Staż w Policji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-07, 20:09   #1
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620

Staż w Policji


Witam.
Rok temu usłyszałam, że po ukończeniu szkoły można iść na staż do Policji.
Nie wiem dokładnie jak to wygląda, więc prosiłabym jeśli ktoś się na tym zna - napisać coś na ten temat. Znam dwie dziewczyny które o tym mówiły ale nie mam z nimi kontaktu, więc wypytać nie mogę. Z mojego źródła wiem, że trzeba iść na Komendę i zapytać się czy chcą kogoś na staż, jeśli tak to muszę iść do urzędu pracy i zarejestrować się jako bezrobotna - mówiąc że na staż do Policji.

Chce się pierw dowiedzieć co nie co, bo na myśl, że mam iść na Komendę i zapytać o coś takiego - boję się, nie wiem dlaczego, ale chyba dlatego że boję się porażek. Proszę o pomoc
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 12:06   #2
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Staż w Policji

nie wiem ,czy to ci pomoże,ale mój brat chciał iść do policji.Musiał mieć ukończone 18 lat,nie mógł być karany i musiał wypełnić papiery. Potem trzeba dostać się do szkółki czy coś takiego.Trzeba przejść testy psychologiczne oraz fizyczne.
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 12:22   #3
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Staż w Policji

Hej, ale to jest staż, trwa od 3 do 12 miesięcy, nie szkoła ani nic takiego. Okaże się jutro jak się przejdę, ale dziękuje za pomoc
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 12:23   #4
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Staż w Policji

Cytat:
Napisane przez angela0033 Pokaż wiadomość
nie wiem ,czy to ci pomoże,ale mój brat chciał iść do policji.Musiał mieć ukończone 18 lat,nie mógł być karany i musiał wypełnić papiery. Potem trzeba dostać się do szkółki czy coś takiego.Trzeba przejść testy psychologiczne oraz fizyczne.
... Fizyczne...
Kiedys baaardzo chcialam byc w policji Tylko wlasnie testow fizycznych bym nie przeszla. Nie ma mowy
Ale oczywiscie zgadzam sie z angela0033
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 12:25   #5
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Staż w Policji

Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
... Fizyczne...
Kiedys baaardzo chcialam byc w policji Tylko wlasnie testow fizycznych bym nie przeszla. Nie ma mowy
Ale oczywiscie zgadzam sie z angela0033
Wcale nie są trudne te testy fizyczne, dałabyś radę
No więc 3majcie jutro kciuki aby było wolne miejsce na stażu
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 13:39   #6
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Staż w Policji

Tylko, że staż a dostanie się do policji w charakterze policjanta to dwie różne rzeczy.
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 14:23   #7
Ejniacz
Zadomowienie
 
Avatar Ejniacz
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 1 571
Dot.: Staż w Policji

Ten staż o którym mówisz, wygląda mi na zwykły staż z Urzędu Pracy. I teoretycznie jeśli UP ma kasę i jeśli szef jakiejś firmy się zgodzi to możesz iść na staż wszędzie.

Swoją drogą - nigdy nie poszłabym pracować w policji.
__________________
"Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi."


Jean Cocteau
Ejniacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 15:41   #8
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Staż w Policji

Cytat:
Napisane przez Ejniacz Pokaż wiadomość
Ten staż o którym mówisz, wygląda mi na zwykły staż z Urzędu Pracy. I teoretycznie jeśli UP ma kasę i jeśli szef jakiejś firmy się zgodzi to możesz iść na staż wszędzie.

Swoją drogą - nigdy nie poszłabym pracować w policji.
tak właśnie o to mi chodzi, mam nadzieje że jutro się okaże, że jest coś wolnego, mnie ten pomysł się bardzo podoba, gorzej jak nie będzie, to jestem też ciekawa, jakie typy stażu ma do zaoferowania urząd pracy? Ktoś się orientuje??
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 16:49   #9
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Staż w Policji

Cytat:
Napisane przez Czarnaroe Pokaż wiadomość
tak właśnie o to mi chodzi, mam nadzieje że jutro się okaże, że jest coś wolnego, mnie ten pomysł się bardzo podoba, gorzej jak nie będzie, to jestem też ciekawa, jakie typy stażu ma do zaoferowania urząd pracy? Ktoś się orientuje??
bylam na stazu w policji z urzedu pracy. siedzialam w sekretariacie i to byla najciekawsza sprawa sposrod wsz ktorzy byli ze mna/stazysci/ reszta miala nudne zajecia typu archiwum itd.
jednak jest istopad i wiekszosc urzedow pracy nie ma juz pieniedzy na stazetak jest u nas
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 16:54   #10
drusia
Zakorzenienie
 
Avatar drusia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 680
Dot.: Staż w Policji

Możesz spytać czy nie szukają stażystów,ale ważne jest tak jak pisały dziewczyny czy UP ma akurat kasę na staże, a o tej porze roku z tym może być cięzko.
Ja też byłam na stażu na policji. Byłam bardzo zadowolona,ale ogólnie to typowo biurowa praca, taka jaką możesz wykonywac będąc na stażu też w innym miejscu.
Możesz oczywiscie trafić na staż na dyżurkę i pilnować kto wchodzi, kto wychodzi, możesz też trafić do archiwum, a te zajęcia moim zdaniem wcale fajne nie są. No ale pytaj.

Z własnego doświadczenia powiem Ci, że chętnych na staż u mnie na policje było bardzo dużo. Ja tam trafiłam zupełnie przez przypadek, niby fajna robota, ale zupelnie nie rozumiem dlaczego ludzie tak bardzo garną się do odbywania tam stażu.
__________________




Nie liczę dni,
Sprawiam, że to dni się liczą...

drusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 17:04   #11
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Staż w Policji

Najlepiej bys miala jakbys trafila na staz do jakiejs duzej jednostki, bo w przeciwnym razie czekac Cie bedzie prawdopodobnie zimna piwnica i stos teczek przeznaczonych do archiwizacji.
Wlasnie doszlam do wniosku - tak jak napisala Aneszna - ze dawno nie bylo stazystow z UP- rzeczywiscie chyba pieniedzy juz nie ma w budzecie na ten rok.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 22:05   #12
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Staż w Policji

a u nas przyszly miesiac temu jakies dwie laski ( taak Suzana, bawia sie archiwizacją wlasnie) - wiec najepiej po prostu idz i zapytaj o mozliwosc stazowania
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 13:29   #13
caelum
Rozeznanie
 
Avatar caelum
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 721
Dot.: Staż w Policji

W sumie to skandal, większość jednostek policji wykorzystuje stażystów do archiwizacji. Stażysta przez to nie ma okazji by nauczyć się czegoś nowego, rozwinąć a nawet poznać zasady pracy w policji.
Komenda Wojewódzka w Białymstoku organizuje konkurs na najlepszego stażystę w ramach programu Prewencja na start. Nie wiem czy takie konkursy są organizowane jeszcze w innych województwach. Chyba tylko taka forma daje szansę stażystom na to by wyszli z policyjnych archiwów.
__________________
Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą.

G.G. Márquez
caelum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 16:56   #14
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Staż w Policji

No sorry ale u nas ogólnie staż to jest jakaś paranoja. Taki zapełniacz czasu. I skandalem jest ogólnie moim zdaniem zniekształcone pojęcie stażu dziś. Bo sami stażyści przychodzą na staż nie po to, żeby się nauczyć jak dane miejsce funkcjonuje tylko po to aby staż odbębnić i jakiś grosz zarobić. Często stażyści po stażu idą sobie gdzieś indziej. I przychodząc na staż nie przychodzili w konkretne miejsce bo chcieli tylko tam gdzie było wolne.

Tak nawiasem mówiąc to mi by się nie chciało niepotrzebnie czasu tracić na bzdury.
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 17:04   #15
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Staż w Policji

Dziękuje za odpowiedzi
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 22:19   #16
opsztykantka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Z miasta xD
Wiadomości: 15
Dot.: Staż w Policji

Hejka mam pytanie jak powinno wyglądać cv na staż do policji? dowiedziałam się że w moim mieście są nabory do policji a tak myślę że fajnie byłoby się załapać na jakąś administrację biurową czy coś koło tego... tylko nie wiem co mogłabym dokładnie wpisać w cv itp.
opsztykantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 09:48   #17
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Staż w Policji

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 22:03   #18
opsztykantka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Z miasta xD
Wiadomości: 15
Dot.: Staż w Policji

Chodzi mi o doświadczenie, przecież nie wpisze w doświadczeniu sprzedaż lodów z automatu gdzie chce podjąć staż np. przy papierkach bo to do niczego się ma.....
opsztykantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 06:07   #19
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Staż w Policji

A masz doświadczenie w pracy biurowej? To i tak będzie weryfikowane więc jeśli nie masz takiego doświadczenia to daruj sobie ściemnianie, szkoda Twojego i innych czasu.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-23, 11:16   #20
opsztykantka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Z miasta xD
Wiadomości: 15
Dot.: Staż w Policji

Byłam na studium policealnym (kierunek technik administracji) więc ogarniam te sprawy... zastanawiam się nad tym czy pchać się tam czy nie........
opsztykantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 14:42   #21
sunofjamaica
Przyczajenie
 
Avatar sunofjamaica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11
Dot.: Staż w Policji

Cytat:
Napisane przez opsztykantka Pokaż wiadomość
Byłam na studium policealnym (kierunek technik administracji) więc ogarniam te sprawy... zastanawiam się nad tym czy pchać się tam czy nie........
Hej jak najbardziej pchaj się tam!! taki staż da Ci doświadczenie, niekoniecznie musisz wylądować w archiwum. Poza tym zawsze to parę groszy wpadnie (nawet nie takie parę, bo stażowe z UP wynosi 953, 10 więc całkiem fajnie ) W CV wpisz tylko to, co jest związane z tą akurat pracą, bardziej skup się na liście motywacyjnym, w którym możesz wykazać, że taki staż przybliży Ci problematykę związaną z pracą w administracji i umożliwi zdobycie umiejętności pozwalających na samodzielne wykonywanie czynności zawodowych uderzaj do nich prędko i daj znać jak poszło powodzenia!
sunofjamaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 22:26   #22
opsztykantka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Z miasta xD
Wiadomości: 15
Dot.: Staż w Policji

Cytat:
Napisane przez sunofjamaica Pokaż wiadomość
Hej jak najbardziej pchaj się tam!! taki staż da Ci doświadczenie, niekoniecznie musisz wylądować w archiwum. Poza tym zawsze to parę groszy wpadnie (nawet nie takie parę, bo stażowe z UP wynosi 953, 10 więc całkiem fajnie ) W CV wpisz tylko to, co jest związane z tą akurat pracą, bardziej skup się na liście motywacyjnym, w którym możesz wykazać, że taki staż przybliży Ci problematykę związaną z pracą w administracji i umożliwi zdobycie umiejętności pozwalających na samodzielne wykonywanie czynności zawodowych uderzaj do nich prędko i daj znać jak poszło powodzenia!
Właśnie też tak myślę aby bardziej skupić się na liście motywacyjnym bo chyba bardziej to biorą pod uwagę... ok dzięki za rade i będę się odzywała jak mi będą pozytywne rezultaty
opsztykantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 11:07   #23
opsztykantka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Z miasta xD
Wiadomości: 15
Dot.: Staż w Policji

Hej zaniosłam cv dzisiaj na policję i usłyszałam że maja bardzo dużo kandydatów na staż:/ więc na razie musza uporać się z tamtymi i nie wiadomo jak to będzie ale jestem happy że przyjęła moje cv nie chciał listu motywacyjnego bo stwierdziła że będzie musiała mi odpowiedzieć na niego a na to nie za bardzo ma czas no ale ok ważne że cv wzięła;D
opsztykantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 18:53   #24
sunofjamaica
Przyczajenie
 
Avatar sunofjamaica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11
Dot.: Staż w Policji

Cytat:
Napisane przez opsztykantka Pokaż wiadomość
Hej zaniosłam cv dzisiaj na policję i usłyszałam że maja bardzo dużo kandydatów na staż:/ więc na razie musza uporać się z tamtymi i nie wiadomo jak to będzie ale jestem happy że przyjęła moje cv nie chciał listu motywacyjnego bo stwierdziła że będzie musiała mi odpowiedzieć na niego a na to nie za bardzo ma czas no ale ok ważne że cv wzięła;D

Trzymam kciuki dobrze, że zaniosłaś. A próbowałaś gdzieś jeszcze uderzyć? Straż pożarna, urząd miasta, starostwo itp? Teraz jest taki fajny okres, że na staż jest wiele ofert, więc zanieś może cv razem z listem, może ktoś się odezwie?
sunofjamaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 19:56   #25
opsztykantka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Z miasta xD
Wiadomości: 15
Dot.: Staż w Policji

Nie dziękuję żeby nie zapeszyć) zobaczymy jak to będzie... na razie zaczęłam od policji. Mówisz straż pożarna? hmmm byłam i pytałam ale tam nie potrzebują więc nie będę się pchała na siłę... zobaczę może w jakiś sklep uderzę bo u mnie w mieście to jedynie to pozostaje no i mam ochotę do Urzędu Pracy zanieść bądź zapytać czy nie potrzebują na staż...
opsztykantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 20:13   #26
sunofjamaica
Przyczajenie
 
Avatar sunofjamaica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11
Dot.: Staż w Policji

ja sama w listopadzie skończyłam staż w straży pożarnej i uważam, że to było najlepsze co mogło mnie spotkać! serio.
Uderzaj gdzie się da, na pewno ktoś się odezwie! Obserwuj też uważnie biuletyny w swoim mieście no i codziennie wchodź na stronę urzędu pracy - teraz jest wysyp ofert stażowych, dobrze być na bieżąco
powodzenia raz jeszcze
sunofjamaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 18:17   #27
opsztykantka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Z miasta xD
Wiadomości: 15
Dot.: Staż w Policji

Na stronę Urzędu Pracy wchodzę hmmm baaaaaaaaardzo często wiem że jest wysyp tylko za zwyczaj jest tak ze najpierw biorą swoich (tzn. ze znajomych od siebie) a dopiero później jak zostaje im byle co to oferują bezrobotnym no ale... a pilnować to pilnuję na bieżąco co gdzie i jak itp. myślę że prędzej czy później na pewno coś się znajdzie;D ok dziękuję albo i nie dziękuje jeszcze raz POZDRAWIAM
opsztykantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:03.