Nadwaga przez pryszcze. S³ysza³y¶cie? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które siê odchudzaj± grupowo. Pamiêtaj: diety musz± byæ zgodne z zasadami zdrowego od¿ywiania. Pisz o dietach powy¿ej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-07-23, 21:48   #1
Elfikkk
Przyczajenie
 
Avatar Elfikkk
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 19

Nadwaga przez pryszcze. S³ysza³y¶cie?


Czyta³am ostatnio, ze czêsto pryszcze s± przyczyna nadwagi i kompleksów z ni± zwi±zanych. Badania ponoæ dowiod³y, ¿e osoby z tr±dzikiem wstydz± siê pojawiaæ w miejscach publicznych, poniewa¿ czuj± siê niepewnie. Nie chodz± tym samym na si³ownie, nie æwicz±. Stres z tym zwi±zany sam w sobie jeszcze bardziej potêguje nadwagê bo osoby takie zaczynaj± je¶æ- zajadaæ stres wiêc ko³o siê zamyka. Znalaz³am w koñcu odpowied¼ na moje problemy z figur±, faktycznie kiedy¶ by³am szczup³a, potem wszystko zaczê³o siê waliæ, najpierw syfy na twarzy, potem przyty³am dosyæ sporo w ci±gu dwóch lat, sta³am siê inna... Czy was te¿ problemy z cer± jako¶ zmieni³y, zabi³y wam pewno¶æ siebie? Czasem widze dziewczyny z pryszczami, ale u¶miechniête otoczone znajomymi i jako¶ tak mi ¿al...
Elfikkk jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-23, 22:29   #2
obamas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 17
Dot.: Nadwaga przez pryszcze. S³ysza³y¶cie?

ty to raczej powinna¶ pój¶æ do lekarza psychologa! Jak mo¿na k³opoty z nadwag± t³umaczyæ tr±dzikiem? Jeste¶ po prostu leniwa i nie chce ci siê æwiczyæ dlatego jeste¶ gruba a nie dlatego ¿e masz syfy na twarzy, czytasz jakie¶ g³upoty zamiast wzi±æ siê za siebie, ¿a³osne naprawdê
obamas jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-24, 00:13   #3
takajedna20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 21
Dot.: Nadwaga przez pryszcze. S³ysza³y¶cie?

Cytat:
Napisane przez obamas Poka¿ wiadomo¶æ
ty to raczej powinna¶ pój¶æ do lekarza psychologa! Jak mo¿na k³opoty z nadwag± t³umaczyæ tr±dzikiem? Jeste¶ po prostu leniwa i nie chce ci siê æwiczyæ dlatego jeste¶ gruba a nie dlatego ¿e masz syfy na twarzy, czytasz jakie¶ g³upoty zamiast wzi±æ siê za siebie, ¿a³osne naprawdê
Prymitywny,glupi,zasciank owy post. Nie miales nigdy problemu natury psychologicznej? To lepiej sie nie odzywaj, zamaist robic z siebie wiekszego debila.

Do autorki - niestety,latwo z powodu kompleksow wpasc w bledne kolo,wiem po sobie ;/ Poza tym, zauwazylam,ze bardzo wyolbrzymiamy swoje mankamenty - przynajmniej my,dziewczyny. powodzenia w zmainie myslenia I zacznij regularnie cwiczyc, jesli ci sie uda,od razu poczujesz sie pewniejsza siebie,ze masz taka silna wole.
takajedna20 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-24, 00:45   #4
SailorMoon
Zadomowienie
 
Avatar SailorMoon
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: I³awa
Wiadomo¶ci: 1 779
Dot.: Nadwaga przez pryszcze. S³ysza³y¶cie?

Meczylam sie wiele lat z tradzikiem. Fakt, ze poza bliznami na policzkach, pozostawia slady na psychice, szczegolnie uposledza poczucie wlasnej wartosci. Zgodze sie z tym, ze kompleksy spowodowane mankamentami cery moga nas zniechecac do niektorych dzialan, wprowadzaja w stan apatii itp. Jednak nie mozna calej winy zgonic na wypryski na skorze, choc pewnie autorka podala te informacje niejako w formie ciekawostki.

grzybol, masz calkowita racje. Moje problemy z cera skonczyly sie z dniem, gdy waga pokazala wynik mniejszy o 10 kg. Calkowicie zmienilam nawyki, stopniowo pozbywalam sie toksyn z organizmu- to przez odopowiednia dieta jak i przez wysilek fizyczny.

obamas, moze skorzystaj z rady, ktora polecilas autorce sama? Mysle, ze predzej Tobie przydalaby sie pogawedka ze specjalista.

Elfikkk, jak radzily wczesniej dziewczyny, znajdz sobie jakas aktywnosc fizyczna, popracuj nad dieta. Male sukcesy w zrzucaniu kilogramow motywuja rownie mocno, jak dobijal nas kazdy nowy pryszcz na nosie. Szybko zaczniej czus sie atrakcyjna, uwierz to dziala Nim sie obejrzysz pewnie i cera sie poprawi
__________________
62-60-54
SailorMoon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-24, 09:35   #5
narzeczona22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 46
Dot.: Nadwaga przez pryszcze. S³ysza³y¶cie?

Ja cie elfikkk akurat doskonale rozumiem. Ja parê lat temu te¿ mia³am problem z nadwag± i z pryszczami. Tylko, ¿e ja to sobie t³umaczy³am okresem dorastania, ale wszystko to mnie bardzo przybi³o. Nie wychodzi³am z domu, nie spotyka³am siê ze znajomymi, popada³am w depresjê ale na szczê¶cie moi rodzice z przyjació³k± kazali wzi±æ mi siê w gar¶æ, poci±gnêli mnie za warkoczyk do pionu i po d³ugim czasie osi±gnê³am to co chcia³am
narzeczona22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-24, 10:45   #6
Elfikkk
Przyczajenie
 
Avatar Elfikkk
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: Nadwaga przez pryszcze. S³ysza³y¶cie?

Nie, nie jestem leniwa. Nie mam kasy na drogie kosmetyki, si³ownie a diet ju¿ próbowa³am chyba z tysi±c i nic to nie pomog³o zawsze koñczy siê to tym, ¿e z powrotem tyje dodatkowe pare kilo.
Elfikkk jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-24, 11:26   #7
narzeczona22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 46
Dot.: Nadwaga przez pryszcze. S³ysza³y¶cie?

Ja te¿ tak mia³am, ¿e nie chcia³am braæ pieniêdzy od rodziców, ale to wcale nie wymaga wiele kasy. Id¼ do apteki, na pryszcze babka na pewno co¶ ci doradzi, na przyk³ad ¿el Benzacne kosztuje dos³ownie grosze, a naprawdê pomaga. Zacznij od tego je¶li w tym siê dopatrujesz problemu. Po za tym bieganie i robienie brzuszków w domu nic nie kosztuje. Jedzenie jednej kanapki zamiast trzech, odstawienie s³odyczy i napojów gazowanych równie¿. A warzywa i owoce to chyba masz w domu. Wystarczy siê spi±æ i dasz radê. Ja jad³am 4 posi³ki dziennie, ostatni przed 18 i to w postaci jakiego¶ owoca. Nie jad³am s³odyczy, rano æwiczy³am biega³am przez godzinê, skaka³am na skakance, robi³am brzuszki i przysiady, chud³am powoli ale przynajmniej zdrowo, i mia³am niesamowita satysfakcje z utraty ka¿dego kilograma i pryszcza
narzeczona22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-07-24, 12:12   #8
obamas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 17
Dot.: Nadwaga przez pryszcze. S³ysza³y¶cie?

widzisz, problem polega w tym ¿e trzeba ruszyæ siê sprzed telewizora i komputera, i zacz±æ co¶ z sob± robiæ, a nie u¿alaæ i szukaæ wymówek
obamas jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-25, 06:54   #9
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzie¶landia
Wiadomo¶ci: 11 474
Dot.: Nadwaga przez pryszcze. S³ysza³y¶cie?

podczas dojrzewania mialam problem z tradzikiem, zaczal mi mijac jak zaczelam tyc. teraz jestem gruba i nie mam takiego problemu. pewnie z tego wyroslam. a moja siostra od zawsze byla szczupla a ma tradzik wiec jakos w to nie wierze
fiolusiek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-25, 14:58   #10
olcik_07
Zadomowienie
 
Avatar olcik_07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 1 454
GG do olcik_07
Dot.: Nadwaga przez pryszcze. S³ysza³y¶cie?

Absolutnie pryszcze nie powoduj± nadwagi, zupe³na bzdura ja mia³am tr±dzik od 5 klasy podstawówki az do 18 roku ¿ycia (rok temu), zszed³ bo chodzi³am na zabiegi i nie tylko zawsze by³am chuda jak patyk, teraz przyty³am xD
__________________
studia
olcik_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-26, 09:06   #11
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomo¶ci: 394
Dot.: Nadwaga przez pryszcze. S³ysza³y¶cie?

Cytat:
Napisane przez obamas Poka¿ wiadomo¶æ
widzisz, problem polega w tym ¿e trzeba ruszyæ siê sprzed telewizora i komputera, i zacz±æ co¶ z sob± robiæ, a nie u¿alaæ i szukaæ wymówek

A mo¿e by tak grzeczniej??Po co ta agresja? Masz jaki¶ problem ze sob±? Wszystko mo¿na powiedzieæ w nieco innej formie i nie musisz na kogo¶ naje¿d¿aæ ani obra¿aæ! Za co¶ takiego s± punkty karne z tego co wiem, to nie wolna amerykanka, s± zasady.

Ja nie s³ysza³am, ¿eby przez tr±dzik by³y problemy z nadwag±, raczej my¶lê o ca³o¶ciowym problemie z kompleksami, przez które ob¿erasz siê, ¿eby zag³uszyæ smutki, nie wychodzisz, bo siê wstydzisz itp, no ale ja lekarzem nie jestem, znam chude osoby z tr±dzikiem i grube bez, tak¿e zapewne zasad± to nie jest.
__________________
ehhh
Delave jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-26, 10:20   #12
olcik_07
Zadomowienie
 
Avatar olcik_07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 1 454
GG do olcik_07
Dot.: Nadwaga przez pryszcze. S³ysza³y¶cie?

Cytat:
Napisane przez Delave Poka¿ wiadomo¶æ
A mo¿e by tak grzeczniej??Po co ta agresja? Masz jaki¶ problem ze sob±? Wszystko mo¿na powiedzieæ w nieco innej formie i nie musisz na kogo¶ naje¿d¿aæ ani obra¿aæ! Za co¶ takiego s± punkty karne z tego co wiem, to nie wolna amerykanka, s± zasady.


Cytat:
Napisane przez Delave Poka¿ wiadomo¶æ
Ja nie s³ysza³am, ¿eby przez tr±dzik by³y problemy z nadwag±, raczej my¶lê o ca³o¶ciowym problemie z kompleksami, przez które ob¿erasz siê, ¿eby zag³uszyæ smutki, nie wychodzisz, bo siê wstydzisz itp, no ale ja lekarzem nie jestem, znam chude osoby z tr±dzikiem i grube bez, tak¿e zapewne zasad± to nie jest.
Dok³adnie tak jest z tym, ¿e np, mi g³ównie tr±dzik siê pokazuje jak zjem ostre rzeczy, po czekoladzie nie mam ¿adnych problemów.
To zale¿y te¿ od rodzaju tr±dziku. Ja zawsze mia³am 3 stopieñ () i wszelkie ostre potrawy by³y widoczne ma mojej buzi xD
__________________
studia
olcik_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-26, 10:26   #13
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomo¶ci: 394
Dot.: Nadwaga przez pryszcze. S³ysza³y¶cie?

No u mnie podobnie, po du¿ej ilo¶ci s³odyczy zawsze mam wysyp a po moich ulubionych ostrych daniach równie¿, niestety, dla niektórych ³adny wygl±d oznacza wyrzeczenia
__________________
ehhh
Delave jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-26, 10:30   #14
olcik_07
Zadomowienie
 
Avatar olcik_07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 1 454
GG do olcik_07
Dot.: Nadwaga przez pryszcze. S³ysza³y¶cie?

No ja dlatego nie jem nic ostrego, niestety. Ale jako¶ ¿le mi z tym wyrzeczeniem nie jest, poniewa¿ ostre dania nie s± zbyt zdrowe na ¿o³±dek
__________________
studia
olcik_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-30, 13:03   #15
Sylwoocha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 407
Dot.: Nadwaga przez pryszcze. S³ysza³y¶cie?

Cytat:
Napisane przez Elfikkk Poka¿ wiadomo¶æ
Czyta³am ostatnio, ze czêsto pryszcze s± przyczyna nadwagi i kompleksów z ni± zwi±zanych. Badania ponoæ dowiod³y, ¿e osoby z tr±dzikiem wstydz± siê pojawiaæ w miejscach publicznych, poniewa¿ czuj± siê niepewnie. Nie chodz± tym samym na si³ownie, nie æwicz±. Stres z tym zwi±zany sam w sobie jeszcze bardziej potêguje nadwagê bo osoby takie zaczynaj± je¶æ- zajadaæ stres wiêc ko³o siê zamyka. Znalaz³am w koñcu odpowied¼ na moje problemy z figur±, faktycznie kiedy¶ by³am szczup³a, potem wszystko zaczê³o siê waliæ, najpierw syfy na twarzy, potem przyty³am dosyæ sporo w ci±gu dwóch lat, sta³am siê inna... Czy was te¿ problemy z cer± jako¶ zmieni³y, zabi³y wam pewno¶æ siebie? Czasem widze dziewczyny z pryszczami, ale u¶miechniête otoczone znajomymi i jako¶ tak mi ¿al...
Nie wiem jak wygl±da Twoja twarz i jakiego rodzaju jest to tr±dzik. Je¶li masz du¿e problemy z cer±, to powinna¶ udaæ siê do dermatologa i on zadecyduje o leczeniu. Natomiast je¶li to s± pojedyncze pryszcze, masz cerê t³ust±, to pamiêtaj o diecie - wyeliminuj s³odycze, ostre przyprawy i produkty, pij du¿o wody by oczy¶ciæ organizm. Stosuj toniki bezalkoholowe do codziennej pielêgnacji cery. Staraj siê nie dotykaæ rêkami twarzy i nie wyciskaj sama pryszczy. Nie u¿ywaj pudrów, podk³adów, które zatykaj± pory (poza tym maska na³o¿ona na syfy wygl±da jeszcze gorzej ni¿ one same). Zakup sobie krem normalizuj±cy do cery t³ustej. To takie podstawowe sprawy Je¶li mia³aby¶ jakie¶ pytania to zapraszam na PW
Sylwoocha jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Wspólne odchudzanie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.