Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-17, 16:39   #3391
aga29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 182
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Właśnie odebrałam swoje pierwsze zamówienie z BU:
peeling enzymatyczny
olejek myjący
tonik PHA 6%
Chciałbym jeszcze sprobować serum na okolice oczu, głównie chodzi mi o walkę z cieniami - może ktoś testował juz to serum i mógłby podzielić się swoimi uwagami?
aga29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 17:17   #3392
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
A czego używałaś do przebarwień jeszcze? Długo ci to zajęło?
Dobrych kilka miesięcy, z pewnością więcej niż pól roku niestety Oprócz serum z BU, w/w acne dermu i toniku z kwasem kojowym sięgałam po serum migdałowe BU, serum rozjaśniająco-wybielające z e-naturalne, krem giga white oraz z wit. c clarena, wspomagająco maski wybielające, głownie azjatyckie i algowe, często i optymalne dla mojej skóry złuszczanie - peelingi chemiczne, enzymatyzczne, korund i pył wulkaniczny. To chyba wszystko, przynajmniej na chwilę obecną niczego więcej sobie nie przypominam
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 17:48   #3393
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 352
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny, czy któraś z Was używała może kremu sojowego z peptydami na dzień, na cerę mieszaną? Chciałabym kupić ten krem pod filtry, ale nie wiem, czy do mojej mieszanej cery nie będzie za tłusty (bardzo szybko świecę się po kremach). Jaką ma formułę ten krem? Czy jest lekki, czy może odwrotnie? Jak się wchłania; czy wchłania się do matu?

Informacje dot. tego kremu z BU są dość nieprecyzyjne... krem ma niby dość lekką konsystencję i szybko się wchłania, ale to "dość lekką", dość mnie martwi, co to niby ma znaczyć? To albo ma lekką, albo nie ;-) Krem jest także polecany do cery suchej i przetłuszczającej się, czyli jakby dla mieszanej także? ;-)

Będę wdzięczna za opinie o tym kremie.
Tinajero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 18:29   #3394
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Nie wiem, ja miałam ten puder i moja koleżanka też - zwykły bambusowy z jedwabiem (chyba bez owsa). Nie bielił, dawał satynowy śliczny efekt. Potem kupiłam jeszcze bambusowy z filtrem UV - i ten bieli i jest bardziej matowy i wysuszający.
Ja mam cerę raczej tłustą, koleżanka mieszaną w kierunku suchej i zwykły bambus z jedwabiem nie podkreślała skórek, to może to owies?
Niedobrze... W takim razie zostawię go sobie na lepsze czasy, bo teraz mam jakiś wyjątkowy przesusz.

Dziękuję za podpowiedź.

Edytowane przez razdwapiec
Czas edycji: 2013-02-17 o 18:30
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 20:33   #3395
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Tinajero Pokaż wiadomość
Informacje dot. tego kremu z BU są dość nieprecyzyjne... krem ma niby dość lekką konsystencję i szybko się wchłania, ale to "dość lekką", dość mnie martwi, co to niby ma znaczyć? To albo ma lekką, albo nie ;-) Krem jest także polecany do cery suchej i przetłuszczającej się, czyli jakby dla mieszanej także? ;-)
Dość lekka czyli nie skrajnie lekka.

Trudno to opisać, bo to subiektywna sprawa, np. dla mnie wszystkie kremy z wyjątkiem kremożeli są za ciężkie, a takie zwykłe nawilżające robią mi na skórze nieprzyjemną warstewkę, tymczasem dla osób z suchą skórą te same kremy są wodniste i znikają.

Skóra może się przetłuszczać niezależnie od tego czy jest sucha, czy nie. Wg mnie to brzmi jak opis dość lekkiego kremu typu olej w wodzie, dla wielu osób pewnie będzie ok, a przy skrajnie suchej lub tłustej i nawilżonej skórze już nie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 21:53   #3396
megg123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 18
Dot.: Skąd ten problem...;/

Cytat:
Napisane przez Wiosenka1990 Pokaż wiadomość
Właśnie chcę pare rzeczy ograniczyć tym bardziej drogeryjnych i kupić coś na BU.Na początek ten trądzik niby pare syfów ale te ślady po nim.
Używam żel antybakt. z ziaji,acnefan w postaci kremu i acnosan -płyn
dodatkowo przemywam hydrolatem oczarowym.
Przejżałam tutaj KWC-BU i jeszcze będę szperać żeby w końcu zrobić to zamówienie.
Chciałabym w najprostszy sposób pielęgnować cerę ale gubiąc się w tych stężeniach itd i jeszcze widząc tyle składników mam wrażenie że tam potrzeba fortuny na to wszystko.
a co do drożdży-nie pamiętam dokładnie jakie ale brałam witaminy na poprawę cery/włosów nie jestem pewna czy to było z pokrzywą czy drożdże ale miałam po nich okropny wysyp i je odstawiłam.Czy po drożdżach jest możliwy taki wysyp?
U mnie na ślady po pryszczach fajnie działa krem Azelo/BHA. Bardzo szybko się z nimi rozprawia. Proponuję również jakiś peeling. Ja używam enzymatycznego z BU i jest w porządku. Poleciłabym również Glinkę Marokańską (ale to już nie BU).

Czytałam, że po pokrzywie i drożdżach możliwy jest właśnie taki wysyp. Skóra wtedy oczyszcza się z nagromadzonych zanieczyszczeń.
megg123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 07:33   #3397
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

U mnie na ślady potrądzikowe świetnie podziałało serum AZELO/Oliwkowe z Bu. Teraz stosuję już ok. 1 miesiąca krem AZELO/BHA z Bu. Bałam się wysypu ze względu na kremową konsystencję i zawartość oleju tamanu+arganowego (notabene są niekomodenne, ale u mnie wszystkie oleję działają zapychająco). Jak narazie (odpukać) efekt jest zadowalający. Zobaczymy po dłuższym stosowaniu
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-18, 09:51   #3398
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Od tygodnia stosuje tonik z kwasem BHA 2% i krem azelo
Liczę na cud ,że rozprawi się z moimi zaskórnikami zamkniętymi , a niestety mam ich pełno na twarzy
Już mnie zaczyna trochę wysypywać , boje sie co to dalej będzie, pewnie niezła maskara
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 19:56   #3399
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Myślę własnie żeby wrócić do kremu azelo. Działał dobrze, ale jakoś o nim zapomniałam. Ale ten tonik BHA 2% też może być dobry, może wreszcie pozbędę się czymś grudek... A w Lemonie jak widzę dodali olej z pietruszki, ciekawe, dawno tam nie zaglądałam
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 21:51   #3400
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Od tygodnia stosuje tonik z kwasem BHA 2% i krem azelo
Liczę na cud ,że rozprawi się z moimi zaskórnikami zamkniętymi , a niestety mam ich pełno na twarzy
Już mnie zaczyna trochę wysypywać , boje sie co to dalej będzie, pewnie niezła maskara
Ja od 3 tygodniu stosuję Tonik mleczny 8% i krem Azelo/BHA, póki co jest niewielki wysyp, ale taki raczej stały, że jedne schodzą a drugie się pojawiają, ale tragedii nie ma, mam nadzieję, że niedługo się to skończy i będzie cacy
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 06:49   #3401
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 352
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Dość lekka czyli nie skrajnie lekka.

Trudno to opisać, bo to subiektywna sprawa, np. dla mnie wszystkie kremy z wyjątkiem kremożeli są za ciężkie, a takie zwykłe nawilżające robią mi na skórze nieprzyjemną warstewkę, tymczasem dla osób z suchą skórą te same kremy są wodniste i znikają.

Skóra może się przetłuszczać niezależnie od tego czy jest sucha, czy nie. Wg mnie to brzmi jak opis dość lekkiego kremu typu olej w wodzie, dla wielu osób pewnie będzie ok, a przy skrajnie suchej lub tłustej i nawilżonej skórze już nie.
Dzięki Wygląda więc na to, że powinien być dla mnie ok. Kupię kremik i wypróbuję na swojej skórze

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
Ja od 3 tygodniu stosuję Tonik mleczny 8% i krem Azelo/BHA, póki co jest niewielki wysyp, ale taki raczej stały, że jedne schodzą a drugie się pojawiają, ale tragedii nie ma, mam nadzieję, że niedługo się to skończy i będzie cacy
Ja po tym toniku też miałam spory wysyp, ale na samym początku. Trwało to jakiś tydzień, potem cera się goiła i dochodziła do siebie. Teraz niespodzianek jest znacznie mniej i szybciej się goją, kolor wyrównany, cera jakby rozjaśniona, zaróżowiona, nawilżona - wygląda zdrowo. Szkoda tylko, że tonik nie zwęża porów (dlatego kupie też kwas BHA), choć zdecydowanie je oczyszcza. Przebarwienia są mniej widoczne, ale to chyba też zasługa serum z witaminą C 15% - po nim też na początku miałam lekki wysyp podskórnych gulek, ale unormowało się jak zmniejszyłam częstotliwość stosowania (co 3 dni). Nie stosuję też pod oczy, bo mam wrażenie, że trochę wysusza. Ale ogólnie, serum też jest dobre, świetnie napina i wygładza mi buzię (mam wersję bez alkoholu i silikonu). Ogólnie jestem bardzooo zadowolona, lada dzień złożę kolejne zamówienie
Tinajero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-19, 08:59   #3402
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

A ja coraz bardziej zaczynam interesować się tym serum lemon. Boję się jednak że mnie zapcha, tym bardziej, że wyczytałam już kilka wypowiedzi na ten temat. Więc chyba jednak pozostanę przy migdałowym Chociaż rozjaśniające nic nieprzyjemnego mi nie zrobiło, aczkolwiek moją mamę prawdopodobnie zapchało. Co jest całkiem dziwne, bo ja w tym domu jestem w tym względzie 'wyjątkowa'
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 09:41   #3403
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

dziewczyny, powiem uczciwie Wam, że puder bambusowy jest świetny i mega wydajny
Przez 3 miesiące zużyłam 1/15 tego pudru...
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 11:30   #3404
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 352
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
dziewczyny, powiem uczciwie Wam, że puder bambusowy jest świetny i mega wydajny
Przez 3 miesiące zużyłam 1/15 tego pudru...
Zamierzam właśnie też go wypróbować
Tinajero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 17:29   #3405
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
dziewczyny, powiem uczciwie Wam, że puder bambusowy jest świetny i mega wydajny
Przez 3 miesiące zużyłam 1/15 tego pudru...
Kiedys rowniz uzywalam pudru bambudowego, a aktualnie mam diamentowy. Puder bambusowy totalnie mi nie podchodzil, mialam tzw. trupia twarz, wygladalo to okropnie. Do pudru dimentowego tez przekonywalam sie dosc dlugi czas,ale glownie dlatego,ze .... uzywalam do niego nieodpowiedniego pedzla Gdy zamienilam na duzo wiekszy i zaczelam nabierac go duzo mniej to wylonil sie produkt ktory cudownie wygladza i lekko rozswietla moja cere.

Taki maly offtop , Dziewczyny jak macie problemy z cera to naprawde przyjrzyjcie sie swojej diecie. Ja od dwoch miesiecy jestem na diecie "zdrowotnej",bo uznalam,ze mam szara cere,bez blasku chcialam sie troche podrasowac "odzwyczo". Zaczelam jesc duzo warzyw i produktow bialkowych, do tego od miesiaca zaczelam sie subplementowac cynkiem i od dwoch pije pokrzywe i skrzyp. Jakis czas temu pisalam o problemach z pryszczam, ktore nie chca zejsc. A dzisiaj mam praktycznie gladka cere bez czerwonych wypryskow, zostalo mi tylko kilka zaskornikow zamknietych. Jestem przekonana,ze to od diety bo nigdy nie mialam takiej cery jak teraz. Mysle,ze to kwestia czasu az te zaskorniki zejda i bede miec idealna cere.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 17:38   #3406
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Podpisuję się pod tym.
Na przełomie listopada i grudnia miałam tragiczną cerę. Tak źle nie było nigdy - nie wiedziałam kompletnie z czego to się bierze. Myślałam, że to kwestia suchej lub odwodnionej cery - naczytałam się bardzo dużo, że w takiej sytuacji skóra często zaczyna nadprodukowywać sebum. Olśnił mnie... program na TVN Style 'Wiem co jem' Odstawiłam wszelkie jedzenie, które o mogłoby źle na mnie wpływać, zaczęłam pić pokrzywę, żeby się oczyścić z toksyn i cera doszła do siebie. Teraz w okolicach okresu wyskoczy mi jeden - może dwa pryszcze. Poza tym mam czysta cerę i coraz częściej rezygnuję zarówno z BBCreamu jak i z podkładu mineralnego

Dodam jeszcze, że w tej chwili dużo łatwiej mi jest odmówić sobie jedzenia w macu czy chińszczyzny Wcześniej myślałam sobie: nie mogę, bo będę gruba - ale przecież jeden czy drugi hamburger mi krzywdy nie zrobi Teraz myślę: nie mogę, bo znowu mnie zesypie i będę wyglądała tragicznie - i to już bardziej mi działa na wyobraźnię
Hamburgery nauczyłam się robić w domu - cała rodzina twierdzi, że lepszych nie jedli, a przy okazji są zdrowsze. Z chińszczyzną jest to samo ;D

Edytowane przez Aimee_J
Czas edycji: 2013-02-19 o 17:45
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 19:10   #3407
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2013-02-19 o 19:11
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 20:28   #3408
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Podpisuję się pod tym.
Na przełomie listopada i grudnia miałam tragiczną cerę. Tak źle nie było nigdy - nie wiedziałam kompletnie z czego to się bierze. Myślałam, że to kwestia suchej lub odwodnionej cery - naczytałam się bardzo dużo, że w takiej sytuacji skóra często zaczyna nadprodukowywać sebum. Olśnił mnie... program na TVN Style 'Wiem co jem' Odstawiłam wszelkie jedzenie, które o mogłoby źle na mnie wpływać, zaczęłam pić pokrzywę, żeby się oczyścić z toksyn i cera doszła do siebie. Teraz w okolicach okresu wyskoczy mi jeden - może dwa pryszcze. Poza tym mam czysta cerę i coraz częściej rezygnuję zarówno z BBCreamu jak i z podkładu mineralnego

Dodam jeszcze, że w tej chwili dużo łatwiej mi jest odmówić sobie jedzenia w macu czy chińszczyzny Wcześniej myślałam sobie: nie mogę, bo będę gruba - ale przecież jeden czy drugi hamburger mi krzywdy nie zrobi Teraz myślę: nie mogę, bo znowu mnie zesypie i będę wyglądała tragicznie - i to już bardziej mi działa na wyobraźnię
Hamburgery nauczyłam się robić w domu - cała rodzina twierdzi, że lepszych nie jedli, a przy okazji są zdrowsze. Z chińszczyzną jest to samo ;D
To dobrze,ze nie tylko ja mam takie spopstrzezenia w tej kwestii :P Rzeczywiscie dieta jest bardzo wazna i warto w nia zainwestowac niz kupowac kosmetyki ktore powoduja powstanie tzw. blednego kola. Zapychaja nas, pozniej kupujemy podklady by nie bylo widac tych niedoskonalosci te tez nas zapychaja i tak w kolo .... Az nigdy sie nie wyleczymy z tych niedoskonalosci
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 23:35   #3409
portHole_00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Hej dziewczyny
nie będę zbytnio oryginalna i chciałam prosić Was o pomoc planuję złożyć moje pierwsze zamówienie na BU i chciałam się poradzić czy kosmetyki które wybrałam będą razem dobrze działały bo boję się że chcę za dużo wypróbować na raz i oczywiście przesadzę:P Mam cerę, że tak powiem, po przejściach-raczej tłusta z zaskórnikami, trądzikiem (który po kuracji tabletkami na szczeście już prawie zniknął) i o zgrozo!! bardzo widocznymi śladami po trądziku (
Z BU wybrałam:
1. olejek myjący- drzewo herbaciane,
2. serum LEMON,
3. olej z kocanki albo z pestek malin,
4. tonik z kwasami AHA/BHA
plus maseczka błotna i piling jakiś, głównie zależy mi na rozjaśnieniu tych przebarwień potrądzikowych bo z samym trądzikiem po długich (moich i dermatologa) bojach poradziły sobie niestety dopiero tabletki co Wy na to? coś byście dodały/ wykreśliły?
portHole_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-20, 09:31   #3410
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez portHole_00 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
nie będę zbytnio oryginalna i chciałam prosić Was o pomoc planuję złożyć moje pierwsze zamówienie na BU i chciałam się poradzić czy kosmetyki które wybrałam będą razem dobrze działały bo boję się że chcę za dużo wypróbować na raz i oczywiście przesadzę:P Mam cerę, że tak powiem, po przejściach-raczej tłusta z zaskórnikami, trądzikiem (który po kuracji tabletkami na szczeście już prawie zniknął) i o zgrozo!! bardzo widocznymi śladami po trądziku (
Z BU wybrałam:
1. olejek myjący- drzewo herbaciane,
2. serum LEMON,
3. olej z kocanki albo z pestek malin,
4. tonik z kwasami AHA/BHA
plus maseczka błotna i piling jakiś, głównie zależy mi na rozjaśnieniu tych przebarwień potrądzikowych bo z samym trądzikiem po długich (moich i dermatologa) bojach poradziły sobie niestety dopiero tabletki co Wy na to? coś byście dodały/ wykreśliły?
Wg mnie to co wybrałaś jest ok, ale nie stosuj tego wszystkiego na HURA, bo cera Ci się odwdzięczy Wprowadzaj te produkty stopniowo
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 07:53   #3411
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 352
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny, czy w kremie Azelo lub serum Lemon, kwas BHA będzie miał takie samo działanie jak w toniku BHA 2%? W toniku jest alkohol, czy on wzmacnia jakoś działanie kwasu?
Tinajero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 10:35   #3412
Calahali
Przyczajenie
 
Avatar Calahali
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 11
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Witam, watek podczytuje od kakiegos czasu no i sie skusilam na zamoeienoe. Wczoraj zrobilam mazidla i mam tylko 1 problem a mianowicie ze serum z 15% wit.C. Wszystko zrobilam jak w przepisie polprodukty mialy temp. pokojowa ale przy dodaniu zelu hialuronowego nie polaczyl on sie z reszta serum dodawalam powoli mieszalam energicznie ale i tak wyszedl taki jakby glut plywajacy w reszcie serum i za nic sie nie laczy z reszta:/ Czy to tak ma byc czy serum jest jednolit? Jezeli nie to moze jakies sugestie jak to naprawic? Przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z komorki. Z gory dziekuje za odp.
Calahali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 15:44   #3413
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 352
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Calahali Pokaż wiadomość
Witam, watek podczytuje od kakiegos czasu no i sie skusilam na zamoeienoe. Wczoraj zrobilam mazidla i mam tylko 1 problem a mianowicie ze serum z 15% wit.C. Wszystko zrobilam jak w przepisie polprodukty mialy temp. pokojowa ale przy dodaniu zelu hialuronowego nie polaczyl on sie z reszta serum dodawalam powoli mieszalam energicznie ale i tak wyszedl taki jakby glut plywajacy w reszcie serum i za nic sie nie laczy z reszta:/ Czy to tak ma byc czy serum jest jednolit? Jezeli nie to moze jakies sugestie jak to naprawic? Przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z komorki. Z gory dziekuje za odp.
Serum powinno dojść do siebie, że tak powiem. Miałam podobnie z tym serum, ogólnie ciężko było mi wymieszać żel. Ale na drugi czy trzeci dzień, nie pamiętam dokładnie, serum już wyglądało jak serum Wstrząsaj kilka razy, składniki powinny się wymieszać. Moje serum ma płynną, lekko wodnistą konsystencję, bez glutów rzecz jasna.
Tinajero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 15:58   #3414
Izabela_wow
Raczkowanie
 
Avatar Izabela_wow
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 68
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

A do mnie dziś przyszła paczuszka ostatnio zamawiałm rok temu także zamówienie na początek:
Olejek myjący - pomarańczowy
Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF
Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5%
Olej kokosowy
Olej arganowy EKO
Peeling enzymatyczny EKO
Kompleks silikonowo-MALINOWY do serum z wit C
Zastanawiałam się też nad tym serum lemon ale znów słyszałam że jednym pomaga innym nie więc jendak zdecydowałam się na razie na serum z wit C miałam je rok temu i było ok.
Zobaczymy jak moje "nowości" będą się sprawowały
Izabela_wow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 13:33   #3415
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Hej Dziewczyny! od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupami w Biochemii Urody. Teraz się w końcu zdecydowałam ..ale patrze i patrze i nie wiem co kupić. Zależy mi żeby kupić 2-3 produkty które będą odpowiednie niż 10 nie wiadomo na co... Nie znam się za bardzo na tym a widzę , że wy już robicie tam zakupy i znacie działanie niektórych produktów.

Jak myślicie.. co było by odpowiednie dla mnie? mam 20 lat. jako nastolatka mialam pryszcze (ale nie trądzik) potem sie wysuszyłam za bardzo i teraz potrzebuje nawilżenia. Moja cera jest skłonna do zapychania i ma zaskórniki na nosie i policzkach w okolicy brody kilka zamknietych (juz duzo mniej niz kiedys)

potrzebuje czegoś co oczyści mi zaskórniki, nie spowoduje wysypu pryszczy bo juz od jakiegos czasu w ogóle ich nie mam i nie chce juz miec
oraz potrzebuje czegoś nawilżającego, odzywiającego , czegos co sprawi że będę miała promienną cerę, bo teraz mam trochę szarą, bladą, cienie pod oczami oraz gdzie niegdzie przebarwienia i piegi.

co możecie mi poradzic na początek?? chciałabym cos mało inwazyjnego... bo czytałam ze po kwasach schodzi skóra itp . a nie chciałabym czegos takiego. wole miec efekty po 3 miesiącach niż po tygodniu ale z łuszczącą się twarzą.

z góry dzieki za pomoc
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 17:20   #3416
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Co do powyższego postu chyba się zdecydowałam.
Postanowiłam zamówić
-tonik PHA 6% ( zastanawiam sie po co do niego potrzebny ten konserwant?? )
- i teraz nie wiem czy zamówić serum azelo-oliwkowe? (czy mozna tonik łączyć z tym serum?) czy serum odbudowujące? Czy sobie w ogóle przy tym toniku zrezygnować z serum??
-olej tamanu (jako dodatek do OCM z olejku Alterry i rycynowego) czy tak będzie ok?

co o tym myślicie?? nie chce zadziałać inwazyjnie żeby mnie nie wysypało strasznie...
Chociaż przy stosowaniu OCM nic mnie nie wysypało to może akurat bedzie ok??
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 11:04   #3417
wiolettasss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 83
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez afrodytek Pokaż wiadomość
Co do powyższego postu chyba się zdecydowałam.
Postanowiłam zamówić
-tonik PHA 6% ( zastanawiam sie po co do niego potrzebny ten konserwant?? )
- i teraz nie wiem czy zamówić serum azelo-oliwkowe? (czy mozna tonik łączyć z tym serum?) czy serum odbudowujące? Czy sobie w ogóle przy tym toniku zrezygnować z serum??
-olej tamanu (jako dodatek do OCM z olejku Alterry i rycynowego) czy tak będzie ok?

co o tym myślicie?? nie chce zadziałać inwazyjnie żeby mnie nie wysypało strasznie...
Chociaż przy stosowaniu OCM nic mnie nie wysypało to może akurat bedzie ok??
Ja ze swojej strony mogę bardzo polecić serum odbudowujące. Z mega przesuszonej skóry w miesiąc zrobił mi normalną. Rewelacyjny kosmetyk za grosze.
wiolettasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 13:01   #3418
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez afrodytek Pokaż wiadomość
Co do powyższego postu chyba się zdecydowałam.
Postanowiłam zamówić
-tonik PHA 6% ( zastanawiam sie po co do niego potrzebny ten konserwant?? )
- i teraz nie wiem czy zamówić serum azelo-oliwkowe? (czy mozna tonik łączyć z tym serum?) czy serum odbudowujące? Czy sobie w ogóle przy tym toniku zrezygnować z serum??
-olej tamanu (jako dodatek do OCM z olejku Alterry i rycynowego) czy tak będzie ok?

co o tym myślicie?? nie chce zadziałać inwazyjnie żeby mnie nie wysypało strasznie...
Chociaż przy stosowaniu OCM nic mnie nie wysypało to może akurat bedzie ok??
-przy toniku spokojnie serum AZELO/Oliwkowe możesz używać ponieważ ono jest łagodne i fajnie nawilża (używałam go i chwalę bardzo)

- jeśli Cię nie wysypuje po OCM to spokojnie możesz zamówić olejek tamanu (uważaj śmierdzi jak magi )

Ja ze swojej strony polecam tonik AHA/BHA 10%
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 20:15   #3419
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Ja też polecam tonik BHA / AHA 10%. Efekty są bez porównania bardziej widoczne niż przy łagodnym PHA, a złuszczanie można regulować dostosowując częstotliwość stosowania do potrzeb swojej skóry. Ja teraz doszłam do używania go co 10-12 dni i służy mi fantastycznie, skóra delikatnie łuszczy się na 3,4 dzień (przy czym na drugi dzień po zastosowaniu jest bardzo promienna, po ok. tygodniu znowu też!), peeling enzymatyczny ładnie te skórki usuwa, pod makijażem w dzień są mało widoczne.

Polecam też nieodmiennie serum 3xROSE, wróciłam do niego po przerwie i moja skóra nadal go kocha . Dopóki jest zima i nei wystawiam sie nie działanie słońca stosuję go rano - na zwilżoną hydrolatem skórę, potem jak się już na dobre wchłonie, leciutko przejeżdżam strefę T wacikiem z hydrolatem (mam cerę mieszaną) i nakładam podkład mineralny. I jestem w szoku, że tak ładnie wygląda i trzyma się na serum olejowym! A zapach nieodmiennie mnie zachwyca, ach
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 09:59   #3420
spalona_sloncem
Przyczajenie
 
Avatar spalona_sloncem
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez afrodytek Pokaż wiadomość
Co do powyższego postu chyba się zdecydowałam.
Postanowiłam zamówić
-tonik PHA 6% ( zastanawiam sie po co do niego potrzebny ten konserwant?? )
- i teraz nie wiem czy zamówić serum azelo-oliwkowe? (czy mozna tonik łączyć z tym serum?) czy serum odbudowujące? Czy sobie w ogóle przy tym toniku zrezygnować z serum??
-olej tamanu (jako dodatek do OCM z olejku Alterry i rycynowego) czy tak będzie ok?
A nie myślałaś, żeby do zamówienia dodać żel hialuronowy? pomaga on olejowi i ogólnie składnikom aktywnym przeniknąć w głąb skóry. Tamanu jako olej się z żelem nie zmiesza, ale po prostu robisz tak, że w zagłębieniu dłoni mieszasz sobie sporą kroplę żelu i 1-2 krople tamanu, i takim ekspresowym "serum" maziasz buzię. Żel jest niedrogi, a bardzo wydajny i stanowi bazę dla wielu samorobionych kosmetyków
spalona_sloncem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:50.