Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-07, 19:01   #31
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Cytat:
Napisane przez monik.a Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------



KUL to bezpłatna uczelnia, prywatna, ale na warunkach państwowych. Co za herezje
Tak znalazłam w internecie, ale to stara informacja... Więc może być nieaktualna.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 19:33   #32
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Cytat:
Napisane przez lottelita Pokaż wiadomość
czy mogłaby mi któraś z was powiedzieć, czy możliwe jest w ogóle przenocowanie chłopaka w żeńskim akademiku na KULu? na przykład pod nieobecność współlokatorki? Od października będę mieszkać w takowym i planujemy,że chłopak będzie do mnie przyjeżdżał na weekendy kiedy moja współlokatorka wyjedzie do domu. Ale tu pojawia się problem bo dowiaduje się, że jego nocowanie mogłoby stanowić problem. A bez sensu jest żeby jechał ponad 200 km żeby posiedzieć u mnie 2 czy 3 godziny.. a jeśli nic się nie da zrobić w tej sprawie to czy nie orientuje się ktoś czy aby istnieje dodatkowy nabór na UMCS? dostałam się tam również ale wybrałam KUL bo nie wzięłam pod uwagę w/w aspektu. Dziękuje ze wszelkie odpowiedzi.
Mam nadzieję, że chociaż zamierzasz ją zapytać czy się na to zgadza. Ja bym nie chciała żeby obcy facet przebywał, a tym bardziej spał w moim pokoju kiedy mnie w nim nie ma. Zresztą, to dość ryzykowne zakładać, że na pewno będzie jeździła co tydzień. A może będzie z okolic Szczecina i co wtedy?
Żeby nie było off topu- legalnie na pewno się nie da.

Edytowane przez 20160901857
Czas edycji: 2011-09-07 o 19:34
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 19:39   #33
mon88
Zadomowienie
 
Avatar mon88
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 417
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

zmieniać studia, żeby móc nocować faceta
mon88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 19:54   #34
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Cytat:
Napisane przez mon88 Pokaż wiadomość
zmieniać studia, żeby móc nocować faceta
nie w tym problem, widać nie doczytałaś, autorka nie chciała iść na KUL, wybrała ta uczelnie bo tak chcieli rodzice
dlatego zmiana uczelni to dla niej rybka.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 20:13   #35
uncertainty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 69
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

przepraszam, ale





wątek rozłożył mnie na łopatki
uncertainty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 20:25   #36
Kloe
Zadomowienie
 
Avatar Kloe
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 195
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Z tego co wiem to KUL nie jest tak straszny jak o nim mówią :P i w akademikach tez nie ma tragedii, ale za pewność tej informacji nie ręczę. A na jaki kierunek się dostałaś?
Kloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 21:02   #37
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Autorko jeśli bedziesz miała taka szanse to jak najszybciej szukaj stancji ponieważ gdy już podpiszesz umowe nie bedziesz mogla sie wyprowadzić aż do końca roku akademickiego, oczywiście są wyjatki np naganne zachowanie. Są tam zakonnice które pilnują porządku jednak nie wiem jak bardzo pilnują.Wiem że trzeba sie zapisywać kiedy sie wróci z imprezy. No i nie słyszałam żeby jakieś imprezy sie tam odbywały.Wogole dziwi mnie ta nazwa akademik bo temu czemuś bliżej do klasztoru

Sama nigdy nie myślałam o mieszkaniu tam bo poprostu za daleko bym miala do centrum i głownego gmachu kulu. Na kul złego słowa nie powiem To uczelnia na poziomie, nigdy nie odczułam presji abym poszla do kosciola albo żebym założyła dłuższa spódniczke bo to przecież kul

No ale niestety akademik to chyba najgorsza jego wizytówka
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-07, 21:08   #38
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Cytat:
Napisane przez Bea_91 Pokaż wiadomość
Autorko jeśli bedziesz miała taka szanse to jak najszybciej szukaj stancji ponieważ gdy już podpiszesz umowe nie bedziesz mogla sie wyprowadzić aż do końca roku akademickiego, oczywiście są wyjatki np naganne zachowanie. Są tam zakonnice które pilnują porządku jednak nie wiem jak bardzo pilnują.Wiem że trzeba sie zapisywać kiedy sie wróci z imprezy. No i nie słyszałam żeby jakieś imprezy sie tam odbywały.Wogole dziwi mnie ta nazwa akademik bo temu czemuś bliżej do klasztoru
a co, sila ja zatrzymaja?

ja sie teraz zapytam calkiem powaznie- nie trzeba bylo skladac papierow na jakas uczelnie blizej domu? skoro i tak ci wszystko jedno, gdzie studiujesz, a mialabys blizej domu...
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 21:10   #39
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

nie, poprostu osoba bedzie musiała zapłacić za kolejne miesiące.
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 21:17   #40
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

żeński akademik nawet nie wiedziałam, że takie podziały obowiązują ja bym uciekała z takiego akademika byle jak najdalej
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 21:53   #41
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Cytat:
Napisane przez Bea_91 Pokaż wiadomość
nie, poprostu osoba bedzie musiała zapłacić za kolejne miesiące.
a co w przypadku, gdyby np. zostala wyrzucona po semestrze albo sama by zrezygnowala? pierwsze slysze, zeby byly podpisywane w akademikach takie umowy.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-07, 22:02   #42
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

ja już się spotkałam z umowami o akademik. z tym że taka umowa była zawierana właśnie na semestr, nie rok. co z przypadkiem gdy osoba rezygnuje - nie wiem.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 22:28   #43
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
a co w przypadku, gdyby np. zostala wyrzucona po semestrze albo sama by zrezygnowala? pierwsze slysze, zeby byly podpisywane w akademikach takie umowy.
ja też, tzn. miejsce w aka dostaje się na cały rok akademicki a nie na 1 semestr, ale jeśli ktoś w trakcie zrezygnuje, to po prostu zwalnia miejsce i kolejna osoba ma szansę na zamieszkanie (kolejki zwykle są spore, masa osób się odwołuje, jeśli nie dostaną na dany rok miejsca).
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 22:52   #44
coco_kiciusia
Zadomowienie
 
Avatar coco_kiciusia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 900
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Cytat:
Napisane przez lottelita Pokaż wiadomość
dla mnie to akurat dosyć istotny powód żeby zmienić uczelnie. Bo niby jak inaczej mamy się spotykać..
No straszne...
Cytat:
Napisane przez lottelita Pokaż wiadomość
eheh coś mi się wydaje, że zje***am sprawę, z tą katolicką uczelnią po całośći
to zrezygnuj,uczelnia nic nie straci
To takie modne,ze wszystko co katolickie,to zaraz złe
Cytat:
Napisane przez lottelita Pokaż wiadomość
nie chodzi tylko dla gościa,ja w ogóle nie chce studiować na katolickiej..głównie to rodzice mnie tam wysłali bo chcą żeby mnie zakonnice pilnowały bo wiedzą jaka jestem;> Tinuu27 jesteś moim oświeceniem,chyba tak właśnie zrobię.
Mam tylko nadzieję,że można będzie zrezygnować z akademika w ciągu roku bo słyszałam gdzieś, że podpisujesz regulamin zgodnie z którym możesz zrezygnować dopiero po roku,no cóż mam nadzieję,że to nie prawda.
ahhagahahaha dziewczyno you made my day
Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
a teraz niech mi ktoś potwierdzi, na KULu wykładają/pilnują zakonnice?
Sikam
Tak,stoją nad Tobą z bacikiem i nie ma przepros
Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Z tego co znalazłam to się rózni właśnie tymi egzaminami z Biblii i nauki Jana Pawła II... No i że się płaci za semestr 50 złotych, ale to może stara wiadomość.
Zgadza sie,ale te egz są na pierwszym roku i jest to formalność.
Opłaty 50 zł już dawno nie ma.

A co do akademików zenskich/męskich to podobno taki był warunek tego,kto darowal uczelni kiedyś grunty,i nie mogą teraz tego zmienić,żeby darowizna nie została odwołana
__________________

Edytowane przez coco_kiciusia
Czas edycji: 2011-09-07 o 22:54
coco_kiciusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 23:06   #45
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Cytat:
Napisane przez coco_kiciusia Pokaż wiadomość
Sikam
Tak,stoją nad Tobą z bacikiem i nie ma przepros
Jeśli dokładnie przeczytałaś wątek to wiesz że na to pytanie padła już odpowiedź. I dla wszystkich dodam, że sama wątpiłam aby zakonnice chodziły z batem po uczelni, ale nie mam pojęcia o KULu i wolałam żeby ktoś inny to wyjaśnił.

A i jeszcze pytanie - z ciekawości - te egzaminy ze wspomnianych wcześniej przedmiotów sa na każdym kierunku?
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2011-09-07 o 23:08
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 07:25   #46
coco_kiciusia
Zadomowienie
 
Avatar coco_kiciusia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 900
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Jeśli dokładnie przeczytałaś wątek to wiesz że na to pytanie padła już odpowiedź. I dla wszystkich dodam, że sama wątpiłam aby zakonnice chodziły z batem po uczelni, ale nie mam pojęcia o KULu i wolałam żeby ktoś inny to wyjaśnił.

A i jeszcze pytanie - z ciekawości - te egzaminy ze wspomnianych wcześniej przedmiotów sa na każdym kierunku?
Wiem bez urazy ale wybacz - nie mogłam się powstrzymać

mnie takie pytania zawsze śmieszą, bo nie pierwszy raz słyszę pytania, czy na KULu ludzie się tylko modlą i czy są sami księża. Ale o pilnujących zakonnicach to pierwszy raz.

No uczelnia jak każda inna, trochę księży profesorów jest ale więcej świeckich. Co do modlitwy to mała grupka wykładowców ma w zwyczaju, że przed każdymi zajęciami jest kilka słów modlitwy.

Wydaje mi się że na każdym kierunku jest KNS i Biblia. Ale idąc na katolicką uczelnię powinno się mieć świadomość, że pewne wartości będą promowane.
__________________
coco_kiciusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 08:49   #47
chellow
Raczkowanie
 
Avatar chellow
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 126
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=558927
chellow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 11:01   #48
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Cytat:
Napisane przez coco_kiciusia Pokaż wiadomość
Ale idąc na katolicką uczelnię powinno się mieć świadomość, że pewne wartości będą promowane.
no i właśnie o to mi chodziło, jakies różnice być muszą
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 13:19   #49
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Cytat:
Napisane przez lottelita Pokaż wiadomość
eheh coś mi się wydaje, że zje***am sprawę, z tą katolicką uczelnią po całośći
bo co? Bo chłopaka nie może spać u Ciebie?
Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
swoją drogą to ciekawe, a jakbyś chciała przenocować siostrę w swoim pokoju w akademiku to mogłabyś?
do mojej koleżanki też przyjeżdża chłopak do akademika, z tym też tam jest coś takiego jak pokoje dla gości i wtedy takie pomieszczenie zajmuje, w pokoju studentów nie można

a teraz niech mi ktoś potwierdzi, na KULu wykładają/pilnują zakonnice?
Nie raz nocowałam u koleżanki w tym akademiku i NIGDY nie bbyło problemu.
I żadne zakonnice nie uczą na KULu, księza są jedynie na niektórych nielicznych przedmiotach.

Cytat:
Napisane przez aja23 Pokaż wiadomość
Po co Ci chłopak? Jak Cię zakonnice na KULu przypilnują i nawrócą to sama wstąpisz do zakonu - a nie, już wstąpiłaś! - KUL to to samo co zakon



Na KULu same zakonnice Ja na miejscu autorki wątku bym się bała bo wiadomo jaką rękę mają zakonnice
Poza tym codziennie o 6 rano obowiązkowa msza dla każdego studenta, w łóżku o 22 i zakonnice sprawdzają czy każdy śpi! Nie ma, że boli


A jak tam jest?
Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Z tego co znalazłam to się rózni właśnie tymi egzaminami z Biblii i nauki Jana Pawła II... No i że się płaci za semestr 50 złotych, ale to może stara wiadomość.
nic sie nie płaci..



Przeczytałam Wasze posty. i Ci co nie mają pojęcia nie powinny się wypowiadać Rozumiem, autorka ma problem bo nie będzie mogła sprowadzać chłopaka na weekendy. Ale już nie przesadzajmy z takimi durnotami na temat uczelni.
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-08, 13:19   #50
Styczniowa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 263
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

W tym roku chciałam wziąć udział w rekrutacji na KUL i zarejestrowałam się na ich stronie jeszcze przed wynikami matur. Ostatecznie zrezygnowałam i nie wpłaciłam opłaty rekrutacyjnej, bo jeśli już Lublin, to wolałabym UMCS, ale jedna sprawa mnie zastanowiła. Studentki KUL piszą, że na uczelni nikogo nie interesuje jak się stoi z wiarą, w takim razie po co przy rekrutacji trzeba było podawać swoje wyznanie? Trochę mnie to zaskoczyło, bo nie mam pojęcia do czego są im takie informacje potrzebne.
__________________



happiness is easy!



Styczniowa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 13:46   #51
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Przeczytałam Wasze posty. i Ci co nie mają pojęcia nie powinny się wypowiadać Rozumiem, autorka ma problem bo nie będzie mogła sprowadzać chłopaka na weekendy. Ale już nie przesadzajmy z takimi durnotami na temat uczelni.
akurat temat o zakonnicach zaczęła sama autorka, nikt kto tam nie studiuje/studiował nie opisywał jak tam jest.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 14:10   #52
analee
Raczkowanie
 
Avatar analee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 211
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Cytat:
Napisane przez Styczniowa93 Pokaż wiadomość
W tym roku chciałam wziąć udział w rekrutacji na KUL i zarejestrowałam się na ich stronie jeszcze przed wynikami matur. Ostatecznie zrezygnowałam i nie wpłaciłam opłaty rekrutacyjnej, bo jeśli już Lublin, to wolałabym UMCS, ale jedna sprawa mnie zastanowiła. Studentki KUL piszą, że na uczelni nikogo nie interesuje jak się stoi z wiarą, w takim razie po co przy rekrutacji trzeba było podawać swoje wyznanie? Trochę mnie to zaskoczyło, bo nie mam pojęcia do czego są im takie informacje potrzebne.
ja też nie wiem, ale jakoś nie zrobiło to na mnie wrażenia.
__________________
studentka!

zaaakochana.
analee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 14:17   #53
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Cytat:
Napisane przez Styczniowa93 Pokaż wiadomość
Trochę mnie to zaskoczyło, bo nie mam pojęcia do czego są im takie informacje potrzebne.
Pewnie do własnych statystyk. Tez bym takie rzeczy chciała wiedzieć, gdybym prowadziła katolicką uczelnię Moja znajoma ateistka studiowała na KULu i nie narzekała.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 15:08   #54
Styczniowa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 263
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Pewnie do własnych statystyk. Tez bym takie rzeczy chciała wiedzieć, gdybym prowadziła katolicką uczelnię Moja znajoma ateistka studiowała na KULu i nie narzekała.
Pewnie masz rację, też pomyślałam o statystykach, szkoda tylko, że sami nie podali celu gromadzenia takich informacji. Niby nic, ale jednak może trochę odstraszać (strach przed kontrolą, dyskryminacją, różnymi problemami z tytułu ateizmu/innego wyznania) na czym traci sama szkoła, która podobno w gruncie rzeczy jest przyjazna wszystkim studentom

Jedynie właśnie o akademikach naczytałam i nasłuchałam się negatywnych opinii, że rzeczywiście zakonnice sprawują tam dyżury, pilnują, żeby nie było żadnych gości - zwłaszcza płci przeciwnej - po którejś tam godzinie, uciszają, gdy jest za głośno, a nawet kontrolują nocną godzinę powrotu do akademika. Ja bym tam nie wytrzymała, już sam podział na płeć jest dziwny. Przecież to nikogo nie ustrzeże przed utratą czystości
__________________



happiness is easy!



Styczniowa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 15:10   #55
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Pewnie do własnych statystyk. Tez bym takie rzeczy chciała wiedzieć, gdybym prowadziła katolicką uczelnię Moja znajoma ateistka studiowała na KULu i nie narzekała.
Mam nadzieję, że można nie odpowiadac na te pytanie i jest ono dobrowolne..
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 16:42   #56
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Cytat:
Napisane przez Styczniowa93 Pokaż wiadomość

Jedynie właśnie o akademikach naczytałam i nasłuchałam się negatywnych opinii, że rzeczywiście zakonnice sprawują tam dyżury, pilnują, żeby nie było żadnych gości - zwłaszcza płci przeciwnej - po którejś tam godzinie, uciszają, gdy jest za głośno, a nawet kontrolują nocną godzinę powrotu do akademika. Ja bym tam nie wytrzymała, już sam podział na płeć jest dziwny. Przecież to nikogo nie ustrzeże przed utratą czystości
dla mnie to w ogóle dziwne - dorośli ludzie, a kontrola jak na koloniach w podstawówce
(a ze względów czysto praktycznych - faceci na składzie przynajmniej nie zajmują tyle czasu łazienki, co dziewczyny no i w ogóle wg mnie zupełnie inaczej mieszka się, mając kumpli pod ręką, a z samymi babami ).
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2011-09-08 o 16:43
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 17:32   #57
Lavande
Raczkowanie
 
Avatar Lavande
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Neverwhere
Wiadomości: 291
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Ekhem.

Pozwolę sobie zabrać głos, bo sama od października zaczynam studia na KULu. I też nie chciałam iść do akademika, ale głównie dlatego, że jest daleko od uczelni i pokoje są 3-osobowe (bo 2-osobowe tylko dla V roku, taką informację znalazłam przynajmniej na stronie uczelni). Wczoraj znalazłam i zaklepałam sobie pokój w Lublinie - jednoosobowy, z rachunkami wyjdzie mi około 430zł za niego.
Z akademikiem sprawa wygląda tak, że jak już go dostaniesz i się wprowadzisz, to potem chcąc z niego zrezygnować musisz zapłacić około 900zł (czyli opłatę za 3 miesiące) - co dla mnie jest absurdem. Informację o tym można znaleźć na stronie KULu jak się poszuka.
__________________
I used to be schizophrenic, but we're ok now.
Lavande jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 18:10   #58
ami_
Zadomowienie
 
Avatar ami_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 253
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Rozbroił mnie trochę ten wątek. KUL wiadomo, kto się porywa na taką uczelnię, musi wiedzieć, że jest tam troszkę inaczej niż na innych.Więcej dodatkowych i niepotrzebnych przedmiotów i wgl. Moja siostra miesiąc studiowała tam drugi kierunek i zrezygnowała. Ale znam osoby co tam studiują i nie narzekają.
__________________
You have to take the good with the bad, smile when your sad, love what you got and remember what you had. Always forgive, never forget. Learn from your mistakes & never regret. People change, things go wrong; just remember.. life goes on.x

ami_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 18:24   #59
Revolver
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Słuchajcie dziewczyny, nie wiecie jak to jest tym aktem chrztu? Napisali że powinno się dać w teczce, że ma być z ostatnich 6 miesięcy. Tylko że ja byłem chrzczony w innej parafii i nie mam jak sobie wyrobić, bo 'tutejszy' ksiądz powiedział że nie pomoże.
To tylko do statystyk? Boje się że mi nie przyjmą teczki przez świstek z wiary, co wgl jest jakieś dziwne..
Revolver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 18:45   #60
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jak przenocować chłopaka w żeńskim akademiku na KuL

Cytat:
Napisane przez Revolver Pokaż wiadomość
Słuchajcie dziewczyny, nie wiecie jak to jest tym aktem chrztu? Napisali że powinno się dać w teczce, że ma być z ostatnich 6 miesięcy. Tylko że ja byłem chrzczony w innej parafii i nie mam jak sobie wyrobić, bo 'tutejszy' ksiądz powiedział że nie pomoże.
To tylko do statystyk? Boje się że mi nie przyjmą teczki przez świstek z wiary, co wgl jest jakieś dziwne..

skoro na KULu studiują też niekatolicy, to po co akt chrztu?
a aktu chrztu się nie "wyrabia". musisz się zgłosić do parafii gdzie byłeś chrzczony po niego.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2011-09-08 o 18:46
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:08.