ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-01, 16:10   #2071
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez mam go Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny... mam pytanie czy AD zawlcza rowniez dobze tradzik bo ze wybiela skore to wiem a o tradziku nie moge nic znalesc. czy ten krem da rade na tradzik i czerwona skore??
Wskazaniem do stosowania AD jest trądzik pospolity (Acne vulgaris) oraz przebarwienia skóry (melanoderma).
a czerwona skóra to podrażnienie czy trądzik różowaty?
chise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-01, 19:30   #2072
mam go
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

szczeze nie wiem. bylem u dermatologa i nie powiedzial mi czy tradzik rozowaty czy podraznienia. ale pomiziam sie tym kremem po twazy i zobaczymy. mam go od dzis i troche piecze po nalozeniu. a czym sie rozni tradzik rozowaty od podraznien??
mam go jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-02, 17:37   #2073
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 036
GG do tyneczka
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Używam Acne-Derm dopiero 2 tygodnie, a moja cera przeżywa rewolucje. Przez pierwsze dni nic się nie działo, potem stan cery nagle się pogorszył, przebarwienia wydawały się być bardziej widoczne i nagle jednego poranka olśnienie - cera rozjaśniona, podskórne grudki na brodzie płaskie, a teraz znowu koszmar. Na czole, brodzie pełno grudek, a najgorsze są bolące, czerwone krostki w okolicach brwi i skrzydełek nosa.
Czy to normalne? Podobno Acne-Derm wyciąga wszystko, ale przecież już było dobrze.
Stosuję go tylko wieczorem. Rano nakładam filtr Iwostinu +50, na to krem tonujący i korektor na wypryski. Po przyjściu ze szkoły wszystko natychmiast zmywam.
__________________

tyneczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-03, 07:59   #2074
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez tyneczka Pokaż wiadomość
Używam Acne-Derm dopiero 2 tygodnie, a moja cera przeżywa rewolucje. Przez pierwsze dni nic się nie działo, potem stan cery nagle się pogorszył, przebarwienia wydawały się być bardziej widoczne i nagle jednego poranka olśnienie - cera rozjaśniona, podskórne grudki na brodzie płaskie, a teraz znowu koszmar. Na czole, brodzie pełno grudek, a najgorsze są bolące, czerwone krostki w okolicach brwi i skrzydełek nosa.
Czy to normalne? Podobno Acne-Derm wyciąga wszystko, ale przecież już było dobrze.
Stosuję go tylko wieczorem. Rano nakładam filtr Iwostinu +50, na to krem tonujący i korektor na wypryski. Po przyjściu ze szkoły wszystko natychmiast zmywam.
Dziewczyny piszą, ze często przyczyną zapychania są filtry, które nie służą. Poszukują czasami bardzo długo odpowiedniego filtra. Może odstaw na kilka dni filtr, na razie nie ma słońca, a AD nie jest fotouczulajacy. Zaobserwuj cere i jeśli zauważysz, ze krostki się nie pojawiają, to bedziesz miała winowajcę.
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-03, 08:01   #2075
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

A i jeszcze napisalaś krem tonujacy. Moze zacznij najpierw od odstawienia tego kremu tonującego. Całkiem możliwe, ze zpaycha Cie również sypki puder, jesli takiego używasz.
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-03, 13:05   #2076
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

tyneczka, stawiam na zapchanie. Przez filtr. Iwostin, niestety, jest znany ze swoich zdolności do zapychania.

Ja planuję zakupić sobie Acne-Derm, ale katować się filtrem nie zamierzam I nie wierzę, że zrobię sobie kuku Niektóre informacje biochemiczek przepuszczam przez filtr zdrowego rozsądku W końcu Acne-Derm to nie Atrederm Zresztą, cały czas mam w pamięci te posty o konieczności stosowania przepisowej ilości filtra, która, oczywiście, tak jak podejrzewałam, okazała się bzdurą AD fotouczulający nie jest i tego się trzymam
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-03, 14:39   #2077
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Ja również nie stosuję filtra pod AD. Nie wystawiam sie na słońce i nie zauwazyłam zadnych niepokojących plam. Ponadto stwierdzam, że stosowanie AD również należy do długotrwałej kuracji. Miesiąc z pewnoscią nie wystarczy, dopiero 4 przyniosa porządane efekty. Mysle, ze to będzie podobnie jak z Effaclarem K, tam też kuracja jest długa. AD stosuje 2 miesiace, a jak zakupie filtr, to dołoże jeszcze własnie Effa do mojej codziennej pielęgnacji.
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-03, 15:32   #2078
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 036
GG do tyneczka
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Dzięki dziewczyny
Być może faktycznie zapycha mnie ten filtr ewentualnie krem tonujący (ziaja nuno). W takim razie odstawię i jedno i drugie na jakiś czas, bo już powoli tracę cierpliwość. Ciagle z tym moim czołem jest coś nie tak. Już był okres, że miałam prawie czyste (choć i tak pełne przebarwień, ale bez grudek), a teraz znowu. Dotykam ręką i straszne nierówności. Najgorzej, że znowu wyskakują mi duże, bolące krosty ropne i to właśnie w okolicach brwi :/ Czemu akurat w tym miejscu?
__________________

tyneczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-04, 07:54   #2079
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez tyneczka Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny
Być może faktycznie zapycha mnie ten filtr ewentualnie krem tonujący (ziaja nuno). W takim razie odstawię i jedno i drugie na jakiś czas, bo już powoli tracę cierpliwość. Ciagle z tym moim czołem jest coś nie tak. Już był okres, że miałam prawie czyste (choć i tak pełne przebarwień, ale bez grudek), a teraz znowu. Dotykam ręką i straszne nierówności. Najgorzej, że znowu wyskakują mi duże, bolące krosty ropne i to właśnie w okolicach brwi :/ Czemu akurat w tym miejscu?
Zazwyczaj źle rozsmarowane kremiki, czy filtr wchodza nam w brwi, włoski je przytrzymują, więc występuje tam ich nagromadzenie. Stąd pewnie największe zapychanie w tych miejscach.

Ja również mam problemy z zapychaniem. Jak już buźka jest gładka, to wprowadzam nowy specyfik i ... niestety często kończy się to tragedia. Znowu pełno podskórnych krostek. Odstawiam smarowidło i leczę na nowo. Mam nadzieje, ze w końcu znajde/znajdziemy nasze idealne kosmetyki.
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-04, 15:24   #2080
mam go
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

mam takie pytanie jeszcze czy AD nozna stosowac 3 razy dziennie hihi... rano kolo poludnia i na noc??
mam go jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-04, 17:46   #2081
laurora1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Poprzedniczko, lepiej stosuj tak jak zaleca ulotka, producent nie pisze niczego w rodzaju: dla lepszego (szybszego) efektu stosować nawet 3 x dziennie. Ja bym nie ryzykowała.
U mnie jak narazie powolutku do przodu. Tzn jeszcze wyskajuje troszkę nowych i mam duuuużo przebarwien. Jednak wydaje mi się, że cos tam rusza....
laurora1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-04, 17:49   #2082
laurora1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Aha i wydaje mi się, że sauna pomaga oczyścić skórę. Dziś sie wybieram nie chodzę zbyt regularnie, jednek staram się jak najczęściej. Wiadomo jednak, że nie pojde w tapetce, dlatego gdy mam dużo ran i wyprysków poprostu nie idę nie chce chowac sie po kątach ani straszyć innych ... dzis sie przełamie bo jest lepiej mam nadzieję, że stan skóry się już nie pogorszy co pozwoli uczęszczac mi do tego typu miejsc
laurora1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-04, 18:01   #2083
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

ja dawno uzywalam AD w pierwszych dniach mi pomógł bo odrazu po 2 dniach byly rezultaty;ppp a potem przestal dzialac,
bylam u dermy i kazala mi kupis skinoren, podobno ma ten sam sklad jak AD tylko jest drozszy i szczerze powiem ze lepszy;p po nim skora piecze szczypie-czyli widac ze działa
najlepsze jest mydelko siarkowe za jedyne 3 zł w aptece, normalnie rewelacja! tak skóre wysusza jak nic inne. ;PPPPPP
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-04, 18:10   #2084
laurora1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Karyna --> moim zdaniem zbyt krótko stosowałaś AD, niemozliwością jest zobaczyć pozytywne zmiany po kilku dniach. Środek ten ukazuje nam pierwsze działanie przynajmniej po 2 tygodniach...nie jest to lek objawowy, a raczej leczy przyczyny trądziku. Tzn nie likwiduje on wykwitów a sprawia, że nowe raczej sie nie pojawiają. Moim zdaniem tych rezultatów które dostrzegłąs po dwóch chyba dniach, nie ma co przepisywac AD.
laurora1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-05, 16:24   #2085
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

laurora1985 nie chodzi mi o to że AD stosowałam tylko 2 dni, ale że całą tubke zużyłam i nic.
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-05, 16:30   #2086
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

zapomniałam dodać że po tych 2 dniach efekt był, bo rozjaśnił mi blizny.. ale potem juz wytraciłam całą tubkee i nic się nie zmieniało, więc zakupiłam sobie brevoxyl
a ogólne to używam wszystkiego skinoren, maści ichtinowej, tormentiolu, i cus jeszcze na t, jakies antybiotyki, kremik z garniera;] i czekam na efektyyy;dd
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-05, 16:31   #2087
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

jeszcze pytanko czy maść ichtinową można używać na twarz? tzn punktowo. ona pomoże czy może jedynie zaszkodzić?.
pozdrawiammm;***
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-05, 16:56   #2088
arizoona
Zakorzenienie
 
Avatar arizoona
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Podkarpacie -!-
Wiadomości: 6 672
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Stosuję Acne Derm od 5 dni i jak na razie nic jeszcze nie zauważyłam Myślę że to troszkę jednak potrwa zanim znikną te przebarwienia
arizoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-05, 18:43   #2089
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 036
GG do tyneczka
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez arizoona Pokaż wiadomość
Stosuję Acne Derm od 5 dni i jak na razie nic jeszcze nie zauważyłam Myślę że to troszkę jednak potrwa zanim znikną te przebarwienia
Oj na pewno... u mnie po 2-óch tyg. niby coś tam się zaczyna dziać, ale w sumie nic szczególnego. Na buzi pełno przebarwień i na dodatek pojawiają się nowe krostki. Ech.. jaka ja jestem niecierpliwa i chciałabym efekt natychmiastowy
__________________

tyneczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-05, 20:48   #2090
~Olya~
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 866
GG do ~Olya~
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

hey

od 3 dni używam Acne-derm'u i przyznam, że dzisiaj spojrzałam w lusterko... i wydaje mi się, że minimalna różnica w kolorze blizn sie zmieniła

wiadomo, że efekt jest jeszcze kiepski... ale blizny pomalutku bledną

będe czekać na dalsze efekty
__________________
...cause your love is my love & my love is your love.






Faza I: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14
~Olya~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-06, 13:34   #2091
laurora1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Karyna- owa maść Ichtiolowa dobrze się sprawdza kiedy czujesz że pod skórą rośnie pryszcz.....wtedy maść wyciaga rope na zewnątrz, szybciej się on rozwija i takiego poźiej łatwiej usunąć. Pozatym ona niszcze bakterie.
laurora1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-06, 13:37   #2092
laurora1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

aha i powiem Ci, że sama stosuję AD ponad miesiąc i nawet nie licze jeszcze na efekty. Trądzik szpeci buźki niektórych wiele lat, dlatego nie spodziewajmy się efektów po miesiącu leczenia. Daję sobie conajmniej 3 msc, jeśli będzie poprawa, bedę dalej uzywała, jeśli nie - odstawię.
laurora1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-06, 13:39   #2093
laurora1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Może i przebarwienia ciut bledną, ale co z tego jak dorabiam wciąż nowe, ponieważ ciagle tworza mi się syfy, jednak może rzeczywiście mniej ich powstaje niz wcześniej. Pewna efektu jeszcze nie jestem. Poczekam.
laurora1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-06, 15:11   #2094
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez laurora1985 Pokaż wiadomość
Może i przebarwienia ciut bledną, ale co z tego jak dorabiam wciąż nowe, ponieważ ciagle tworza mi się syfy, jednak może rzeczywiście mniej ich powstaje niz wcześniej. Pewna efektu jeszcze nie jestem. Poczekam.
Może włącz do kuracji acne-dermem jakiś antybiotyk miejscowy od dermatologa. Jeśli AD nie radzi sobie z trądzikiem to wspomóż go czymś o silniejszym działaniu przeciwtradzikowym i używaj na zmianę, żeby ograniczyc powstawanie nowych krostek, po których pozostają blizny. W przeciwnym razie będziesz w kółko usuwała jedne przebarwienia, a dorabiała sie kolejnych.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-06, 15:52   #2095
~Olya~
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 866
GG do ~Olya~
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

a ja mam pytanko... jak sądzicie czy acne derm mogę stosować i czy poradzi sobie on z małymi czerwonymi bliznami na ramieniach i czy ewentualnie stosowac go na małe rozwijające się rozstępy? czy może nie ma sensu i lepiej zainwestować w jakąs inną maść na blizny?


z góry dzięki za odpowiedź.
__________________
...cause your love is my love & my love is your love.






Faza I: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14
~Olya~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-06, 16:14   #2096
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez karyna Pokaż wiadomość
najlepsze jest mydelko siarkowe za jedyne 3 zł w aptece, normalnie rewelacja! tak skóre wysusza jak nic inne. ;PPPPPP
no właśnie - wysusza, czyli skóra produkuje więcej sebum, po czym znów powracają krostki.
nigdy nie należy przesuszać cery!
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-06, 17:24   #2097
laurora1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Może włącz do kuracji acne-dermem jakiś antybiotyk miejscowy od dermatologa. Jeśli AD nie radzi sobie z trądzikiem to wspomóż go czymś o silniejszym działaniu przeciwtradzikowym i używaj na zmianę, żeby ograniczyc powstawanie nowych krostek, po których pozostają blizny. W przeciwnym razie będziesz w kółko usuwała jedne przebarwienia, a dorabiała sie kolejnych.
Też się juz nad tym zastanawiałam, myślałam o DUACU...jednak on raczej sprawdza się przy ropnych zmianach chyba a moją zmorą są zaskórniki.... niektóre osiągają spore rozmiary w postaci wystajacych gulek spod skóry :/ już sama nie wiem. Czasami stosuję maseczkę aspirynową jednak bardzo rzadko, a może własnie przy zaskórnikach dobry peeling + AD rozprawiły by się z zaskórnikami i przebarwieniami!? Aha i oczywście muszę przestać wyduszać to dziadostwo
Wiem, wiem - dermatolog zna się najlepiej, jednak ślicznie podziękuję znudzila mi się rola króliczka doświadczalnego
laurora1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-06, 17:46   #2098
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Zdecydowanie musisz przestać wyciskać, chociaż to proste rozwiazanie dla mnie też jest czasem trudne do zrealizowania
Duac kiedyś miałam to jakis antybiotyk z nadtlenkiem benzoilu. Moze lekarz rodzinny wypisz ci recepte na jakiś davercin czy clindacne. Przy zaskórnikach i takich jak twoje krostkach podobno sprawdza się zineryt. Mi w kazdym razie pomóg już dwa razy, teraz tez zaczęłam stosować, bowreszcie trafilam w wolnej chwili do dermatologa, a ze ta pani zaczyna każda kurację trądziku od zinerytu....ale za to z oporami, ale wypisała receptę na atrederm, a to był głowny powód mojej wycieczki
Jest taka emulsja w białym opakowaniu z niebieską nalepką, o ile pamietam bez recepty -Akneroxid L (albo cos podobnie brzmiacego). Nakładasz ja wiecorem na umytą i suchą twarz na kilka minut i zmywasz. Działa właśnie na zaskórniki, a głównym składnikiem jest własnie nadtlenek benzoilu.
Możesz też spróbować delikatnie podziałać kwasami, np. effaklarem k, cleanance k itp.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 13:31   #2099
kaśka k
Raczkowanie
 
Avatar kaśka k
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gród Kraka
Wiadomości: 288
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Witam
mam pytanko

chcę stosować AD na przebarwienia powstałe w wyniku depilacji i wrastających włosów na nogach...

gole teraz normalnie maszynką...czy mogę po goleniu zaryzykować smarowanie?
kaśka k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 13:39   #2100
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kaśka k Pokaż wiadomość
chcę stosować AD na przebarwienia powstałe w wyniku depilacji i wrastających włosów na nogach...

gole teraz normalnie maszynką...czy mogę po goleniu zaryzykować smarowanie?
Poczekałabym chwilę po depilacji, bo kwas na podrażnioną goleniem skórę to może być za dużo.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:12.