Kosmetyki naturalne - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-09, 08:40   #1051
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
fajny ten watek musze nan iego zagladac

kusi mnie ten samoopalacz, tylko boje sie typowego brazu, jetsem blada i chcialabym sie bardziej ujednolicic niz opalic moze mieszanie z kremem na wieczor da oczekiwany efekt
Rzekomo po nim nie ma tzw. marchewki tylko ładny, lekki koloryt. ^^ Musisz spróbować.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 08:42   #1052
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

to chyba zamawiam ah ja tez musze zrobic przadek w kosmetykach i pozbyc sie tego c nie uzywam
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 08:52   #1053
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
to chyba zamawiam ah ja tez musze zrobic przadek w kosmetykach i pozbyc sie tego c nie uzywam
Zamów, zamów i koniecznie daj mi potem znać jak się sprawuje. Sama się na niego czaję.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 08:56   #1054
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

jesli tylko zamowie to dam znac oczywiscie

wzielam sie za przegladanie moich ksmetykw i sie zalamalam - mam pelno nowych! czasem uzytych raz.. kosmetykow ktorych uzywac juz nie chce
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 09:02   #1055
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
jesli tylko zamowie to dam znac oczywiscie

wzielam sie za przegladanie moich ksmetykw i sie zalamalam - mam pelno nowych! czasem uzytych raz.. kosmetykow ktorych uzywac juz nie chce
Musisz się ich spokojnie pozbywać. Ja do wszystkiego mam słomiany zapał, ale teraz się zawzięłam i od 10 lub 15 stycznia ładnie wszystko wymieniam. ^^ Niektóre wywaliłam, szczególnie końcówki i te przeterminowane, inne oddałam, resztę używam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 09:06   #1056
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
kusi mnie ten samoopalacz, tylko boje sie typowego brazu, jetsem blada i chcialabym sie bardziej ujednolicic niz opalic moze mieszanie z kremem na wieczor da oczekiwany efekt
Mnie też zaczął kusić przez was

Ja parę dni przez zagłębieniem się w ten temat i zamiarem zmiany kosmetyków kupiłam dwa kremy perfumeryjne na które wydałam ponad 300zł i mam je calutkie i też szkoda mi wyrzucići tak nie wiem co tu robić

A zaczęłam używać olejku herbacianego i tak jak ja nie wiem co to pryszcz to wyskoczyły mi aż dwaoczyszcza się pyszczol chyba nie?bo raczej olejek nie zapycha??
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 09:09   #1057
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

wydaje mi sie ze oczyszcza..

jesli sa nowe to ja bym je sprzedala


ja mam kilka nowych ktore sa dosc cenne i zaraz zaloze watek wymiankowy i postaram sie na cos je wymienic
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 09:14   #1058
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Mnie też zaczął kusić przez was

Ja parę dni przez zagłębieniem się w ten temat i zamiarem zmiany kosmetyków kupiłam dwa kremy perfumeryjne na które wydałam ponad 300zł i mam je calutkie i też szkoda mi wyrzucići tak nie wiem co tu robić

A zaczęłam używać olejku herbacianego i tak jak ja nie wiem co to pryszcz to wyskoczyły mi aż dwaoczyszcza się pyszczol chyba nie?bo raczej olejek nie zapycha??
A co to za kremy, że aż tyle kosztowały?!
Oczyszcza, oczyszcza.

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:13 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
wydaje mi sie ze oczyszcza..

jesli sa nowe to ja bym je sprzedala


ja mam kilka nowych ktore sa dosc cenne i zaraz zaloze watek wymiankowy i postaram sie na cos je wymienic
No pewnie. Wymienić na jakieś olejki czy inne takie.
Tylko zrób swoją wish aby ludzie wiedzieli czego szukasz.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-09 o 09:17
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 09:19   #1059
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kosmetyki naturalne

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 09:35   #1060
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A co to za kremy, że aż tyle kosztowały?!
Oczyszcza, oczyszcza.

.
Hehe clinique krem pod oczy i do twarzy.Ja niestety gustowałam w wysokopółkowych i mam tylko takie kosmetyki i dlatego tak strasznie mi żal się wszystkiego pozbywać
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 09:39   #1061
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Hehe clinique krem pod oczy i do twarzy.Ja niestety gustowałam w wysokopółkowych i mam tylko takie kosmetyki i dlatego tak strasznie mi żal się wszystkiego pozbywać
Człowiek zaraz myśli, że jak droższe to lepsze. Tak samo jak ja zawsze myślałam, że z apteki to same dobra.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 09:40   #1062
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Kosmetyki naturalne

Kobietki,

chciałabym przestawić się na kosmetyki naturalne. Mam już niestety "ćwierć wieku" moja skóra jest bardzo wymagająca, alergiczna, wrażliwa, cienka, trochę naczynkowa, delikatna, mało sprężysta i bardzo sucha. Ostatnio nic na nią nie działa (kosmetyki nie radzą sobie z nawilżeniem i odpowiednim natłuszczeniem) problem błysku u mnie nie występuje nawet w lato, a jest przeze mnie pożądany. Jeden ma dość tłustej cery, inni zaś suchej- tak jak ja.

Czy któraś z was poleciła by produkty naturalne do takiej skóry? Najważniejsze żeby chociaż dodatkowo nie wysuszały ani nie podrażniały. Poszukuję hydrolatu, kremu do twarzy, olejku do mycia twarzy, może jakieś serum lub masło?

Z góry będę wdzięczna za odpowiedź.
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 09:48   #1063
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Kobietki,

chciałabym przestawić się na kosmetyki naturalne. Mam już niestety "ćwierć wieku" moja skóra jest bardzo wymagająca, alergiczna, wrażliwa, cienka, trochę naczynkowa, delikatna, mało sprężysta i bardzo sucha. Ostatnio nic na nią nie działa (kosmetyki nie radzą sobie z nawilżeniem i odpowiednim natłuszczeniem) problem błysku u mnie nie występuje nawet w lato, a jest przeze mnie pożądany. Jeden ma dość tłustej cery, inni zaś suchej- tak jak ja.

Czy któraś z was poleciła by produkty naturalne do takiej skóry? Najważniejsze żeby chociaż dodatkowo nie wysuszały ani nie podrażniały. Poszukuję hydrolatu, kremu do twarzy, olejku do mycia twarzy, może jakieś serum lub masło?

Z góry będę wdzięczna za odpowiedź.
Korah pewnie lepiej ci doradzi, ale i ja spróbuję.
Hydrolat to może z Biochemii urody? Ja do mycia twarzy używam Dr Schellera, który nadaje się do wszystkich cer, możesz również kupić glinkę z Logony lub specjalne mydełko do mycia twarzy np. z nuxe (dostępne w aptekach). Krem ja obecnie mam z babydream. Do tego polecam z firmy Gal kapsułki o nazwie Dermogal A+E, dobrze nawilżają. Jedna kapsułka spokojnie na dwa użycia starczy.

Tu proszę podaję link do BU: http://www.biochemiaurody.com/
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-09 o 09:50
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 11:35   #1064
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
sekretny - rozumiem

i dziekuje juz zaczne czytac, ciekawa jestem jaki daje efekt

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

fajny ten watek musze nan iego zagladac

kusi mnie ten samoopalacz, tylko boje sie typowego brazu, jetsem blada i chcialabym sie bardziej ujednolicic niz opalic moze mieszanie z kremem na wieczor da oczekiwany efekt


Zwróc uwagę, iż nie jest to żaden krem tonujacy, ani koloryzujacy, to po prostu samoopalacz, który wyzwala Twój pigment w skórze, tak więc bez obaw, pomarańczowa raczej nie bedziesz, podejrzewam, że wystarczy go nakladać co 2 dni, aby utrzymać delikatną opaleniznę, jak dla mnie sklad jest ok, ale trochę ciężki. Myślę, że mieszanie z innym kremem naturalnym, albo lotionem BD zalatwi sprawę.

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Kobietki,

chciałabym przestawić się na kosmetyki naturalne. Mam już niestety "ćwierć wieku" moja skóra jest bardzo wymagająca, alergiczna, wrażliwa, cienka, trochę naczynkowa, delikatna, mało sprężysta i bardzo sucha. Ostatnio nic na nią nie działa (kosmetyki nie radzą sobie z nawilżeniem i odpowiednim natłuszczeniem) problem błysku u mnie nie występuje nawet w lato, a jest przeze mnie pożądany. Jeden ma dość tłustej cery, inni zaś suchej- tak jak ja.

Czy któraś z was poleciła by produkty naturalne do takiej skóry? Najważniejsze żeby chociaż dodatkowo nie wysuszały ani nie podrażniały. Poszukuję hydrolatu, kremu do twarzy, olejku do mycia twarzy, może jakieś serum lub masło?

Z góry będę wdzięczna za odpowiedź.

Już pewnie o kilku kosmetykach slyszalaś na watku skladowym. Co moge jeszcze Tobie polecić z apteki to krem Sylveco z Betuliną, ta firma ma tez super pomadkę ochronną do ust. Zdaje sobie sprawę, że jestes alergiczką, więc podstawa to wybieranie jak najkrótszych skladów, nawet w kosmetykach naturalnych. Polecam do codziennego mycia glinki i z BU olejek myjacy oraz jakieś mydlo, jeśli masz sklonność do zapychania, polecam Ci także maski algowe Bielenda ( allegro) oraz bloto z morza martwego, np Alepia. Warto zacząć od sklepu inernetowego Biolander, gdzie między innymi znajdziesz mydla naturalne i glinki oraz maseczki i to blotko do twarzy.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-09 o 11:46
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 20:44   #1065
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny czy znacie, używałyście, kojarzycie jakieś naturalne kosmetyki z witaminą c? Takie co by jej dużo miały. Myślałam o serum flavo c, ale on drogi i nie wiem czy taki naturalny, natomiast te z BU, które się robi samemu, to za skomplikowane dla mnie. Potrzebuję gotowca, jakieś serum czy krem...
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 21:23   #1066
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy znacie, używałyście, kojarzycie jakieś naturalne kosmetyki z witaminą c? Takie co by jej dużo miały. Myślałam o serum flavo c, ale on drogi i nie wiem czy taki naturalny, natomiast te z BU, które się robi samemu, to za skomplikowane dla mnie. Potrzebuję gotowca, jakieś serum czy krem...

W aptece możesz kupić krople doustne dla dzieci Cebion C i mieszać je najlepiej z olejem tuż przed nalożeniem. Należy jednak uważac i nie przasadzać z ilością, na jedną aplikację nie więcej niż 5 kropli. Krople przechowywać w lodówce szczelnie zamkniete. Unikac otwierania butelki na dluzej, niż przy aplikacji.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-09 o 21:25
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 21:28   #1067
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy znacie, używałyście, kojarzycie jakieś naturalne kosmetyki z witaminą c? Takie co by jej dużo miały. Myślałam o serum flavo c, ale on drogi i nie wiem czy taki naturalny, natomiast te z BU, które się robi samemu, to za skomplikowane dla mnie. Potrzebuję gotowca, jakieś serum czy krem...
Kupić Juvit albo inny produkt będący witaminą C w kroplach w aptece

Nie wiem czy któraś z was czytała artykuł zamieszczony w dzisiejszych Wysokich Obcasach na temat kosmetyków naturalnych. Jak tylko pojawi się w sieci wrzucę tutaj link,ale tak w skrócie podsumowując wyższość kosmetyków naturalnych wynika raczej z mody niż z faktycznej "lepszości".
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 21:30   #1068
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Kupić Juvit albo inny produkt będący witaminą C w kroplach w aptece

Nie wiem czy któraś z was czytała artykuł zamieszczony w dzisiejszych Wysokich Obcasach na temat kosmetyków naturalnych. Jak tylko pojawi się w sieci wrzucę tutaj link,ale tak w skrócie podsumowując wyższość kosmetyków naturalnych wynika raczej z mody niż z faktycznej "lepszości".
Ostatnio za to w wyborczej było o tym, że nie ma sensu jeść zdrowe rzeczy (niepryskane, nieprzetwarzane), bo 99,9% zła wdychamy przez powietrze. Tak samo z kosmetykami. Kobieta jakaś nawet test na sobie robiła przez jakiś tam czas i jadła same najgorsze E, E, E każdego dnia.
Niedługo zaczną się pojawiać artykuły, że nie warto chodzić na spacery, bo będąc w autobusie wdychamy mniej spalin, a tkanka tłuszczowa dodatkowo nas chroni przed złem tego świata.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-09 o 21:32
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 21:38   #1069
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Kupić Juvit albo inny produkt będący witaminą C w kroplach w aptece

Nie wiem czy któraś z was czytała artykuł zamieszczony w dzisiejszych Wysokich Obcasach na temat kosmetyków naturalnych. Jak tylko pojawi się w sieci wrzucę tutaj link,ale tak w skrócie podsumowując wyższość kosmetyków naturalnych wynika raczej z mody niż z faktycznej "lepszości".


Zastanawia mnie tylko, kto napisal ten artykul i przez kogo byl on sponsorowany? Ci, którzy nazywają kosmetykę naturalną modą, mają po prostu nóż na gardle. Kosmetyki naturalne znane są od wieków, na nie nigdy nie minie moda, a odpowiedź na pytanie, dlaczego teraz staly się tak popularne dla mnie jest oczywista. Bo nic nie jest w stanie ich zastapić, produkty molochów kosmetycznych zaczynają się przejadać już wszystkim, po prostu coraz więcej osób uskarża się, że zamiast pomagać, szkodzą. Możesz mi wierzyć, że nie ma to nic wspólnego z modą, choc dla jakiegoś procenta osób jest to sposób na życie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 21:40   #1070
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie tylko, kto napisal ten artykul i przez kogo byl on sponsorowany? Ci, którzy nazywają kosmetykę naturalną modą, mają po prostu nóż na gardle. Kosmetyki naturalne znane są od wieków, na nie nigdy nie minie moda, a odpowiedź na pytanie, dlaczego teraz staly się tak popularne dla mnie jest oczywista. Bo nic nie jest w stanie ich zastapić, produkty molochów kosmetycznych zaczynają się przejadać już wszystkim, po prostu coraz więcej osób uskarża się, że zamiast pomagać, szkodzą. Możesz mi wierzyć, że nie ma to nic wspólnego z modą, choc dla jakiegoś procenta osób jest to sposób na życie.
Korah, a czy możesz mi polecić jakiś krem eko z SPF 30 lub SPF50
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 21:41   #1071
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Korah, a czy możesz mi polecić jakiś krem eko z SPF 30 lub SPF50
Skoro w temacie. Co sądzisz Korah o kremie SPF50 z Babydream?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 21:42   #1072
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Korah, a czy możesz mi polecić jakiś krem eko z SPF 30 lub SPF50


Lavera spf 30 polecam, jednak jest to filtr mineralny, więc bieli skórę. Trzeba odczekac aż sie wchlonie przed nalozeniem podkladu, albo zmieszac z podkladem na dloni.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 21:44   #1073
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Czyli pytać w aptece o Cebion C albo Juvit? Obydwa to krople i mogę je mieszać z kremem lub rybkami? Stosowałyście? Mogę się spodziewać promiennej cery?;-)

W sumie przyznaję, że odkąd stosuję tą naturalną pielęgnację to koloryt skóry mi się jakoś tak... podkolorował pozytywnie. Nie wydaję już się sobie ani szara ani trupioblada.

A ja czytałam ostatnio że w przyszłym roku nie będzie sklepów zielarskich. Tylko apteki i chemia.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 21:44   #1074
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Skoro w temacie. Co sądzisz Korah o kremie SPF50 z Babydream?


Moze zapychac na twarzy, ale cieżko znaleźć lepsze filtry. Godny uwagi.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 21:44   #1075
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Lavera spf 30 polecam, jednak jest to filtr mineralny, więc bieli skórę. Trzeba odczekac aż sie wchlonie przed nalozeniem podkladu, albo zmieszac z podkladem na dloni.

dziękuję
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 21:46   #1076
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ostatnio za to w wyborczej było o tym, że nie ma sensu jeść zdrowe rzeczy (niepryskane, nieprzetwarzane), bo 99,9% zła wdychamy przez powietrze. Tak samo z kosmetykami. Kobieta jakaś nawet test na sobie robiła przez jakiś tam czas i jadła same najgorsze E, E, E każdego dnia.
Niedługo zaczną się pojawiać artykuły, że nie warto chodzić na spacery, bo będąc w autobusie wdychamy mniej spalin, a tkanka tłuszczowa dodatkowo nas chroni przed złem tego świata.
Napisałam jedynie podsumowanie kilkustronnicowego wywiadu z panią Ewą Starzyk, która jest dyrektorem naukowym Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. Myślę, że warto go przeczytać bez pochopnego oceniania, ponieważ zawiera wiele ciekawych informacji. Zaczyna się on od kwestii certyfikatów dla kosmetyków organicznych i naturalnych po kwestie czy kosmetyki te są faktycznie lepsze od tych pełnych chemii. Jednym z lepszych fragmentów jest sam początek "Ekokosmetyki są eko przede wszystkim dla środowiska. Dlatego nie pachną ślicznie, nie pienią się i nie mają aksamitnej konsystencji. A skóra? Jedna je lubi bardziej, inna mniej"
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 21:50   #1077
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Czyli pytać w aptece o Cebion C albo Juvit? Obydwa to krople i mogę je mieszać z kremem lub rybkami? Stosowałyście? Mogę się spodziewać promiennej cery?;-)

W sumie przyznaję, że odkąd stosuję tą naturalną pielęgnację to koloryt skóry mi się jakoś tak... podkolorował pozytywnie. Nie wydaję już się sobie ani szara ani trupioblada.

A ja czytałam ostatnio że w przyszłym roku nie będzie sklepów zielarskich. Tylko apteki i chemia.

Juvit sie rózni tym ,że zawiera EDTĘ. Myślę jednak, że obydwa będą dobre, a zawartość edty nie wplynie niekorzystnie. Jest to skladnik zapobiegajacy utlenianiu witaminy C. Ja mialam jednak Cebion C i chwalilam go sobie, jest calkowicie naturalny.

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Napisałam jedynie podsumowanie kilkustronnicowego wywiadu z panią Ewą Starzyk, która jest dyrektorem naukowym Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. Myślę, że warto go przeczytać bez pochopnego oceniania, ponieważ zawiera wiele ciekawych informacji. Zaczyna się on od kwestii certyfikatów dla kosmetyków organicznych i naturalnych po kwestie czy kosmetyki te są faktycznie lepsze od tych pełnych chemii. Jednym z lepszych fragmentów jest sam początek "Ekokosmetyki są eko przede wszystkim dla środowiska. Dlatego nie pachną ślicznie, nie pienią się i nie mają aksamitnej konsystencji. A skóra? Jedna je lubi bardziej, inna mniej"

"Dyrektor Naukowy Polskiego Zwiazku Przemyslu Kosmetycznego"- I wszystko jasne!
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 21:50   #1078
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie tylko, kto napisal ten artykul i przez kogo byl on sponsorowany? Ci, którzy nazywają kosmetykę naturalną modą, mają po prostu nóż na gardle. Kosmetyki naturalne znane są od wieków, na nie nigdy nie minie moda, a odpowiedź na pytanie, dlaczego teraz staly się tak popularne dla mnie jest oczywista. Bo nic nie jest w stanie ich zastapić, produkty molochów kosmetycznych zaczynają się przejadać już wszystkim, po prostu coraz więcej osób uskarża się, że zamiast pomagać, szkodzą. Możesz mi wierzyć, że nie ma to nic wspólnego z modą, choc dla jakiegoś procenta osób jest to sposób na życie.
Ja jednak jestem zdania,że na eko kosmetyki jest moda i to wielka. Gdyby tak nie było to firmy od dawien dawna robiłyby kosmetyki ekologiczne,a nie mielibyśmy takiej sytuacji jak teraz,że właściwie co po chwilę kolejna firma wypuszcza kosmetyki ekologiczne,bądź "pseudo-ekologiczne".
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 21:51   #1079
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Ja jednak jestem zdania,że na eko kosmetyki jest moda i to wielka. Gdyby tak nie było to firmy od dawien dawna robiłyby kosmetyki ekologiczne,a nie mielibyśmy takiej sytuacji jak teraz,że właściwie co po chwilę kolejna firma wypuszcza kosmetyki ekologiczne,bądź "pseudo-ekologiczne".
Ta, co wypuszcza pseudo-ekologiczne to po to aby nabierać naiwnych ludzi, czyli... Zarabiać dużo, małym nakładem i zdobyć dużo głupiutkich klientów.
A wiele firm nie robi eko kosmetyków, bo to wymaga czasu i czasami więcej pieniążków, a przecież lepiej tanio, szybko i byle jak, prawda?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-09 o 21:53
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 21:53   #1080
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
"Dyrektor Naukowy Polskiego Zwiazku Przemyslu Kosmetycznego"- I wszystko jasne!
Kosmetyki ekologiczne też mają w nazwie kosmetyk


Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ta, co wypuszcza pseudo-ekologiczne to po to aby nabierać naiwnych ludzi, czyli... Zarabiać dużo, małym nakładem i zdobyć dużo głupiutkich klientów.
A dlaczego naiwni ludzie TERAZ NAGLE chcą kupować takie kosmetyki a nie takie jak kupowali wcześniej? Bo taka jest moda, takie są trendy ...
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.