez co powstałoby błędne koło, bo samo serum by wtedy nie nawilżało dostatecznie, to z kolei zmusiłoby mnie do nakładania cięższych kremów i olejów, co w konsekwencji doprowadziłoby do nawrotu trądziku po kilku-kilkunastu dniach. Do oczyszczania używam tylko miceli i mleczek (tez bezolejowych), rzeczy, które się nie pienią, ściereczki do tego, a raz na parę dni mydła, peelingu lub glinki.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 07:48   #4115
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;47922554]Hej
Znam tylko taki http://www.biomania.pl/kosmetyki-do-...zby-100ml.html[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Toniki BHA z biochemii urody oraz z e-naturalne mają 2%. Jest też tonik aubrey organics 1%, tyle kojarzę na ten moment.
Bardzo dziękuje Dziewczyny. Zdecyduje się na ten Aubrey Organics na początek.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 08:58   #4116
katrintheevil
Raczkowanie
 
Avatar katrintheevil
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 499
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuje Dziewczyny. Zdecyduje się na ten Aubrey Organics na początek.
Tylko zamów na iHerb, jest o połowę (!) tańsze niż w linku. Jeśli nie wiesz co i jak, jest wątek na wizażu
katrintheevil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 19:35   #4117
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez katrintheevil Pokaż wiadomość
Tylko zamów na iHerb, jest o połowę (!) tańsze niż w linku. Jeśli nie wiesz co i jak, jest wątek na wizażu
Dziękuje Ci bardzo za informacje.

Co jeszcze warto kupić w tym sklepie? Maja jakieś perełki?
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-30, 22:42   #4118
katrintheevil
Raczkowanie
 
Avatar katrintheevil
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 499
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Dziękuje Ci bardzo za informacje.

Co jeszcze warto kupić w tym sklepie? Maja jakieś perełki?
Mnóstwo. Naprawdę sugeruję przejrzeć wątek iHerb w wolnej chwili.. lub paru chwilach ;P. Dziewczyny piszą tam o kosmetykach które polubiły (pielęgnacja, głównie naturalne składy, pędzle, bardzo dobre i tańsze niż u nas suplementy...), jak zamawiać.
Ogólnie każdy produkt w sklepie ma recenzje użytkowników i podany skład, można buszować godzinami Opłaca się zamawiać gdzieś tak za max. $40, wtedy i urząd celny się nie przyczepi i nie strach zamawiać przesyłką nierejestrowaną za $4 Można zamawiać za pierwszym razem ze zniżką rzędu $5-10, jeśli się ma kod. Nie podam na forum, bo to podpada pod reklamę ;P

Osobiście sprawdziłam i lubię szampon Avalon Organics z biotyną, żel aloesowy 99% Mill's Creek, pastę z ksylitolem, glinkę Aztec Secret- mega mocna mieszana z octem jabłkowym , probiotyki. Dziewczyny polecają np. krem z retinolem A 1%, albo z 10% glikolowym, olej marula, toniki, wodę różaną, produkty włosowe Giovanni i Madre Labs itd..
iHerb co środę daje obniżkę na dwie, trzy marki rzędu 20%.
Z tego co widzę, część marek naturalnych amerykańskich jest na iHerb, a jeśli widzę te produkty na polskich stronach, to jest to właśnie jakieś 50-100% drożej
katrintheevil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 10:28   #4119
Studenckamodnisia
Raczkowanie
 
Avatar Studenckamodnisia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 151
GG do Studenckamodnisia
Dot.: Kosmetyki naturalne

Jeśli szukacie czegoś super to polecam Wam np. Sylveco Polskie, nie za drogie (ale też nie jakoś super tanie), a działają świetnie ))
__________________
2015r. - szansa na nowy początek!

Mój blog http://missmalitv.blogspot.com/
Mój kanał https://www.youtube.com/channel/UCje...DQVAQBxojAXxuA
Polub mnie na Facebooku https://www.facebook.com/missmalitv
Instagram: http://instagram.com/missmalitv
Studenckamodnisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 11:48   #4120
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Kosmetyki naturalne

Witam,
jestem całkiem zielona jeżeli chodzi o kosmetyki naturalne. W Internecie jest teraz tyle artykułów, na wizażu sporo wątków, trudno sie w tym wszystkim połapać. Ten watek również zaczyna sie już od konkretnego tematu, z różnymi nazwami.

Możecie polecić od czego mam zacząć? Będę przeglądała ten watek strona po stronie (kilka innych też mam na oku d przejrzenia), ale strasznie szybko tracę chęci, gdy czytam, jak ktoś rzuca jakimiś nazwami składników, skrótami itp, kiedy w ogóle się w tym nie orientuję.

Chciałabym zacząć przejść na zdrową pielęgnację, zwłaszcza cery. Widzę jak z dnia na dzień jest coraz gorsza, ale wiem, że to moja wina, bo o nią nie dbam. Raz jest sucha, raz tłusta, ma sporo zaskórników, często wyskakują niespodzianki. Czuje jak sie starzeje, jest szara i w ogóle beznadzieja.

Czytam wątki o kremach dla mojego wieku, typu cery (choc sama nie jestem pewna jaka w końcu mam cerę), ale tam polecane są różne, niekoniecznie naturalne, a już nie chcę zapychać swojej buzi.

Na pielęgnacji tez słabo się znam. Uzywam tylko żelu do mycia twarzy i wklepuje krem (choć na noc nie zawsze), to tyle. Czasami jakaś maseczka, ale też nie jest przemyślana, czy przetarcie tonikiem.

Możecie polecić od czego zacząć, by nie zgłupieć w tym gąszczu informacji?
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 12:48   #4121
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Beatiska napisz dla jakiego przedziału wiekowego szukasz kosmetyków

Może zacznij ostrożnie i delikatnie:
- biała glinka i jakiś hydrolat do robienia maseczek (biała glinka delikatnie oczyszcza i jest b.dobra na zmiany skórne, naprawia, odżywia i wygładza)
- hydrolat możesz przy okazji stosować jako tonik, różany jest bardzo dobry nawet stosowany solo
- jeśli masz problemy z cera to zajrzyj na BU mają tam fajne i skuteczne toniki z kwasami. Powinny tez pomóc na koloryt cery. Znajdziesz tam również hydrolaty, kwasy hialuronowe (HA) i oleje.
- zamiast kremu możesz stosować kwas HA z kropelką oleju dobranego do rodzaju cery
- ważny jest dokładny demakijaż cery, ja uwielbiam mydła do mycia twarzy (aleppo polecam każdemu), ale jest też duży wybór żeli (sylveco, aubrey organics) glinki do mycia twarzy (naturado, logona). O mleczkach nie napiszę, bo nie stosuję .
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-01, 11:02   #4122
Studenckamodnisia
Raczkowanie
 
Avatar Studenckamodnisia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 151
GG do Studenckamodnisia
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Witam,
jestem całkiem zielona jeżeli chodzi o kosmetyki naturalne. W Internecie jest teraz tyle artykułów, na wizażu sporo wątków, trudno sie w tym wszystkim połapać. Ten watek również zaczyna sie już od konkretnego tematu, z różnymi nazwami.

Możecie polecić od czego mam zacząć? Będę przeglądała ten watek strona po stronie (kilka innych też mam na oku d przejrzenia), ale strasznie szybko tracę chęci, gdy czytam, jak ktoś rzuca jakimiś nazwami składników, skrótami itp, kiedy w ogóle się w tym nie orientuję.

Chciałabym zacząć przejść na zdrową pielęgnację, zwłaszcza cery. Widzę jak z dnia na dzień jest coraz gorsza, ale wiem, że to moja wina, bo o nią nie dbam. Raz jest sucha, raz tłusta, ma sporo zaskórników, często wyskakują niespodzianki. Czuje jak sie starzeje, jest szara i w ogóle beznadzieja.

Czytam wątki o kremach dla mojego wieku, typu cery (choc sama nie jestem pewna jaka w końcu mam cerę), ale tam polecane są różne, niekoniecznie naturalne, a już nie chcę zapychać swojej buzi.

Na pielęgnacji tez słabo się znam. Uzywam tylko żelu do mycia twarzy i wklepuje krem (choć na noc nie zawsze), to tyle. Czasami jakaś maseczka, ale też nie jest przemyślana, czy przetarcie tonikiem.

Możecie polecić od czego zacząć, by nie zgłupieć w tym gąszczu informacji?

Też bym radziła zacząć powolutku i wdrażać po prostu naturalne kosmetyki albo jakaś maseczka najpierw, albo zamienić tonik na hydrolat z róży czy coś niech się skóra przyzwyczaja )
__________________
2015r. - szansa na nowy początek!

Mój blog http://missmalitv.blogspot.com/
Mój kanał https://www.youtube.com/channel/UCje...DQVAQBxojAXxuA
Polub mnie na Facebooku https://www.facebook.com/missmalitv
Instagram: http://instagram.com/missmalitv
Studenckamodnisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 17:54   #4123
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Beatiska napisz dla jakiego przedziału wiekowego szukasz kosmetyków

Może zacznij ostrożnie i delikatnie:
- biała glinka i jakiś hydrolat do robienia maseczek (biała glinka delikatnie oczyszcza i jest b.dobra na zmiany skórne, naprawia, odżywia i wygładza)
- hydrolat możesz przy okazji stosować jako tonik, różany jest bardzo dobry nawet stosowany solo
- jeśli masz problemy z cera to zajrzyj na BU mają tam fajne i skuteczne toniki z kwasami. Powinny tez pomóc na koloryt cery. Znajdziesz tam również hydrolaty, kwasy hialuronowe (HA) i oleje.
- zamiast kremu możesz stosować kwas HA z kropelką oleju dobranego do rodzaju cery
- ważny jest dokładny demakijaż cery, ja uwielbiam mydła do mycia twarzy (aleppo polecam każdemu), ale jest też duży wybór żeli (sylveco, aubrey organics) glinki do mycia twarzy (naturado, logona). O mleczkach nie napiszę, bo nie stosuję .
Ooooo. Dziękuję bardzo! Myślałam, że zostanę odesłana do jakiś inych wątków/artykułów, a Ty mi wszytsko wyłożyłaś.

Cytat:
Napisane przez Studenckamodnisia Pokaż wiadomość
Też bym radziła zacząć powolutku i wdrażać po prostu naturalne kosmetyki albo jakaś maseczka najpierw, albo zamienić tonik na hydrolat z róży czy coś niech się skóra przyzwyczaja )

Dzięki dziewczyny. To jakiś punkt zaczepienia. Zamierzam właśnie po kolei zamieniać kosmetyki. Zużywać te co mam i zastępować naturalnymi, w miarę możliwości, bo to jednak dużo droższa sprawa.

A czy kojarzycie, czy można jakieś naturalne kosmetyki kupić w drogeriach/stacjonarnie?

Bo zakup jednej rzeczy przez Internet wiąże się z większą kasą za wysyłkę. A nie zrobię teraz jednych porządnych zakupów, tylko step by step
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 18:06   #4124
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Ooooo. Dziękuję bardzo! Myślałam, że zostanę odesłana do jakiś inych wątków/artykułów, a Ty mi wszytsko wyłożyłaś.




Dzięki dziewczyny. To jakiś punkt zaczepienia. Zamierzam właśnie po kolei zamieniać kosmetyki. Zużywać te co mam i zastępować naturalnymi, w miarę możliwości, bo to jednak dużo droższa sprawa.

A czy kojarzycie, czy można jakieś naturalne kosmetyki kupić w drogeriach/stacjonarnie?

Bo zakup jednej rzeczy przez Internet wiąże się z większą kasą za wysyłkę. A nie zrobię teraz jednych porządnych zakupów, tylko step by step
Stacjonarnie polecam Alterre w Rossmannie Kosmetyki sa tanie, wiec nie spustoszysz portfela Uzywalam prawie wszystkiego, wiec jak cos moge pomoc.
Poza tym Pat&Rub stacjonarnie mozna spotkac w Sephorze, ale juz bardziej oplaca sie brac z wysylka ze strony, bo Sephora podbija ceny.
Jesli masz jakies sklepy zielarskie - tam ziola, oleje, moze glinki, woda rozana, mydla naturalne.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 18:49   #4125
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Ooooo. Dziękuję bardzo! Myślałam, że zostanę odesłana do jakiś inych wątków/artykułów, a Ty mi wszytsko wyłożyłaś.




Dzięki dziewczyny. To jakiś punkt zaczepienia. Zamierzam właśnie po kolei zamieniać kosmetyki. Zużywać te co mam i zastępować naturalnymi, w miarę możliwości, bo to jednak dużo droższa sprawa.

A czy kojarzycie, czy można jakieś naturalne kosmetyki kupić w drogeriach/stacjonarnie?

Bo zakup jednej rzeczy przez Internet wiąże się z większą kasą za wysyłkę. A nie zrobię teraz jednych porządnych zakupów, tylko step by step

Poszukaj w zielarniach, tam jest przeważnie sylveco i sporo rosyjskich (babcia agafia, natura siberica, organic therapy, love2mix).
Sieć sklepów "mydlarnia u franciszka" mają mydła aleppo i czasami hydrolaty, oleje. Sieć "farma organic" też ma naturalny asortyment. W rossach jest seria eco avy, babydream (lotion do ciała dla kobiet w ciąży - cudo, olejek do ciała też, poza tym żele do mycia i szampon ok). Dermaglin ma gotowe pasty z glinek, są w rossach.
No i Kretka wspomniała o alterze - ja nie przepadam za tą firmą, chociaż odżywka do włosów z granatem jest super, ale wiele osób lubi ich kosmetyki. Mają naprawdę świetne ceny!
A zamiast toniku możesz upolować w superpharmie litr soku aloesowego prima - duże, ciemnobrązowe, szklane butelki. Toniku w bród
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 18:49   #4126
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Stacjonarnie polecam Alterre w Rossmannie Kosmetyki sa tanie, wiec nie spustoszysz portfela Uzywalam prawie wszystkiego, wiec jak cos moge pomoc.
Poza tym Pat&Rub stacjonarnie mozna spotkac w Sephorze, ale juz bardziej oplaca sie brac z wysylka ze strony, bo Sephora podbija ceny.
Jesli masz jakies sklepy zielarskie - tam ziola, oleje, moze glinki, woda rozana, mydla naturalne.
Mam Alterrę, olejuję nią paznokcie . Właśnie kończę swoją pierwszą butelkę. A do czego Ty ją jeszcze stosujesz? Niby jej pierwotne zastosowanie jest do masażu.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 18:51   #4127
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Mam Alterrę, olejuję nią paznokcie . Właśnie kończę swoją pierwszą butelkę. A do czego Ty ją jeszcze stosujesz? Niby jej pierwotne zastosowanie jest do masażu.
A który masz olej?
Do włosów, do ciała
Wyżej podałam Ci jeszcze parę namiarów.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 18:54   #4128
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Mam Alterrę, olejuję nią paznokcie . Właśnie kończę swoją pierwszą butelkę. A do czego Ty ją jeszcze stosujesz? Niby jej pierwotne zastosowanie jest do masażu.
Olejkow z Alterry akurat nie mam, bo oliwka najlepiej mi sie sprawdza Pat&Rub Sweet. Mialam kiedys olejek pomarancza & brzoza, antycellulitowy, uzywalam do smarowania ciala, bo pieknie pachnial
Z Alterry mam szampony, odzywki, zele pod prysznic, balsamy, kremy, myjadla do twarzy, dezodorant.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 19:11   #4129
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

Poszukaj w zielarniach, tam jest przeważnie sylveco i sporo rosyjskich (babcia agafia, natura siberica, organic therapy, love2mix).
Sieć sklepów "mydlarnia u franciszka" mają mydła aleppo i czasami hydrolaty, oleje. Sieć "farma organic" też ma naturalny asortyment. W rossach jest seria eco avy, babydream (lotion do ciała dla kobiet w ciąży - cudo, olejek do ciała też, poza tym żele do mycia i szampon ok). Dermaglin ma gotowe pasty z glinek, są w rossach.
No i Kretka wspomniała o alterze - ja nie przepadam za tą firmą, chociaż odżywka do włosów z granatem jest super, ale wiele osób lubi ich kosmetyki. Mają naprawdę świetne ceny!
A zamiast toniku możesz upolować w superpharmie litr soku aloesowego prima - duże, ciemnobrązowe, szklane butelki. Toniku w bród
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
A który masz olej?
Do włosów, do ciała
Wyżej podałam Ci jeszcze parę namiarów.
Napisałyśmy w tym samym czasie i nie zauważyłam


Znam kosmetyki Babydream, nie wiedziałam, że są bardzo dobre. Ostatnio właśnie chciałam kupić sobie BDFM ten olejek dla kobiet w ciąży i stosować go do paznokci, ale się pomyliłam i kupiłam balsam na rozstępy ...których nie mam, ale może też jakoś poradzi sobie z cellulitem

Alterra podobno teraz do 9 września jest na promocji. Ja mam migdał i papaja.

Pozostałe marki mi nic nie mówią. Mam po drodze do pracy sklep zielarski, nigdy tam nie byłam, ale może pora tam zajrzeć. Przemyślę, co chciałabym jako pierwsze, spiszę nazwy i zapytam, a może Pani sama coś doradzi

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Olejkow z Alterry akurat nie mam, bo oliwka najlepiej mi sie sprawdza Pat&Rub Sweet. Mialam kiedys olejek pomarancza & brzoza, antycellulitowy, uzywalam do smarowania ciala, bo pieknie pachnial
Z Alterry mam szampony, odzywki, zele pod prysznic, balsamy, kremy, myjadla do twarzy, dezodorant.
No co do Alterry jestem zaskoczona, myślałam, ze mają tylko dobrą serię olejków, bo naturalne. Nie przypuszczałam, ze i pozostałe produkty są ok.

Zawsze sceptycznie podchodzę do marek mniej znanych. Nauczona reklamą w TV przeważnie wybieram te wszystkie nivee, garniery itp. itd. Dlatego pora się przerzucić

A mam jeszcze pytanie, czy używanie hydrolatów jako toniku powoduje też takie uczucie lepkości na twarzy?
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-03, 19:15   #4130
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: kosmetyki Dermajetics (Herbalife)

Alterra cala jest naturalna

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Z hydrolatow uzywam rozanego i nie mam lepkiej twarzy.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 19:16   #4131
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: kosmetyki Dermajetics (Herbalife)

Ja tej Alterry to nawet nie widywałam póki nie poszłam po ten olejek, jakoś tak nie rzucał mi się w oczy i też nie wiedziałam, że mają tyle produktów jak żele pod prysznic, czy dezodorant.

Ale mam ochote iśc na zakupy A wiem, ze jeszcze nie potrzebuje na razie niczego, chciałabym jednak dokończyć to wszystko co mam, z resztą TŻ znowu powie, że za dużo tego wszystkiego
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 19:56   #4132
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Beatiska hydrolaty nie powinny powodować uczucia lepkości, bo jest ono z reguły spowodowane różnego typu ulepszaczami (np.gliceryna). Ja w każdym razie nigdy nic takiego nie czułam chyba...
Migdał i papaya - powinien być cudny! Już sama nazwa zachęca , wypróbuj do włosów koniecznie i do ciała zaraz po kąpieli. Albo podrasuj sobie lotion do ciała.
Jeśli z babydream masz emulsję przeciwko rozstępom, taka dość rzadka konsystencja i kobieta ciężarna na butelce, to właśnie ten lotion, który uwielbiam!
Z alterry weź koniecznie odżywkę do włosów (nie maskę) z granatem.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 21:00   #4133
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Kosmetyki naturalne

A jak nakładasz na wlosy Alterrę? Na całą długość włosów? Wmasowujesz w głowę? Na włosy umyte, czy po tym je myjesz? jak długo trzymasz?
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 21:21   #4134
katrintheevil
Raczkowanie
 
Avatar katrintheevil
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 499
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
A jak nakładasz na wlosy Alterrę? Na całą długość włosów? Wmasowujesz w głowę? Na włosy umyte, czy po tym je myjesz? jak długo trzymasz?
Wyguglaj "olejowanie włosów" np na blogu anwen albo blondhaircare. To plus regularne maseczki daje wspaniałe rezultaty
katrintheevil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 21:25   #4135
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez katrintheevil Pokaż wiadomość
Wyguglaj "olejowanie włosów" np na blogu anwen albo blondhaircare. To plus regularne maseczki daje wspaniałe rezultaty
Dzięki
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 21:33   #4136
katrintheevil
Raczkowanie
 
Avatar katrintheevil
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 499
Dot.: kosmetyki Dermajetics (Herbalife)

Aha, to czy dany olej/mieszanka się sprawdzi, zależy od indywidualnej struktury włosów. Te blogi sporo Ci wyjaśnią.
A co do ogólnej rady jak nie dać się nadziać na zły kosmetyk- poświęcić czas na naukę czytania składów i powoli dojść do tego, co nasza skóra itp lubi lub nie
nic mnie tak nie mierzi, jak płacenie za markę, a nie skład ;P
katrintheevil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 06:46   #4137
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
A jak nakładasz na wlosy Alterrę? Na całą długość włosów? Wmasowujesz w głowę? Na włosy umyte, czy po tym je myjesz? jak długo trzymasz?
na świeżo umyte, najlepiej mokre jeszcze włosy.
ja ok 5-6 ml wcieram w skórę głowę, dokładam 2-3 ml i nakładam na długość włosów. jeśli masz suche końcówki to jeszcze w końcówki wetrzyj. I tak parę godzinek pod czepkiem
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 08:55   #4138
Bona12
Przyczajenie
 
Avatar Bona12
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Dot.: Kosmetyki naturalne

Spróbuj kosmetyki ******. Mam bardzo dobre doświadczenie. Zawierają olej z oliwy a krem nie jest tłusty i naprawdę nawilża. Korzystałam z każdej linii kremy zarówno do twarzy jak i do rąk są super, a co najważniejsze mogą być bazą pod pudry no i ten cudny zapach. Cześć produktów pojawiła się już w Polsce. Możesz sprawdzić cały skład firma nic nie ukrywa.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-09-05 o 10:58 Powód: Poprawianie administratora. Reklama.
Bona12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 09:53   #4139
Studenckamodnisia
Raczkowanie
 
Avatar Studenckamodnisia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 151
GG do Studenckamodnisia
Dot.: Kosmetyki naturalne

Mi się wydaje, że maseczki potrafią nawet więcej zdziałać niż olejowanie, ale połączenie obu z pewnością da jakiś rezultat
__________________
2015r. - szansa na nowy początek!

Mój blog http://missmalitv.blogspot.com/
Mój kanał https://www.youtube.com/channel/UCje...DQVAQBxojAXxuA
Polub mnie na Facebooku https://www.facebook.com/missmalitv
Instagram: http://instagram.com/missmalitv
Studenckamodnisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 17:35   #4140
Gazzzowana
Wtajemniczenie
 
Avatar Gazzzowana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 388
żywotność maseczki z alg morskich

Ile czasu można przechowywać maseczkę z alg morskich?

Zrobiłam trochę za dużo maseczki i nie wiem czy powinnam wyrzucić to co zostało czy spokojnie mogę użyć później

To zielone algi z Biedronki :p W składzie jest laminaria i spirulina.
Gazzzowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:03.