Produkcje weselne na dużą skale - co o tym sądzicie? Da się? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-22, 16:05   #1
Maestroo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Question

Produkcje weselne na dużą skale - co o tym sądzicie? Da się?


Witam Serdecznie wszystkie drogie czytelniczki
Nie sądziłem że oprócz mojej żonki ja również kiedyś będę miał okazję skorzystać z forum. Proszę się nie śmiać to mój debiut

Piszę ponieważ mam pewną myśl techniczną która bez subiektywnej oceny może nie znaleźć zastosowania. Otóż jestem bliski założenia własnej działalności gospodarczej. Miała by się ona zajmować tworzeniem reportaży z wesel bądź innych imprez okolicznościowych. Zastanawia mnie na ile można taką działalność rozwinąć?

I tu pojawia się moja prośba do Was moje drogie Wizażanki Liczę na Wasz wysmakowanych i niepowtarzalny gust
Powiedzcie proszę co sądzicie o tych produkcjach? Która z Was chciała by mieć podobną pamiątkę ze swojego wesela?
Dodam że te projekty były tworzone z udziałem ok 3 - 5 osób (z czego 2 z nich zajmuje się fotografią). Co za tym idzie koszt takiego filmu jest nie mały jak na polskie realia. Cena od 10 tysięcy do ponad 40 Wszystko zależy od kursu dolara bo z tego kupuję się sprzęt.

Tak jak już wspomniałem czekam na Wasze zdanie. Może moja pasja znajdzie zastosowanie I to dzięki Wam

Oto linki do filmów:



A tu wywiad w ładnym wydaniu:


Dziękuję za poświęcony mi czas. Mam nadzieję że wątek okaże się równie ciekawy jak pozostałe.

Pozdrawiam gorąco,
Mariusz
Maestroo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 17:12   #2
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Produkcje weselne na dużą skale - co o tym sądzicie? Da się?

Większość kamerzystów/fotografów proponuje teraz takie reportaże - tak naprawdę efekt całościowy jest tak bardzo udany ze względu na świetny montaż, odpowiedni dobór momentów, muzyki... to wszystko jest dla mnie takie aż za ładne, takie "amerykańskie" .
Kompletnie mi to nie przeszkadza, ale też nie wprawia w euforię, bo to w sumie żadna nowość
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka


oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 18:09   #3
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Produkcje weselne na dużą skale - co o tym sądzicie? Da się?

Fajna rzecz, ale trochę dla mnie zbyt droga
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 18:29   #4
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: Produkcje weselne na dużą skale - co o tym sądzicie? Da się?

Ja będę mieć kamerzystę za 2,5tys i jak dla mnie to i tak jest dużo. też będzie to reportaż.
Uważam,że jeśli trafisz do odpowiedniej klienteli,dla której nie będzie to duży wydatek, to masz duże szanse rozwijać firmę. Nie wiem czy miałbyś dużą konkurencję,bo nie orientuję się jak to jest z tak dużymi produkcjami.
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 23:10   #5
Maestroo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Produkcje weselne na dużą skale - co o tym sądzicie? Da się?

Dziękuję Wam za opnie. Widzę że Wasze zdanie nie bardzo odbiega od zdania mojej żonki Polska to nie Ameryka. Widzę że będzie trudno wyjść poza kanony obecnych reportaży. Mimo wszystko nie zniechęcam się. Chcę spróbować mimo dużych kosztów. Może powstanie coś ciekawego?

Co do poziomu obecnych filmów z wesel, no cóż większość jest dalej realizowana na styl ala lata 90. Taki materiał woła o pomstę do nieba.
Jednak nie można powiedzieć tego o wszystkich. Jest w Polsce kilka firm które dają radę za 2,5 tyś Sam mam taki film i nie wybrzydzam

Pozdrawiam wszystkie przyszłe P. Młode

P.S. Zwróćcie proszę uwagę na tą głębie obrazu. Super sprawa.
Maestroo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 23:21   #6
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Produkcje weselne na dużą skale - co o tym sądzicie? Da się?

Tak dokładnie Polska to nie Ameryka Amerykanie mają taką mentalność żeby wszystko robić, hucznie z pompą, tak żeby wszyscy widzieli i słyszeli - wyszedł nam wszystkim ten ich konsumpcjonizm i zasada "zastaw się a postaw się" tak, że niedługo ludzie nie będa mieć za co żyć, a nie wymyślać sobie Bóg wie jakie reportaże ślubne
Poza tym wyż demograficzny lat 80tych kończy się, więc branża ślubna nie będzie mogła tak windować cen jak do tej pory i mam nadzieję, ze brzydko mówiąc wszyscy zdążyli się już "nachapać" , bo za 5 lat nastanie posucha i to wtedy oni wszyscy będą dwoić się i troić żeby ktoś ich "zatrudnił".

Nie wiem jakie Pan reportaże oglądał że większość wydaje się Panu jak z lat 90tych - ja widziałam te z lat 90tych i te obecne - różnica jest kolosalna!

Głębia obrazu fajna sprawa jak ktoś jest fanatykiem obrazu i dźwięku, hd itd - sorry, ale głębia obrazu mnie nie nakarmi i nie mam zamiaru wydać kilku tysięcy na coś takiego, musiałabym chyba mocno walnąć się w główkę
Trochę pokrytykowałam, ale uważam że w skali tego co się dzieje na rynku, taki interes jest tzw. "dobrem luksusowym", a wiadomo, że one w czasach recesji raczej się nie sprawdzają - prosze mieć to na uwadze, bo najprawdopodobniej cięższe czasy dopiero nadejdą
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka


oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 08:32   #7
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Produkcje weselne na dużą skale - co o tym sądzicie? Da się?

Oshinek, nikt ci nie każe kupować produktu na który cię nie stać.

Maestro, ja sądzę, że coś ładnego z wesel w końcu by się przydało. Bo zdanie na temat filmów które się ciągle robi mam takie samo jak ty. Druga sprawa jest taka, że najlepiej zarabia się na tych, którzy pieniądze mają, więc tu trafiasz świetnie. Ja radziłabym ci skontaktować się z kilkoma dużymi firmami planującymi wesela. Od razu szukaj na wyższej półce, bo jak widzisz na tej niższej zaraz będą mówić, że konsumpcjonizm, że im lepsze nie potrzebne itd. Na wizażu zawsze tak jest, kiedy ktoś poda jakąś cenę, na którą nie każdego stać. Nie zniechęcaj się i zaczynaj ostro!

Jakość filmów jest świetna, widać że sprzęt masz dobry i potrafisz nim operować.

Życzę powodzenia i niewielu zgryźliwych ludzi na twojej drodze do sukcesu

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:30 ----------

aha i jeszcze jedno, w czasach ciężkich tylko na luksusie można jeszcze zarobić, bo ci których na niego stać, zawsze będą mieli na to pieniądze. To nie prawda, że to oni najbardziej wtedy tracą. Oni zawsze zostają na wierzchu.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-23, 08:47   #8
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Produkcje weselne na dużą skale - co o tym sądzicie? Da się?

Zbyt wygórowana cena.
Nie widzę powodu by takie filmy musiało kręcić aż 5 osób (chyba, że wesele na 500 osób jest), takie filmy to kwestia montażu obecnie, a w podanych powyżej nic szczególnego nie było, a w obecnych czasach wielu kamerzystów proponuje ciekawe rozwiązania, zabawne montaże, itp.
Kolejna kwestia, to co ma do ceny kurs dolara żyjemy w polsce.
Głębia to wynik obróbki i sprzętu, jakim się dysponuje.
Zamawiając kamerzystę nie zamierzam zapewnić mu wynagrodzenia na super kamerę, płacę za wykonaną pracę, a że musi inwestować w sprzęt, to jego sprawa, taki wybrał sposób zarobkowania.
Dlaczego nie wrzuciłeś filmów w swoim wykonaniu?
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 08:53   #9
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Produkcje weselne na dużą skale - co o tym sądzicie? Da się?

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Oshinek, nikt ci nie każe kupować produktu na który cię nie stać.
Dokładnie , tylko jest dużo ludzi których też nie stać a kupują, bo chcą się pokazać, a potem przez pół roku to odchorowują - dla nie to bezsens, dla innych może nie.

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Druga sprawa jest taka, że najlepiej zarabia się na tych, którzy pieniądze mają, więc tu trafiasz świetnie.
Z tym się nie zgadzam, bo niby kto ma pieniądze? Studenci albo młodzi ludzie dopiero zaczynający pracę???A może ich rodzice? Zazwyczaj ślub biorą młodzi ludzie dopiero wchodzący na rynek pracy, a nie dojrzali z grubą kasą w kieszeni...


Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Od razu szukaj na wyższej półce, bo jak widzisz na tej niższej zaraz będą mówić, że konsumpcjonizm, że im lepsze nie potrzebne itd. Na wizażu zawsze tak jest, kiedy ktoś poda jakąś cenę, na którą nie każdego stać. Nie zniechęcaj się i zaczynaj ostro! .
tak jestem z niższej półki i jestem z tego dumna
A tak serio to nabywców z "wyższej półki" jak to określasz nie jest jakoś wybitnie dużo -raczej powiedziałabym że stanowią mniejszość.

To nie chodzi o to, żeby chłopaka zachęcić, przedstawić mu wszystko w superlatywach, "nie martw się, dasz radę, na pewno ci się uda " - to mu nie pomoże - on musi na serio przeanalizować czy da radę, czy nie okaże się za chwilę, ze wziął kredyt, a działalność przynosi straty...i co wtedy? To nie jest takie proste - takie poważne przedsięwzięcie wymaga przede wszystkim dobrego biznesplanu, analizy rynku(czyli zbadania opinii potencjalnych nabywców danego dobra) i ja własnie staram się przedstawić autorowi sposób myślenia jednej części "potencjalnej klienteli"



Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Życzę powodzenia i niewielu zgryźliwych ludzi na twojej drodze do sukcesu .
A ja życzę autorowi jak największej liczby mądrych ludzi na swojej drodze i przede wszystkim zdrowego rozsądku w podejmowaniu jakichkolwiek działań


Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
aha i jeszcze jedno, w czasach ciężkich tylko na luksusie można jeszcze zarobić, bo ci których na niego stać, zawsze będą mieli na to pieniądze. To nie prawda, że to oni najbardziej wtedy tracą. Oni zawsze zostają na wierzchu.
Przepraszam, ale piszesz kompletne bzdury
Chyba nie widziałaś statystyk sprzedaży np. salonów jubilerskch, salonów samochodowych, biur podróży w "ciężkich"czasach w porównaniu z innymi okresami.
Logiczne jest to, że jak jest źle ludzie nie latają na Bahama tylko jadą na Mazury, nie kupują drogiego auta typu Mercedes tylko kupią Opla
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka



Edytowane przez oshinek
Czas edycji: 2009-04-23 o 08:56
oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 09:27   #10
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Dot.: Produkcje weselne na dużą skale - co o tym sądzicie? Da się?

Znam kilka firm, które specjalizują się w profesjonalnych reportażach i wierz mi dalekie one są od stylu a'la lata 90-te.
Firmy które robią takie profesjonlane filmy to liczą sobie 4-10tyś. Ja płacę za kamerzystę 4 tyś. Długo szukałam bo zalezy mi na tym żeby był fly cam, żeby był dobrt dźwięk, dobra jakośc obrazu oraz ciekawy montaż.
Mój film będzie kręciło 2 kamerzystów do tego jeszcze bęzie fotograf (w sumie 3 osoby).
Co jeszcze wchodzi w cenę pakietu:
obraz z dwóch kamer High Definition Canon G1 z systemem timecode umożliwiającym montaż równoległy tzw. multicam; system mikrofonów Seinhaiser – dwa mikrofony nakamerowe oraz nadajnik bezprzewodowy wpinany punktowo do miksera w kościele oraz miksera zespołu muzycznego na sali co da gwarancję czystości dźwięku przestrzennego (brak szumienia w kościele) oraz cyfrowa, koncertowa jakość dźwięku na sali. Zastosowanie wysięgnika 4,5m KRAN w kościele oraz na sali (ujęcia z góry tzw. latająca kamera wykorzystywana przy realizacji telewizyjnej koncertów oraz filmów fabularnych). Systemu flycam i stedycam to specjalne stabilizatory obrazu. . Samopoziomujące statywy realizatorskie. Manfrotto w kościele. Specjalistyczne oświetlenie telewizyjne Kinoflo. Specjalne filtry oraz zmienne obiektywy, dzięki którym możliwe jest uzyskanie naturalnej głębię obrazu i wyjątkowej ostrości. Zaawansowany montaż w programie Avid Liquid oraz Media Composer w technologii Avid wykorzystywanym przez renomowane stacje telewizyjne oraz duże wytwórnie filmowe zwłaszcza hollywoodzkie. Nowoczesny, dynamiczny montaż w oparciu o własne koncepcje państwa młodych lub na bazie studyjnych propozycji i wzorników. W cenę wliczono również plener w inny dzień na życzenie klienta (jeśli pogoda nie dopisze), wmontowanie amatorskiego filmu lub zdjęć z podróży poślubnej, ujęcia w studio na tzw. green screenie umożliwiające umieszczenie młodej pary na dowolnym podkładzie filmowym, wynajem projektora do prezentacji zdjęć lub filmu w trakcie wesela. Wypalenie 5 kopii filmu na DVD, całej surówki filmowej na DVD, oraz jednej kopi na Blue-Ray w jakości HD.

Dla niektórych 10tyś to większośc ślubnego budżetu, poza tym kto wyda tyle na film, który zobaczy 2-3 razy i odłoży na półkę. A za 40tyś to niektórzy mogliby zrobic super ekstra wesele.

Ja na pewno nie dałabym więcej za film, niż daję, czyli 4 tyś - to ejst dla mnie maks za ślubny film.
__________________

kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 10:34   #11
tatarata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 136
Dot.: Produkcje weselne na dużą skale - co o tym sądzicie? Da się?

a ja włąsnie szukam kamerzyty i znalazalm tylko jednego co mozna powiedziec ze robic cos popdobnego, ale tylko podobnego kosztuje to 2,5 tys i sie zastanwiam czy to nie zadrogo, wiec 10 tys na pewno bym nie zaplacila, a z drugiej stroby sa ludzie ktorzy robia wesela w palacach i dworkach i mysle ze dla nich ten koszt nie byly taki przerazajacy jak dla mnie
__________________


24.07.2010
tatarata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-23, 11:22   #12
Maestroo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Produkcje weselne na dużą skale - co o tym sądzicie? Da się?

Cytat:
Napisane przez kitek_fm Pokaż wiadomość
Mój film będzie kręciło 2 kamerzystów do tego jeszcze bęzie fotograf (w sumie 3 osoby).
Co jeszcze wchodzi w cenę pakietu:
obraz z dwóch kamer High Definition Canon G1 z systemem timecode umożliwiającym montaż równoległy tzw. multicam; system mikrofonów Seinhaiser – dwa mikrofony nakamerowe oraz nadajnik bezprzewodowy wpinany punktowo do miksera w kościele oraz miksera zespołu muzycznego na sali co da gwarancję czystości dźwięku przestrzennego (brak szumienia w kościele) oraz cyfrowa, koncertowa jakość dźwięku na sali. Zastosowanie wysięgnika 4,5m KRAN w kościele oraz na sali (ujęcia z góry tzw. latająca kamera wykorzystywana przy realizacji telewizyjnej koncertów oraz filmów fabularnych). Systemu flycam i stedycam to specjalne stabilizatory obrazu. . Samopoziomujące statywy realizatorskie. Manfrotto w kościele. Specjalistyczne oświetlenie telewizyjne Kinoflo. Specjalne filtry oraz zmienne obiektywy, dzięki którym możliwe jest uzyskanie naturalnej głębię obrazu i wyjątkowej ostrości. Zaawansowany montaż w programie Avid Liquid oraz Media Composer w technologii Avid wykorzystywanym przez renomowane stacje telewizyjne oraz duże wytwórnie filmowe zwłaszcza hollywoodzkie. Nowoczesny, dynamiczny montaż w oparciu o własne koncepcje państwa młodych lub na bazie studyjnych propozycji i wzorników. W cenę wliczono również plener w inny dzień na życzenie klienta (jeśli pogoda nie dopisze), wmontowanie amatorskiego filmu lub zdjęć z podróży poślubnej, ujęcia w studio na tzw. green screenie umożliwiające umieszczenie młodej pary na dowolnym podkładzie filmowym, wynajem projektora do prezentacji zdjęć lub filmu w trakcie wesela. Wypalenie 5 kopii filmu na DVD, całej surówki filmowej na DVD, oraz jednej kopi na Blue-Ray w jakości HD.
Jak dla mnie to bardzo duża ilość sprzętu którą może nie ogarnąć 2 operatorów. Jestem bardzo ciekawy efektu. Poza tym wymieniony sprzęt jest faktycznie dobrej klasy. Cena wydaję się być atrakcyjna przy takiej ofercie. Jednym słowem dobry wybór pod warunkiem że i jakoś filmu będzie odpowiednia.
Ciekawy tylko jestem kiedy Ci panowie zdążą się z tym wszystkim rozstawić? Ja z doświadczenia wiem że jest mało czasu między ślubami. Z reguły jedna para wychodzi a druga wchodzi. Nie ma czasu na montaż czy demontaż. Poza tym czułbym się poruszony gdyby ktoś na moim weselu walczył z oświetleniem czy kramem mającym 4,5. Nie da się tego zdemontować bez zamieszania.

Jeżeli zaś chodzi o "surówkę" z wesela to proponuję wydębić materiał nagrany na oryginalnym nośniku. W przypadku kamery Canon G1 są to kasetki miniDV. W taki sposób będzie Państwo mieli obraz w jakości HD a nie jak w przypadku płyty DVD obraz po kompresji. Dodam że taka kasetka kosztuje 9 pln. Także proszę nie dać się naciągnąć

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Maestro, ja sądzę, że coś ładnego z wesel w końcu by się przydało. Bo zdanie na temat filmów które się ciągle robi mam takie samo jak ty. Druga sprawa jest taka, że najlepiej zarabia się na tych, którzy pieniądze mają, więc tu trafiasz świetnie. Ja radziłabym ci skontaktować się z kilkoma dużymi firmami planującymi wesela. Od razu szukaj na wyższej półce, bo jak widzisz na tej niższej zaraz będą mówić, że konsumpcjonizm, że im lepsze nie potrzebne itd. Na wizażu zawsze tak jest, kiedy ktoś poda jakąś cenę, na którą nie każdego stać. Nie zniechęcaj się i zaczynaj ostro!
Dziękuję za dobre słowo Cieszę się że niektórzy jeszcze potrafią dostrzec różnice w materiałach. Dobry obraz niestety wymaga sprzętu. Ten z kolei jest w cenie luksusowego samochodu
Dodam jeszcze że cena jaką podałem, jest ceną po przeliczeniu w dolarach. Osobiście działał bym na mniejszych kwotach i z mniejszą ilością osób.

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Jakość filmów jest świetna, widać że sprzęt masz dobry i potrafisz nim operować.
Te filmy niestety nie są moją zasługą. Nakręciła je amerykańska firma StillMotion. Robią takie reportaże po cenach jakie wymieniłem na początku. Jednak dążę do podobnego efektu No może nie za takie same pieniądze

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Życzę powodzenia i niewielu zgryźliwych ludzi na twojej drodze do sukcesu
Dziękuję bardzo.

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez oshinek Pokaż wiadomość
To nie chodzi o to, żeby chłopaka zachęcić, przedstawić mu wszystko w superlatywach, "nie martw się, dasz radę, na pewno ci się uda " - to mu nie pomoże - on musi na serio przeanalizować czy da radę, czy nie okaże się za chwilę, ze wziął kredyt, a działalność przynosi straty...i co wtedy? To nie jest takie proste - takie poważne przedsięwzięcie wymaga przede wszystkim dobrego biznesplanu, analizy rynku(czyli zbadania opinii potencjalnych nabywców danego dobra) i ja własnie staram się przedstawić autorowi sposób myślenia jednej części "potencjalnej klienteli"
Podzielam Twoje zdanie. Badam obecnie rynek bo nie jestem pewien czy będę w stanie utrzymać się na powierzchni. Zakup potrzebnego sprzętu jest bardzo drogi. Jeżeli coś nie wyjdzie to zostaje na lodzie z kamerami, których przeciętna osoba niestety nie kupi. Także ryzyk fizyk Z drugiej strony motorem napędzającym mnie jest reakcja ludzi. Emocje jakie towarzyszą przy prezentacji materiału itd. Lubię dawać szczęście innym. Brzmi to trochę lakonicznie ale tak faktycznie jest.
Cena takiego filmu wymaga głębokiego przemyślenia. Niestety to też nie jest łatwe.

Cytat:
Napisane przez oshinek Pokaż wiadomość
A ja życzę autorowi jak największej liczby mądrych ludzi na swojej drodze i przede wszystkim zdrowego rozsądku w podejmowaniu jakichkolwiek działań
Dziękuję bardzo. Trzymaj za mnie kciuki. Może się uda

Pozdrawiam
Maestroo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 17:06   #13
Samoa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 768
Dot.: Produkcje weselne na dużą skale - co o tym sądzicie? Da się?

Cytat:
Napisane przez Maestroo Pokaż wiadomość
Witam Serdecznie wszystkie drogie czytelniczki
Nie sądziłem że oprócz mojej żonki ja również kiedyś będę miał okazję skorzystać z forum. Proszę się nie śmiać to mój debiut

Piszę ponieważ mam pewną myśl techniczną która bez subiektywnej oceny może nie znaleźć zastosowania. Otóż jestem bliski założenia własnej działalności gospodarczej. Miała by się ona zajmować tworzeniem reportaży z wesel bądź innych imprez okolicznościowych. Zastanawia mnie na ile można taką działalność rozwinąć?

I tu pojawia się moja prośba do Was moje drogie Wizażanki Liczę na Wasz wysmakowanych i niepowtarzalny gust
Powiedzcie proszę co sądzicie o tych produkcjach? Która z Was chciała by mieć podobną pamiątkę ze swojego wesela?
Dodam że te projekty były tworzone z udziałem ok 3 - 5 osób (z czego 2 z nich zajmuje się fotografią). Co za tym idzie koszt takiego filmu jest nie mały jak na polskie realia. Cena od 10 tysięcy do ponad 40 Wszystko zależy od kursu dolara bo z tego kupuję się sprzęt.

Tak jak już wspomniałem czekam na Wasze zdanie. Może moja pasja znajdzie zastosowanie I to dzięki Wam

Oto linki do filmów:



A tu wywiad w ładnym wydaniu:


Dziękuję za poświęcony mi czas. Mam nadzieję że wątek okaże się równie ciekawy jak pozostałe.

Pozdrawiam gorąco,
Mariusz
nie wiem czy wizaz jest odpowienim miejscem do takich pytań. Raczej nie ma tu osób skłonnych zapłacić za film więcej niz 5 tys. Ja sama do takich należę Myślę, że miało by to szanse powodzenia, ale to raczej wąski rynek. Ale gdybyś otworzył taki biznes w Rosji gdzie bogacze wydają córki za mąż to hoho życ nie umieraćMyślę, że współprcująć z jakims wypasionym dworkiem czy hotelem naprawde wysokiej klasy byłbyś w stanie łapać zlecenia. W sumie 10 tys za taki film jak pokazałeś to wg mnie odpowiednia cena biorąc pod uwagę jakość.

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Oshinek, nikt ci nie każe kupować produktu na który cię nie stać.

Maestro, ja sądzę, że coś ładnego z wesel w końcu by się przydało. Bo zdanie na temat filmów które się ciągle robi mam takie samo jak ty. Druga sprawa jest taka, że najlepiej zarabia się na tych, którzy pieniądze mają, więc tu trafiasz świetnie. Ja radziłabym ci skontaktować się z kilkoma dużymi firmami planującymi wesela. Od razu szukaj na wyższej półce, bo jak widzisz na tej niższej zaraz będą mówić, że konsumpcjonizm, że im lepsze nie potrzebne itd. Na wizażu zawsze tak jest, kiedy ktoś poda jakąś cenę, na którą nie każdego stać. Nie zniechęcaj się i zaczynaj ostro!

aha i jeszcze jedno, w czasach ciężkich tylko na luksusie można jeszcze zarobić, bo ci których na niego stać, zawsze będą mieli na to pieniądze. To nie prawda, że to oni najbardziej wtedy tracą. Oni zawsze zostają na wierzchu.
zgadzam się z Tobą, nie pierwszy raz chyba

Cytat:
Napisane przez oshinek Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale piszesz kompletne bzdury
Chyba nie widziałaś statystyk sprzedaży np. salonów jubilerskch, salonów samochodowych, biur podróży w "ciężkich"czasach w porównaniu z innymi okresami.
Logiczne jest to, że jak jest źle ludzie nie latają na Bahama tylko jadą na Mazury, nie kupują drogiego auta typu Mercedes tylko kupią Opla
ludzie, który latają na Bahama dalej tam latają. Ktoś dla kogo alternatywą dla wysp Bahama są Mazury to nie żadna klasa "wyższa".
Zagalopowałaś się. Nie bardzo masz pojęcie jaka kasa przechodzi przez ręcę ludzi zamożnych skoro wypisujez o przesiadkach z Mercedesa na Opla.
Jak ktoś jeździ mercem i lata na wakacje na druga półkulę to właśnie bez bólu wyda dyszkę na film. A takich ludzi w Polsce nie jest mało, pytanie czy maja potomstwo na wydaniu albo sami sie żenią. Jednym słowem, grupa docelowa istnieje, pytanie tylko o jej wielkość, o konkurencje i takie tam. Kto ne ryzykuje ten nie ma
Samoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 12:43   #14
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Dot.: Produkcje weselne na dużą skale - co o tym sądzicie? Da się?

Cytat:
Napisane przez Maestroo Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to bardzo duża ilość sprzętu którą może nie ogarnąć 2 operatorów. Jestem bardzo ciekawy efektu. Poza tym wymieniony sprzęt jest faktycznie dobrej klasy. Cena wydaję się być atrakcyjna przy takiej ofercie. Jednym słowem dobry wybór pod warunkiem że i jakoś filmu będzie odpowiednia.
Ciekawy tylko jestem kiedy Ci panowie zdążą się z tym wszystkim rozstawić? Ja z doświadczenia wiem że jest mało czasu między ślubami. Z reguły jedna para wychodzi a druga wchodzi. Nie ma czasu na montaż czy demontaż. Poza tym czułbym się poruszony gdyby ktoś na moim weselu walczył z oświetleniem czy kramem mającym 4,5. Nie da się tego zdemontować bez zamieszania.

Jeżeli zaś chodzi o "surówkę" z wesela to proponuję wydębić materiał nagrany na oryginalnym nośniku. W przypadku kamery Canon G1 są to kasetki miniDV. W taki sposób będzie Państwo mieli obraz w jakości HD a nie jak w przypadku płyty DVD obraz po kompresji. Dodam że taka kasetka kosztuje 9 pln. Także proszę nie dać się naciągnąć
Czemu zaraz krytykujesz, a jeszcze nie zobaczyłeś filmu z firmy, która zamówiłam? Myślisz, że w ciemno zamówiłam kamerzystę, ni wiedząc jego prac, bo ma fajny sprzęt?
Sprzęt to nie wszystko, bo można tanim sprzętem zrobić ekstra filmik, a można i drogim kompletnie go zepsuć.
Akurat tak się składa, że pracuję w branży ślubnej i wiem co wybieram i wiem za co i ile płacę. Widziałam od nich niejeden film, wiem jak pracują, jaki mają styl ponieważ byłam na niejednym weselu, gdzie akurat oni kręcili filmik.
A czas między ślubami? Akurat na tych ślubach co bywałam, to był albo tylko jeden ślub jednego dnia, a jak były 2 to była 1-2h przerwy.W moich rejonach z reguły nie robi się więcej niż 2-och ślubów 1 dnia i za]zwyczaj między jednym a drugim jest jakaś przerwa. Jeszcze się nie zdarzyło, tak jak w USC, ze jedna para wychodzi druga wchodzi. U mnie też nie będzie żadnego ślubu więcej, tylko nasz, więc panowie będą miec b. dużo czasu na rozstawienie się ze sprzętem itd. itp.
__________________

kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 13:56   #15
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Produkcje weselne na dużą skale - co o tym sądzicie? Da się?

Cytat:
Napisane przez Samoa Pokaż wiadomość
ludzie, który latają na Bahama dalej tam latają. Ktoś dla kogo alternatywą dla wysp Bahama są Mazury to nie żadna klasa "wyższa".
Zagalopowałaś się. Nie bardzo masz pojęcie jaka kasa przechodzi przez ręcę ludzi zamożnych skoro wypisujez o przesiadkach z Mercedesa na Opla.
Jak ktoś jeździ mercem i lata na wakacje na druga półkulę to właśnie bez bólu wyda dyszkę na film. A takich ludzi w Polsce nie jest mało, pytanie czy maja potomstwo na wydaniu albo sami sie żenią. Jednym słowem, grupa docelowa istnieje, pytanie tylko o jej wielkość, o konkurencje i takie tam. Kto ne ryzykuje ten nie ma
Ojjjej to tzw. przykład kontrastowy, przepraszam, faktycznie mogłam napisać,że przesiadają się z Porsche na Mercedesa - byłoby lepiej ?

Rozumiem w takim razie że Ty masz pojęcie o ilości ludzi zamożnych w Polsce - rozumiem że masz dane statystyczne na ten temat skoro piszesz że jest ich niemało...Ja mam akurat inne zdanie, ale mniejsza o to
Nie chcę tłumaczyć innym swoich poglądów, ale tak, uważam że w czasach kryzysu ludzie "oszczędzają" nawet ci zamożni . Ty twierdzisz inaczej i ok, tyle, ze Twoja teza jest oparta na "tak mi się wydaje" a nie na prawdziwych statystykach sprzedażowych, bo one pokazują jednoznacznie co się wówczas dzieje z dobrami luksusowymi, a co za tym idzie ich nabywcami - wystarczy wejść i sprawdzić indeksy giełdowe kto w jakim czasie ile stracił, np. Kruk - z czego to wynika?z tego, ze zamożni dalej kupują tyle zlota i brylantów co wcześniej? taaaaa jasne ....trochę logiki tu brakuje
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka



Edytowane przez oshinek
Czas edycji: 2009-04-24 o 14:01
oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 13:57   #16
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Produkcje weselne na dużą skale - co o tym sądzicie? Da się?

Cytat:
Napisane przez Samoa Pokaż wiadomość



zgadzam się z Tobą, nie pierwszy raz chyba
miło mi to słyszeć

Cytat:
Napisane przez Samoa Pokaż wiadomość
ludzie, który latają na Bahama dalej tam latają. Ktoś dla kogo alternatywą dla wysp Bahama są Mazury to nie żadna klasa "wyższa".
Zagalopowałaś się. Nie bardzo masz pojęcie jaka kasa przechodzi przez ręcę ludzi zamożnych skoro wypisujez o przesiadkach z Mercedesa na Opla.
Jak ktoś jeździ mercem i lata na wakacje na druga półkulę to właśnie bez bólu wyda dyszkę na film. A takich ludzi w Polsce nie jest mało, pytanie czy maja potomstwo na wydaniu albo sami sie żenią. Jednym słowem, grupa docelowa istnieje, pytanie tylko o jej wielkość, o konkurencje i takie tam. Kto ne ryzykuje ten nie ma

I tu widać, że rzeczywiście się zgadzamy, bo właśnie otworzyłam wątek, żeby to dokładnie napisać Aż się zdziwiłam, że odzwierciedliłaś tak dokładnie moje myśli
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 22:36   #17
Maestroo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Produkcje weselne na dużą skale - co o tym sądzicie? Da się?

Cytat:
Napisane przez kitek_fm Pokaż wiadomość
Czemu zaraz krytykujesz, a jeszcze nie zobaczyłeś filmu z firmy, która zamówiłam? Myślisz, że w ciemno zamówiłam kamerzystę, ni wiedząc jego prac, bo ma fajny sprzęt?
Sprzęt to nie wszystko, bo można tanim sprzętem zrobić ekstra filmik, a można i drogim kompletnie go zepsuć.
Akurat tak się składa, że pracuję w branży ślubnej i wiem co wybieram i wiem za co i ile płacę. Widziałam od nich niejeden film, wiem jak pracują, jaki mają styl ponieważ byłam na niejednym weselu, gdzie akurat oni kręcili filmik.
A czas między ślubami? Akurat na tych ślubach co bywałam, to był albo tylko jeden ślub jednego dnia, a jak były 2 to była 1-2h przerwy.W moich rejonach z reguły nie robi się więcej niż 2-och ślubów 1 dnia i za]zwyczaj między jednym a drugim jest jakaś przerwa. Jeszcze się nie zdarzyło, tak jak w USC, ze jedna para wychodzi druga wchodzi. U mnie też nie będzie żadnego ślubu więcej, tylko nasz, więc panowie będą miec b. dużo czasu na rozstawienie się ze sprzętem itd. itp.

Nie krytykuję. Przepraszam jeżeli odebrałaś moje słowa inaczej. Ciekawy jestem tylko efektu tej pracy Jeżeli to możliwe to podeślij jakiś namiar do tych ludzi. Chętnie obejrzałbym sobie ich demo. Czy to po przez stronę www czy jakiś inny sposób.
A moja rada dotyczyła tylko nośnika surowego materiału. Na DVD jest kompresja materiału i nie ma się full HD. To tylko tyle.
Życzę udanej uroczystości i niezapomnianej zabawy.
Przepraszam Cię jeżeli poczułaś się urażona.
Maestroo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 09:02   #18
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Produkcje weselne na dużą skale - co o tym sądzicie? Da się?

A ja radzę uspokoić dyskusję, bo każdy z nas ma prawo do własnego zdania i skoro autor pytał o Nasze zdanie, to je wyraziliśmy. Nie widze powodu i sensu, by koniecznie udowadniać sobie nawzajem, kto tu ma jedyną i niezaprzeczalną rację i sprawiać sobie przykrości nawzajem
Maestroo życzę powodzenia, to Twoje pieniądze, Twój biznes, Ty musisz zadecydować, czy chcesz w coś takiego inwestować, czy Cię na to stać i czy "wyżyjesz" w razie braku zleceń. Pozdrawiam
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 22:43   #19
Maestroo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Produkcje weselne na dużą skale - co o tym sądzicie? Da się?

Przemyślałem cały ten temat od dechy do dechy i chyba się zdecyduję na rozkręcenie niewielkiej działalności. Cennik będzie elastyczny na każdą kieszeń Problem ceny sprzętu już się rozwiązał. Znalazłem dojście do wypożyczalni drogich zabawek za niewielką cenę To pozwoli mi wyjść na swoje i zmontować coś czegoś wstydzić się nie będę przez długi czas.
Za jednym razem będę robił to co mnie fascynuję oraz dawał przyjemność innym.
Niedługo mam nadzieję że będę mógł się pochwalić osiągnięciami.
Dziękuję za pomoc i Wasze opinie.
Maestroo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 11:00   #20
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Dot.: Produkcje weselne na dużą skale - co o tym sądzicie? Da się?

Cytat:
Napisane przez Maestroo Pokaż wiadomość
Nie krytykuję. Przepraszam jeżeli odebrałaś moje słowa inaczej. Ciekawy jestem tylko efektu tej pracy Jeżeli to możliwe to podeślij jakiś namiar do tych ludzi. Chętnie obejrzałbym sobie ich demo. Czy to po przez stronę www czy jakiś inny sposób.
A moja rada dotyczyła tylko nośnika surowego materiału. Na DVD jest kompresja materiału i nie ma się full HD. To tylko tyle.
Życzę udanej uroczystości i niezapomnianej zabawy.
Przepraszam Cię jeżeli poczułaś się urażona.
OK! No tak, surówka nei będzie w HD, ale mnei na surowym materiale nei zależy, choc każdy mi mówi, że mam go brac. Dla mnei liczy sie efektkońcowy, a na montażu i tak będę (bo muszę meic na wszystko wpływ, a jak jest taka możliwoś to czemu nei skorzystac).

Cytat:
Napisane przez Maestroo Pokaż wiadomość
Przemyślałem cały ten temat od dechy do dechy i chyba się zdecyduję na rozkręcenie niewielkiej działalności. Cennik będzie elastyczny na każdą kieszeń Problem ceny sprzętu już się rozwiązał. Znalazłem dojście do wypożyczalni drogich zabawek za niewielką cenę To pozwoli mi wyjść na swoje i zmontować coś czegoś wstydzić się nie będę przez długi czas.
Za jednym razem będę robił to co mnie fascynuję oraz dawał przyjemność innym.
Niedługo mam nadzieję że będę mógł się pochwalić osiągnięciami.
Dziękuję za pomoc i Wasze opinie.
To chyba będzie dobre rozwiązanie.
__________________

kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.