Potrzebna profesjonalna porada odnośnie depilacji. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-22, 13:11   #1
relefer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 9

Potrzebna profesjonalna porada odnośnie depilacji.


Witam. Jak w tytule potrzebuje info na temat jaki sposób depilacji jest najlepszy dla gęsto owłośionego na całym ciele mężczyzny z tendencją do szybkiego odrastania wlosów. Dodam że plastry usuną owłosienie na max 2 tyg dla mnie. I tak czy polecacie jakiś IPL konkretny lub jakiś krem lub inny cud produkt który spowalnia odrastanie??
CZy np usunięcie włosów z pleców może pobudzić do rosnięcia te na klatce? Z| góry dzieki.
relefer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 13:40   #2
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: Potrzebna profesjonalna porada odnośnie depilacji.

w tym wypadku najlepszy będzie laser wykonywany u dermatologa a nie IPL

dam Ci taki przykład ja miałam wykonanych 6 zabiegu IPL na pachy gdzie może zostało usuniętych 10% włosów
po ok. roku poszłam do dermatologa na laser diodowy po 2 zabiegach mam usunięte ok 80% włosów

odpowiedz na 2 pytanie NIE

to tak samo jak u kobiet np. depilacja pach nie powoduje bardziej owłosionych nóg
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 13:00   #3
relefer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 9
Dot.: Potrzebna profesjonalna porada odnośnie depilacji.

A są jakieś sprawdzone kremy po depilacji które spowalniają odrost włosów?
Tak samo z kremami znieczulającymi, istnieją jakieś dobre działające?
relefer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 06:45   #4
Sanitariuszka Urody
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 12
Dot.: Potrzebna profesjonalna porada odnośnie depilacji.

Preparat znieczulający to krem EMLA , stosowany zazwyczaj przy makijażu permanentnym czy tatuażu, a przy wykonywaniu epilacji laserowej to profesjonalista już Cie powinien znieczulić! http://snitariuszka-urody.blogspot.c...ipl-laser.html
Sanitariuszka Urody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 12:16   #5
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Potrzebna profesjonalna porada odnośnie depilacji.

Cytat:
Napisane przez princess_m Pokaż wiadomość
w tym wypadku najlepszy będzie laser wykonywany u dermatologa a nie IPL

dam Ci taki przykład ja miałam wykonanych 6 zabiegu IPL na pachy gdzie może zostało usuniętych 10% włosów
po ok. roku poszłam do dermatologa na laser diodowy po 2 zabiegach mam usunięte ok 80% włosów

odpowiedz na 2 pytanie NIE

to tak samo jak u kobiet np. depilacja pach nie powoduje bardziej owłosionych nóg
IPL to nie laser. Nic dziwnego, że nie usunął włosów.

Poszukaj salonów kosmetycznych, albo dermatologicznych (jak wolisz) z laserem diodowym Light sheer- najskuteczniejszy jak na razie
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 18:27   #6
Klinika Urody Laime
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
Dot.: Potrzebna profesjonalna porada odnośnie depilacji.

Nowym i mniej bolesnym laserem od ipl i ls jest sptf, który usuwa włoski nie tylko poprzez światło, ale i ciepło przy czym nie parzy ani nie podrażnia skóry.
Męski zarost jest jednak dosyć mocny, zatem należałoby za paewne wykonać całą serię zabiegów (5-7) aby efekt był zadowalający.
pozdrawiam kosmetolog Sylwia
Klinika Urody Laime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 09:45   #7
relefer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 9
Dot.: Potrzebna profesjonalna porada odnośnie depilacji.

Dobra a teraz o tym kremie EMLA. Jak bardzo jest on bezpieczny i czy np nie wywoła podrażnień np przy ranach spowodowanych wyrwaniem owłosienia
relefer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-27, 11:44   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Potrzebna profesjonalna porada odnośnie depilacji.

Cytat:
Napisane przez relefer Pokaż wiadomość
Dobra a teraz o tym kremie EMLA. Jak bardzo jest on bezpieczny i czy np nie wywoła podrażnień np przy ranach spowodowanych wyrwaniem owłosienia
Jeśli chodzi, o laser- (chyba ze zle zrozumialam twoją wypowiedz ), laser nie wyrywa wlosów, wiec nie bedziesz mial ran. Laser niszczy cebulki, włosy wypadaja po czasie.
Czy chcesz emlę stosować do depilacji...?

Emla to lekarstwo na receptę, wiec musiałbys porozmawiać z lekarzem.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 12:58   #9
relefer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 9
Dot.: Potrzebna profesjonalna porada odnośnie depilacji.

Nie chodziło mi o użycie tego kremu przed depilacją woskiem. Tu gdzie mieszkam ten krem jest dostępny bez recepty
relefer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 13:02   #10
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Potrzebna profesjonalna porada odnośnie depilacji.

Cytat:
Napisane przez relefer Pokaż wiadomość
Nie chodziło mi o użycie tego kremu przed depilacją woskiem. Tu gdzie mieszkam ten krem jest dostępny bez recepty
ok, to przeczytaj ulotkę, tam masz wszystko wyjaśnione (przed zakupem poczytać mozesz ulotkę w aptekach internetowych). Przy pierwszej wizycie u kosmetyczki/ dematologa mozesz się tez jego poradzić/ powiedziec ze bedziesz ten krem stosował (powiedz oczywiscie koniecznie). Pamietaj żeby najpierw potestować go na małej partii ciala, by zobaczyc czy nie masz reakcji uczuleniowej.

Przy prawidłowo zrobionej epilacji laserem, nie bedzie zadnych ran. Przy zle- moga byc poparzenia, ale kosmetyczka / dermatolog powinien nastawic dobrze parametry, powinien praktykowac zrobienie testu na skórze.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-04-27 o 13:04
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 13:43   #11
_____
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 26
Dot.: Potrzebna profesjonalna porada odnośnie depilacji.

Bardzo polecam Ci przeczytanie tego wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=598391
Są tam konkretne informacje, rzadko trafiają się reklamy.

Usunięcie włosów z jednej partii ciała nie wpływa w żaden sposób na owłosienie na innych. Nie marnuj pieniędzy na IPL, ani inne wynalazki, w przeciwnym wypadku włoski odrosną. Idź na laser diodowy. Najlepszym wyjściem jest Light Sheer Duet - jego zaletą jest posiadanie dużej głowicy, dzięki której zabieg trwa krócej, poza tym jest mniej bolesny niż w przypadku zwykłego Light Sheer. Odpowiednikiem Light Sheer Duet jest laser Vectus, ma zbliżone parametry, ale to nowe urządzenie i jeszcze nie ma o nim wielu opinii. Przed zabiegiem musisz się ogolić maszynką, a ok. 6 tygodni wcześniej i pomiędzy zabiegami nie wolno wyrywać włosów (woskiem, ani w żaden inny sposób), można się tylko golić. Włosy wypadają stopniowo, zaczyna się to ok. 2 tygodnie po zabiegu. Zabiegi wykonuje się co 8-12 tygodni, w zależności od tego, jak szybko odrastają włosy. W najlepszym wypadku po jednym zabiegu wypada ok. 30% włosów, ale u mężczyzn z powodów hormonalnych całkowite usunięcie owłosienia jest trudniejsze niż u kobiet. Musisz się liczyć z tym, że trzeba będzie wykonać jakieś 4-8 zabiegów. Przed zabiegiem poczytaj sobie o przeciwwskazaniach, np. dotyczących leków (są na stronach większości gabinetów).

Cytat:
Napisane przez relefer Pokaż wiadomość
Dobra a teraz o tym kremie EMLA. Jak bardzo jest on bezpieczny i czy np nie wywoła podrażnień np przy ranach spowodowanych wyrwaniem owłosienia
Tego kremu nie stosuje się w taki sposób jak myślisz, w związku z tym nie powoduje podrażnień. Jest bezpieczny, stosuje się go np. przy wycinaniu znamion czy pobieraniu szpiku. Emla niestety jest droga (ok. 27 zł za 5 g, 100 zł za 30 g).
Używanie jej na dużym obszarze ciała jest problematyczne. Musiałbyś ogolić klatę czy plecy, nasmarować Emlą, dokładnie zakleić folią, żeby nie dochodziło powietrze (inaczej nie zadziała!), wytrzymać tak 1-5 godzin i zmyć w gabinecie przed samym zabiegiem. Cytuję:
"Moc znieczulenia zależy od czasu jaki upłynął od momentu nałożenia kremu oraz od wielkości znieczulanej powierzchni, grubości warstwy kremu oraz grubości skóry. Preparat stosuje się na skórę nieuszkodzoną pod bandażem okluzyjnym. Krem należy nałożyć na godzinę przed zabiegiem (...). Efekt znieczulenia trwa około godzinę. W razie dłuższego trzymania leku pod opatrunkiem (maksymalny czas opatrunku - 5 godzin) znieczulenie trwa dłużej. "
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2507
_____ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-05, 10:52   #12
relefer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 9
Dot.: Potrzebna profesjonalna porada odnośnie depilacji.

Dobra to tak:
Depilacja plastrami odpada (musieli by mnie uśpić na chwilę)
Tego laseru nie ma w salonach kosmetycznych w okolicy)
Teraz o tych domowych IPL dostępnych na allegro - nie chodzi mi terqaz juz o trwałe usunięcie włosów. Czy bedzie to możiwe przy pomocy np tego RIO lub innych?
relefer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 19:39   #13
_____
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 26
Dot.: Potrzebna profesjonalna porada odnośnie depilacji.

Cytat:
Napisane przez relefer Pokaż wiadomość
Dobra to tak:
Depilacja plastrami odpada (musieli by mnie uśpić na chwilę)
Tego laseru nie ma w salonach kosmetycznych w okolicy)
Teraz o tych domowych IPL dostępnych na allegro - nie chodzi mi terqaz juz o trwałe usunięcie włosów. Czy bedzie to możiwe przy pomocy np tego RIO lub innych?
Badziewie, nie kupuj tego. Te urządzenia mają bardzo niską moc, nie są skuteczne, poza tym musiałbyś często kupować do nich nowe lampy. Niektóre kobiety w podobnej sytuacji po prostu jadą na zabieg do innego miasta. Jeśli w okolicy nie ma lasera diodowego, możesz jeszcze poszukać gabinetów z aleksandrytowym. Inne metody nie mają sensu. Choć powiem szczerze, że jeśli nie wytrzymujesz wosku, to nie wiem jak przetrwasz laser.
_____ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:15.