Czerwona cera na twarzy Help!! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-24, 15:46   #61
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71
Dot.: czerwone plamy na ciele , czerwona twarz

Nie byłem jeszcze u dermatologa , gdyż w czwartek idę ale :


1.) Te plamy pojawiają się po kąpieli
2.) Pojawiają się one czasem też podczas wysiłku fizycznego - siłownia - duże ciężary
3.) Pojawiają się także na słońcu jak mnie przygrzeje oraz w ciepłych pomieszczeniach

Raz nie ma ich kilka dni a raz wyjdą te miejsca w tedy swędzą i co jedno podrapię to obok zaczyna swędzieć.


Ogólnie zaobserwowałem , że twarz mam wiecznie zaczerwienioną najbardziej w okolicach właśnie kości policzkowych i koło brwi i nosu. Utrzymuję się to cały czas + szczypią mnie te miejsca na twrarzy - są b.wrażliwe na temperaturę , dotyk itp....nie mogę zlikwidować szczypania pomimo , że twarz nawilżam oraz czasem poswędzą.
Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 22:44   #62
*Cafe Latte*
Raczkowanie
 
Avatar *Cafe Latte*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 195
Dot.: czerwone plamy na ciele , czerwona twarz

Ok, mam już pewną teorię. A takie pytanie, wydawałoby się że nie na temat ale... czy Ty przypadkiem nie jesteś bardzo emocjonalną i nerwową osobą? I czy u Ciebie w rodzinie mama albo ktoś inny ma problemy z naczynkami, żylakami?

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Czy te plamy są wypukłe czy płaskie?
*Cafe Latte* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 06:37   #63
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71
Dot.: czerwone plamy na ciele , czerwona twarz

Nie wiem zbytnio co znaczy nerwową osobą , gdyż spokojnie się zachowuję. Nie kłócę się nie krzyczę itp...Wiadome czasem nerwy puszczą ale wydaję mi się , że wszystko ok. Wiele osób mówi mi , że aż za spokojny.


Z tego co widzę i mówił mi ojciec to on zawsze czerwonkawy był i też gorące pomieszczenia itp burak ale ja tak nigdy nie miałem. Całe życie zero problemów i tak od nagle ciągle zaczerwieniony ?

Te plamy są po prostu czerwone - nie są zgrubiałe itp...wczoraj po kąpieli też je miałem i ciało swędziało.



PS ; mama ma problem z żylakami
Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 15:24   #64
*Cafe Latte*
Raczkowanie
 
Avatar *Cafe Latte*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 195
Dot.: czerwone plamy na ciele , czerwona twarz

No cóż, uważam że "cierpisz" na płytkie unaczynienie skóry. Masz najwyrażniej skłonność genetyczną. Cera naczyniowa źle znosi gwałtowne zmiany temperatur, silne emocje, alkohol, stres, wiatr, mróz. Jest zwykle bardziej wrażliwa niż inne rodzaje cer, skłonna do szybszego przesuszania i podrażnień, stąd Twoje plamy. W związku z tym powinieneś unikać przegrzewania oraz wychłodzenia i bezwzględnie zacząć stosować pielęgnację cery, której ma na celu będzie wzmocnienie ścian naczyń. W przeciwnym razie zaczną pękać i problem będzie znacznie większy. Do mycia twarzy absolutnie nie możesz używac zwykłego mydła, tylko apteczny żel do skóry wrażliwej. Jeśli chodzi o ciało, ważne żeby je stale nawilżać i natłuszczać, najlepiej balsamem do skóry atopowej lub wrażliwej. Powinno to wzmocnić skórę na tyle, by plamy pojawiały się rzadziej. Dobrze by było, żebyś wzmacniał naczynka też od środka w postaci zażywania preparatu z rutyną i wit C. Poprawa powinna być widoczna po 3 miesiącach. A! i powinieneś zbadać sobie serducho na wszelki wypadek, bo możesz mieć z nim kiedyś problemy.

Tak to wygląda z mojego punktu widzenia. Oczywiście wizyta u dermatologa nieunikniona, ale myślę, że i moja diagnoza jest trafna i te 2 lata dermatologii na studiach coś tam dały Powodzenia.
*Cafe Latte* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 18:36   #65
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71
Dot.: czerwone plamy na ciele , czerwona twarz

Ok CAffe dzięki za odpowiedź i pomoc tylko z tą skóra to chyba nie jest tak do końca gdyż :


Co rusz widzę w mojej pracy kolegów co czasem czerwoną twarz mają czy to od temperatury wszelkiego rodzaju wypieki po czerwoną twarz aż po stres. Koleżanki to samo a nie mają cery naczynkowej - płytko ukrwionej.


A co do mnie to teraz odpowiem tak :


Mam 22 lata a nigdy w życiu w ciepłych pomieszczeniach , złych warunkach skóra nie robiła się czerwona ani plam nie było. Przez całe życie mogłem przebywać w gorących pomieszczeniach na słońcu i dosłownie skóra blada jeszcze wiele osób mówiło w lecie - weź idź na solarium itp itp... Również podczas wysiłku fizycznego skóra blada a trenuję kilka lat i proszę i wierzyć na słowo , że tak było więc przez niecały rok moja cera zamieniła się w cerę naczynkową płytko ukrwioną ? Piszę te informacje bo może też się przydadzą. Jutro będę u dermatologa to dam znać co i jak.


Co do tej śmiesznej witam. C. Słucham ja co dzień biorę kompleks witamin i minerałów + dodatkowo witaminę C z rutyną właśnie dla potrzeb siłowni. Łykam omegi 3 , biorę cynk - dość zdrowo się odżywiam więc tą sprawę zapewniam. Ehh nie wiem już sam ale jutro będę u dermatologa.
Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 20:56   #66
*Cafe Latte*
Raczkowanie
 
Avatar *Cafe Latte*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 195
Dot.: czerwone plamy na ciele , czerwona twarz

Wiele osób reaguje czerwienieniem pod wpływem emocji, ale nie każda z nich ma na ciele czerwone plamy i cerę naczynkową Poza tym, pewne rzeczy wychodzą dopiero jak się jest już dorosłym. Myślę, że tu sprawą podstawową jest u Ciebie siłownia właśnie, która przecież wpływa na układ krwionośny, rozszerza naczynia itd. Od tego należy wyjść. Ta twoja bladość to też nie był dobry "objaw" bo to oznacza, że masz mało hemoglobiny.

Okaże się, co powie dermatolog i czy Ci w ogóle pomoże, bo wiadomo jak to z lekarzami jest. U mnie na uczelni (Uniwersytet Medyczny) panuje nawet taka prześmiewcza opinia, że jak nie jesteś z niczego dość dobry, to idź na dermatologię

Powodzenia w każdym razie, ciekawe co też wymyśli lekarz. Pozdo!
*Cafe Latte* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 21:40   #67
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71
Dot.: czerwone plamy na ciele , czerwona twarz

Tzn czerwonych plam to ja w ogóle od kilku dni nie mam. Są one naprawdę rzadko ale są i to szczególnie po kąpieli tak więc póki co nie przejmuję się nimi bo poznikały lecz oczywiście wspomnę o nich dermatologowi. A co do cery naczynkowej nie wiem jak to się ma. Nie podważam Twojej wiedzy bo z pewnością masz ją sporo większą ode mnie ale jak już wspominałem nigdy nie miałem takich problemów ani tych pajączków co niektórzy mają tak więc cera mogła by zmienić się o 360stopni w ciągu roku ? Bo rok temu jeszcze żadnych problemów nie miałem.


Siłownia owszem ingeruje mocno w układ krwionośny szczególnie ćwiczenia z obciążeniami ponad 100kg przysiady , ciągi itp - ćwiczenia wielostawowe. Wiesz od siłowni uciec nie mogę , gdyż kocham ten sport i wiem , że czasem dla urody trzeba z czegoś rezygnować ale ja z takich powodów nie zrezygnuję z czegoś co daje mi szczęście i zajmuję luki w wolnym czasie. Nie ma nawet takiej opcji. To moja pasja



Co do dermatologa wiem sam jak jest bo byłem już u jednej takiej pani "ekspert" i jednym słowem porażka. Do tej co teraz będę szedł to ponoć dobra lekarz z opinii ludzi znajomych wiec zobaczymy. Jeśli chodzi o moje zdrowie to wiem , że też problemy zdrowotne często dają takie objawy - serce , tarczyca ale ja nic nie odczuwam w sobie aby coś się działo. Serce pracuję dobrze i ogólnie wzorowo się czuję no ale może badanka trzeba będzie zrobić.



A jeszcze raz co do cery naczynkowej to też jednego nie rozumiem. Moja siostra 3 lata temu miała na twarzy pełno pająków - popękanych naczynek dosłownie całe okolice nosa i policzków w naczynkach. Znajoma jej zrobiła zabieg laserowy czy nie wiem tam jaki i od 3 lat na jej twarzy nie ma ani jednej kropki a jedna lekarz też stwierdziła cere naczynkową. Pytałem się ostatnio siostry to mówiła , że nic nie stosuję żadnych witamin itp...tak więc też mnie to dziwi co do tej cery naczynkowej. Skoro ja taką mam to musiała ona mi zmienić się w ciągu roku bo wcześniej zero problemów.


Ogólnie jak tak dziś oglądałem swoją twarz to nie wygląda ona aż tak źle i może ja wiele dodaję bo taki trochę zdesperowany jestem tym.

Mam na twarzy kilka krostek i tyle. Ale właśnie najbardziej denerwuję mnie zaczerwienienie okolic nosa i kości policzkowych - Bo ja nie mam polików czerwonych tylko kości policzkowe i nosa. Czytałem też , że tak reagują alergicy i może też porobić testy ? Kiedyś miałem jakąś tam alergie bo co wiosny wyskakiwały mi krosty na dłoniach i uszach i b.swędziały lecz po czasie znikały. Pojawiały się one w tym samym czasie ciągle co roku ale już to ucichło.


Ok jutro będę u dermatologa więc dam znać co i jak.
Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-26, 11:15   #68
*Cafe Latte*
Raczkowanie
 
Avatar *Cafe Latte*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 195
Dot.: czerwone plamy na ciele , czerwona twarz

Wiesz, takie mamy czasy, że do ludzi przyczepia się coraz więcej alergii i dzwinych chorób. Coraz częściej np. spotyka się atopowe zapalenie skóry u dorosłych, co wcześniej miało miejsce głównie u dzieci. Coraz więcej ludzi ma też ŁZS- łojotokowe zapalenie skóry. Siłownia niestety sprzyja też grzybicom i innym infekcjom bakteryjnym i te bakteryjki grasują sobie na skórze, do tego są ciężkie do wytępienia. Dermatolog przeprowadzi z Tobą porządny wywiad, bo tak na forum to ciężko "trafić" skoro nawet się Ciebie nie widzi
*Cafe Latte* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 19:09   #69
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71
Dot.: czerwone plamy na ciele , czerwona twarz

Caffe late dzięki za pomoc dziś niestety pracowałem do 17stej i nie zdąrzyłem do dermatologa. Ogólnie przeczytałem w necie o pewnej maseczce naturalnej a mianowicie :


maseczka z płatków owsianych , miodu i mleka + przegotowanej wody mineralnej niegazowanej.


5 łyżeczek płatków
1 łyżka stołowa miodu i mleka
5 łyżek stołowych wody


I rozmieszać po czym nałożyć na skórę. Nałożyłem tą maseczkę na czerwone kości policzkowe - jakby podrażnione i po 10 minutach zaczerwienienia znikneły. Jak myślisz stosować ją co dzień czy jak ? Może to efekt chwilowy ?
Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 22:32   #70
*Cafe Latte*
Raczkowanie
 
Avatar *Cafe Latte*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 195
Dot.: czerwone plamy na ciele , czerwona twarz

Ja jednak sugeruje żebys poszedł do dermatologa. W tym momencie zaleczasz objawy a nie przyczynę. Te produkty które użyłeś mają właściwości łagodzące i myślę że to przypadek że pomogły. Jak nie chcesz iść do dermatologa to kup sobie chociaż maść ochronną Hasco-Lek z wit.A albo maść propolisową na zaczerwienienia. Ale to wszystko pomoże tylko doraźnie. Trzeba dojść przyczyny, więc prędzej czy później dermatolog będzie niezbędny. Powiem Ci, że zainteresowałam się twoim tematem, bo sama mam czerwone plamy na ciele i twarzy po kąpieli i wizycie na basenie, ale jakoś daje z nimi radę.

A powiedz mi, czy jesz dużo słodyczy?
*Cafe Latte* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 06:25   #71
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71
Dot.: czerwone plamy na ciele , czerwona twarz

Do dermatologa pójdę bo ogólnie nawet jakby już któryś stwierdził cerę naczynkową to chciałbym aby mi polecił serie kosmetyków do jej pielęgnacji i ogólnie zlikwidować chciałbym te kilka krostek.


Co do słodyczy to nie jem ich prawie w ogóle. Ćwiczę na siłowni i staram się zdrowo odżywiać. Temat diety mam opanowany
Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-02, 13:54   #72
PajeczaMama
Przyczajenie
 
Avatar PajeczaMama
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 19
Dot.: Choroba Skóry Twarzy - brak nadziei :(

Nie czekaj aż ktoś da Ci skierowanie na Testy, sam je zrób. Ja pewno będą kosztować, ale zawsze jakaś nadzieja. Skoro piszesz że po chlebie i paście czekoladowej, może jesteś uczulony na czekoladę, cukier, a może gluten?
Trzeba to zdiagnozować.

Trzymam kciuki!
__________________
Hiya Mr. Spider!
PajeczaMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 17:23   #73
cococzello
Przyczajenie
 
Avatar cococzello
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 9
Dot.: Choroba Skóry Twarzy - brak nadziei :(

mi to jakoś podchodzi pod trądzik różowaty (chociaż dziwne, bo skoro kilku lekarzy Cię oglądało to chyba by wpadli to).

albo faktycznie jakaś dziwna alergia.

idź do jeszcze innego, ale dobrego i polecanego dermatologa- w końcu ktoś musi Cię dobrze zdiagnozować i wysłać na odpowiednie badania.
cococzello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 17:51   #74
Kubuuu
Przyczajenie
 
Avatar Kubuuu
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
GG do Kubuuu
Dot.: Choroba Skóry Twarzy - brak nadziei :(

Po opisie trąci Atopowym Zapaleniem Skóry. A pamiętasz stan sprzed tego wszystkiego? Czy w Twoim życiu zaszły jakieś znaczące zmiany ?
Napisz może skąd jesteś, możliwe że ktoś z Twojego miasta zna dobrego alergologa/dermatologa.
__________________
Atopowe zapalenie skóry - ludzie sami sobie zgotowali ten los... / Ciągłe szukanie przyczyn..
Kubuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:06.