toksoplazmoza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-30, 18:59   #1
mag81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1

toksoplazmoza


planujemy poczecie dziecka i jak wiadomo chce czlowiek jak najlepiej. poszlam dzis do lekarza zaczerpnac szczegolowych informacji, poniewaz trzy lata zazywalam tabletek antykoncepcyjnych. ok poinformowal mnie o wszystkim ile czasu powinnam odczekac itp. zadalam mu rowniez pytanie czy powinnam sobie zrobic badania na toksoplazmoze, bo w naszym domu cale zycie byly koty, a jak wiadomo od nich mozna sie najszybciej zarazic, tym bardziej ze wychodza na dwor. bardzo sie oburzyl i stwierdzil ze nie ma takiej potrzeby. ja go dalej naciskalam i sie dopytywalam, strasznie sie oburzyl i stwierdzil ze podwazam jego autorytet. rozmowa sie nie zakonczyla bo ja po prostu wyszlam. czy to jest normalne podejcie lekarza do sytuacji?
mag81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 19:08   #2
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: toksoplazmoza

Jeżeli całe życie masz w domu koty to raczej nic Ci nie grozi, bo bardzo możliwe, że już przeszłaś tą chorobę, a wtedy nie ma zagrożenia. Ale faktycznie podejście lekarza mało przyjemne..
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 19:50   #3
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: toksoplazmoza

Moim zdaniem to niepoważne podejscie lekarza, gdyz obecnie to badanie jest bardzo powszechne i często wykonywane, gdyz dziła na korzysc dzidziusia i Twój spokój.Dobrze zrobilas wychodzac od niego , ja bym znlazła innego lekarza, który powznie traktuje takie tematy a nie ignoruje i sie oburza bez powodu.Tokspolazmoza nie tylko może byc od kotów ale równiez od surowego miesa .Także badanie jest nieinwazyjne i powinien Ci je zlecic.

asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 20:38   #4
minisia
Zakorzenienie
 
Avatar minisia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z raju
Wiadomości: 4 236
Dot.: toksoplazmoza

Trzy tygodnie temu bylam u ginekologa na konroli i powiedzialam mu, ze zamierzamy postarac sie o potomstwo. Zapytalam jakie badania zrobic i pierwsze co powiedzial to badania na toksoplazmoze, ogolne badanie ginekologiczne, cytologie. Toksoplazmoze zrobilam i wyszedl mi wynik ujemny tzn ze nigdy nie mialam do czynienia z tym pasozytem i nie mam w sobie przeciwcial. Powiedzial, ze to zle i dobrze. Inne badania wyszly dobrze, zyczyl nam powodzenia. Ogolne badania krwi mialam robione miesiac temu, podczas badania okresowego do pracy, takze tez jestem spokojna - jak narazie. Rade ci zmienic lekarza, bo takie podejscie dla mnie jest nienormalne.
minisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 22:59   #5
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: toksoplazmoza

Dobrze zrobiłaś, że wyszłaś i nie wracaj tam już nigdy więcej.
Test na obecność przeciwciał jest konieczny, wykonuje się go standardowo u kobiet w ciąży, przed – jeśli chcesz, też możesz zrobić.
Źródła podają różne statystyki, aż do 60-80% osób z przeciwciałami (czyli przebytą chorobą). Twój lekarz mógł dojść do wniosku, że mając kontakt od zawsze z wychodzącymi kotami masz przeciwciała, czyli dziecko jest bezpieczne. Ale to nie zwalnia Cię od możliwości wykonania testu; zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że przeciwciał nie masz, wtedy musisz bardzo uważać w czasie ciąży, z wrodzoną tokso nie ma żartów.

„Pasożyt przenosi się z krwią matki przez łożysko. Jeśli matka zaraziła się po raz pierwszy właśnie w trakcie ciąży, to zagrożenie dla dziecka jest bardzo duże. (…)Kobiety mające w domu kota, przed zajściem w ciążę, powinny robić testy na obecność przeciwciał przeciwko Toxoplasma gondii. Jeśli badanie będzie dodatnie (mówimy wówczas, że są seropozytywne), to paradoksalnie nie muszą się martwić o płód. Jak już wspomniano, wrodzona toksoplazmoza dotyczy tylko tych dzieci, których matki zostały zainfekowane po raz pierwszy w czasie ciąży.
Natomiast, jeżeli przeciwciał nie ma (czyli są seronegatywne), to muszą strzec się infekcji, przede wszystkim poprzez ograniczenie kontaktów z ulubionymi kotami.
Nosicielami toksoplazmozy mogą być nasi domowi ulubieńcy: psy, świnki morskie i przede wszystkim koty, ale również świnie, owce, kozy i drób.
Głównym źródłem zarażenia kotów jest polowanie na drobne gryzonie (i oczywiście ich zjadanie). Ograniczenie swobody kota poza domem zapobiega przenoszeniu się infekcji z innych zwierząt, co znowu chroni nas przed infekcją.
Zakażenie przez głaskanie kota po futrze jest mało prawdopodobne. Zagrożeniem może być natomiast czyszczenie pojemnika na jego odchody oraz kosza na śmieci. Warto robić to w gumowych rękawiczkach.”
A najlepiej zlecić komuś innemu
http://www.resmedica.pl/zdart6999.html

Ciekawostka: http://www.laboratoria.net/pl/module...rticle&sid=818

Pzdr!
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:56.