Paletki Sephory i ich zawartość - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-12, 10:24   #1
201703291446
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4 916

Paletki Sephory i ich zawartość


Treść usunięta, wypowiedzenie licencji przez użytkownika

Użytkowniczka zapytała o możliwości dokupienia pojedyńczych cieni do palety cieni które się skończyły oraz jak sprawdzać odcienie aby były takie same jak się skończyły.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-05-24 o 12:41
201703291446 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 15:03   #2
SexiChic
Zakorzenienie
 
Avatar SexiChic
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 3 041
Dot.: Paletki Sephory i ich zawartość

Niestety nie ma takiej możliwości. Palety produkowane są raz w woku niezależnie od stałego asortymentu. Poza tym asortyment Sephora jest często wymieniany więc nawet jeżeli kilka lat temu coś się pokrywało z zawartością palet to teraz i tak już jest nie do kupienia.
SexiChic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 15:51   #3
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Paletki Sephory i ich zawartość

Cytat:
Treść usunięta, wypowiedzenie licencji przez użytkownika
Bój się Boga Pewnie już jest dawno przeterminowana, wywal zanim dorobisz się jakiegoś podrażnienia.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-05-24 o 12:41
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 21:37   #4
SexiChic
Zakorzenienie
 
Avatar SexiChic
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 3 041
Dot.: Paletki Sephory i ich zawartość

Kosmetyki Sephora mają termin przydatności 3 lata od daty produkcji + symbol PAO, czyli słoiczek z liczbą miesięcy, w ciągu których należy kosmetyk zużyć po otwarciu. Kod odczytujesz w ten sposób, że: pierwsza cyfra to rok produkcji a pozostałe 3 to nr dnia w danym roku, np. kod 2339D oznacza, że kosmetyk został wyprodukowany w 339 dniu 2012 roku. Dodatkowo na kosmetyku jest oznaczone np. 6M w symbolu PAO co w sumie oznacza, że trzeba go zużyć w ciągu 6-ciu miesięcy maksymalnie do 339 dnia 2015r czyli 5 grudnia.

Możesz podać kod z palety i symbol PAO to Ci go odczytam.

Stosowanie przeterminowanych kosmetyków grozi podrażnieniami, uczuleniami i wszelakimi możliwymi zakażeniami skóry. Najbardziej niebezpieczne są kosmetyki tłuste zwłaszcza te których dotyka się bezpośrednio, np. eyelinery, szminki, błyszczyki, korektory, bo do nich przy każdym użyciu wprowadza się dodatkową porcję wirusów, bakterii i grzybów, które na tłustej bazie kosmetycznej ochoczo się namnażają. Suche kosmetyki uchodzą za bardziej bezpieczne jednak one również mogą zmieniać konsystencję (kruszyć się lub wręcz przeciwnie kamienieć), utleniać lub zmieniać swoje właściwości dlatego należy nie tylko sugerować się datą ale też bacznie obserwować swoje kosmetyki. W swojej kolekcji miałam wiele kosmetyków, które przed upływem daty ważności (w tym PAO) się po prostu zepsuły i wylądowały w koszu.
SexiChic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 22:06   #5
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Paletki Sephory i ich zawartość

Cytat:
Treść usunięta, wypowiedzenie licencji przez użytkownika
Oczywiście, że tak, SexiChic dobrze prawi. Jeżeli bardzo nie chcesz wyrzucać cieni, to je chociaż regularnie dezynfekuj (np. Skinseptem, używają go wizażystki do odkażania kosmetyków po każdej klientce). Tak czy siak, moim zdaniem nie warto ryzykować, zwłaszcza z eyelinerami - one powinny iść do kosza bez żadnego ale. Kosmetyki nie są wieczne, psują się jak wszystko inne.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-05-24 o 12:42
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 09:56   #6
SexiChic
Zakorzenienie
 
Avatar SexiChic
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 3 041
Dot.: Paletki Sephory i ich zawartość

Kod jak najbardziej jest, w prawym dolnym rogu 24A - to jest jeszcze stara wersja kodów, która oznacza, że paleta wyprodukowana była w kwietniu 2012r. Nie ma symbolu PAO więc w najbardziej optymistycznej wersji przeterminowała się w kwietniu 2015. Nie pozostaje Ci nić innego jak wymienić ją na nowszy model.
SexiChic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 10:12   #7
SexiChic
Zakorzenienie
 
Avatar SexiChic
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 3 041
Dot.: Paletki Sephory i ich zawartość

Nie ma za co Niestety tak to już jest, ze kosmetyki kolorowe ciężko się zużywa zwłaszcza, że ciągle wypuszczają coś nowego co chciałoby się mieć.
Te paletki są produkowane tylko na święta, to taki makijażowy zestaw na prezent i duże ułatwienie dla mężczyzn
W tym roku Sephora wypuściła taką paletę:
http://www.sephora.pl/Makijaz/Palety...ijazu/P2317035
więc zawsze możesz wymienić starą na nową
SexiChic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-17, 10:54   #8
SexiChic
Zakorzenienie
 
Avatar SexiChic
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 3 041
Dot.: Paletki Sephory i ich zawartość

Może zastanów się czego tak na prawdę potrzebujesz i jakich kosmetyków używasz regularnie, i zrób sobie dopasowaną na miarę paletę w Inglocie? Będziesz miała ten komfort, że jak coś zużyjesz to spokojnie będziesz mogła dokupić wkład za niezbyt duże pieniądze. Jeżeli bardzo chcesz Naked to najpierw idź kilka razy do Sephory i się im przyjrzyj. Ja byłam strasznie napalona na wszystkie trzy a jak je obejrzałam na żywo to straciłam cały zapał.
SexiChic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 11:23   #9
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Paletki Sephory i ich zawartość

Cytat:
Treść usunięta, wypowiedzenie licencji przez użytkownika
Jak sobie uświadomisz, że kolorówki się nie zużywa, tylko używa, będzie Ci łatwiej Ja czyszczę szufladę regularnie, a kupując cokolwiek liczę się z tym, że nie ma szans tego wykończyć.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-05-24 o 12:42
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 18:14   #10
SexiChic
Zakorzenienie
 
Avatar SexiChic
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 3 041
Dot.: Paletki Sephory i ich zawartość

Ja też kiedyś chomikowałam kolorówkę i potem się okazało, że gdzieś tam mi zalega masa staroci, których boję się używać. Strasznie było mi ciężko się z nimi rozstać ale powoli etapami pozbyłam się wszystkiego. Teraz regularnie przeglądam zapasy i wyrzucam kosmetyki stare, zapomniane i te które mnie uczulają.
SexiChic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 19:04   #11
SexiChic
Zakorzenienie
 
Avatar SexiChic
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 3 041
Dot.: Paletki Sephory i ich zawartość

Oczywiście, że tak. Ostatnio koleżanka mi podesłała zdjęcie tego co jej zrobiły przeterminowane cienie. Wyglądała jakby jej ktoś oczy kwasem polał.

Najprościej zawsze prosić dziewczyny w Sephorze żeby Ci rozszyfrowały już przy zakupie albo zadzwonić do sklepu i zapytać.
SexiChic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-29 12:28:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:51.