Zaschnięty tłuszcz w piekarniku oraz grzyb w łazience - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-09, 13:51   #1
davijwrz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3

Zaschnięty tłuszcz w piekarniku oraz grzyb w łazience


Witam,
1) Nie dawno zakupiłem nowy piekarnik z boscha do mojej kuchni o funkcjach nie będę generalnie pisał bo jest wspaniały, ale mam taki problem w porównaniu do starego piekarnika, że nie mogę umyć tego zaschniętego tłuszczu w piekarniku - macie jakieś środki które sobie z tym poradzą?

2)W łazience na suficie oraz na fugach robi mi się grzyb jest jakiś specyfik, żeby pozbyć się tego paskudztwa oraz czy istnieją jakieś silikony oraz farby dzięki którym po usunięciu go i nałożeniu czy to farby czy silikonu nie będzie on powracał?

Pozdrawiam
davijwrz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 18:21   #2
izabelka33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4
Dot.: Zaschnięty tłuszcz w piekarniku oraz grzyb w łazience

Cytat:
Napisane przez davijwrz Pokaż wiadomość
Witam,
1) Nie dawno zakupiłem nowy piekarnik z boscha do mojej kuchni o funkcjach nie będę generalnie pisał bo jest wspaniały, ale mam taki problem w porównaniu do starego piekarnika, że nie mogę umyć tego zaschniętego tłuszczu w piekarniku - macie jakieś środki które sobie z tym poradzą?

2)W łazience na suficie oraz na fugach robi mi się grzyb jest jakiś specyfik, żeby pozbyć się tego paskudztwa oraz czy istnieją jakieś silikony oraz farby dzięki którym po usunięciu go i nałożeniu czy to farby czy silikonu nie będzie on powracał?

Pozdrawiam
Ad1 spróbuj octem albo sodą http://dziecisawazne.pl/dom-bez-chem...a-oczyszczona/

Ad2 Ace jest według mnie najlepsze
izabelka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 20:32   #3
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Zaschnięty tłuszcz w piekarniku oraz grzyb w łazience

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-01 o 23:59
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 07:36   #4
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Zaschnięty tłuszcz w piekarniku oraz grzyb w łazience

1. soda podobno świetnie działa
2. Domestos
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 09:12   #5
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Zaschnięty tłuszcz w piekarniku oraz grzyb w łazience

żeby grzyb nie powracał konieczne jest przede wszystkim porządne wietrzenie łazienki skoro w ogóle się pojawił, to można się domyślić, ze wentylacja jest nienajlepsza, więc przynajmniej kiedy tylko się da zostawiaj otwarte drzwi, żeby wilgoć się nie kisiła
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 00:00   #6
esPappa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 47
Dot.: Zaschnięty tłuszcz w piekarniku oraz grzyb w łazience

Z domowych sposobów ocet albo soda na piekarnik. Jak to nie pomaga, no to już jakiś specjalistyczny spray:
http://www.morele.net/electrolux-spr...ocs106-631060/
esPappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 17:10   #7
HerbADKA
Raczkowanie
 
Avatar HerbADKA
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 465
Dot.: Zaschnięty tłuszcz w piekarniku oraz grzyb w łazience

Cytat:
Napisane przez davijwrz Pokaż wiadomość
Witam,
1) Nie dawno zakupiłem nowy piekarnik z boscha do mojej kuchni o funkcjach nie będę generalnie pisał bo jest wspaniały, ale mam taki problem w porównaniu do starego piekarnika, że nie mogę umyć tego zaschniętego tłuszczu w piekarniku - macie jakieś środki które sobie z tym poradzą?

2)W łazience na suficie oraz na fugach robi mi się grzyb jest jakiś specyfik, żeby pozbyć się tego paskudztwa oraz czy istnieją jakieś silikony oraz farby dzięki którym po usunięciu go i nałożeniu czy to farby czy silikonu nie będzie on powracał?

Pozdrawiam
Ad 1 - ja myję piekarnik w ten sposób, że po pieczeniu (czyli kiedy jest gorący w środku) wlewam na wszystkie tłuste plamy Cif. Piekarnik się studzi a ja następnego dnia spokojnie mogę wyczyścić wszelki tłuszcz. Ten zaschnięty też ładnie schodzi. Gdy coś się bardziej przyklei skrobię delikatnie nożem np do masła (by nie był zbyt ostry). Jeszcze nie zdarzyło mi się porysować piekarnika.

Ad 2 - U moich rodziców jest to samo. Ratują się jakimś specjalnym specyfikiem i malowaniem. Jednak tata mówi, że aby ten grzyb zlikwidować powinno się skuć sufit w tym miejscu do gołej cegły/pustaka i dopiero wtedy działać dalej, bo takie pryskanie sprayem i malowanie to tylko działania doraźne.
HerbADKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-24, 15:39   #8
zlotyopal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 12
Dot.: Zaschnięty tłuszcz w piekarniku oraz grzyb w łazience

HerbADKA podała bardzo dobry sposób na piekarnik! Robię podobnie - zawsze nakładam płyn lub proszek po wcześniejszym rozgrzaniu piekarnika. Dzięki temu płyn penetruje przypalony tłuszcz a po wystudzeniu, po zastosowaniu wody robi się taka maź, z którą nie ma już takich problemów przy usuwaniu jak w przypadku samego, zaschniętego tłuszczu!
zlotyopal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-24 16:39:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:23.