jak zalatwic nauki przedmalzenskie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-29, 08:33   #1
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613

jak zalatwic nauki przedmalzenskie?


jestem zielona w s[prawach kosciola wiec moze ktos mi doradzi..
sprawa jest zagmatfana obecnie mieszkam w waszawie gdzie ejst moja parafia.. ale moj tz mieszka tylkow w arszawie z powodu pracy zameldowanie itp ma gdzie indziej.... slbu odbywa sie jak pisalam w 3 miejscu nie wiem jak zalatwic nauki porzedmalzenskie ??? tam gdzie bierzemy slub odpada je zrobic bo nie mamayc zasu tam jezdzic z powodu pracy i moich studiow... najlepszym rozwiazaniem bylo by zrobic je u mnie w mojeje parafii... ale nie wiem jak to zalatwic mam isc do ksiedza popwiedziec ze chcialabym z nazeczonym zrobic nauki przedmalzenskie?? i spytac czy moge je tu zrobic jesli slub biore w innym kosciele ? jak to rozwiazac?
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 08:42   #2
aguś83
Raczkowanie
 
Avatar aguś83
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 70
Dot.: jak zalatwic nauki przedmalzenskie?

Twoja parafia jest tam, gdzie mieszkasz przynajmniej przez 3 miesiace. Jesli towj tz mieszka w Warszawie od 3 miesiecy to jego parafia rowniez znajduje sie w Warszawie. Nauk sie nie zalatwia Po prostu idz na spotkanie, dostaniesz indeks i w ten sposob zaczniesz chodzic na nauki. W Warszawie trwa to przez minimum 10 tygodni. Aha, nie jest wazne do ktorego kosciola bedziesz na nie chodzic - sprawdz sobie na stronie archidiecezji warszawskiej ktore koscioly organizuja takie spotkania, wybierzcie sobie dogodny dzien i idzcie Odwagi!
aguś83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 10:14   #3
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Dot.: jak zalatwic nauki przedmalzenskie?

I lepiej załatwić to jak najszybciej. My na nauki nie chodziliśmy (mieliśmy w liceum) tylko do poradni. Mieliśmy z tym niezłe przygody ponieważ strasznie długo się w Wawie czeka. Nam proponowali spotkania dopiero w październiku a ślub mieliśmy w lipcu, a zaczęliśmy się tym interesować na początku maja.
Lepiej wcześniej się tym zainteresować

Pozdrawiam
__________________
...................\!/
...............( @ @ )
..........oOO-(_)-OOo
...Nie jedź szybciej, niż twój anioł stróż umie latać...
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 10:21   #4
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: jak zalatwic nauki przedmalzenskie?

dokładnie nie ma znaczenia gdzie je odbywasz, możesz nawet każdą w innej parafii
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 13:15   #5
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: jak zalatwic nauki przedmalzenskie?

aha to super ja mam slbu w kwietniu .. ale che to jak najszybciej zaltwic po prostu zeby miec z glowy i przed slubem nie zamartwiac sie brakiem nauk bo beda inne sprawy do zalatwiania... co rpawda mi ksiadz mowilz e w kosciele w ktorym bede brala slub nauki we wrzesnius a organizowane w kazda nd ale nie wiem czy bede miala czas z tz w kazda nd tam jezdzic bo pracuje tez w wweekendy czasem... chodz moj tata mowi ze nauki tot aka sciema dwa razy sie pojdzie i podpisza ze sie chodizlo ale sama nie wiem nie chce robic problemow nie ptorzebnych 10 tyg to dlugo kurcze prawei 3 mc :|i dzieki ze mgoe an stronie sprawdzic gdzie sa organizowane a moze ktos mi powie jak to ominac? heheheh
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 14:11   #6
madzik1000
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 576
Dot.: jak zalatwic nauki przedmalzenskie?

Cytat:
Napisane przez Ray
aha to super ja mam slbu w kwietniu .. ale che to jak najszybciej zaltwic po prostu zeby miec z glowy i przed slubem nie zamartwiac sie brakiem nauk bo beda inne sprawy do zalatwiania... co rpawda mi ksiadz mowilz e w kosciele w ktorym bede brala slub nauki we wrzesnius a organizowane w kazda nd ale nie wiem czy bede miala czas z tz w kazda nd tam jezdzic bo pracuje tez w wweekendy czasem... chodz moj tata mowi ze nauki tot aka sciema dwa razy sie pojdzie i podpisza ze sie chodizlo ale sama nie wiem nie chce robic problemow nie ptorzebnych 10 tyg to dlugo kurcze prawei 3 mc :|i dzieki ze mgoe an stronie sprawdzic gdzie sa organizowane a moze ktos mi powie jak to ominac? heheheh
sciema nie sciema, ale podpisy musisz miec, a nie sadze zeby kazdy ksiadz ci takie dal za piekne oczy . nie wiem jak jest w warszawie, ale u mnie kazde spotkanie bylo prowadzone przez kogos innego, juz bym wolala wygospodarowac troche czasu i chodzic na nie niz prosic sie kazdej z tych osob o "lewy" podpis. ja nie z tych co sie lubia prosic . dodam jeszcze, ze ja bylam bardzo zadowolona z nauk i w zadnym razie nie byly dla mnie strata czasu. bardzo mile mnie ksieza zaskoczyli, bo w zasadzie o wierze bylo niewiele, wiecej o psychologi, komunikacji, itp., ale moze po prostu mialam szczescie, nie wiem jak w innych miejscach przebiegaja takie nauki
madzik1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 14:40   #7
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: jak zalatwic nauki przedmalzenskie?

nie nie... ja bede chodzic nie wiem, tylko czy dam rade na wszystkie spotkania bo ja pracuje na rozne zmiany do 21 czasem i czasem nie dam rady sie zamienic nie takie to latwe mama nadzieje z ena wszystkich nie trzeba obowiazkowo byc :/
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-29, 14:49   #8
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: jak zalatwic nauki przedmalzenskie?

wydaje mi sie że na wszystkich trzeba być. Z tego co wiem zazwyczaj każde zajęcia prowadzone są z kimś innym (chyba maja takie dyżury) i pod koniec katechezy daje się indeks do podpisania. Wątpie, żeby ktoś podpisał ci od razu 2 nauki.
Ja też pracowałam, o różnych porach.Na nauki zaczęliśmy chodzić chyba w lutym (ślub w czerwcu) i spokojnie się wyrobiliśmy.
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 14:52   #9
madzik1000
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 576
Dot.: jak zalatwic nauki przedmalzenskie?

Cytat:
Napisane przez Ray
nie nie... ja bede chodzic nie wiem, tylko czy dam rade na wszystkie spotkania bo ja pracuje na rozne zmiany do 21 czasem i czasem nie dam rady sie zamienic nie takie to latwe mama nadzieje z ena wszystkich nie trzeba obowiazkowo byc :/
u nas chodzilo tyle ludzi, ze jakby chodzila tylko jedna osoba z pary a na koniec dawala dwie kartki indeksy czy co tam sie podpisuje to nikt by sie nie zorientowal. po prostu na koniec "zajec" robil sie tlok wokol prowadzacego i z reguly jedna osoba z pary szla po podpis - jak ktos chcial to mogl kombinowac
madzik1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 14:54   #10
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: jak zalatwic nauki przedmalzenskie?

u nas by to nie przszło, na nauki chodziło max 5 par
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 16:04   #11
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: jak zalatwic nauki przedmalzenskie?

no co wy... ja sprawdzialm na tej stronie diecezji jak mi polecilyscie w parafi mojje od 7 wrzensia sie zacyznaja o 20 wiec urwe sie z pracy badz zamienie i pojdziemy z tz... co do spotkan zobaczymy w razie co uprzedze moze prowadzacego ze ja pracuje do 21 i nie zawsze maam mozliwosc urwania sie an nauki czy jesli tz ( bo on bedzie mogl spokojnie o porach wieczornych chodzic) bedzie a mnie nie to nie bedzie problemu ??

a wlasnie musze sie jakos wczesniej zapisywac czy wtstarczy jak pojde tego 7 wrzesnia na to spotkanie i powiemy ze chcemy na nie uczeszczac??
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-29, 17:11   #12
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: jak zalatwic nauki przedmalzenskie?

nie musisz chodzić tylko do tej parafii. założe sie, że każdego dnia sa nauki w różnych kościołach i o różnych godzinach. Nie musisz ich zaliczać po kolei. Musisz sie tylko dowiedzieć jaka nauka i kiedy jest w danym kosciele.
My nie musielismy się wcześniej zapisywać, poprostu przychodziliśmy na daną godzine i wchodzilismy na zajecia, apod koniec dawaliśmy indeksy do podpisania.
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 09:15   #13
madzik1000
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 576
Dot.: jak zalatwic nauki przedmalzenskie?

Cytat:
Napisane przez Yoolia
nie musisz chodzić tylko do tej parafii. założe sie, że każdego dnia sa nauki w różnych kościołach i o różnych godzinach. Nie musisz ich zaliczać po kolei. Musisz sie tylko dowiedzieć jaka nauka i kiedy jest w danym kosciele.
a u nas z tego co wiem, to w roznych kosciolach bylo roznie. w jednym 4 spotkania, w innym 5, tak wiec nie przeszloby chodzenie co tydzien gdzie indziej
madzik1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 09:23   #14
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: jak zalatwic nauki przedmalzenskie?

nie wiem czy dobrzę tłumaczę, we wszystkich kościołach (przynajmniej w lubelskim tak jest) obowiązuje 10 nauk. i np w poniedziałki o godz 17-tej są w jednym kościele, we wtroki o 16.30 w drugim. W każdym są prowadzone od nauki pierwszej do dziesiątej, tylko zaczynaja sie w różnych termianch. I tak w poniedziałek w jednym kosciele może być pierwsza nauka, we wtorek w drugim np piąta, w środę w jeszcze innym kościele szósta nauka itd., tylko trzeba się doweidzieć o nr katechezy. Tym sposobem niektórzy odrobili swoje nauki w 2-3 tygodnie.
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:17.