sposób na szczęście, to dieta 1000kcal, bo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-23, 10:27   #1
ktosia20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 7

sposób na szczęście, to dieta 1000kcal, bo


zawiera optymalna ilość składników odżywczych. nie można schodzić natomiast poniżej 800kcal/dzień i powyżej 1200. chudnie się 1-1.5kg/tydzień, ale jednocześnie nie wyrządza się takiej krzywdy jak głodówki i inne drakońskie diety. podkręcać przemiane materii można dodatkowo ćwiczeniami(ale nie bardzo wyczynowymi, min.40min-dopiero po 20min spalany jest tłuszcz), prócz tego przyjmować środki witaminowe(np.centrum, vigor), jeść co 3godziny, a ostatni posiłek do 18tej. ja nie mogę sobie pozwolić na systematyczne ćwiczenia. zastepuje je 5razy w tyg. szybszym marszem( np. do szkoły lub na spacer). gdyz udowodniono, że przynajmniej 30min. szybszego marszu 5razy w tyg. korzystnie wpływa na metabolizm, sylwetkę i wspomaga odchudxzanie. nie mam samochodu, nie jeżdzę tramwajami i autobusami i nie korzystam w windy polecam gorąco. planuję też zapisać się na basen. długie spacery i basen są czasem lepsze od męki na siłowni.
polecam wszystkim taki zdrowy tryb zycia, zdrowe posiłki(
warzywa,woda mineralna niegazowana, herbata zielona i rooibos,weglowodany nieprzetworzone(brazowy ryż, kasza gryczana, musli itp.),chudy dróg i ryby, jajka, jogurty naturalne, oleje roślinne i oliwa oliwek)
to naprawdę działa, wyglądasz młodziej, czujesz się lepiej, jesteś zdrowa i szczęśliwa!
trochę się rozpisałam, ale bardzo chciałam sie podzielić z wami swoim sposobem na szczęście
pozdrawiam gorąco
ktosia20
chętnie odpiszę na e-maile z wszelkimi wątpliwościami
sun3@wp.pl
ps. pozdrawiam cały zespół wizaż.pl-dziękuję , że jesteście
ktosia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-23, 11:35   #2
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: sposób na szczęście, to dieta 1000kcal, bo

Gratuluję zdrowego trybu życia ale nie zgodzę się z tym że dieta 1000 kcl jest idealna. Przecież 1000 kcl to podstawa jaką musimy zjeść w ciągu dnia dla funkjonowania naszego organizmu i dla wszystkich procesów jakie zachodzą w naszym organizmie. Taką dawkę kcl uważam za zdecydowanie za małą na której nasz metabolizm może bardzo zmniejszyć obroty i wtedy zamiast chudnąć waga nie drgnie ani grama. 1000 kcl może będzie dobre dla ludzi bardzo otyłych, mających ogromne problemy z otyłością (ale takimi osobami zajmują się lekarze). Dla osoby która chce schudnąć kilka kg i która ćwiczy, uprawia sporty taka dieta jest zła, gdyż nie dostarcza wszystkich składników i energii. Takie jest moje zdanie. Oczywiście każdy jest inny i nie można dla wszystkich stosować te same założenia żywieniowe; jednak myślę że "wyjściowa" dawka kcl przy odchudzaniu powinna wynosić ok 1500-1600 kcl.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-23, 15:15   #3
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: sposób na szczęście, to dieta 1000kcal, bo

Juz nie mowiac o tym, ze 1,5kg tygodniowo to za duzo.
Ale oczywiscie zgadzam sie z tym co napisala slonko, to jest dieta dobra dla ludzi bardzo otylych, a nie dla tych, ktorzy chca schudnac pare kg przed latem. Zdrowe, zrownowazone odzywiane sie, tak, dieta 1000kcal, o ile nie mamy 20kg nadwagi, nie.

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-23, 16:05   #4
ktosia20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 7
Re: sposób na szczęście, to dieta 1000kcal, bo

kazdy zyje wg wlasnego trybu. jedni chudna jedzac kalorycznie inni tyja jedzac same warzywa. nie ma tak na prawde idealnego rozwiazania, aby wszyscy byli zadowoleni. nie namawiam nikogo na moj odkryty sposob zycia. chcialam sie tylko z wami podzielic moimi spostrzezeniami. wole stabilnie byc na diecie 1000kcal niz meczyc sie na glodowkach i w kolko wracac do punktu wyjscia.
moje posilki sa tak zbilansowane, ze dostarczam organizmowi wszystkich potrzebnych skladnikow, ale z mniejszonych ilosciach.
stopniowe wracanie do wlasciwej ilosci kalorii nie jest szokiem dla mojego orgaznimu, nie mam efektu jojo i mysle ze na wiosne bede zadal zdrowo sie odzywiac, ale z wieksza iloscia kalorii.
kazdy ma swoja filozofie odzywiania, wazne jest zeby nie robic sobie krzywdy. a 1kg na tydzien mysle ze to jest w sam raz. przynajmniej nie widze uszczerbku na moim zdrowiu, wyniki w normie, nie mam problemow z wypadaniem wlosow itp.
takze dziekuje za uwagi i bardzo serdecznie pozdrawiam
ps. nie, nie jestem osoba otyla. moim celem bylo 10kg mniej. mysle ze wiosne przywitam z usmiechem na twarzy
3majcie sie
ktosia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-25, 07:39   #5
Karidan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 105
Re: sposób na szczęście, to dieta 1000kcal, bo

Ktosiu20
A mogłabyś podać Twój przykładowy jadłospis? Co jadasz i w jakich ilościach w ciągu dnia ???
Może podsuniesz mi parę pomysłów....
Karidan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-25, 08:35   #6
ktosia20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 7
Re: sposób na szczęście, to dieta 1000kcal, bo

moj przykladowy jadlospis musi sie miescic w przedziale 900-1100kcal/na dzien.
sniadanie-pol szklanki musli bez cukru+jogurt lub kefir naturalny+jablko lub inny owoc(do 300kcal)
2sniadanie-kanapka z pieczywa pelnoziarnistego zytniego bez masla+pomidor,salata lub inne warzywo. zamiast kanapki dwa owoce. do 200kcal
obiad-filet z kurczaka gotowany na parze+pol szklanki ryzu brazowego, lub kaszy gryczanej lub innej nie przetworzonej kaszy, moze byc soczewica+warzywa(np. salata polana sokiem z cytryny i lyzka oliwy z oliwek)-, zamiast kurczaka moze byc ryba tez na parze, lub jajko na miekko lub na twardo (do 400kcal)
kolacja-warzywa, np. surowka z marchwi + 2kromki pieczywa zytniego chrupkiego

dodatkowo 2litry wody mineralnej niegazowanej, herbata rooibos i zielona, nie pije kawy, ani slodkich sokow, czasem do kolacji sok wielowarzywny.
chleba pelnoziarnistego nie smaruje maslem, bo sam w sobie zawiera nienasycone tluszcze.
pozdrawiam
ktosia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:50.