kiedy pić soki? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-17, 17:49   #31
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: kiedy pić soki?

aspartam jest zazwyczaj w nektarach z tego co zauwazylam. swoja droga to czym sie rozni nektar od soku?
a czy ktos wie gdzie mozna kupic w Bialymstoku te soczki jednodniowe ? nigdy sie z nimi nie spotkalam nawet w sklepach ze zdrowa zywnoscia.
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 18:12   #32
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: kiedy pić soki?

Cytat:
Napisane przez ta_bletka
a czy ktos wie gdzie mozna kupic w Bialymstoku te soczki jednodniowe ? nigdy sie z nimi nie spotkalam nawet w sklepach ze zdrowa zywnoscia.
Porozglądaj się w marketach, u nas stoją w Kaulfandzie i Leklerku w takich mini lodówkach na działach z warzywami i owocami, choć tam są drogie- 1,99 za 0,33 l...
Może po prostu nie zwróciłaś uwagi?
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 19:15   #33
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: kiedy pić soki?

Cytat:
Napisane przez ta_bletka
aspartam jest zazwyczaj w nektarach z tego co zauwazylam. swoja droga to czym sie rozni nektar od soku?
Wydaje mi się, że nektar to taki "rozcieńczony sok".

Czy sądzicie, że soki typu "kubuś" czy "pysio" też nie są zbyt zdrowe. Są bardzo słodkie to fakt, ale chyba nie zawierają żadnych konserwantów i tym podobnych substancji w końcu soki te są produkowane głównie z myślą o dzieciach. Ja uwielbiam Kubusie - mój ulubiony bananowo-marchwiowy Ale wygląda na to, że będę musiała się od nich odzwyczaić i przerzucić na soczki domowej produkcji
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 10:25   #34
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: kiedy pić soki?

moim zdaniem na dluzsza mete tez nie sa najlepsze. konserwantow nie maja ale maja np aromat nieznanego pochodzenia. reszta na etykiecie bo nie pamietam

jesli masz mozliwosc samej robienia soczkow to jak najbardziej jest to lepsza opcja niz pice tych kupowanych.
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 21:22   #35
doris26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 12
Dot.: kiedy pić soki?

Ale dyskusja... Mnie się wydaje, że nie ma znaczenia czy pijemy soki rano czy wieczorem, ważne chyba, żeby nie pić w trakcie posiłków i unikać tych słodzonych z konserwantami. Najlepiej wyciskać własnoręcznie, a jeśli już kupować to takie typu Marwit, które nie są sztucznie dosładzane itd. Najważniejsze chyba jaki jest sok jakościowo, a nie kiedy go pijemy.
doris26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 09:12   #36
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: kiedy pić soki?

Cytat:
Napisane przez doris26 Pokaż wiadomość
Ale dyskusja... Mnie się wydaje, że nie ma znaczenia czy pijemy soki rano czy wieczorem, ważne chyba, żeby nie pić w trakcie posiłków i unikać tych słodzonych z konserwantami. Najlepiej wyciskać własnoręcznie, a jeśli już kupować to takie typu Marwit, które nie są sztucznie dosładzane itd. Najważniejsze chyba jaki jest sok jakościowo, a nie kiedy go pijemy.
Temat stary, ale skoro już tak piszesz, to MUSZĘ zareagować
Soki, szczególnie owocowe (nawet własnoręcznie wyciskane, bo owoce same w sobie mają cukier) zawierają duzo cukru, którego bądź co bądź nie powinno spożywać się przed samym snem, wieczorem, bo raczej nie sprzyja to dobremu metabolizmowi organizmu, który na noc potrzebuje białka, a nie węglowodanów.
Może nie tyle, że nie można, ale nie jest wskazane
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 19:31   #37
Agam1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: kiedy pić soki?

Generalnie mało opłacalne jest samemu wyciskać soki w domu. Jeśli weźmiemy pod uwagę koszt zakupu sokowirówki i składników to wychodzi bardzo drogo. Dotychczas piłam Marwit ale 2,7zł za butelkę 0,25 to lekka przesada. Ostatnio odkryłam soki Viva Natura, są dwa razy większe od innych soków tego typu i wyraźnie smaczniejsze. Ale oczywiście to kwestia gustu i samemu trzeba to ocenić. Ja codziennie rano piję soki jednodniowe ale staram się urozmaicać smaki, tak więc piję raz marchewkę a innym razem jabłko z aronią. Daje mi to fajny power na początek dnia. Zdecydowanie polecam spróbować soki Viva Natura!
Agam1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-28, 15:16   #38
malutka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 47
Dot.: kiedy pić soki?

Ja proponuje soki marki Cymes - mają najlepsze smaki na rynku jak i dość dobrą cene . Dodatkowym atutem tych soków jest to iż są świeże
malutka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 14:33   #39
owsianka1988
Przyczajenie
 
Avatar owsianka1988
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 26
Dot.: kiedy pić soki?

A ja proponuję robienie soków samemu. dzisiaj z niewielką pomocą blendera przygotowałam sok z dwóch całych pomarańczy, polecam!
__________________
Chciałabym być torebką od Hermesa!
owsianka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 14:03   #40
malutka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 47
Dot.: kiedy pić soki?

uwielbiam soki jednodniowe i nie wiem czemu ale moją jedyną marka jest Cymes - mają najlepsze smaki i zawsze świeże
malutka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 16:46   #41
ancymon89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: kiedy pić soki?

to nie do konca sok, ale warto skosztowac i to. mysle tu o napojach z zawartoscia sody wyprodukowanych z naturalnych skladnikow, smakuja bardzo dobrze. napoje z zawartością sodu, mogą pomagac w przywracaniu i utrzymywaniu naszej równowagi wodnej. zwlaszcza dla osob, ktore cwicza jest to wazna rzecz.
ancymon89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-28, 16:47   #42
ancymon89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: kiedy pić soki?

Cytat:
Napisane przez malutka007 Pokaż wiadomość
uwielbiam soki jednodniowe i nie wiem czemu ale moją jedyną marka jest Cymes - mają najlepsze smaki i zawsze świeże
to nie do konca sok, ale warto skosztowac i to. mysle tu o napojach z zawartoscia sody wyprodukowanych z naturalnych skladnikow, smakuja bardzo dobrze. napoje z zawartością sodu, mogą pomagac w przywracaniu i utrzymywaniu naszej równowagi wodnej. zwlaszcza dla osob, ktore cwicza jest to wazna rzecz
ancymon89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 16:16   #43
GosiaWarszawa83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 9
Dot.: kiedy pić soki?

Soki powinniśmy pić jak najczęściej i oczywiście wode. U nas soki zmieniają sie od pory roku - ceny, grudzien to soki z pomarańczy, lato to oczywiście jabłka wszystko niesteyty podyktowane cenami. Ale najważniejsze jest zdrowie. Od kilku miesięcy używamy wyciskarki z tej strony http://www.wyciskarki.pl/
i jesteśmy zadowoleni zwłaszcza ze trafiliśmy na promocję.
Pozdrawiamy serdecznie
GosiaWarszawa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 18:34   #44
Joesefin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 111
Dot.: kiedy pić soki?

Ja soki uwielbiam! Nie zawsze mam czas na zrobienie takich ale staram się pijać jak najczęściej, głównie marchewkowo - jabłkowe. Moja pora to sok na drugie śniadanie!
Joesefin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 18:03   #45
Minerwa_kosmetyczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Murowana Goślina
Wiadomości: 18
Dot.: kiedy pić soki?

Cytat:
Napisane przez roxana9007 Pokaż wiadomość
Soki z owocow lub warzyw nalezy spozywac na sniadanie. W tym czasie organizm wypoczal podczas snu i nie potrzebuje doplywu energii, dlatego nie ma sensu obciazac go obfitym sniadaniem. Soki calkowicie trawione sa w ciagu 30 minut a "rano racjonalniejsze jest spozywanie produktow latwo przyswajanlych, ktore sa bogate w energie i nie potrzebuja wiele czasu na strawienie"
Śniadanie jest najważniejszym posilkiem. sok owocowy może być, ale jako dodatek do owsianki.

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

Cytat:
Napisane przez malutka007 Pokaż wiadomość
uwielbiam soki jednodniowe i nie wiem czemu ale moją jedyną marka jest Cymes - mają najlepsze smaki i zawsze świeże
A ja lubię Vivit
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Minerwa_kosmetyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 08:36   #46
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: kiedy pić soki?

Cytat:
Napisane przez Minerwa_kosmetyczka Pokaż wiadomość
Śniadanie jest najważniejszym posilkiem.
Ciągle mnie zastanawia skąd wziął się ten mit.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 11:54   #47
stefaniakuna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: kiedy pić soki?

z tego co się orientuję soki najlepiej pić rano i nadczo małymi łyczkami. Kiedyś byłam na diecie sokowej w specjalnym ośrodku. Soczki na prawdę działają rewelacyjnie na cały organizm i super oczyszczają. Ja zauważyłam, że moja cera znacznie się poprawiła po takiej kuracji. A teraz pewnie tą kurację jeszcze raz powtórzę ale w domu.
__________________
Serdecznie zapraszam na moją stronę www.tradzik.eu
stefaniakuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 07:24   #48
ulalisek
Przyczajenie
 
Avatar ulalisek
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 17
Dot.: kiedy pić soki?

Kochane podpowiedzcie mi, kupiłam sobie ostatnio sokowirówkę i zastanawiam się jakie soki najlepiej pić rano? Jedni mówią że owocowe inni że warzywne ? Co myślicie np. o soku marchewkowym do śniadania ?
ulalisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 07:31   #49
ewelina_rem
Raczkowanie
 
Avatar ewelina_rem
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 31
Dot.: kiedy pić soki?

Rano zawsze zaczynam od szklanki z wodą i cytryną, ale do śniadania chętnie napiła bym się świeżego soku np. do śniadania bądź tuż po 😉
__________________
ewelina_rem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-10, 15:49   #50
NaturalniePiekna
Raczkowanie
 
Avatar NaturalniePiekna
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 30
Dot.: kiedy pić soki?

Z sokami nie można przesadzać..i lepiej zjeść owoc, ale od czasu do czasu czemu nie. To strasznie nie zdrowe dla szkliwa woda z cytryną a potem jeszcze sok. Bardzo dużo kwasów na raz
__________________
Misja odchudzanie: www.odchudzajsienaturalnie.blogspot.com
NaturalniePiekna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 13:15   #51
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: kiedy pić soki?

Ja niestety nie wyobrazam sobie zycia bez soków..
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-11 14:15:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.